Kultūra / Literatūra
Latvijas Radio 2 un fonds «Nāc līdzās!» izdod klausāmteiku izlasi
Latvijas Radio 2 un "Fonda Nāc līdzās!" sadarbības rezultātā tapusi jau piektā audiogrāmata – šoreiz ar 28 latviešu tautas teikām. Tradicionāli disks kā dāvinājums tiek nogādāts Latvijas neredzīgo bibliotēkām, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un Bērnu klīniskās slimnīcas "Saulaino dienu stūrīša" bibliotēkai.
Izdots Gunāra Astras pēdējā vārda tulkojums piecās valodās
Izdevējs "Latvijas Vēstnesis" sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju izdevuši grāmatu, kas veltīta slavenākajai Gunāra Astras runai – viņa pēdējam vārdam 1983. gada 15. decembrī Latvijas PSR Augstākajā tiesā. Atvēršanas pasākums notiks 6. janvārī pulksten 16.00 un to būs iespējams vērot arī tiešraidē, informēja izdevēji.
Grāmatā apkopo padomju laika preses fotogrāfa Dominika Gedzjuna arhīvu
Fotogrāmatā "Dominiks Gedzjuns. 1956–1961" skatāmas 137 krāsu un melnbaltas fotogrāfijas no preses fotogrāfa Dominika Gedzjuna četrdesmit darba gados tapušā fotoarhīva, sniedzot izvērstu ieskatu 20. gadsimta 50. gadu beigu un 60. gadu sākuma Latvijā. To izdevusi biedrība "Kultkom", sastādītāji ir Toms Zariņš un grāmatas dizaina autors Aleksejs Muraško, informēja izdevēji.
Krīzes zīmē. Kā pērn veicies literatūras nozarei
Kopumā 2021. gads Latvijas grāmatniecībā ir bijis gandrīz tikpat ražīgs kā iepriekšējais. Kaut arī nozari ir skārusi krīze un ierobežojumi, izdevēji secina, ka drukātās grāmatas joprojām paliek daudzreiz populārākas nekā elektroniskie vai audio izdevumi. 
Pirmajā Nacionālā kultūras centra lugu konkursā uzvar Ineses Tālmanes darbs «Cerību ēnā»
Ir noslēdzies pirmais Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) rīkotais nacionālais lugu konkurss. Konkursā pirmā vieta un naudas balva tika piešķirta Ineses Tālmanes lugai "Cerību ēnā", otrā vieta un naudas balva piešķirta Kristiānas Štrāles Dreikas "Mātes un tēva diena", bet  trešā vieta un naudas balva piešķirta divām lugām Leldes Jaujas "Nelegālais koris" un Ineses Tālmanes "Pumpurs – ceļš uz Lāčplēsi", informēja LNKC pārstāvji.
Mūzikas akadēmija izdod grāmatu par daudzbalsību
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar izdevniecību "Musica Baltica" un Latvijas Nacionālo kultūras centru laidusi klajā grāmatu un kompaktdisku "Shaping Sounds and Values: Multipart Music as a Means of Social and Cultural Interaction", kuras sastādītājs ir Vīnes Mūzikas un izpildītājmākslas universitātes Tautas mūzikas pētniecības un etnomuzikoloģijas institūta pētnieks un JVLMA viesprofesors Ardians Ahmedaja (Ardian Ahmedaja), informēja JVLMA pārstāvji.
Aktieris Ēriks Vilsons: Ar dzeju es šamanēju pats sevi
Īsts palaidnis, taču ļoti pievilcīgs palaidnis – tā Ērika Vilsona dzejas lirisko varoni raksturo dzejnieks Kārlis Vērdiņš. Aktieris Ēriks Vilsons dzeju rakstījis jau sen un ar dažādiem segvārdiem publicējis tīmeklī, taču – tieši Kārļa Vērdiņa iedrošināts – šī gada nogalē laidis klajā arī savu pirmo dzejoļu krājumu "Pulkveža rudens". Krājuma atvēršanas svētki būs trešdien izdevniecībā "Aminori".
Pieskarties literatūrai. Kā strādā Latvijas Neredzīgo bibliotēka
Šobrīd Latvijā ir pusotrs tūkstotis bibliotēku. Starp tām ir viena, kurā sev interesējošos tekstus atrod neredzīgie lasītāji. Latvijas Neredzīgo bibliotēkā top grāmatu tulkojumi no drukātiem burtiem uz Braila rakstu, audiogrāmatas un atvieglināti teksti.
Atvērs monogrāfiju par neatkarīgās Latvijas kino
Sadarbībā ar izdevniecību "Dienas grāmata" izdots Latvijas Kultūras akadēmijas pētnieku fundamentāls pētījums par neatkarīgās Latvijas kino "Latvijas kinomāksla. Jaunie laiki. 1990–2020". Monogrāfija tiks atklāta 28. decembrī pulksten 16.00 klātienē LKA Teātra mājā "Zirgu pasts" un tiešraidē Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un valsts pētījumu programmas projekta "Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai" "Facebook" lapās, informēja LKA pārstāvji.
Sēlijas vēsture un dzimtu līkloči. Izdots rakstnieces Dainas Grūbes romāns «Vienīgie»
Apgāds "Zvaigzne ABC" laidis klajā rakstnieces Dainas Grūbes romānu "Vienīgie". Romāna darbība noris kādā Latvijas mazpilsētā pie Daugavas. Daina Grūbe to nodēvējusi par Vidupi un grāmatas nobeigumā skaidro, ka pilsētiņas prototips ir Jaunjelgava. Pilsētas vēsture ir daļiņa no Latvijas valsts un Sēlijas vēstures, kas romāna tekstā savijas ar vairāku dzimtu likteņu līkločiem, informēja izdevēji.
VIDEO: «Latgales prozas lasījumos» uzvar rakstniece Annele Slišāne
Decembra vidū izskanēja starptautiskais festivāls "Prozas lasījumi" un kā viens no tā noslēguma pasākumiem bija arī literārais konkurss "Latgales prozas lasījumi 2021" ("Latgolys prozys skaitejumi 2021"), kurā par labāko prozas rakstītāju Latgalē arī šogad tika atzīta Annele Slišāne.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt