Kultūra / Literatūra
Mūžībā devies dzejnieks Leons Briedis
Naktī uz sestdienu, 1. februāri, pēc grūtas slimības slimnīcā mūžībā aizgājis izcilais dzejnieks un atdzejas virtuozs Leons Briedis, sociālajā tīklā “Facebook” informēja Rakstnieku savienība.
Dzejas teltis Siguldā – jauniešus un bērnus mudina lasīt dzeju
Kā šobrīd, kad skolēniem saistošāks ir telefons un internets, veicināt grāmatu lasīšanu? Un kā panākt, lai jauniešu vidū tas būtu arī populāri un stilīgi? Un vai, piemēram, dzeju var iepazīt ar viedierīču palīdzību? Tieši tāds piedāvājums skolu jauniešiem šobrīd ir kultūras centrā “Siguldas devons”. Te esošās piecas Dzejas teltis ir viens no pirmajiem soļiem novadā, īstenojot aktivitāti “Sigulda lasa”.
Izdota Rūdolfa Blaumaņa valodas vārdnīca
Turpmāk izlasot vai noskatoties kādu Blaumaņa daiļdarba iestudējumu, būs iespēja rast skaidrojumu vārdiem, kuri 21. gadsimta cilvēkam var šķist nesaprotami – piemēram, “jodene”, “penderis”, “ārtecis” un “joviāls”. To palīdzēs literatūrvēsturnieces Annas Kuzinas sastādītā “Rūdolfa Blaumaņa valodas vārdnīca”, kas 30. janvārī Teātra muzejā piedzīvos atvēršanas svētkus.
Ar sabiedrības atbalstu izdos grāmatu par 50 nozīmīgām Latvijas sievietēm
Publiciste Santa Remere un māksliniece Elīna Brasliņa veido grāmatu "Mūsējās" – tajā plānots iekļaut 50 ilustrētas biogrāfiskas pasakas par Latvijas izcilākajām sievietēm. Kopš projekta publicēšanas vietnē “Projektu banka” 27. janvārī atbalstītāji grāmatas izdošanai ziedojuši jau divas trešdaļas no kampaņas summas, medijus informē biedrības “Ascendum” pārstāvji.
Klajā nākusi modernās krievu dzejas antoloģija latviski
Modernā krievu dzeja – tas ir vesels kontinents, kuru iepazīt ir ļoti aizraujoši un bagātinoši, par to ir pārliecināts dzejnieks un literatūras apskatnieks Kristaps Vecgrāvis. Viņš arī bijis viens no krievu dzejai veltītās antoloģijas “Dziedāšanas sezona” veidotājiem.
Tas Dzirciema rakstnieks. Māras Zālītes piezīmes par Ernestu Birznieku-Upīti
Kāpēc “Literatūrei” esmu izvēlējusies Ernestu Birznieku-Upīti? Iemesli ir divi. Viens ir kaimiņu būšana. Ernesta dzimtās mājas ir netālu no manām lauku mājām. Otrs, un vēl svarīgāks iemesls, ir vainas izpirkšana. Esmu savulaik nelāgi par rakstnieku izrunājusies. Manā grāmatā "Paradīzes putni" ir daži necienīgi spriedumi, ko izsaka galvenā varone Laura.
Starptautiskā izdevniecībā klajā nākusi valodnieka Veckrāča monogrāfija par Josifu Brodski
Starptautiskā akadēmiskā izdevniecība “Peter Lang” izdevusi valodnieka, filoloģijas doktora Jāņa Veckrāča angļu valodā sarakstīto monogrāfiju “Dzejas tulkošanas lingvistiskie un translatoloģiskie aspekti. Josifa Brodska teksti krievu, angļu un latviešu valodā” ("Linguistic and Translatological Aspects of Poetry Translation. Joseph Brodsky’s Texts in Russian, English and Latvian").
Somu dzejniece Heli Lāksonena ar lasījumiem viesosies Kurzemē un Rīgā
Somu dzejniece Heli Lāksonena (Heli Laaksonen) kopā ar dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu no 29. janvāra līdz 1. februārim ar lasījumiem un stāstījumiem uzstāsies Pāvilostā, Alsungā, Liepājā, Kuldīgā un Rīgā, medijus informē Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā pārstāvji. 
Jaunākie
Interesanti