Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Starptautiskus panākumus gūst Noras Ikstenas «Mātes piens» un Anetes Meleces «Kiosks»
Starptautiskais grāmatniecības nozares portāls “Publishing Trends” publicējis sarakstu ar dažādu valstu pārdotākajām grāmatām. Zviedrijas topā sestajā vietā ierindojies Noras Ikstenas romāna “Mātes piens” (“Modersmjölken”) tulkojums, savukārt Anetes Meleces bērnu grāmatas “Kiosks” (“Kiosken”) tulkojums zviedru valodā nominēts Pītera Pena balvai literatūrā, informēja platformas “Latvian Literature” pārstāvji.
Ko tu tagad lasi? Latvijas Radio klausītāji stāsta par grāmatām uz sava naktsgaldiņa
Uz pētnieku jautājumu, vai pēdējā gada laikā esat pabeidzis lasīt kādu grāmatu, pērn rudenī Kultūras ministrijas pasūtītā pētījumā apstiprinoši atbildēja tikai 28 procenti aptaujāto. Tomēr Latvijas Radio (LR) Ziņu dienests ir pārliecināts, ka to, kuri domā, ka “derētu kaut ko palasīt”, ir daudz vairāk. Tāpēc laikā, kamēr daudzas citas kultūras baudīšanas iespējas ir liegtas, ar LR ik sestdienu divi cilvēki dalīsies ar lasāmvielu, kas pašlaik ir uz viņu naktsgaldiņa un ievedīs savā grāmatu pasaulē. 
Sācies Aleksandra Čaka 120. jubilejas gads
2021. gada 27. oktobrī dzejniekam Aleksandram Čakam apritēs 120. jubileja. Aleksandra Čaka memoriālajam dzīvoklim-muzejam ir daudz ieceru Čaka 120. dzimšanas dienas svinībām.
Grāmatu sērijā «Jaunā klasika» iznāks Baltijas vērtīgākie literārie darbi
Jau 25 gadus tiek pasniegta Baltijas Asamblejas balva trīs nozarēs – literatūrā, mākslā un zinātnē. Literatūras nozarē jau sākotnēji bijusi ideja tulkot uzvarētāju darbus, lai tie būtu pieejami visu triju Baltijas valstu lasītājiem, taču praktiski īstenota netika. Beidzot situācija mainījusies – vasarā panākta vienošanās visu triju valstu kultūras ministru starpā par to, ka godalgoto autoru darbus tulkos un izdos arī kaimiņvalstīs. Un tieši Latvija pirmā no vārdiem pārgājusi pie darbiem – uzsākta grāmatu sērijas “Jaunā klasika” izdošana.
Aicina pieteikt darbus Dzintara Soduma balvai literatūrā
Jau devīto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā, informēja Ikšķiles novada pašvaldības pārstāve.
Latviešu valodā izdoti Baltijas Asamblejas laureātu darbi
Pirmo reizi vienotā grāmatu sērijā ar nosaukumu “Jaunā klasika" izdoti Baltijas Asamblejas laureātu darbi – igauņu dzejnieces Enes Mihkelsones krājums “Tornis”, igauņu dramaturga Jāna Tetes lugu krājums “Tilts”, kā arī lietuviešu dzejnieka Marcēlija Martinaiša dzejas krājums “K. B. aizdomās turamais un citi dzejoļi”, informēja izdevēji.
Tapis rakstu krājums «Lasīšanas pandēmija. Esejas par lasīšanas vēsturi»
11. februārī pulksten 19.00 tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ar sarunu par lasīšanu pandēmijas laikā tiks atvērts jauns LNB rakstu krājums – “Lasīšanas pandēmija. Esejas par lasīšanas vēsturi”. Izdevums latviešu un angļu valodā izseko lasīšanas fenomenam no viduslaikiem līdz mūsdienām, vēsturisko attīstību skatot arī pēdējā gada radīto sociālo pārmaiņu kontekstā, informēja LNB pārstāvji.
Mūžībā devusies dzejniece Ilze Binde-Ērgle
25. janvārī 79 gadu vecumā mūžībā aizgājusi dzejniece Ilze Binde-Ērgle (07.07.1941–25.01.2021), medijus informēja Latvijas Rakstnieku savienības (LRS) priekšsēdētājs Arno Jundze.
Latviski izdota slavenā itāļu kinorežisora Federiko Fellīni autobiogrāfija
Atzīmējot slavenā itāļu kinorežisora Federiko Fellīni 101. dzimšanas dienu, izdevniecība “Aminori” klajā laidusi autobiogrāfijas “Veidot filmu” pirmizdevumu latviešu valodā. To paveikušas tulkotājas Jana Bērziņa un Līva Trektere, bet vienu no trim priekšvārdiem uzrakstījis pašmāju režisors Viesturs Kairišs.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt