Kultūra / Literatūra
Rakstnieces Janas Egles grāmata «Dzimšanas diena» – sievietēm par sievietēm
Astoņi sievietes pasaulei veltīti, bet vienlaicīgi vispārcilvēciski stāsti lasāmi Janas Egles jaunākajā grāmatā “Dzimšanas diena”, kas atvēršanas svētkus Rīgā piedzīvos piektdien, 13. martā. Stāstu galvenās varones ir sievietes ļoti plašā vecuma amplitūdā (no sešiem līdz 70 gadiem), un katra no viņām saskaras ar kādu pieredzi vai situāciju, kas ļauj piedzimt kādam jaunam pavērsienam šīs sievietes dzīvē.
Satikšanās ar Gonku. Kārļa Vērdiņa atmiņas par Gunaru Saliņu
Gunara Saliņa dzejoļus pirmoreiz lasīju, kad 1998. gada Jauno autoru seminārā Jānis Elsbergs norādīja uz kādu grāmatu ar plāniem, baltiem vākiem, kas gulēja uz Akuratera muzeja grāmatu galda starp citām un teica: "To vajag izlasīt, tā ir laba." Paklausīju viņu un nopirku Saliņa izlasi "Satiksimies Miglas krogā pie Melnās saules" (1993). Grāmatas lasīšana izvērtās par lielu pārsteigumu.
Latviski izdota astrofiziķa Stīvena Hokinga pēdējā grāmata «Īsas atbildes uz svarīgiem jautājumiem»
Nopelniem bagātā astrofiziķa Stīvena Hokinga pēdējā grāmatā uzdoti būtiski jautājumi: Vai Dievs ir? Vai var ceļot laikā? Vai iespējams paredzēt nākotni? Autors iepazīstina lasītājus ar Visuma uzbūves pamatprincipiem, aizved pie pašiem tā pirmsākumiem, atklāj laika dabu un liek aizdomāties par cilvēka rīcības sekām uz zemeslodes. Nu grāmata izdota arī latviski, medijus informē Jāņa Rozes apgāda pārstāvji.
Pārlabota un papildināta personība. Ievas Melgalves piezīmes uz Marģera Zariņa «Viltotā Fausta» malām
Mūsdienās bērni apgūst kritiskās domāšanas pamatus, vēl pirms iemācās lasīt. Vismaz mana mazā meita reiz, atnākusi no bērnudārza, teica, ka esot likusi skolotājai izlabot angļu valodas darba lapas: tur zem resnas meitenes attēla esot bijis rakstīts “ugly”, kas nav taisnība, jo arī resns var būt skaists (“piemēram, tu esi skaista, mamm,” viņa pamatoja). Kad es biju viņas vecumā, man bija pilnīgi skaidrs, ka viss, kas rakstīts grāmatās, ir patiesība, turklāt vismaz atsevišķos gadījumos vairāk patiesība nekā tā, kas bija novērojama realitātē.
Rīgā viesosies grāmatas «Totālais skurbums: Narkotikas Trešajā reihā» autors Normans Olers
Latvijā viesosies vācu rakstnieks, vēsturiskā bestsellera "Totālais skurbums: Narkotikas Trešajā reihā" ("Der totale Rausch: Drogen im Dritten Reich") autors Normans Olers (Norman Ohler). Grāmatā pētīta narkotiku lietošana Ādolfa Hitlera un viņa līdzgaitnieku vidū, kā arī šo vielu ietekme uz nacistiskās Vācijas militārajiem panākumiem, medijus informē izdevniecības “Helios” pārstāvji Latvijā.
Iznāk jauns rakstnieka Aivara Kļavja stāstu krājums «Bēres ar priekšapmaksu»
Rakstnieks Aivars Kļavis savā jaunākajā grāmatā atkal atgriežas pie žanra, ar kuru sāka autora gaitas – proti, īsprozas. 1976. gadā izdota pirmā Kļavja stāstu grāmata “Kafejnīcā zagtas karotītes”, 2014. gadā – krājums “Vienpadsmit stāsti par vīriešiem”, bet tagad klajā nāk krājums ar neparastu nosaukumu “Bēres ar priekšapmaksu”, medijus informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.
Izdota grāmata «Rīgas Skolēnu pils gadu ritos»
29. februārī bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” Svētku zālē notiks grāmatas “Rīgas Skolēnu pils gadu ritos” atvēršanas svētki, medijus informē Rīgas Skolēnu pils pārstāvji.
«Zelta ābeles» žūrija: Nevērtīgu grāmatu neviens nepūlas padarīt skaistu
25. februārī kļuva zināms mūža balvas saņēmējs, kuru godinās šī gada grāmatu mākslas konkursa “Zelta ābele” balvu pasniegšanas ceremonijā. Tā ir Aija Reņģe, kura vairāk nekā 60 gadus strādā Smiltenes grāmatnīcā. Pēc mēneša kļūs zināmi arī pārējie “Zelta ābeles” laureāti, bet 25. februārī Latvijas Grāmatizdevēju asociācija atklāja nominantus.
Globāli dzejnieks ir spiests pielāgoties lasītāja uztverei. Saruna ar Liānu Langu
Esamības un neesamības jautājums ir Liānas Langas dzejas uzmanības centrā. Arī nāves tematika klātesoša viņas dzejā. Februāris ir viņas jubilejas mēnesis. Sarunā Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” dzejniece dalās pārdomās par dzejas un kultūras nozīmi mūsdienu steidzīgajā laikā un latviešu valodas situāciju.
Grāmatu mākslas konkurss «Zelta ābele 2019» – lasītāju balsojums
Jau 27. reizi Latvijas Grāmatizdevēju asociācija organizē grāmatu mākslas konkursu “Zelta ābele”, kurā Latvijas izdevēji var pieteikt iepriekšējā gada skaistākās izdotās grāmatas. Žūrija vērtē dizaina koncepciju, tā atbilstību izdevuma saturam, maketu, papīra izvēli un poligrāfisko izpildījumu. Aicinām sabiedrisko mediju portāla LSM.lv lasītājus no nominētajām grāmatām izdarīt savu izvēli par 2019. gada skaistāko grāmatu.
Jaunākie
Interesanti