Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Kafkam veltīta instalācija jeb kā pārvērsties par kukaini Gētes institūtā
Interesantu virtuālās realitātes piedzīvojumu, kas vienlaicīgi ļauj iepazīt slavenā rakstnieka Franca Kafkas pasauli, šobrīd var izbaudīt Gētes institūtā Rīgā. Tur skatāma Kafkas novelei “Pārvērtība” veltīta instalācija, ko radījis Eiropā dzīvojošais amerikāņu režisors Mika Džonsons. Pirms aptuveni gada instalācija tika atklāta Gētes institūtā Prāgā, kas ir Kafkas dzimtā pilsēta, šobrīd tā ceļo pa pasauli, un patlaban tās pieturas vieta ir Rīgā.
Hohmas anatomija: Intervija ar rakstnieku Svenu Kuzminu
Svena Kuzmina pirmā grāmata – stāstu krājums “Pilsētas šamaņi” pie lasītājiem nonāca 2016. gadā, bet nule ar apgāda “Dienas Grāmata” svētību dienasgaismu ieraudzījis arī īpatni būvētais romāns ar divdabīgo nosaukumu “Hohma”.
No 1. līdz 3. martam Ķīpsalā notiks Grāmatu svētki
Jau no 1. līdz 3. martam Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā kļūs par iedvesmojošu grāmatu valstību, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji, spēļu ražotāji, mazie un lielie lasītāji, informēja svētku rīkotāji.
Klajā nācis igauņu kinorežisora un rakstnieka Ilmara Taskas romāns «Pobeda 1946»
Apgādā “Jumava” klajā laists igauņu kinorežisora un rakstnieka Ilmara Taskas romāns “Pobeda 1946”, informēja apgāda pārstāvji. Taskas meistarīgi veidotais romāns ir veidots pēc godalgotā stāsta “Pobeda” motīviem. Viņš ir pazīstams arī kā kino, televīzijas un teātra režisors. Viņa stāsti ir tulkoti angļu, zviedru, dāņu, ķīniešu, latviešu un citās valodās.
Ikstena, Joņevs un citi rakstnieki šonedēļ piedalās Viļņas grāmatu tirgū
Laikā no 21. līdz 24. februārim Lietuvā jau 19. reizi norisināsies Viļņas grāmatu tirgus, kura laikā tiks prezentētas Noras Ikstenas, Jāņa Joņeva, Zanes Zustas, Alvja Hermaņa un Visvalža Lāča grāmatas lietuviešu valodā, kā arī notiks citi pasākumi ar latviešu autoru un tulkotāju dalību, informēja platformas “Latvian Literature” pārstāvji.
Rakstniece Ieva Melgalve: Kikōne uzskatīja visu par materiālu dzejai
Kikōne, īstajā vārdā – Edgars Mednis -, savos 22 dzīves gados iemantoja vietu latviešu literatūrā kā viens no spožākajiem un brīvdomīgākajiem divtūkstošo gadu pirmās puses jaunās paaudzes dzejniekiem un dramaturgiem. Izdevniecības "Orbīta” Bibliotēkas sērijā iznākusi dzejnieka darbu izlase "Jūs kavējaties”, kurā apkopota viņa dzeja sākot ar 2001. un beidzot ar 2006. gadu.
Jaunākie
Interesanti