Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Latvijas literatūras eksporta uzrāviens draud apsīkt. Ko dara valsts un izdevēji?
2018.gada Londonas grāmatu tirgus bija Baltijas literatūras zvaigžņu stunda Lielbritānijā. Viesu valsts statuss arī Latvijai nodrošināja īpašu izdevēju un preses uzmanību. Valsts dotā ceļa nauda – apmēram divi miljoni eiro – ļāva atsperties tulkojumiem un izveidot sistēmu darbam ar ārvalstu izdevējiem. Nākamgad šī nauda būs iztērēta. Kas notiks, ja iesākto uzrāvienu nāksies apturēt?
Aicina uz sarunu ar rakstnieci un publicisti Marinu Kosteņecku
25. aprīlī plkst. 16.00 Alberta Kronenberga Slokas bibliotēka un Latvijas  Nacionālās bibliotēkas (LNB) Atbalsta biedrība ielūdz uz sarunu ar rakstnieci, publicisti Marinu Kosteņecku. Tikšanās notiks bibliotēkas telpās Raiņa ielā 3, Jūrmalā, informēja LNB Atbalsta biedrība.
Latviešu dzejnieki piedalās Eiropas Dzejas festivālā Apvienotajā karalistē un Īrijā
Šonedēļ pieci latviešu dzejnieki piedalās Eiropas Dzejas festivālā Apvienotajā Karalistē un Īrijā, kur Londonā, Norvičā, Mančestrā un Ņūbridžā izskanēs latviešu dzeja, informēja platforma “Latvian Literature”.
 
Dzejnieki Inga Gaile, Krišjānis Zeļģis, Inga Pizāne, Artis Ostups un Madara Gruntmane laikā no 11. līdz 15. aprīlim piedalās Eiropas Dzejas festivālā (European Poetry Festival), kas vienkopus aicina 70 avangardiskus Eiropas dzejniekus.
Gaidot Kārļa Skalbes 140. jubileju, klajā nāk viņa «Pasaku» izdevums
Kārļa Skalbes (1879–1945) literārā devuma nozīmīgākā daļa ir viņa pasakas: poētiskas un alegoriskas, arī trauksmainas un nesavaldīgas, bet allaž dzīvi apliecinošas. Gaidot 2019. gada novembri – Kārļa Skalbes 140 gadu jubilejas mēnesi –, izdevniecībā “Dienas Grāmata” klajā laists rakstnieka pasaku pilns apkopojums ar literatūrzinātnieces Litas Silovas priekšvārdu, informēja apgāda pārstāvji.
Dzejnieks Viks svin 80 gadu jubileju: Joprojām rodas idejas dzejoļiem un prozas tekstiem
Šonedēļ savu apaļo 80 gadu jubileju atzīmēja dzejnieks un rakstnieks Viktors Kalniņš jeb Viks. Viņa radošajā kontā ir gan dzejoļu krājumi un proza pieaugušajiem, gan arī pasakas bērniem, un, protams, arī vārdi daudzām populārajām dziesmām, kuru autors ir gan Vika brālis Imants Kalniņš, gan citi komponisti. Vidzemes televīzija jubilejas nedēļā devās apciemot Viktoru Kalniņu viņa mājvietā – Dikļu pagasta „Medniekos”.
Aivars Madris: Dzejoļus taisu kā vizuālas ainas
"Kino ļoti ietekmējis manu dzejas domāšanu. Dzejoļus pārsvarā taisu kā vizuālas ainas. Domāju, lai cilvēks lasot var ieiet tajā ainā, iztēloties, iejusties tajā pasaulē,” ar savu dzeju Latvijas Radio raidījumā "Kultūras Rondo” iepazīstina Aivars Madris.
Kocēnu novadā atzīmēs rakstnieka Vika 80 gadu jubileju
Pirmdien, 1. aprīlī, Kocēnu novada ievērojamai personībai – rakstniekam Vikam (īstajā vārdā Viktoram Kalniņam) aprit 80 gadu. Atzīmējot cienījamā mākslinieka zīmīgo jubileju, Kocēnu novadā šogad tiks aizvadīti vairāki pasākumi, tādējādi godinot un novērtējot rakstnieka ieguldījumu Latvijas literatūrā un Kocēnu novada vārda popularizēšanā, informēja Kocēnu novada domē.
Jaunākie
Interesanti