Kultūra / Literatūra
Klajā nācis pedagoģes Annas Eižvertiņas «Ceļvedis darbības teātrī»
Režisore, pedagoģe, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore emeritus Anna Eižvertiņa radījusi mācību līdzekli profesionālās teātra mākslas teorijā latviešu valodā “Ceļvedis darbības teātrī: profesionālās aktieru un režijas mākslas teorija”, informēja izdevniecības “Neputns” pārstāvji.
Ceļvedis apģērba vēsturē un valkāšanas tradīcijās – izdota grāmata «Tautastērpa komplektēšanas pamati»
Mūsu sabiedrībā aizvien pieaug interese par tautastērpa darināšanu un valkāšanu – apliecina Nacionālā kultūras centra speciālisti. Tautastērpus darina ne tikai dažādu tautas mākslas kolektīvu dalībnieki, bet arī individuāli cilvēki, piemēram, kā kāzu vai citu svētku tērpu. Jaunieši dažkārt to izvēlas arī kā izlaiduma tērpu. Visiem, kam interesē tautastērpa vēsture un darināšana, tagad labs palīgs būs etnogrāfes Aijas Jansones jaunā grāmata “Tautastērpa komplektēšanas pamati”, kas ceļu pie lasītājiem sāks 3. augustā.
Regīnai Ezerai veltītā «Punctum» festivāla programmā – no «Vardarbības kalendāra» līdz «Dziesmai par pēdējo jūras govi»
Šogad literatūras interneta žurnāls “Punctum” festivālu velta prozas klasiķei Regīnai Ezerai, kurai pērn apritētu 90 gadi. Pārcelto pasākumu laikā “Punctum” festivāls noritēs ar saukli “Visticamāk, ka ne”, aizņemoties to no Ezeras grāmatas nosaukuma. Festivālā no 17. līdz 27. augustam notiks Latvijas un ārvalstu literātu lasījumi, performances un koncerti, kā arī lekcijas un diskusijas.
#puslopys Valentins Lukaševičs – svareigi pīfiksēt pyrmū īspaidu
Kaidi ir batvini, kai raksteit boltim burtim i niu ari deļkuo pādi navā svāti zyna literaturzynuotnīks, rakstnīks, scenareju autors, nūvodpietnīks i myusdīnu latgalīšu dzejnīks Valentins Lukaševičs, kam napaseņ, 2021. goda suokumā, izguojs dzejis kruojums "Pādi navā svāti”, kas, kai pats autors soka, nūslādz tetralogeju.
Pasniegtas Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā; galvenā balva dzejniekam Martam Pujātam
Svinot rakstnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienu, pasniegtas Starptautiskā Jāņa Baltvilka balvas, suminot spožākos bērnu literatūras autorus un māksliniekus. Balvas saņēma dzejnieks Marts Pujāts, mākslinieks Reinis Pētersons un ilustratore Kitija Role, starptautiskās laureātes ir franču rakstniece Delfīne de Vigāna un tulkotāja Inta Šmite, bet lasītāju simpātiju balvu ieguva Līva Vecvagare.
Dzejnieks Juris Helds: Ir tāds teiciens – nemeklējiet Dievu baznīcā, Dievs ir Baha mūzikā
Itin visi pratīs līdzi dungot tādām dziesmām kā "Es redzēju sapnī", "Dziesma Sniegbaltītei" un vēl neskaitāmām citām. Bet vai tikpat labi zinām, kas ir to vārdu autors? Tas ir dzejnieks, dramaturgs un aktieris Juris Helds, kurš 20. jūlijā svinēja 79. dzimšanas dienu. Un LR3 “Klasika” tas bija labs iemesls doties viņu apciemot Valmierā, kur dzejnieks mīt jau daudzus gadus. No tiem trīsdesmit viņš bijis Valmieras Drāmas teātra aktieris, bet pērn klajā nāca jau vienpadsmitais Jura Helda dzejoļu krājums.
«Nenopietni nopietnie TV aizkadri» – Maija Migla-Streiča apkopojusi stāstus par televīzijas aizkulisēm
Žurnāliste un rakstniece Maija Migla-Streiča uzrakstījusi jaunu grāmatu “Nenopietni nopietnie TV aizkadri”. Tajā apkopoti stāstiņi par raibiem atgadījumiem un amizantām ķibelēm, kas savulaik risinājušās Latvijas Televīzijā. Darbojošās personas ir gan televīzijas darbinieki, gan daudzi kultūras cilvēki, informēja izdevniecības "Zvaigzne ABC" pārstāvji.
Dzeja man ir augstākais žanrs. Par krājumu «Nakts» stāsta Inga Gaile
Dzeja man ir tas augstākais žanrs – atzīst Inga Gaile, kurai nupat klajā nācis septītais dzejas krājums "Nakts". Krājumā apkopoti pēdējos četros gados rakstītie dzejoļi. Sadarbībā ar redaktori Annu Auziņu krājums izdevies konceptuāls, uzsver Inga Gaile un dalās vēl tik svaigajās sajūtās par dzejoļu tapšanu. 
Dzeja kā telpa, kur varu būt ar sevi. Ar debijas krājumu «Vadi» iepazīstina Edvards Kuks
Sociālantropoloģija un mūsdienu ivrits Londonas Universitātē un pēc tam zinātnes un tehnoloģiju studijas Māstrihtas Universitātē – tik plašas ir jaunā dzejnieka Edvarda Kuka akadēmiskās intereses. Viņa debijas krājumā "Vadi" arī iezīmējas akadēmiskums, taču nevis kā sporādisks faktu un kultūratsauču birums, bet kā pieeja valodas iespējām būt ne tikai par informācijas pārnesēju, bet arī par emociju un novērojumu rasētāju.
#puslopys: Oskars Seiksts par akminim dabasūs, sms dzejūlim i dzeivi bez telepona
Vīns nu teiksmainuokūs myusdīnu latgalīšu literaturys autoru Oskars Seiksts. Juo ītekmi sovu dorbu tapšonā atzeimej vairuoki latgaliski rokstūši autori. Sandra Ūdre Seikstu raksturoj kai sova laika spūdruokū figuru storp autorim, maksimalistu volūdā i huliganu tradiceju lauzšonā. Kab apsarunuotu par raksteišonu, volūdu, kasdīnu i dzeivi kai taidu, Oskars Seiksts pyrma nagara laika gasteja latgalīšu literaturys raidīrokstā “Puslopys”.
Latviešu valodas gramatika angļu mēlē – izdota monogrāfija «Latvian Grammar»
Nesen Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā apgādā izdota latviešu valodas gramatika angļu valodā – “Latvian Grammar”. No ieceres līdz īstenošanai pagājuši gandrīz septiņi gadi, atzīst monogrāfijas autores, valodnieces Andra Kalnača un Ilze Lokmane. Izdevuma mērķis – ziņas par latviešu valodu, tās gramatisko sistēmu padarīt pieejamas plašākai auditorijai.
Iznācis Māra Bērziņa romāns par rakstnieku Vili Lāci «Nākotnes kalējs»
Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Māra Bērziņa romāns “Nākotnes kalējs” — par latviešu rakstnieku, daudzu romānu, stāstu un lugu autoru, Latvijas PSR Tautas komisāru padomes, Latvijas PSR Ministru Padomes, PSRS Augstākās Padomes Tautību padomes priekšsēdētāju Vili Lāci (1904–1966), informēja izdevniecības "Dienas Grāmata" pārstāvji.
#puslopys: Ineta Atpile-Jugane – par šolku, laimis pūgu i byušonu dziļuok
Latgalīšu literaturys podkāsts aba raidīroksts “Puslopys” ir myusdīnu latgalīšu literaturys puslopu puorškūrsteišona – itūreiz tei ir apsarunuošona ar dzejneicu, scenaristi, dzīšmu autori i Latvejis Rakstnīku savīneibys bīdri Inetu Atpili-Jugani. Ar Inetu runojam par raksteišonu, volūdu, kasdīnu i dzeivi kai taidu.  “Puslopys” aicynoj īsaklauseit ari latgaliski pīraksteitūs dorbūs poša autora skaitejumā, taipat kotrā sasatikšonys reizē tūp vīna jaunys dzīsmis skice ar satyktuo autora tekstu.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt