Kultūra / Literatūra
Jēkabpilī Dzejas dienās īpašā dzejas siltumnīcā stādīta eko dzeja
Tradicionālo Dzejas dienu ietvaros Jēkabpilī no 10. līdz 14. septembrim notika festivāls “Eko dzeja”, tā laikā pilsētas galvenā parka – Kena parka – estrādē izveidota simboliska Dzejas siltumnīca, kurā tika stādīta, ravēta, novākta un izgaršota eko dzeja jeb dzeja bez piesārņojumiem.  
Dzeja un mīlestība: 5 stāsti par Latvijas literātiem
Aspazija un Rainis nav vienīgais Latvijas dzejnieku mīlasstāsts. Kamēr septembrī visā Latvijā tiek svinētas dzejas dienas, Latvijas Radio 3 ''Klasika'' ciklā "Dzejas dienu laiks" stāsta par dažādiem Latvijas dzejniekiem un viņu attiecībām ar mīlestību, par Latvijā dzīvojošiem dzejnieku pāriem, trimdas rakstniekiem, kas mīlēja un rūpējās par latviešu kultūru svešumā, arī par daudz plašāku mīlestību pret pasauli un cilvēci.
Jāņa Čakstes jubilejā Saeima aizsāk akciju «Dzimtas grāmatu plaukts»
Jāņa Čakstes 160.jubilejā Saeima aizsāk jaunu akciju “Dzimtas grāmatu plaukts”. Tajā ikviens ievērojamā valstsvīra dzimtas māju apmeklētājs aicināts papildināt “Auču” bibliotēku ar grāmatām, kas vēsta par viesa dzimto vietu, novadu, valsti vai ģimeni, informē Saeimas Preses dienests.
Jaunie vārdi: dzeju lasa un par sevi stāsta Ance Kristāla
"Es gribētu daudz vairāk noteikti rakstīt par sociālām tēmām," atzīst Ance Kristāla. Viņa ir studējusi kultūras socioloģiju un menedžmentu, bet tagad vairāk pievērsusies socioloģijai. Pusaudža maksimālismā domājusi, ka dzeja būs viņas pamatnodarbošanās. Latvijas Radio raidījuma "Kultūras Rondo" cikls „Jaunie vārdi” iepazīstina ar šībrīža jaunajiem dzejniekiem, kuri piedalās ikgadējās Dzejas dienās un ir pilntiesīgi piepulcējušies saviem vecākajiem kolēģiem. 
Jaunie vārdi: Dzeju lasa un par sevi stāsta Gundars Smuidris
Jaunais dzejnieks - tas ir jaunais mēģinātājs radīt cilvēkos emocijas no valodas, uzskata Gundars Smuidris. Viņa dzejoļi, lai arī negatīvi iesākti, vienmēr beigsies optimistiski. Bet par skumjām dzejā viņam ir dalītas jūtas. Latvijas Radio raidījuma "Kultūras Rondo" ciklā „Jaunie vārdi” iepazīstina ar šībrīža jaunajiem dzejniekiem, kuri piedalās ikgadējās Dzejas dienās un ir pilntiesīgi piepulcējušies saviem vecākajiem kolēģiem. 
Nācis klajā Māras Zālītes dzejas krājums ķīniešu valodā
Māras Zālītes dzejas krājums "15 dzejoļi" tikko nācis klajā. Tas ir pirmais latviešu autora darbu atdzejojums ķīniešu valodā. To ar savu specifisku tulkošanas stratēģiju kopā atdzejojuši sinologi Ieva Lapiņa un Franks Kraushārs un ķīniešu dzejnieks un tulkotājs Lui Huižu.
Jaunie vārdi: dzeju lasa un par sevi stāsta Lāsma Olte
"Man dzīvē nekas tik viegli nav nācis kā dzejolīši, un es no tā ļoti mulstu," atzīst Lāsma Olte. Viņa vispirms apguvusi prozas rakstīšanu, bet kādā Prozas dienu pasākumā dzirdējusi dzejnieku rakstīto prozu, kas mudinājis pašu izteikties dzejā. Latvijas Radio raidījuma "Kultūras Rondo" ciklā „Jaunie vārdi” iepazīstina ar šībrīža jaunajiem dzejniekiem, kuri piedalās ikgadējās Dzejas dienās un ir pilntiesīgi piepulcējušies saviem vecākajiem kolēģiem. 
Ilmārs Šlāpins «nemāk komatus»
Otrdien, 10. septembrī, Ilmārs Šlāpins svin sava jaunā dzejoļu krājuma ““Es nemāku, komatus” jeb dzejoļi grūti audzinātiem bērniem” atvēršanu. Intervijā Latvijas Televīzijai viņš atklāja, kā radies krājuma nosaukums un pastāsta, ka tajā apkopti dzejoļi par to, kā ir nesaprast.
Jaunie vārdi: dzeju lasa un par sevi stāsta Anna Belkovska
"Mana dzejas būtība atšķiras no manas būtības," par sevi saka Anna Belkovska. Pirmais dzejas krājums, kas viņu spēcīgi uzrunājis, bijis Imanta Ziedoņa “Ceļmallapas”. Bet dzeju rakstīt viņa sākusi, jo kādai frāzei nav varējusi atrast piemērotu stāstu. Latvijas Radio raidījums "Kultūras Rondo" ciklā "Jaunie vārdi" tiekas ar jauno dzejnieci Annu Belkovsku. Viņa raksta arī dramaturģiju, bet ikdienā tulko subtitrus televīzijas raidījumiem.
«Jaunie vārdi»: Dzeju lasa un par sevi stāsta dzejnieks Rihards Ošenieks
Jaunais dzejnieks Rihards Ošenieks apgūst Kultūras un mākslu studijas Latvijas Kultūras akadēmijā, sevi cenšas uzturēt, strādājot bārā, bet par savu dzeju saka, ka vēlas nostabilizēt sevi ar savu īsto balsi. Latvijas Radio raidījumā Dzejas dienu laikā skan cikls „Jaunie vārdi”, kas iepazīstina ar šībrīža jaunajiem dzejniekiem, kuri piedalās ikgadējās Dzejas dienās un ir pilntiesīgi piepulcējušies saviem vecākajiem kolēģiem. 
Kuldīgas muzejā bērni iepazīst Alberta Kronenberga daiļradi
Pašiem pamēģināt sarīmēt kādu dzejas rindu, iejusties mazā ganiņa tēlā vai minēt mīklas – šīs un vēl daudzas nodarbes izstādē "Zīmē un rīmē!" iespējamas, lai vairāk iepzītu savulaik tik populārā bērnu autora Alberta Kronenberga daiļradi. Tā ir ceļojošā izstāde, kas nu piestājusi Kuldīgas novada muzejā, kur to izbaudīja trešklasnieki.
Dzejnieki aicina dejot un runāt par Dzejas katedras dibināšanu
Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) ir jābūt Dzejas katedrai – tā domā Latvijas brīvie dzejnieki, kuri izveidojuši manifestu un apņēmušies parakstu vākšanas kampaņā un diskotēkā gūt atbalstu savai idejai, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja dzejnieks Raimonds Ķirķis.
Klasika un avangards desmit dienu garumā. Ko piedāvā «Dzejas dienas 2019»?
Gan klasiski, gan avangardiski pasākumi veidos šī gada Dzejas dienu programmu, ko atklās piektdien, 6. sepetmbrī, un kas ilgs desmit dienu garumā. Līdzās klasiķu vakaram un atceres brīdim Raiņa kapos programmā būs arī Dzintara Soduma festivāls, Montai Kromai veltīta pastaiga, ceļojums ar dzejniekiem pa Ziepniekkalnu un pat dzejas diskotēka un dzejas lasījumi peldbaseinā.
Dzejas dienas pulcēs dzejniekus un atdzejotājus no 11 valstīm
Jau ierasti septembrī dzejas profesionāļus un citus šī žanra cienītājus dzejas lasījumos un dzejai veltītos pasākumos visā Latvijā pulcē Starptautiskais profesionālās dzejas festivāls “Dzejas dienas”. Dažādos pasākumos piedalīsies vairāk nekā 80 dzejnieki un atdzejotāji no 11 valstīm.
Septembris atnācis ar Dzejas dienām
Preses konferencē, kas veltīta starptautiskā profesionālās dzejas festivāla "Dzejas dienas 2019" norisei,  peldošā mākslas galerija "NOASS" šodien tiek pasludināta par festivāla "Dzejas dienas" vēstniecību, uz kuras būs arī grāmatu maiņas punkts.
Jaunākie
Interesanti