Kultūra / Literatūra
Klajā laists dramaturga Harija Gulbja Rakstu pirmais sējums

2016. gadā vienam no izcilākajiem latviešu dramaturgiem Harijam Gulbim apritēja 90 gadu jubileja. Apgāds “Mansards” šim notikumam par godu izdod viņa Rakstu pirmo sējumu: septiņas lugas, kas aizsāk abus dramaturga pārstāvētos žanrus — drāmu un komēdiju.

Iznācis Kristas Annas Belševicas debijas dzejas krājums

"Apgāds Zvaigzne ABC" laidis klajā Kristas Annas Belševicas debijas dzejas krājumu "Medījot dzīvi". Krājuma atvēršanas svētki notiks 17. oktobrī pulksten 18.00 bārā “Taka” Miera ielā 10. Būs iespēja satikt dzejnieci, uzdot jautājumus, klausīties dzeju un mūziku, kā arī iegūt savā īpašumā grāmatu ar autogrāfu. 

«Punctum» aicina uz diskusiju par literatūrkritikas iespējamību

Sestdien, 7. oktobrī, pulksten 18.30, Raiņa un Aspazijas mājā (Rīgā, Baznīcas ielā 40) filosofijas un literatūras interneta žurnāls "Punctum" aicina uz literatūrkritikai veltītu diskusiju ar literatūrzinātnieka Jāņa Ozoliņa un literatūrkritiķu Andas Baklānes un Ilvas Skultes piedalīšanos. Sarunu „Literatūrkritikas iespējamība” vadīs dzejnieks, kritiķis un „Punctum” galvenais redaktors Artis Ostups.

Iznācis Kristofa Onodibio romāns par sapņiem un mīlestību – «Ienirt»

Ar „Apgāda Zvaigzne ABC” gādību ceļu pie lasītājiem sāk franču rakstnieka Kristofa Onodibio romāns “Ienirt”, smalki niansēts un dziļi poētisks darbs. Mīlas stāsts par sievieti un vīrieti un arī par laikmetu, kurā mīlēt kļūst arvien grūtāk. Par sapņiem, kurus piepildot, tie izgaist, atstājot vien atmiņas, un par sapņiem, kurus piepildīt nav iespējams...

Jau vairāk nekā pustūkstotis Veidenbauma dzejas skandējumu
Sabiedrības iesaistes akcija “Skandē Veidenbaumu!”, ko rīko LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, norisinās kopš 1. septembra, kad Latvijas Nacionālajā bibliotēkā par godu Eduarda Veidenbauma 150 gadu jubilejai kā viens no Dzejas dienu pasākumiem tika atklāta īpaša audio ierakstu kabīne. Jau pirmajā akcijas mēnesī ar sabiedrības aktīvu līdzdalību ir iegūti 560 Eduarda Veidenbauma dzejas skandējumi, informē akcijas rīkotāji.
Oktobrī latviešu literāti viesojas festivālos Lielbritānijā

Pateicoties Latvijas autoru daiļliteratūras grāmatām, kas drīzumā tiks izdotas angļu valodā, latviešu rakstnieki Nora Ikstena, Pauls Bankovskis, Daina Tabūna un dzejas grupa “Orbīta” oktobrī viesojas ievērojamos Lielbritānijas literārajos festivālos.

Ferrantes Neapoles tetraloģiju noslēdz romāns «Pazudušais bērns»

Ar ceturto, – pašu spilgtāko un piesātinātāko, pašu atklātāko darbu “Pazudušais bērns”, – noslēdzas pasaulslavenās itāļu rakstnieces Elenas Ferrantes tetraloģija par divu draudzeņu likteņiem. Neapoles romānu cikla pirmās trīs grāmatas secībā ir: “Brīnišķīgā draudzene”, “Jaunais uzvārds”, “Aizbēgt vai palikt”, lsm.lv informē izdevēju - "Apgāda Zvaigzne ABC" pārstāve Kristīne Ilziņa. No itāļu valodas grāmatu tulkojusi Dace Meiere.

Jundze: Ļoti gribējās, lai romāns «Sarkanais dzīvsudrabs» nav «melns»

Atvēršanas svētkus Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 27.septembrī piedzīvo Arno Jundzes jaunais romāns „Sarkanais dzīvsudrabs”. Tas iekļaujas vēsturisko romānu sērijā „Mēs. Latvija, XX gadsimts” un vēsta par 90. gadiem. Šī desmitgade mūsu vēsturē ir bijusi tik dinamiska un piesātināta, ka arī romāns gluži dabiski sanācis spriedzes un negaidītu sižeta pavērsienu pārpilns. Arī personāžu galerija ir ļoti plaša, netrūkst ne čekas aģentu, reketieru un bandītu, ne stipru lauku cilvēku un īstenu darbarūķu. Doma visus 90 gadus iespiest vienā grāmatā varbūt bija nedaudz neprātīga, atzīst rakstnieks.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti