Kultūra / Literatūra
Literatūras mūža balvas laureāts Zvirgzdiņš: Vēl pirms 5 gadiem es kautrējos no vārda «rakstnieks»
Rakstnieks Juris Zvirgzdiņš, kurš Latvijas Literatūras gada balvu šogad saņem par mūža ieguldījumu, uzskata, ka grāmatu lasīšana ir kā aizņemšanās, bet ārkārtējā situācija ir labs laiks, lai sakārtotu ne tikai savu māju, bet arī domas. "Jo ļoti daudz mēs darām paviršības, inerces pēc. Dažreiz vajag padomāt, vai tas vispār ir pūļu vērts," prāto vecmeistars Zvirgzdiņš un pārsteidz, sakot, ka vēl pirms pieciem gadiem kautrējies no vārda "rakstnieks". 
Dzīves temps ir mainījies. Autors Māris Martinsons grāmatu «Klusa nakts» publicē kā seriālu
Filmu režisors un grāmatu autors Māris Martinsons aprīļa sākumā sācis publicēt savu pirmo elektronisko grāmatu “Klusa nakts”. Publikācija tiks papildināta turpinājumos – līdz pat Ziemassvētkiem. LTV raidījumā “Rīta Panorāma” autors pastāstīja, ka, kaut arī grāmata esot jau uzrakstīta, viņš to šobrīd pārraksta. Tāpēc jaunajam materiālam jābūt gatavam ik piektdienu, kad solīts publicēt nākamās nodaļas.
Puika, meitene un bērns – labākie Latvijas literatūras darbi jaunajiem lasītājiem
Šogad kategorijā "Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem" Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir izvirzījusi trīs nominantus. Visas trīs grāmatas pavisam noteikti ir svarīgas, un katrai ir sava misija un uzdevums. Rasa Bugavičute-Pēce pievēršas sociāli smagām tēmām, Viesturs Ķerus mudina iepazīt dabas pasauli, bet Inese Zandere atgādina, cik svarīgi ir pasargāt bērnus no pieaugušo pasaules nepilnībām.
Spilgtākās debijas Latvijas literatūrā. Ko par sevi stāsta šī gada nominanti?
Kā pagājušā gada Latvijas Literatūras gada balvas nominants kategorijā "Spilgtākā debija literatūrā" aicināju šī gada nominantus uz īsu sarunu par viņu pirmās grāmatas tapšanu. Ja parasti cilvēkiem pavasara iestāšanās nozīmē zāles klusu dīgšanu, siltāku laiku un apkures rēķinu samazināšanos, tad Latvijas literātiem tas ir laiks, kad nepacietīgi tiek gaidīta Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominantu izziņošana – vesels mēnesis svētku sajūtas gan dzejas, gan prozas lasījumos, gan pašā balvas pasniegšanas ceremonijas vakarā.
VIDEO: Paziņo Latvijas Literatūras gada balvas nominantus
31. martā video konferencē pulksten 11.00 Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) ekspertu komisija iepazīstinās ar labākajiem literārajiem darbiem, kas nākuši klajā aizvadītajā gadā, nosauks mūža balvas ieguvēju un speciālbalvas ieguvēju.
Rakstniece Andra Manfelde: Kad satiekas rakstnieks ar lasītāju, tā ir liela mistērija
"Tagad atskatoties, "Adata" ir tāda esence – tā nav romāns. Citreiz domāju – ak, tagad par pusaudžu sāpi un jēgas meklējumiem es varētu rakstīt telpiskāk. Bet sapratu, ka otrreiz nevaru uzrakstīt "Adatu", un tas arī nav vajadzīgs. Tad nu šī ir mana versija par jaunību, kas visiem savā ziņā ir līdzīga," par savu jaunāko grāmatu "Vilcēni" saka rakstniece Andra Manfelde.
«Zelta ābeles» mūža balvas ieguvēja Aija Reņģe – ar mīlestību pret grāmatām mūža garumā
Finiša taisnē iegājis Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas rīkotais grāmatu mākslas konkurss “Zelta ābele 2019”. Ņemot vērā ārkārtējo situāciju Latvijā, konkursa laureātus un specbalvu ieguvējus 25. martā paziņos Latvijas Radio 1 raidījuma “Kultūras rondo” tiešraidē. Bet balvas par mūža ieguldījumu saņēmēja jau ir zināma, un tā ir ilggadēja Smiltenes grāmatnīcas darbiniece un vadītāja Aija Reņģe.
Izdevniecība «Latvijas Mediji» piedāvā pirkt grāmatas pa telefonu
Lai valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā rastu iespēju jaunākās grāmatas iegādāties arī tiem iedzīvotājiem, kuriem ir ierobežota pieeja internetam vai kuriem nav interneta lietošanas prasmju, izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā jaunu pakalpojumu – grāmatu pirkšanu pa telefonu, medijus informē izdevniecības pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti