Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Klajā nācis 2. gadsimta teksta «Pāvila darbi» pirmais izdevums latviešu valodā
Latvijas Bībeles biedrība laidusi klajā pirmo un vienīgo “Pāvila darbu” tulkojumu latviešu valodā. “Pāvila darbi” ir nākamā grāmata Bībelē neietverto saglabājušos pirmo gadsimtu kristiešu tekstu tulkojumu sērijā. Šie teksti palīdz labāk saprast laikmetu, kurā veidojās gan kristietība, gan dažādi tās novirzieni. “Pāvila darbi” vēsta par apustuļa Pāvila piedzīvojumiem misijas ceļojumos un viņa mocekļa nāvi. Tekstā ietverts arī viņa mācekles un sludinātājas Teklas stāsts.
Hipiju gars un pozitīva citādība: klajā laists Aldas Darbiņas-Epneres stāstu krājums
Klajā laista neliela un vienlaikus ļoti ietilpīga Aldas Darbiņas-Epneres grāmata "Klejojumu gadi. Pieci stāsti par Sāras Rū ciltskoku", informēja apgāda "Lietusdārzs" pārstāvji. Tajā apkopoti stāsti, kuru tēli, tēmas, noskaņas veido vienotu veselumu. Galvenā varone Sāra Rū, kuras ciltskoks ir daudz plašāks par asinsradinieku kopu un kurā ir vieta ne tikai cilvēkiem, kādā stāstā tiek nodēvēta par hipijmeiteni.
Andreja Upīša muzejā notiks tikšanās ar dzejnieku Valdi Atālu
Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā 13. februārī notiks tikšanās ar tautā iemīļoto dziesminieku, dzejnieku un mākslinieku Valdi Atālu. Atzīmējot viņa jauno grāmatu “Elles debesis” un “Uz domu stāvās kraujas” iznākšanu, vakara gaitā iecerēta saruna, ko vadīs Mg. Jur. Ilze Puķe, autora lasījumi un atbildes uz publikas jautājumiem, informēja Memoriālo muzeju apvienībā.
Vidzemes mīļotājs – Baltijas vāciešu rakstnieks Zigfrīds fon Fēgezaks. Iepazīstina literatūrzinātniece Māra Grudule
Zigfrīds fon Fēgezaks ir viena no ikoniskajām figūrām Baltijas vācu literatūrā, ārkārtīgi izteikts savas zemes mīļotājs, Baltijas mīļotājs, īpaši Vidzemes mīļotājs, vērtē literatūrzinātniece Māra Grudule. Viņa darbs "Baltiešu traģēdija" jeb latviešu valodā "Baltiešu gredzens" četrās daļās ir Baltijas vācu sabiedrības skats uz 20. gadsimta sākuma notikumiem.
Klajā nācis romāns «Armagedona cikls»: Jāņa Einfelda desmitā grāmata
Apgādā “Dienas Grāmata” klajā nācis Jāņa Einfelda romāns “Armagedona cikls”. Tā ir rakstnieka Jāņa Einfelda (1967) desmitā grāmata. Romāns reālistiskā manierē tēlo personības tapšanu padomju okupācijas dziļās stagnācijas periodā, 20. gadsimta 80. gados, īpaši regresīvā un represīvā vidē – profskolā. Romāns sākas ar neizskaidrojamu slepkavību, ko cenšas atšķetināt mūsdienu izmeklētāju grupa, kas dēvējas par Armagedona ciklu. 
LTV raidījuma «Literatūre» veidotāji: Rakstnieki ir pilnīgi nekinematogrāfisks pasākums
2019. gada 24. janvārī LTV1 sāksies dokumentāls ceļojumu seriāls “Literatūre – ceļojums ar rakstnieku”, ko radījuši nešķiramais ekrāna pāris Marta Selecka un Gustavs Terzens kopā ar "VFS Films" (Vides filmu studija) komandu, kas jau iepriekš sastrādājušies raidījumos “Ziemeļu puse” un “Te!”. Raidījuma režisors ir Uģis Olte, kurš sarunā ar Latvijas Radio neslēpa – rakstnieki ir nekinematogrāfiski, un vizualizēt literatūru raidījumā ir liels izaicinājums.
Mantojums iz Baltikas: Recenzija par Mika Koljera romānu
Pirms pāris gadiem padzirdēju, ka Miks Koljers ir izdevis angļu valodā grāmatu “Up the Baltics”, kurā viņš pievēršas iztēlotam Semjuela Džonsona un Džeimsa Bosvela ceļojumam pa Baltijas reģionu. Diemžēl dažādu apstākļu dēļ tad ar to nesanāca iepazīties, lai arī tematiski grāmatas pieteikums šķita interesants. Taču pagājušā gada vasarā izdevēji nāca pretim latviešu lasītājam un publicēja šā darba latvisko versiju “Iz Baltikas” (tulkojusi Aija Uzulēna, izdevējs – apgāds “Dienas Grāmata”). Šogad romāns ir izvirzīts “Kilograms kultūras” balvas ziemas balsojumam kategorijā “Mantojums”. Lasītāji paši var sev atbildēt, vai tā ir īstā kategorija, kur nominēt šo romānu. Tomēr nevar noliegt, ka “Iz Baltika” radoši aktualizē vietējo apgaismības mantojumu un atgādina par dažādiem tā laikmeta darboņiem.
Jaunākie
Interesanti