Kultūra / Literatūra
Atklāts draugs un slepens ienaidnieks: Raiņa un Andreja Upīša attiecības. Stāsta literatūrzinātnieks Koroševskis
15.oktobrī Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā notiks zinātniskie lasījumi “Jaunās Latvijas valsts kultūrpolitika”. Lasījumi veltīti kultūrpolitikas notikumiem, kas risinājās pirms simt gadiem. Referāti iepazīstinās ar trīs rakstnieku – Andreja Upīša, Jāņa Akuratera un Raiņa – devumu kultūrpolitikas izveidē. Vienu no referātiem sagatavojis literatūrzinātnieks un muzeja speciālists Arnis Koroševskis, kurš sniegs ieskatu Raiņa un Andreja Upīša attiecībās.
Izdota grāmata par rakstnieku un politieslodzīto Gunāru Freimani
Klajā nākusi grāmata “Es neesmu viens. Ar mani ir mana tauta”, kas dokumentos, liecībās un Gunāra Freimaņa darbos vēsta par dzejnieku, publicistu un politieslodzīto, par viņa dzīvi, garīgo un politisko mantojumu, informēja apgāda “Mansards” pārstāvji.
Kāpēc mums jāmīl Rainis?
“Dzejnieks – nemiera cēlējs un “pasaulsmīklu” minētājs,” par viņu saka literatūrzinātniece Gundega Grīnuma. Rainis. Dzejnieks, dramaturgs, tulkotājs, laikraksta “Dienas Lapa” vadītājs, Dailes teātra līdzdibinātājs, Nacionālā teātra direktors un izglītības ministrs. Tomēr Raiņa ambīcijas bija vēl lielākas.
Latviešu literārā jaunrade Īrijā atplaukst ar jaunu sparu
Šomēnes trešo gadskārtu atzīmē Īrijas latviešu autoru klubs „Baltie vārti“. Tā kontā jau ir kopkrājums “Ieelpot”, tikšanās ar Īrijas Rakstnieku savienību, daudzi dzejas lasījumi, tikšanās ar autoriem un citi pasākumi. Kluba mērķis ir gan veicināt literāro jaunradi ārzemēs dzīvojošo latviešu vidū, gan arī popularizēt latviešu literatūru Īrijā. Vairākām latviešu autorēm tieši šī senā feju un burvestību zeme bijusi vieta, kur atplaukt talantam un rast jaunu iedvesmu.
Talants un totalitārisms. Egona Līva dzīve, laiks un piemiņa
Pazīstams rakstnieks un populāru filmu scenāriju autors, bet – “Valsts prēmiju bijušajam leģionāram nedot!” Jā, leģionārs, turklāt vēl “sēdējis” nometnē, bet – Padomju Latvijas kompartijas galvenās avīzes “Cīņa” speciālkorespondents. Rakstījis dienasgrāmatu, ļoti personīgu un atklātu, lai gan zinājis, ka tolaik tā netiks publicēta. Tie visi ir Egona Līva biogrāfijas fakti. 18. septembrī Liepājā jau desmito reizi tika paziņoti Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” laureāti.
Grāmata «Artūra Skrastiņa Spogulija» – ne gluži piedzīvojumu romāns par aktieri
Dailes teātra simtās jubilejas gadā klajā nākusi teātra kritiķes Līvijas Dūmiņas grāmata par vienu no šī teātra vadošajiem aktieriem Artūru Skrastiņu. Viņš uz Dailes teātra skatuves spēlē jau 25 gadus, un grāmata “Artūra Skrastiņa Spogulija” atklāj aktiera ceļu līdz tai. Tāpat grāmatas lappusēs sastopami tie cilvēki, kuriem bijusi nozīmīga loma aktiera profesionālajā un arī privātajā dzīvē.
Dzejnieces Ritas Gāles 95. jubilejā klajā nāk kopotu rakstu krājums «Saule pusdienā»
Sagaidot dzejnieces Ritas Gāles 95. dzimšanas dienu, izdevniecība “Pētergailis” laiž klajā grāmatu “Saule pusdienā”, kurā ir apkopoti visi līdz šim izdotie Ritas Gāles dzejas krājumi – “Kas lietu sauks” (1965), “Atkala” (1977), “Atšķirtā” (1990), “Pirms Saulgriežiem” (2005), kā arī recenzijas, apceres par krājumiem, intervijas, sarunas, pašas dzejnieces dienasgrāmata un bagāts fotomateriāls, informēja izdevniecībā.
Literārajās sarunās Lūznavas muižā šoruden piedalīsies Zandere, Repše, Ikstena un Kuzmins
Svētdien, 27. septembrī, tiekoties ar dzejnieci Inesi Zanderi, sāksies cikla”Literārās sarunas Lūznavas muižā” rudens sezona, kurā šoreiz iecerētas tikšanās arī ar rakstniekiem Gundegu Repši, Noru Ikstenu un Svenu Kuzminu, informē organizatori. Šajās sarunās līdzās klausītājiem klātienē attālināti iesaistīties arī latviešu diasporas literāro organizāciju pārstāvji no ASV un Vācijas.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt