Kultūra / Literatūra
Ingas Ābeles atziņas par Aspaziju
Kāpēc Aspazija? Jo piekritu par viņu rakstīt romānu sērijā “Es esmu...” Jo bija izrāde Jaunajā Rīgas teātrī Māras Ķimeles režijā “Aspazija. Personīgi”, un varbūt tāpēc mani Aspazijai izvēlēja. Un tad, kad mani uzrunāja “Literatūre”, lūgdami atrast seno rakstnieku, pie kura iešu ciemos, es teicu – Aspazija. Pieskaņoju savu izvēli lielajam ceļavējam.
«Latvijas Grāmatu izstādē 2020» viesosies Ukrainas autori un izdevēji
No 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā notiks starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2020”, kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās arī ārvalstu izdevniecības. Jau otro gadu izstādē būs Ukrainas nacionālā ekspozīcija “Ukrainas grāmata”, kur varēs iepazīt ukraiņu literatūru un tikties ar autoriem, medijus informē organizatori.
Andreja Upīša muzejā notiks «Vakarlēpju karnevāls»
20. februārī Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks “Literārās akadēmijas” 2018. gada prozas meistardarbnīcas vadītāja un absolventu lasījumi “Vakarlēpju karnevāls”, medijus informē muzeja pārstāvji.
Vārdi un zīmes. Māra Bērziņa apcere par Vili Lāci
Tikai labu laiku pēc “Gūtenmorgena” iznākšanas aptvēru, ka divus manus kaimiņus sauc tāpat kā Gūtenmorgena tuvākos draugus – Kalniņš un Krūmiņš. Neapzināti biju ielicis nāburgu uzvārdus, pat neiedomājos, jo ikdienā viņi man ir rudais Jānītis un puķu Kārlis.
Aicina pieteikt autorus Dzintara Soduma balvai literatūrā
Jau astoto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā, medijus informē Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti