Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Grāmatā apkopotas dramaturga Harija Gulbja lugas
Apgāds “Mansards” turpina Harija Gulbja darbu izdošanu, laižot klajā Rakstu 2. sējumu, kurā apkopotas dramaturga 20. gadsimta 70.–90. gados rakstītās lugas. Rakstu sastādītāja ir Latvijas Universitātes profesore, Dr. philol. Ieva Kalniņa, informē apgāds "Mansards". 
«Ar beigtu autoru ir vieglāk strādāt!» jeb Akmentiņš sācis grāmatu par Ezeriņu
Rakstnieks Jānis Ezeriņš nebija pirmā persona "galmā". Viņš koncentrējās uz to, lai aiz teksta veidošanas skaistuma nezūd pašu vārdu būtība, intervijā LR3 "Klasika" stāsta dzejnieks Andris Akmentiņš, kurš ķēries pie grāmatas par Ezeriņu. Sarunā viņš stāsta par grāmatas tapšanu un atzīst, ka "ar beigtu autoru ir vieglāk strādāt".
Klajā nācis Osvalda Zebra romāns «Māra»
Pirms diviem gadiem rakstnieks Osvalds Zebris par romānu “Gaiļu kalna ēnā” ieguva Eiropas Savienības Literatūras balvu. Kamēr godalgotais romāns piedzīvo arvien jaunus tulkojumus dažādās valodās, rakstnieks nav dusējis uz lauriem, bet radījis jaunu opusu “Māra”. Romāns ir par mūsdienu Rīgas jauniešiem un viņu dzīvē svarīgām izvēlēm, vēsta LTV ''Kultūras ziņas''.
Dzejniece Anna Rancāne atzīmē 60 gadu jubileju
Dzejniecei un publicistei Anna Rancāne – 60. Viņas devums ir deviņi dzejoļu krājumi, kā arī vairākas grāmatas par Latgali un tās spilgtākajām personībām. Jubilārei  jau ir jaunas ieceres nākamajiem darbiem.
Dzejā viņš bija ārpusnieks. Iznācis Anda Surgunta dzejoļu apkopojums
Izdevniecība "Orbīta" laidusi klajā dzejnieka Anda Surgunta dzejoļu apkopojumu "Skaistākā no aizmiršanās hipotēzēm", kurā iekļauti no 2003. līdz 2018. gadam rakstītie darbi. Diemžēl šis ir pēcnāves krājums, jo pagājušajā gadā dzejnieka dzīve traģiski aprāvās 34 gadu vecumā.
Izdots čekas vēstures pētnieces Ineses Dreimanes romāns «Vēstule ar pielikumu»
Vēsturnieces Ineses Dreimanes aicinājums ir divdesmitā gadsimta vēstures izpēte – gan ikdienā strādājot Okupācijas muzejā, gan studējot arhīvu materiālus mūsu vēstures traģiskāko lappušu noskaidrošanai, gan konsultējot populārā televīzijas seriāla “Sarkanais mežs” veidotājus, vēstīja "Apgāda Zvaigzne ABC" pārstāvji.
Platforma «Latvian Literature» organizē vizīti ārvalstu žurnālistiem, izdevējiem un literatūras festivālu rīkotājiem
Laikā no 5. līdz 7. jūnijam Latvijas literatūras eksporta platforma “Latvian Literature” Rīgā organizē vizīti 19 žurnālistiem, izdevējiem un festivālu rīkotājiem no sešām valstīm. Vizītes laikā viesiem būs iespēja iepazīties ar Latvijas grāmatniecības nozari, kā arī tiks organizētas individuālas tikšanās ar autoriem un izdevējiem, informēja platformas pārstāvji.
Latviešu bērnu grāmatu «Ucipuci» izdod Ķīnā
Latvijas grāmata bērniem :”Ucipuci” par pūci, kas pazaudējās, populāra ne tikai Latvijā – tā izdota arī Ķīnā ķīniešu valodā, un tur notika arī grāmatas prezentācija, un bērni Ķīnā to uzņēma ar lielu prieku, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.
Vasaras sākuma literārajās sarunās Lūznavas muižā viesosies Kārlis Vērdiņš
Svētdien, 2. jūnijā, plkst. 13.00 vasara Lūznavas muižā sāksies ar literāro sarunu cikla satikšanos, kurā būs iespēja satikt un sarunāties ar šī gada Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) nominantu – dzejnieku un literatūrzinātnieku Kārli Vērdiņu. Sarunu arī šoreiz vadīs literatūrzinātniece Ilga Šuplinska, informēja Lūznavas muižas pārstāvji. 
Jaunākie
Interesanti