Kultūra / Literatūra
Cik svarīgi ir piedzimt mīlestībā. Saruna ar rakstnieci Anneli Slišāni
Annele Slišāne ir tekstilmāksliniece un viena no spēcīgākajām šā brīža latgaliešu prozas autorēm. Pavisam nesen klajā nāca viņas jaunākais stāstu un dzejas krājums "Tuoraga stuosti. Pīns". Krājumā apkopoti četrpadsmit jauni literārie darbi, kuros autore risina pasaulē svarīgas lietas un notiekošo, uzdod jautājumus un meklē atbildes.
Literatūras žurnāla «Punctum» festivāls šogad būs veltīts kopienas tēmai
Literatūras žurnāla "Punctum" festivāls notiks no 25. maija līdz 3. jūnijam, pievēršoties kopienas tēmai. Šogad festivālā tiks atzīmēta izcilā trimdas dzejnieka, latviešu modernisma klasiķa Linarda Tauna simtgade. Atklāšanas pasākumā 25. maijā notiks horeogrāfes Kristīnes Brīniņas kolektīvā dejas performance, ukraiņu autoru lasījumi un grupas "Sigma" koncerts, savukārt noslēguma koncertā 3. jūnijā Linarda Tauna dzeju interpretēs mūziķis Shipsi, aktieri Kaspars Znotiņš un Kaspars Aniņš, režisore Māra Ķimele, informēja festivāla rīkotāji.
Gidona Krēmera piezīmes uz lappušu malām – iznāk mūziķa grāmata «(ne)Spārnotas domas»
Izdevniecībā "Aminori" iznākusi vijolnieka un diriģenta, kamerorķestra "Kremerata Baltica" vadītāja Gidona Krēmera grāmata "(ne)Spārnotas domas". Grāmatas atklāšana notiks 19. aprīlī pulksten 17.00 izdevniecības "Aminori" telpā Krišjāņa Valdemāra ielā 69. Tajā piedalīsies Gidons Krēmers un grāmatas veidotāju komanda. Atklāšanas viesiem būs iespēja iepazīties arī ar tikko iznākušo "Kremerata Baltica" jubilejas disku, informēja izdevēji.
Pirms un pēc. Īsi un visnotaļ subjektīvi komentāri par LALIGABAi nominētajām dzejas grāmatām
Kad piekritu uzrakstīt par Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA) nominētajām dzejas grāmatām (tas bija vēl februārī), gandrīz uzreiz nodomāju, ka ievadā, kaut garāmejot, droši vien būs jāpiemin pandēmija un tās atstātā ietekme uz mūsu lasīšanas un rakstīšanas paradumiem –, lai gan es pati piederu pie tiem pāris procentiem sabiedrības, kuru dzīvi pandēmija daudzējādā ziņā ir ietekmējusi drīzāk pozitīvi. Tad pienāca 24. februāris un sadalīja laiktelpu pirms un pēc.
Jauno rakstnieku konkursā iespēju izdot romānu iegūst Toms Deimonds Barvidis
Par lasīšanas veicināšanas projekta "Bibliotēka" Jauno rakstnieku konkursa laureātu kļuvis fantāzijas žanra romāna "Zaļā Dzīle" autors Toms Deimonds Barvidis. Romāns "Zaļā Dzīle" drīzumā tiks izdots izdevniecībā "Dienas Grāmata" ar "Baltic International Bank" atbalstu 3000 vērtībā, informēja konkursa rīkotāji.
Kā smaržo gada skaistākās grāmatas? Iespaidi par «Zelta ābeles» nominantiem
11. aprīlī ikgadējais grāmatu mākslas konkurss "Zelta ābele" paziņos pērn izdotās skaistākās grāmatas 8 kategorijās, nosauks "Gada mākslinieka" titula ieguvēju un pasniegs vēl citas specbalvas. Pasteidzoties svinīgajiem notikumiem pa priekšu, neatkarīgais grāmatu apskatnieks Mārtiņš ir izvērtējis visas nominētās grāmatas un izlēmis sekojošā rakstā daudzināt uzvarētājus kategorijās, kas vismaz vēl pagaidām nav oficiālā konkursa redzeslokā.
Klajā nāk dzejnieces Rūtas Mežavilkas krājums «Tālāk»
Ceļu pie lasītājiem sācis dzejnieces un rakstnieces Rūtas Mežavilkas ceturtais dzejoļu krājums "Tālāk", informēja izdevniecības "Neputns" pārstāvji. Krājuma redaktors ir Aivars Eipurs, dizaina autore – Rūta Mežavilka.
Rakstnieks ir tautas identitātes turētājs. No Zigmunda Skujiņa atvadoties
Trešdien, 6. aprīlī, atvadīsimies no izcilā rakstnieka Zigmunda Skujiņa. Atvadīšanās notiks pulksten 14.00 Rīgas krematorijas Lielajā zālē. Latviešu literatūrā Zigmunds Skujiņš darbojies vairāk nekā 70 gadu. Viņam piemita spēja radīt visaugstākās raudzes darbus, kas vienlīdz saistoši bija kā literatūras gardēžiem, tā visplašākajam lasītāju lokam. Ar saviem darbiem viņš aicināja ticēt tautas spēkam, sargāt mūsu vērtības un tradīcijas, kopt un attīstīt latviešu valodu. Kā viņš pats teicis intervijā Latvijas Radio – rakstnieks nav tikai sava darba darītājs, rakstnieks ir tautas identitātes turētājs.
Tulkojumi žanru krustugunīs. Par Literatūras gada balvas nominantiem
Tulkojumu kategorija Latvijas Literatūras gada balvā (LALIGABA) vienmēr ir ieņēmusi mazliet īpašu vietu. Pirmkārt, to neizbēgami pavada diskusijas par autora un tulkotāja veikuma neiespējamo, bet vērtējumam nepieciešamo atdalīšanu. Un, otrkārt, tajā ierasti ir mazāk jaunu nominantu – labi tulkotāji lielākoties notur savu līmeni tik augstu, ka atnācējam no malas ir ļoti grūti pārsteigt lasītājus un žūrijas locekļus. Par laimi, labu tulkotāju mums netrūkst, tāpēc pazīstamie vārdi var apvienoties daudzās atšķirīgās kombinācijās.
Dažādība – viens no Literatūras gada balvas atslēgas vārdiem. Pārlapojam šī gada nominantus
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, tematiskā vietā ar nosaukumu "Divi Raiņi", 29. martā norisinājās Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA) šogad nominēto izdevumu paziņošana. Izvirzīto, izcelto darbu un izdevēju kopu Latvijas Radio raidījumā "Kultūras rondo" pārrunā "LALIGABA 2022" žūrijas darbā neiesaistītie, bet rakstītam vārdam un rakstīšanai vienmēr tuvu stāvošie – Toms Treibergs un Vilis Kasims. 
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt