Kultūra / Literatūra
Ar mīlestību pret rokenrolu: klajā nākusi mūzikas žurnālista Zaviļeiska otrā grāmata
Mūzikas žurnālists, kultūras projektu redaktors Kaspars Zaviļeiskis lasītāju vērtējumam nodevis savu otro grāmatu “Pilnīgs Šahs”. Par literāro garstāstu dēvētajā darbā aprakstīta divdesmit gadu sena pagātne, kad grāmatas autors ļāvies vētrainai jaunībai un mīlestībai pret rokenrolu. Kaspara Zaviļeiska aizraušanās ar šahu kalpojusi par ierosmi arī garstāsta nosaukumam un grāmatas noformējumam.
Labāko Baltijas literatūru turpmāk izdos visās trīs valodās
Ar būtisku pozitīvu pavērsienu vainagojusies triju Baltijas valstu kultūras ministru tikšanās aizvadītajā nedēļā Viļņā. Viņi noslēguši saprašanās memorandu par godalgoto Baltijas Asamblejas balvas literatūrā darbu tulkošanu un publicēšanu.
Baltvilka balvas laureāte Rasa Bugavičute-Pēce: Redzīgums ir ļoti šaurs
"Rakstnieka darbs ir darbs. Tā ir profesija. Zinu cilvēkus, kuri raksta aicinājuma dēļ un tāpēc, ka tas ir aizraujošs brīvā laika pavadīšanas veids. Bet man tas ir darbs, ar ko dzīvoju un kas mani arī baro. Tāpēc man tas ir jāpārvalda un vēl aizvien jāmācās," saka dramaturģe un rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce, kura tikko ieguvusi Jāņa Baltvilka balvu literatūrā par grāmatu "Puika, kurš redzēja tumsā". Cik atšķirīgs un svarīgs mūsu sabiedrībā ir redzīgums? Vai un kā dramaturģija palīdz dzīvot un radīt tā, lai skatītāji un lasītāji ir pārliecināti par patiesumu un izjustais raisa līdzpārdzīvojumu? Par to – Rasa Bugavičute-Pēce sarunā ar Latvijas Radio 3 “Klasika”.
Pasniegtas Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūras jomā
Izcilā dzejnieka, dabas pētnieka un publicista Jāņa Baltvilka balva ir augstākā atzinība bērnu literatūras jomā Latvijā – rakstniekiem, dzejniekiem, tulkotājiem un māksliniekiem. Piektdien, 24. jūlijā, Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, balvas pasniegtas jau 16. reizi. 
Bezkompromisu atklātības kults. Pirmo reizi latviski izdota Bukovska dzejas izlase
Skarbs, atklāts un nesaudzīgi tiešs savā daiļradē ir amerikāņu rakstnieks Čārlzs Bukovskis. Viņš visas lietas sauc īstajos vārdos un nevairās arī no zemākajiem valodas slāņiem. Lai arī attieksme pret viņa darbiem ir dažāda, ir ļoti daudz lasītāju, kurus viņa darbi valdzina tieši šī patiesīguma dēļ. Ne velti viņš iemantojis kulta rakstnieka statusu. Pirms vairāk nekā 15 gadiem latviski Jāņa Elsberga tulkojumā klajā nāca divi viņa romāni – “Holivuda” un “Sievietes”, un tikko pirmo reizi latviešu valodā izdota arī Bukovska dzejas izlase “Kodiens”, ko arī atdzejojis Jānis Elsbergs.
Zināmi Jāņa Baltvilka balvas starptautiskie laureāti un nominācijas grāmatu mākslā un literatūrā
Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padome paziņojusi, ka Jāņa Baltvilka balvas starptautiskās laureātes 2020. gadā ir lietuviešu bērnu literatūras darba “Sibīrijas haiku” autore Jurga Vile, ilustratore Lina Itagaki un tulkotāja Dace Meiere. Izziņoti arī nominanti ilustrācijā un rakstniecībā, kā arī AS “Latvijas Valsts meži” debijas balvas “Jaunaudze” pretendenti.
Ar Bukovska dzejas izlasi «Kodiens» izdevniecība «Neputns» sāk jaunu atdzejas sēriju
Amerikāņu dzejnieka un rakstnieka Čārlza Bukovska (Charles Bukowski) dzejas izlasi “Kodiens” sastādījis un atdzejojis Jānis Elsbergs. Tā ir pirmā latviski izdotā Bukovska dzejas grāmata, kā arī pirmā grāmata jaunā "Neputna" atdzejas sērijā, kuru plānots turpināt ar dažādu valstu modernistu un laikmetīgās dzejas autoru darbiem, informēja izdevniecībā.
Viļņi, trilleri un zāles pļaušana. Saruna ar Daci Judinu un Arturu Nīmani
Īsi raksturojot Daces Judinas un Artura Nīmaņa romānu "Viļņos", var teikt, ka galveno varoņu likteņi cieši savijas ar laiku, notikumiem un cilvēkiem. Septiņdesmito, astoņdesmito, deviņdesmito, divtūkstošo kultūras dzīve un sadzīve, mūziķi, aktieri, mediju vide un līdzcilvēki – skaudrs un smeldzīgs fons abu jaunāko varoņu izturības un jūtu dziļuma pārbaudei. Latvijas Radio 3 "Klasika" raidījums "Grāmatu stāsti" apciemo abus rakstniekus viņu lauku mājās "Mazzeltiņi", kas atrodas kilometrus astoņus no Rundāles pils – vietā, kas ir diezgan daudz aprakstīta divdesmit četrās Daces Judinas grāmatās.
Klajā nākusi tradīciju burtnīca «Stāsti par ebrejiem Aizputē»
4. jūlijs ir Ebreju tautas genocīda upuru piemiņas diena. Tieši šonedēļ Aizputē starpnozaru mākslas grupas „Serde” paspārnē klajā nākusi tradīciju burtnīca, kas ir jau trešais un apjomīgākais izdevums par ebrejiem, kuri dzīvojuši Aizputē. Izdevumā apkopoti cilvēku stāsti, fotogrāfijas un citas liecības par ebrejiem un viņu dzīvi mazpilsētā.
Jaunākie
Interesanti