Kultūra / Literatūra
Latviju Londonas grāmatu tirgū pārstāvēs Ikstena, Vērdiņš, Pastore un Ābele
Londonas grāmatu tirgū šā gada aprīlī, kur Baltijas valstis savā simtgadē būs goda viesu statusā, Latviju pārstāvēs četri autori: Nora Ikstena, Kārlis Vērdiņš, Luīze Pastore un Inga Ābele. Baltijas rakstnieku delegāciju veido 12 atzīti un nozīmīgi rakstnieki, kuri atspoguļo Latvijas, Lietuvas un Igaunijas augstāko sniegumu mūsdienu literatūrā.
«Kilograms kultūras»: Kategorija «Literatūra»
Vēl līdz trešdienas, 17.janvāra, pusnaktij varat balsot par Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un lsm.lv gada balvas “Kilograms kultūras” nominantiem. Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un lsm.lv gada balvai “Kilograms kultūras 2017” literatūrā izvirzītos nominantus vieno laiks un vēsture. Aizvadītajā gadā latviešu literatūrā īpaši izceļas atskati uz vēstures tēmām, saskata neatkarīgais eksperts literatūrzinātnē Arnis Koroševskis.
Akuratera 142. dzimšanas dienu svinēs ar dziesmām un lasījumiem
Sestdien, 13. janvārī, plkst. 15.00 Jāņa Akuratera muzejs aicina uz Jāņa Akuratera 142. dzimšanas dienai veltīto pasākumu “Es laiku dzirdu kā spārnus”. Gata Zvirgzdiņa, Jura Riekstiņa un Ginta Šteina dziesmas ar Jāņa Akuratera vārdiem dziedās Ieva Akuratere. Jāņa Akuratera 1917. un 1918. gadā rakstīto dzeju, nepublicēto dienasgrāmatu un vēstuļu fragmentus lasīs Artis Robežnieks.
Atvērts jauns literatūras vortāls «literatura.lv»
Atvērts Latvijas un latviešu literatūras vortāls "literatura.lv" - virtuāls resurss, kas apvieno gan aktuālās ziņas, grāmatu jaunumus un informāciju par pasākumiem, gan apjomīgu literatūras darbinieku datubāzi. To veido Latvijas Universitātes (LU) Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieki un atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Pērn atbalstu izdošanai ārvalstīs saņēmuši 43 darbu tulkojumi
2017. gadā atbalstu Latvijas literatūras izdošanai ārvalstīs saņēmuši 43 darbu tulkojumi. Latviešu autoru darbi tiks tulkoti albāņu, korejiešu, baltkrievu, igauņu, spāņu, ungāru, itāliešu, armēņu, ukraiņu, horvātu, maķedoniešu, arābu, somu valodās, savukārt atbalstu daiļliteratūras izdošanai angļu valodā pagājušajā gadā saņēmušas 22 grāmatas, lsm.lv informē platformas “Latvian Literature” pārstāvji.
Godina Rūdolfu Blaumani 155. jubilejā
Ieejot Latvijas valstiskās simtgades gadā, 155. dzimšanas dienu 1.janvārī atzīmējam rakstniekam Rūdolfam Blaumanim – izcilākajam latviešu dramaturgam, kura radošais mantojums ir nepārejoša vērtība, un viņa radītie lugu tēli, stāstu un noveļu varoņi ir aktuāli arī šodien.
2017. gads literatūrā. «Top 3» ekspertu vērtējumā
Dati par Latvijas izdevēju un autoru veikumu 2017. gadā vēl nav pieejami. Tos, kā ik gadu, apkopo Latvijas Nacionālā bibliotēka. Provizoriski runa varētu būt par vairākiem simtiem literatūras darbu. Skaidrs, ka tos visus aptvert nav iespējams,  tādēļ Latvijas Televīzijas kultūras ziņu veidotāji uzrunāja trīs ekspertus, kuru ikdiena tā vai citādi ir cieši saistīta ar lasīšanu, arī ar jaunāko pašmāju autoru darbu iepazīšanu.
«Soviet Milk» - Noras Ikstenas «Mātes piens» izdots angliski
Nākamais gads latviešu literatūrai solās būt ļoti īpašs un veiksmīgs vismaz divu iemeslu dēļ.  Baltijas valstis pirmoreiz vēsturē izraudzītas par galvenajām valstīm prestižajā Londonas grāmatu tirgū. Bet mūsu rakstniece Nora Ikstena būs Londonas grāmatu tirgus dienas autore. Nupat arī klajā nācis Latvijā ārkārtīgi populārā Ikstenas romāna "Mātes piens" angļu tulkojums.
«Mansards» uzsāk Māra Čaklā rakstu izdošanu
Apgāds “Mansards” uzsācis dzejnieka un publicista Māra Čaklā Rakstu izdošanu. 1. sējuma atvēršanas svētki notiks trešdien, 13. decembrī, plkst. 18.00 Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskajā bibliotēkā.
Zigmunda Skujiņa romāns «Miesas krāsas domino» izdots Itālijā
Decembrī Romā, Itālijā, tiek atvērts Zigmunda Skujiņa (1926) romāns „Miesas krāsas domino” itāļu valodā, to tulkojusi Margarita Karbonaro. Grāmatu itāļu valodā ar Latvijas Rakstnieku savienības atbalstu ārvalstu izdevējiem izdevusi prominentā Milānas izdevniecība “Iperborea”.
Latgales multimākslinieks Raibīs publicē dzejoļu krājumu «Pistacejis»
30.novembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rīkotajā literāri muzikālajā pasākumā “Andrejdiena 2017” tika prezentēts latgaliešu multimākslinieka un literāta Raibīs dzejoļu krājums “Pistacejis”. Dzejoļu krājuma “Pistcejis” prezentācija Rīgā gaidāma 13.decembrī pulksten 19.00 grāmatnīcā “Bolderāja” Avotu ielā 29.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti