Kultūra / Literatūra
Somu dzejniece Heli Lāksonena ar lasījumiem viesosies Kurzemē un Rīgā
Somu dzejniece Heli Lāksonena (Heli Laaksonen) kopā ar dzejnieku un atdzejotāju Guntaru Godiņu no 29. janvāra līdz 1. februārim ar lasījumiem un stāstījumiem uzstāsies Pāvilostā, Alsungā, Liepājā, Kuldīgā un Rīgā, medijus informē Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā pārstāvji. 
Klajā nākusi grāmata «Sirds cilvēks» par kardioķirurgu Romanu Lāci
Izdota žurnālistes Lias Guļevskas grāmata “Romans Lācis. Sirds cilvēks” par Latvijas medicīnā nozīmīgo profesoru un kardioķirurgu, medijus informē Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) pārstāvji. Grāmatu veido 15 stāsti, iekļaujot ne vien sarunas ar grāmatas varoni, bet arī pacientu teikto un zīmīgākās paša profesora runas un rakstus.
Tulkotāja Maima Grīnberga stāstīs par sava darba gaišajām un ēnas pusēm
Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā 22. janvārī notiks jau ceturtais pasākums ciklā “Svētā Hieronima mantojums”. Turpinot aizpērn sākto tradīciju, interesentus iepazīstinās ar mūsdienu tulkotāju darba gaišajām un ēnas pusēm. Šoreiz muzejā viesosies tulkotāja Maima Grīnberga, sarunu vadīs Ilze Andresone, medijus informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāvji.
Ekskluzīvs Šekspīra darbs nonāk izsolē
Pirmo reizi 20 gadu laikā atkal pārdošanā nonācis leģendārais dramaturga Viljama Šekspīra “Pirmais foliants”. Tas ir daļa no 1623. gadā drukātās lugu kolekcijas.
Nacionālā bibliotēka piedalīsies «Literatūras naktī»
Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir pievienojusies kultūrnotikumam “Literatūras nakts” (“Nuit de la lecture”), ko jau ceturto gadu pēc Francijas Kultūras ministrijas ierosinājuma atzīmē bibliotēkās un grāmatnīcās dažādās pasaules valstīs. Sestdien, 18. janvārī, divi “Literatūras nakts” pasākumi notiks arī Nacionālajā bibliotēkā, medijus informē LNB pārstāvji.
Dzeja ir vienīgā vieta, kurā esmu kaut ko sasniedzis. Saruna ar Jāni Hvoinski
Desmit gados, kas pagājuši kopš autora debijas, viņa dzejas tēli kļuvuši precīzāki un nostalģiskāki, tomēr nezaudējot viegluma sajūtu, kas viņa tekstus padara radniecīgus franču 20. gadsimta modernistiem. Tā par Jāņa Hvoinska dzejas krājumu "Mūza no pilsētas N" raksta tā redaktors Kārlis Vērdiņš.
Izdots rakstu krājums par viduslaiku Livoniju un tās vēsturisko mantojumu
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) apgāds ir  publicējis jaunu, Latvijas sabiedrībai būtisku pētījumu – “Viduslaiku Livonija un tās vēsturiskais mantojums”. Kas viduslaiku Livonija bija un kāpēc par to ir svarīgi domāt latviešiem un igauņiem šodien, savas atbildes grāmatā dod trīspadsmit autori no Latvijas, Igaunijas, Dānijas, Zviedrijas, Polijas, Vācijas un Šveices.
«Latvian Literature»: Ārvalstīs 2019. gadā iznākuši 29 Latvijas literatūras darbi
Pēc Latvijas literatūrās eksporta platformas “Latvian Literature” rīkotās kampaņas “Nedzēs ārā!”, Kultūras ministrija piešķīra nepieciešamo finansējumu tās darbības turpināšanai 2020. gadā. Paziņojumā medijiem platformas pārstāvji informē par 2019. gadā paveikto – pērn ārvalstīs iznākuši 29 Latvijas literatūras darbi, organizēta dalība starptautiskajos grāmatu tirgos un nozares pasākumos.
Ilvara Koscinkeviča dzejoļu krājums «DurVis» – misija palīdzēt zēnam
Ilvara Koscinkeviča sirdslieta ir futbols un sporta komentēšana. Tomēr ne tikai – viņš arī piedalījies vairāku ar sportu saistītu grāmatu veidošanā un pievērsies dzejai. 2019. gadā klajā nāca Ilvara Koscinkeviča grāmata “DurVis”, ar kuras pārdošanu tiek vākti līdzekļi Rūdolfa Pogodas speciālajai rehabilitācijai.
Raidījums «Literatūre» atgriežas ar astoņiem jauniem stāstiem
Pie Latvijas Televīzijas skatītājiem 16. janvārī atgriezīsies raidījums “Literatūre” – astoņās epizodēs Marta Selecka un Gustavs Terzens ceļos literatūras pasaulē – tiksies ar mūsdienu literātiem un caur tekstiem – arī ar aizgājušo laiku rakstniekiem, kuri atstājuši neizdzēšamas pēdas latviešu literatūras vēsturē.
«Krieva āda» – iznāks Daces Rukšānes jaunais romāns
Drīzumā iznāks jaunākais rakstnieces Daces Rukšānes romāns, un tas stāsta par latviešu un krievu attiecībām pagājušā gadsimta 50. un 60. gadu Liepājā. Romāna priekšplānā ir mātes un meitas stāsts, sabiedrības nosodīta mīlestība, bet bagātīgās sadzīves detaļas ļauj iztēlē pārcelties vairāk nekā 60 gadu senā vēsturē.
Jaunākie
Interesanti