Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Iepriekš nepublicētus autorus aicina pieteikties romānu konkursā
Lasīšanas veicināšanas projekts “Bibliotēka” izsludina pieteikšanos jauno rakstnieku romānu konkursam, kā rezultātā tiks izdots viens agrāk nepublicēta autora darbs, informēja projekta pārstāvji. Pieteikties konkursam iespējams līdz šī gada 1. aprīlim, manuskripti jāiesniedz līdz šī gada 31. augustam.
Atkārtoti izdos mācītāja Grīvāna grāmatu par piedzīvoto Sibīrijā un Stūra mājā
Pirms dažām nedēļām Ģipkas luterāņu draudzes priekšnieks Valdis Rande sociālajos tīklos publicēja aicinājumu atbalstīt ideju par mācītāja Hugo Maksimiliāna Grīvāna trimdā izdotās grāmatas "Avju gans no Jaunarājiem" atkārtotu izdošanu. Atsaucība bijusi tik liela, ka grāmata jau nodota apstrādei tipogrāfijā un pēc diviem mēnešiem tā varētu nonākt pie lasītājiem.
Par ko cīnās Lāčplēsis?
Igauņiem Kalevipoegs jeb Kaleva dēls, lietuviešiem valdnieks Gedeminas, bet mums – protams, Lāčplēsis. 19. gadsimta otrajā pusē Eiropā valdīja nacionālā romantisma idejas, un līdz ar tām uzplauka arī interese par nacionālajiem eposiem. Tautas eposs tika uzskatīts par vienu no nācijas eksistences pamatakmeņiem, bet latviešiem tāda diemžēl nebija, tāpēc Andrejs Pumpurs varonīgi apņēmās šo eposu vienpersoniski radīt.
Dzejnieki reizēm tiešām ir kā bērni. Saruna ar Ingmāru Balodi
Pašlaik iznākošie dzejas krājumi Latvijā ir “tik nopucēti, kā gadu desmitiem nav bijis,” uzskata dzejniece un tulkotāja Ingmāra Balode, norādot, ka “faktiski viss, kas Latvijā iznāk dzejā, ir izdarīts uz to labāko, cik vispār var.” Tomēr viņa arī atzīst – daudz darbu, kas citos apstākļos sasniegtu lasītāju, paliek “aiz borta”.
Grāmatas uz naktsgaldiņa – «Anna no Zaļajiem jumtiem» un Haruki Murakami
Laikā, kad daudzi kultūras un izklaides veidi mums pandēmijas dēļ ir liegti, iespējams, ne viens vien no mums vairāk pievērsies lasīšanai vai vismaz domājis, ka varētu kaut ko palasīt. Lai radītu zināmu kopības sajūtu un ļautu ieraudzīt, cik daudzkrāsaina ir mūsu literatūras izvēle un lasīšanas paradumi, Latvijas Radio turpina pagājušonedēļ aizsākto sestdienas ierakstu sēriju, kurā jautājam cilvēkiem – ko viņi pašlaik lasa? 
Krājumā «Pēdējā rudens lapa» izdota Lolitas Gulbes dzeja
Dzejnieces Lolitas Gulbes jubilejas mēnesī iznācis krājums “Pēdējā rudens lapa”, kas apkopo gan agrāk rakstītus un krājumos neiekļautus, gan jaunus dzejoļus, tā apliecinot autores dzejotprieku, informēja apgāda "Mansards" pārstāvji.
Sešas latviešu dzejnieces aicina uz erotiskās dzejas lasījumiem
15. februārī pulksten 19.00 “Facebook” tiešsaistes pirmizrādē sešas autores – dzejniece, māksliniece Jeļena Glazova, dzejniece, māksliniece Evelīna Andžāne, dzejniece, antropoloģe Krista Anna Belševica, dzejniece Paula Lūcija Lejiņa, dzejniece Kristiāna Šuksta, kā arī dzejniece un eksistenciālisma entuziaste Elīna Vendija Rībena iepriekš sagatavotā video lasījumā dalīsies ar aptuveni 30 erotiskās dzejas oriģināldarbiem gan krievu, gan latviešu valodā, informēja pasākuma organizatori.
Starptautiskus panākumus gūst Noras Ikstenas «Mātes piens» un Anetes Meleces «Kiosks»
Starptautiskais grāmatniecības nozares portāls “Publishing Trends” publicējis sarakstu ar dažādu valstu pārdotākajām grāmatām. Zviedrijas topā sestajā vietā ierindojies Noras Ikstenas romāna “Mātes piens” (“Modersmjölken”) tulkojums, savukārt Anetes Meleces bērnu grāmatas “Kiosks” (“Kiosken”) tulkojums zviedru valodā nominēts Pītera Pena balvai literatūrā, informēja platformas “Latvian Literature” pārstāvji.
Ko tu tagad lasi? Latvijas Radio klausītāji stāsta par grāmatām uz sava naktsgaldiņa
Uz pētnieku jautājumu, vai pēdējā gada laikā esat pabeidzis lasīt kādu grāmatu, pērn rudenī Kultūras ministrijas pasūtītā pētījumā apstiprinoši atbildēja tikai 28 procenti aptaujāto. Tomēr Latvijas Radio (LR) Ziņu dienests ir pārliecināts, ka to, kuri domā, ka “derētu kaut ko palasīt”, ir daudz vairāk. Tāpēc laikā, kamēr daudzas citas kultūras baudīšanas iespējas ir liegtas, ar LR ik sestdienu divi cilvēki dalīsies ar lasāmvielu, kas pašlaik ir uz viņu naktsgaldiņa un ievedīs savā grāmatu pasaulē. 
Sācies Aleksandra Čaka 120. jubilejas gads
2021. gada 27. oktobrī dzejniekam Aleksandram Čakam apritēs 120. jubileja. Aleksandra Čaka memoriālajam dzīvoklim-muzejam ir daudz ieceru Čaka 120. dzimšanas dienas svinībām.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt