Kultūra / Literatūra
Iznākusi grāmata par latviešu senču rotām no bronzas laikmeta līdz 13. gadsimtam
Par mūsu senču sadzīvi, turību un prasmi greznoties liecina Latvijas teritorijā arheologu atrastās rotas. Jau vairākus gadus ornamentus, rotu veidus, to nozīmi un izgatavošanas tehnoloģijas pēta arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pētniece, mākslas zinātniece un arheoloģe Baiba Vaska. Un 18. decembrī klajā laists viņas pētījums, kas aplūko rotas Latvijā no bronzas laikmeta līdz 13. gadsimtam.
Klajā nāk Ingas Gailes romāns «Skaistās»
Pirmais Ingas Gailes romāns “Stikli” (2016) iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija. XX gadsimts”. Jaunāko darbu “Skaistās” var uztvert arī kā savdabīgu “Stiklu” turpinājumu, jo tajā darbojas visas pirmā romāna galvenās personas, medijus informē apgāds “Dienas Grāmata”.
Arno Jundzes romāni izdoti Lietuvā un Meksikā
Divi autora Arno Jundzes darbi izdoti ārzemēs. Romāns “Sarkanais dzīvsudrabs”  – tepat kaimiņos Lietuvā, bet romāns “Putekļi smilšu pulkstenī” – Meksikā, medijus informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.
Inga Pizāne jaunā dzejas krājumā aicina radīt siltāku pasauli
Ja mēs spētu dzīvot lēnāk, sirsnīgāk un atvērtāk, pasaule būtu siltāka – uzskata dzejniece Inga Pizāne, kurai tikko klajā nācis jaunais dzejoļu krājums “Siena, ko nosiltināt”. “Siena” ir viens no krājuma galvenajiem atslēgas vārdiem, jo daudzos dzejoļus autore runā par to, ka pilnvērtīgi dzīvot mums bieži vien traucē biezās sienas, ko mēs sev apkārt esam uzcēluši, lai sevi pasargātu. Dzejniece aicina šīs sienas nojaukt vai vismaz nosiltināt.
Februāra beigās notiks «Latvijas Grāmatu izstāde 2020»
“Latvijas Grāmatu izstāde 2020” notiks no 28. februāra līdz 1. martam Ķīpsalā. Tā piedāvās tikties ar ievērojamiem latviešu un ārvalstu rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par īpaši izdevīgām cenām, paziņojumā medijiem sola organizatori.
Iznāks enciklopēdijas «Muižas Latvijā» otrā daļa
Šogad nebrauksim uz Ēģipti, bet tā vietā apceļosim Latviju – šāda bijusi kādas ģimenes izšķiršanās pēc tam, kad viņu rokās nonāca Vitolda Mašnovska unikālās enciklopēdijas “Muižas Latvijā” pirmais sējums. Tieši pirms gada izdotā grāmata kopumā raisījusi milzu interesi, un nu tai seko enciklopēdijas otrais sējums, kam atvēršanas svētki būs 13. decembrī Doma baznīcā.
Publiskais un privātais kauns – jaunākajā «Satori» grāmatžurnālā «Paģiras»
Ne grāmata, ne žurnāls, bet visīstākais grāmatžurnāls. Citējot Paulu Bankovski, tas ir par nule iznākušo izdevumu “Paģiras”. To izdevis interneta žurnāls “Satori”, noslēdzot starptautisko literatūras festivālu “Prozas lasījumi”. “Paģiras” ir jau ceturtais ikgadējais izdevums, un tajā ir apkopoti līdz šim nepublicēti prozas, dzejas, dokumentālās prozas un atdzejas darbi, kurus papildina topošo grafiķu ilustrācijas.
Aktrise Dita Lūriņa radījusi sev tuvu autoru dzejas grāmatu «Ar vieglu skrāpējumu ādā»
Aktrise Dita Lūriņa vēl padsmitnieces gados savai vecmammai albumā lūdza ierakstīt dzejoli – autors gan vēl šodien ir nezināms, bet dzejolis ir viens no divdesmit citu dzejnieku darbiem, kurš ietverts grāmatā “Ar vieglu skrāpējumu ādā”. Ditas Lūriņas sastādītā dzejas grāmata ir izdevniecības “Aminori” pirmā grāmata jaunajā sērijā “Dzejas teātris”.
Jaunākie
Interesanti