Kultūra / Literatūra
Es caur sevi kā medijs dodu balsi kopienai – Zane Ernštreite iepazīstina ar grāmatu «Lībiešu [kultūr...
Es caur sevi kā medijs dodu balsi kopienai – Zane Ernštreite iepazīstina ar grāmatu «Lībiešu [kultūr]telpa»
Ventspils lībiešu apvienība "Rānda" un Latvijas Universitātes (LU) Lībiešu institūta atbalsta biedrība laidušas klajā grāmatu "Lībiešu [kultūr]telpa", kurā intervijās un fotogrāfijās portretēti lībiešu dzīvā mantojuma glabātāji. "Šajā grāmatā ir tas kodols. Tie cilvēki, kuri nepārtraukti ir darbojušies, kopuši, līdzdarbojušies, līdzpārdzīvojuši 15, 30 un vēl vairāk gadus. Te ir absolūtākā darītāju koncentrācija," skaidro grāmatas autore Zane Ernštreite.
Ko lasīt pludmalē, kafejnīcas terasē vai kopā ar bērniem? 10 grāmatas vasarai
Ko lasīt pludmalē, kafejnīcas terasē vai kopā ar bērniem? 10 grāmatas vasarai
Lasīšana vasarā iet roku rokā ar dzīves baudīšanu. Vai to darāt pie jūras vai kafejnīcas vasaras terasē, šiem mirkļiem piederīga ir arī grāmata. Vērts ieskatīties arī bērnu grāmatu jaunumu plauktā – kas zina, varbūt tieši te atradīsiet savas vasaras īsto grāmatu. Tādai noteikti jābūt, jo lappuses, tāpat kā āda, prot uzsūkt ne tikai saules starus, bet arī siltākās vasaras atmiņas.
Vai jālasa grāmatas, kas šķiet kaitinošas, un citi jautājumi par Krisas Krausas romānu «Es mīlu Diku...
Vai jālasa grāmatas, kas šķiet kaitinošas, un citi jautājumi par Krisas Krausas romānu «Es mīlu Diku»
Amerikāņu režisores, rakstnieces, mākslas kritiķes Krisas Krausas 1997. gadā iznākušais romāns "Es mīlu Diku" šogad izdots Latvijas Laikmetīgās mākslas centra tulkojumu sērijā. Spēles noteikumi, kas jāsaprot: pirmkārt, ka mums ir darīšana nevis vienkārši ar romānu, kurā aprakstīts, kā pusmūža sieviete kopā ar vīru ar apsēstībai līdzīgu jaudu sāk bombardēt ar mīlestības vēstulēm sava vīra kolēģi (viņa vārds patiešām ir Diks). Grāmatā autore pārvērš savu iemīlēšanās stāstu sava veida performancē, kurā kā muzeja ekspozīcijā, uzskaitot artefaktus un restaurējot notikumu secību, apraksta un pēta savas jūtas.
Mūžībā devies rakstnieks un politiķis Vilis Seleckis
Mūžībā devies rakstnieks un politiķis Vilis Seleckis
Svētdien, 4. jūnijā, 72 gadu vecumā nomiris pedagogs, publicists, rakstnieks, sabiedriskais darbinieks un politiķis, bijušais Latvijas Augstākās Padomes deputāts un Tukuma novada Goda pilsonis Vilis Seleckis, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.
Ar sirdi plaukstā un romānos – rakstniece Zane Nuts
Ar sirdi plaukstā un romānos – rakstniece Zane Nuts
Rakstnieces Zanes Nuts vārds noteikti zināms visiem romantisko romānu lasītājiem, kā arī tiem, kas ar interesi seko līdzi literārajiem procesiem latviešu literatūrā. Zane, sākusi kā autore, kas veiksmīgi izdod tā saucamos pašizdevumus, nu nokļuvusi izdevniecības "Latvijas Mediji" paspārnē. Taču šis nav stāsts par (ne)piederību izdevniecībai, drīzāk par nodošanos rakstīšanai, pieņemot to kā dzīves izaicinājumu, mācību stundu un iespēju iepazīt sevi.
Aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai
Aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Aleksandra Čaka muzejs sadarbībā ar Aleksandra Čaka biedrību aicina pieteikt pretendentus tradicionālajai Aleksandra Čaka balvai.
Arvja Kolmaņa raidluga «Taksista stāsti» pārtapusi grāmatā
Arvja Kolmaņa raidluga «Taksista stāsti» pārtapusi grāmatā
Gandrīz 30 gadus pēc debijas literatūrā klajā nākusi rakstnieka, tulkotāja un scenārista Arvja Kolmaņa grāmata "Taksista stāsti". Nosaukums varētu būt pazīstams daudziem radio klausītājiem, jo 2015. gadā "Taksista stāsti" kā seriāls Ināras Kolmanes režijā iestudēts Radioteātrī. Pēc krietnas revīzijas raidluga pārtapusi grāmatā, un ticams, ka vēl pēc laika "Taksista stāsti" nonāks arī uz ekrāniem.
Omulību meistars Ēriks Hānbergs 90. jubileju atzīmē ar trīs jaunām grāmatām
Omulību meistars Ēriks Hānbergs 90. jubileju atzīmē ar trīs jaunām grāmatām
Publicistam, joku meistaram, lugu un grāmatu autoram Ērikam Hānbergam dzimšanas dienas nekad nav bijuši savtīga prieka datumi, bet laiks, kad iepriecināt citus. Šogad svinēšana izsludināta visa gada garumā, turklāt iespēts izdot jau trīs grāmatas. Atmiņās par ziedu grafika veidošanu, smiešanos un prototipiem savos darbos raidījumā "Kultūrdeva" dalās Hānbergs, atzīmējot savu deviņdesmitgadi.
Kārļa Vērdiņa dzejas krājums «Pieaugušie» izdots franciski
Kārļa Vērdiņa dzejas krājums «Pieaugušie» izdots franciski
Otrdien, 23. maijā, Francijas Institūtā Rīgā atvēra Kārļa Vērdiņa dzejas krājumu "Pieaugušie" franču valodā, kas izdots Beļģijas apgādā "Le Boustrographe". Diskusiju ar dzejnieku Vērdiņu un tulkojuma autoru Nikolā Ozano (Nicolas Auzanneau) vadīja Santa Remere no portāla "Satori" redkolēģijas.
Tulkotāju asamblejā dalās ar idejām un praktiskiem padomiem
Tulkotāju asamblejā dalās ar idejām un praktiskiem padomiem
31 latviešu literatūras tulkotājs no 19 valstīm – tāda ir pārstāvniecība ikgadējā Tulkotāju asamblejā, kas ceturtdien un piektdien notiek Jūrmalā, Majoros. Viņi nes latviešu literatūras vērtības pasaulē, atbalstu saņemot valsts grantu programmā, kas domāta gan tulkotājiem, gan izdevniecībām, bet ikdienā ļoti bieži strādā pavisam citās profesijās.
Imanta Ziedoņa domubiedri Jaunmoku pilī svinēs dzejnieka 90. dzimšanas dienu
Imanta Ziedoņa domubiedri Jaunmoku pilī svinēs dzejnieka 90. dzimšanas dienu
"Es esmu izvēlējusies ceļa motīvu, kas nav kilometri pa Latviju, tā ir tāda cilvēka būšana pasaulē," skaidro dzejniece Iveta Šimkus – idejas un scenārija autore pasākumam "Es esmu viens. Es esmu neskaitāms", kurā Imanta Ziedoņa domubiedri – Māra Zālīte, Nora Ikstena, Kaspars Znotiņš, Vestards Šimkus, Aurēlija Šimkus – godinās dzejnieku 90. dzimšanas dienā un kas 19. maijā notiks Jaunmoku pils Kolonnu zālē.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd