Kultūra / Literatūra
Ieskandinās Prozas lasījumus

Strauji tuvojas ikgadējie Prozas lasījumi, un jau šonedēļ tos ievadīs vairāki interesanti ieskaņas pasākumi. Piemēram, ceturtdien, 30.novembrī, būs tikšanās ar rakstniekiem, kuru dzīve norit starp divām valstīm, un viņi stāstīs, kā tas atklājas viņu daiļradē. Piektdien, 1.decembrī, savukārt kopā ar rakstniekiem varēs doties atraktīvā pastaigā pa Rīgas bāriem. Šīs nedēļas nogalē ieskandināti, kopumā Prozas lasījumi ilgs līdz 10.decembrim, un šogad tie būs veltīti Andreja Upīša 140. jubilejai.

Iznākusi piektā «Millennium» sērijas grāmata

Pēc rakstnieka Stīga Lārsona nāves „Millennium” sērija uz kādu laiku aprāvās, taču vēlme lasīt jaunus darbus par Līsbetu Salanderi un Mīkaelu Blumkvistu mudināja izdevējus rast iespēju izcilo romānu sēriju turpināt. Tika meklēts (un atrasts) Lārsona cienīgs pēctecis. Par tādu kļuva žurnālists un rakstnieks Dāvids Lāgerkrancs. Viņa pirmais darbs „Millennium” sērijā bija “Meitene zirnekļa tīklā”, bet tikko arī latviešu valodā ir kļuvis pieejams nākamais sērijas romāns “Meitene, kas meklēja savu ēnu”.

Rakstniece Daina Tabūna: Savdabība pati par sevi ir vērtība

Dainas Tabūnas (1985) stāsti nesen izdoti angliski britu apgāda "The Emma Press" paspārnē. Par "The Secret Box" sauktā grāmatiņa ir maza, ilustrēta brošūra ap simt lappusēm. Tajā atlasīti trīs stāsti no Dainas pašlaik vienīgā krājuma "Pirmā reize". 

Radīts latviešu bērnu literatūras autoru un ilustratoru katalogs «Zirgs»

Platforma ”Latvian Literature” laidusi klajā lielformāta daiļliteratūras grāmatu bērniem “The Horse” (“Zirgs”), kuras veidošanā piedalījušies 20 dažādu paaudžu latviešu rakstnieki un ilustratori. Izdevums ir veidots kā Latvijas ilustratoru un bērnu literatūras autoru prezentācijas materiāls starptautiskajai profesionāļu auditorijai un tiks piedāvāts iegādei arī vietējās grāmatnīcās.

Izdota Renē Nīberga grāmata «Pēdējais vilciens uz Maskavu»

Somijas diplomāta un rakstnieka Renē Nīberga grāmata “Pēdējais vilciens uz Maskavu” ir stāsts par ebreju dzīvi pirms un pēc Otrā pasaules kara. Tajā autors stāsta par savas mātes un viņas ģimenes sūro likteni, kuru dzīvē daudzi notikumi ir saistīti arī ar Rīgu. Tādēļ likumsakarīgi, ka viens no pirmajiem grāmatas tulkojumiem ir latviešu valodā.

Izdots Imanta Auziņa pēdējais dzejas krājums

Klajā laists dzejnieka Imanta Auziņa pēdējais paša sakārtotais krājums “Klusums nav mēmums”, kura pašreiz lasāmo versiju Imants Auziņš noklausījās un pēc dzirdes akceptēja pavisam neilgi pirms savas aiziešanas mūžībā 2013. gadā. Krājumā iekļauti gan dzejnieka pēdējos dzīves gados tapušie dzejoļi, gan vairāki atdzejojumi, kurus dzejnieks uzskatīja par būtiskiem savā daiļradē.

Atzīmēs Gētes «Fausta» tulkojuma 120.gadadienu

Pirms 120 gadiem novembrī Rainis pabeidza Gētes „Fausta” tulkojumu latviešu valodā. Šo notikumu 15.novembrī atzīmēs Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, kur ar dzejas performanci „Raiņa portāls” uzstāsies Inga Gaile un jaunie dzejnieki, bet par šī tulkojuma kultūrvēsturisko nozīmi stāstīs Raiņa un Aspazijas mājas speciāliste Elvīra Bloma.

Rīgā viesojas somu rakstniece Johanna Sinisalo

Šajās dienās Rīgā, atzīmējot sava romāna “Saules kodols” iznākšanu latviešu valodā, viesojās somu rakstniece Johanna Sinisalo. Starptautiski novērtētās autores darbi līdz šim tulkoti 25 valodās, un viņa ir arī prestižākās Somijas literārās balvas “Finlandia” ieguvēja. Maimas Grīnbergas latviešu valodā tulkotais romāns “Saules kodols” pielīdzināms zinātniskās fantastikas žanram, kas izceļ pseidotikumistu problēmas, kas pēc rakstnieces domām ir tagad aktuālas Eiropas sabiedrībā.

Iznākusi monogrāfija ««Gals un sākums»: 21. gadsimta sākuma skats»

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) apgādā iznākusi kolektīvā monogrāfija ““Gals un sākums”: 21. gadsimta sākuma skats” Dr. philol. Maijas Burimas sastādījumā. Grāmatas autori ir Gundega Grīnuma, Janīna Kursīte, Valentīns Lukaševičs, Maija Burima, Olga Senkāne, Viesturs Vecgrāvis un Jānis Zālītis.

Klajā nāk Ziedoņa dienasgrāmata «No patikšanas uz patikšanu»

"Koncentrēts ziedonisms. Ikvienā rindā” – tā rakstnieks Zigmunds Skujiņš raksturo Imanta Ziedoņa ierakstus 2003.gada dienasgrāmatā, ko Ziedonis bija iecerējis publiski nolasīt nākamā gada Zvaigznes dienā, diemžēl, viņa slimības dēļ ieceri nācās atlikt. Dienasgrāmatas fragmentos balstās pērn iestudētais koncertuzvedums „Citādas debesis, tā pati dvēsele”, kas ir skatītāju ļoti iemīļots, un tagad Ziedoņa 2003.gada dienasgrāmata „No patikšanas uz patikšanu” pilnā apjomā izdota arī grāmatā.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti