Svarīgi
Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Nebaidīties no uzrakstīto vārdu daudzuma. Par Montu Kromu stāsta Pēteris Draguns
Interneta žurnāls "Punctum", trešo festivālu veltot spilgtajai latviešu modernisma dzejniecei Montai Kromai, laidis klajā dzejas grāmatu "Monta Kroma. Re:". Īpaši šim izdevumam, iedvesmojoties no Kromas tekstiem, savus dzejoļus radījuši 23 mūsdienu dzejnieki, tostarp arī Pēteris Draguns, kurš par Montas Kromas daiļrades vēsturiskajiem aspektiem rakstījis arī savu bakalaura darbu Latvijas Kultūras akadēmijā.
Kalāčos atklāta izstāde «Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks»
Eduarda Veidenbauma dzimtajās mājās Kalāčos šovasar būs apskatāma Rakstniecības un mūzikas muzeja veidota izstāde "Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks". Izstāde iekārtota Kalāču mājas daļā, kas ilgus gadus apmeklētājiem bijusi slēgta. Tagad  tur aplūkojami tie nedaudzie priekšmeti un dzejoļu rokraksti, kuri raksturo Veidenbauma dziļo personību.
Pasmieties par sevi: Ar humoristisku stāstu krājumu debitē Ligita Paegle
Jauni stāstu krājumi latviešu literatūrā šobrīd birst kā no pārpilnības raga – gan jauni, gan pieredzējuši autori pēdējā laikā intensīvi pievēršas tieši īsprozai, lai izgaismotu mūsdienu dzīves tik dažādos un neparedzamos uzplaiksnījumus. Tagad stāstu rakstītājiem pievienojas arī Ligita Paegle, kuras debijas krājumu ar nosaukumu “Visas sēdvietas izpirktas” laidis klajā apgāds “Zvaigzne ABC”, informēja apgāda pārstāvji.
Klajā laists trešais Jāņa Vādona dzejas krājums «Klusuma forma»
Klajā nācis trešais Jāņa Vādona dzejas krājums “Klusuma forma”, vēstīja izdevniecības “Pētergailis” pārstāvji. Dzejas krājums “Klusuma forma” ir dzejnieka Jāņa Vādona trešā grāmata pēc 2011. gadā iznākušā krājuma “Virve” un 2014. gada krājuma “Pagaidām iesāpas elpa”.
Gaismas pilī notiks latviešu trimdas literatūrai veltīta diskusija
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpā 15. maijā plkst. 18.00 LNB Atbalsta biedrība aicina uz sarunu cikla “Stāsta otra puse“ maija sarunu “Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana”.  Tā veltīta trimdas literatūrai, informēja Atbalsta biedrībā.
Soduma balvu par novatorismu literatūrā saņem Andris Akmentiņš, Einārs Pelšs, Contra un Guntars Godiņš
Rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balva par novatorismu literatūrā 2019. gadā piešķirta Andrim Akmentiņam par romānu “Skolotāji” (“Dienas Grāmata”), igauņu dzejniekam Contram (Margum Konnulam) un tulkotājam Guntaram Godiņam par grāmatu “Tik grūti ir būt latvietim” (“Pētergailis”), kā arī dzejniekam Eināram Pelšam par grāmatu “Rembo 2016” (Valters Dakša).
Klajā nākusi Gundegas Repšes simtgades «Skiču burtnīca»
Otrdien atvēršanas svētkus piedzīvo apgāda “Dienas Grāmata” izdotā Gundegas Repšes “Skiču burtnīca”. Autore grāmatas žanram devusi apzīmējumu “dokumentālā esejistika”, bet lasītājs tajā saskatīs rakstnieces dienasgrāmatu, kuras ieraksti, izjūtu un vērojumu apraksti tapuši Latvijas valsts simtgades gadā. 
Vispirms literatūra, tad arī balva. Saruna ar LALIGABA laureātiem
Svarīgs ir process; balva ir kā savam bērnam par uzvaru peldēšanas sacensībās; ir gandarījums par devumu latviešu literatūrā, - Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” atzīst Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) laureāti un tikai tad piemin pašu balvu.
Jaunākie
Interesanti