Kultūra / Literatūra
Vārdi un zīmes. Māra Bērziņa apcere par Vili Lāci
Tikai labu laiku pēc “Gūtenmorgena” iznākšanas aptvēru, ka divus manus kaimiņus sauc tāpat kā Gūtenmorgena tuvākos draugus – Kalniņš un Krūmiņš. Neapzināti biju ielicis nāburgu uzvārdus, pat neiedomājos, jo ikdienā viņi man ir rudais Jānītis un puķu Kārlis.
Aicina pieteikt autorus Dzintara Soduma balvai literatūrā
Jau astoto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā, medijus informē Ikšķiles novada pašvaldības pārstāvji.
Mūžībā devies dzejnieks Leons Briedis
Naktī uz sestdienu, 1. februāri, pēc grūtas slimības slimnīcā mūžībā aizgājis izcilais dzejnieks un atdzejas virtuozs Leons Briedis, sociālajā tīklā “Facebook” informēja Rakstnieku savienība.
Dzejas teltis Siguldā – jauniešus un bērnus mudina lasīt dzeju
Kā šobrīd, kad skolēniem saistošāks ir telefons un internets, veicināt grāmatu lasīšanu? Un kā panākt, lai jauniešu vidū tas būtu arī populāri un stilīgi? Un vai, piemēram, dzeju var iepazīt ar viedierīču palīdzību? Tieši tāds piedāvājums skolu jauniešiem šobrīd ir kultūras centrā “Siguldas devons”. Te esošās piecas Dzejas teltis ir viens no pirmajiem soļiem novadā, īstenojot aktivitāti “Sigulda lasa”.
Jaunākie
Interesanti