Kultūra / Literatūra
Olga Pētersone: Mēģinu samierināt krievisko un latvisko, vismaz sevī
Pēc mūsu intervijas ar Olgu Pētersoni, kas bija veltīta Raiņa dzejas bilingvālajam krājumam ar viņas atdzejojumiem, pagājuši gandrīz divi gadi. Kopš tā laika viņa paspējusi atdzejot krieviski vēl diezgan daudz – tostarp Aspaziju un mūsu līdzgaitnieku Knutu Skujenieku, un prezentēt šīs grāmatas ne tikai mājās, bet arī Krievijā. Pienācis laiks parunāt – lai gan jāsāk bija ar tēmām, kuras noteica, kā mēdz sacīt, aktuālie jautājumi.
Principā rakstu latviešu valodā. Saruna ar Valteru Nollendorfu
Kā dzejnieks Valters Nollendorfs izvēlas rakstīt latviski, lai izprastu poētiku, kas nāk no Latvijas. Bet tulkošanu uzskata par mūsu valodas attīstības ceļu. Kā Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdētājs viņš atzīst, ka vispirms jāuzbūvē muzejs un tad jāatlicina laiks savas dzejoļu grāmatas izdošanai.
Iznāk otrā grāmata par Kormoranu Straiku – «Zīdtārpiņš»
Apgādā "Zvaigzne ABC" iznācis jau otrais Roberta Galbraita romāns sērijā par privātdetektīvu Kormoranu Straiku - "Zīdtārpiņš". Otrais aizraujošais detektīvromāns par Kormoranu Straiku turpina tēmu, ko iesācis pagājušā gada neapstrīdamais hits “Dzeguzes sauciens”.
Iepazīstam LALIGABAs nominantus: Latvijas izcilākie tulkotāji
Gaidot Latvijas Literatūras gada balvas uzvarētāju paziņošanu 27. aprīlī, Latvijas Radio 3 "Klasika" aicina tuvāk iepazīt balvai nominētos autorus un viņu darbus. Sāksim ar kategorijas "Labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā" nominantiem. 
Nosauc Latvijas Literatūras gada balvas speciālbalvu ieguvējus un nominantus
Šogad Latvijas Literatūras gada balvas - LALIGABA - ekspertu komisija piešķīrusi divas speciālbalvas par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā: Gundegai Grīnumai par “Viņpus Alpiem. Rainis un Aspazija Kastaņolā. Jaunatklāti tuvplāni” un Mārai Grudulei par monogrāfiju “Latviešu dzejas sākotne 16. un 17. gadsimtā kultūrvēsturiskos kontekstos”, informēja LALIGABA saziņas vadītāja Marta Krivade.
Četri grāmatizdevēji no Latvijas šonedēļ piedalās starptautiskajā Boloņas Bērnu grāmatu tirgū Itālijā.
Uz Boloņas Bērnu grāmatu tirgu devušies Latvijas bērnu grāmatu izdevniecību “Liels un mazs”, “Pētergailis”, “Kuš!” un “Uci Puci” pārstāvji. Latvijai Boloņā pirmo reizi ir lielākas platības nacionālais stends. Vēl šodien tirgus apmeklētāji aplūkos plašu 20 dažādu paaudžu latviešu grāmatu mākslinieku darbu izstādi, bet Latvijas stenda atklāšanā mākslinieks Reinis Pētersons radīs ilustrācijas uz stenda sienām.
Apgādā «Zvaigzne ABC» iznācis jauns, spriedzes piesātināts skandināvu kriminālromāns «Ledus zem viņas kājām»
Zviedru rakstnieces Kamillas Grebes grāmata “Ledus zem viņas kājām” ir ne vien kriminālromāns, bet arī caurcaurēm spriedzes piesātināts darbs, kas neapšaubāmi ierindojams modīgajā scandinavian noir, informēja apgāda "Zvaigzne ABC" pārstāvji. Spilgts, novatorisks un pārsteidzoši psiholoģiski smalki nostrādāts romāns ar ticamiem varoņiem un ikdienišķiem notikumiem, kuri tomēr ved pie neikdienišķa risinājuma. 
Imanta Ziedoņa dzeja angļu valodā – pirmo reizi Londonas Grāmatu tirgū
Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” astotajā jubilejā Imanta Ziedoņa dzeja pirmo reizi skanēja angļu valodā. Jaunais krājums “The 1001st Blackish – Blue Night” 11. aprīlī ceļos uz nozīmīgo Londonas Grāmatu tirgu. Tajā apkopoti dzejoļi, kas izskan visos trīs “Viegli” albumos latviešu valodā.
«Laimīgā meitene» – spirgts mūsdienu romāns
Iznācis amerikāņu rakstnieces Džesikas Nollas romāns "Laimīgā meitene"  - mūsdienīgs, spraigs un godīgs romāns par atbrīvošanos, liecina apgāda "Zvaigzne ABC" informācija. Grāmata par atbrīvošanos no bailēm, meliem, maskām un citiem mūsdienīgu cilvēku raksturojošiem "papildlielumiem".
Fondam «Viegli» lieli plāni – Ziedonis iziet pasaulē
Fonds "Viegli" pērn klajā laidis līdz šim nepublicēto Imanta Ziedoņa 2003.gadā rakstīto dienasgrāmatu "No patikšanas uz patikšanu", kas pagājušajā nedēļā konkursā "Zelta ābele 2017" kategorijā "Proza un dokumentālā proza" tika atzīta par skaistāko grāmatu. Taču tas nebūt nav viss. Oficiāli akreditēts arī Ziedoņa muzejs, top Ziedoņa bibliotēka un lasītava, taču fonda "Viegli" vadītāja Žanete Grende smej, ka padomā esot jau nākamais "nedarbs" – Ziedonis pakāpeniski iziet pasaulē.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti