Kultūra / Literatūra
Izstādē «Dzimtas grāmata» apskatāmas 12 Latvijas ģimeņu literārā relikvijas
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) no 9. janvāra apmeklētājiem būs atvērta izstāde “Dzimtas grāmata”, kurā atspoguļotas 12 Latvijas ģimeņu literārās relikvijas. To vidū atrodami dzimtas pētījumi, nošu grāmata, bērnības atmiņu pieraksti, Latvijas vēsturē zīmīgu cilvēku atmiņas un citas vērtīgas laika liecības, medijus informē organizatori.
Šogad top grāmatu cikls par latviešu literatūras klasiķiem «Es esmu…»
Iedvesmojoties no lasītāju un kritiķu atzinīgi novērtētās grāmatu sērijas “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, kurā iznāca 13 autoru romāni, izdevniecība “Dienas Grāmata” 2018. gada beigās izsludināja jaunu ciklu – prozas un literatūrzinātnes mijiedarbes projektu “Es esmu…”. Projekta būtība vienkārša – 13 rakstnieki un 13 literatūrzinātnieki paralēli raksta katrs savu autonomu darbu par vienu no 13 latviešu literatūras klasiķiem.
Pērn pirktāko grāmatu topā – pavārgrāmatas un bērnu grāmatas
Grāmatnīcās 2019.gadā visbiežāk pirktas vietējo autoru radītās grāmatas. Topa augšgalā ir pavārgrāmatas un bērnu grāmatas. Bet šogad izdevēji plāno turpināt sarunas ar politiķiem, lai grāmatām samazinātu pievienotās vērtības nodokli un tās kļūtu lētākas.
Kara sekas un skaistuma nozīme – Ingas Gailes romānā «Skaistās»
Atvēršanas svētkus piedzīvojis Ingas Gailes otrais romāns “Skaistās” – traģisks, skarbs, vēsturiskos notikumos balstīts darbs, kura darbība sākas koncentrācijas nometnē 1941. gadā. Otrā pasaules kara vardarbīgās pēdas aizvedīs līdz mūsdienām, atklājot traģisko un piedzīvoto notikumu ietekmi vairākās paaudzēs un liekot aizdomāties arī par skaistuma nozīmi.
Šogad pirktāko grāmatu augšgalā – pavārgrāmatas
Latvijas grāmatnīcās arī šogad visbiežāk pirktas pašmāju autoru veidotās grāmatas – sākot no pavārgrāmatām, kas šogad iemantoja īpašu popularitāti, un beidzot ar bērnu literatūru un dzejoļu krājumiem.
Iznākusi Daiņa Īvāna grāmata par Daugavpils Vienības namu
Daugavpilī atvēršanas svētkus piedzīvojusi Daiņa Īvāna grāmata “Spītā pacelties. Vienības nams laikos un nelaikos”. Grāmata ir pirmais tik vērienīgs izdevums par Daugavpils Vienības namu. Līdz šim interesentiem bija pieejama vien 1940. gadā izdotā nelielā brošūra. Dainis Īvāns uzsver, ka Vienības nams tā tapšanas laikā nebija vienkārši būve, tā bija ideja par garīgo centru Latgalē.
Mišelas Obamas memuāri iznāk latviešu valodā
Amerikāņu juristes, rakstnieces un bijušās ASV pirmās lēdijas Mišelas Obamas memuāri “Izaugt” (“Becoming”) jau kopš iznākšanas brīža nokļuva pirktāko grāmatu TOP 10 virsotnēs. Tagad tie pieejami arī latviski, medijus informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.
Iznākusi grāmata par latviešu senču rotām no bronzas laikmeta līdz 13. gadsimtam
Par mūsu senču sadzīvi, turību un prasmi greznoties liecina Latvijas teritorijā arheologu atrastās rotas. Jau vairākus gadus ornamentus, rotu veidus, to nozīmi un izgatavošanas tehnoloģijas pēta arī Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pētniece, mākslas zinātniece un arheoloģe Baiba Vaska. Un 18. decembrī klajā laists viņas pētījums, kas aplūko rotas Latvijā no bronzas laikmeta līdz 13. gadsimtam.
Klajā nāk Ingas Gailes romāns «Skaistās»
Pirmais Ingas Gailes romāns “Stikli” (2016) iznāca apgāda “Dienas Grāmata” vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija. XX gadsimts”. Jaunāko darbu “Skaistās” var uztvert arī kā savdabīgu “Stiklu” turpinājumu, jo tajā darbojas visas pirmā romāna galvenās personas, medijus informē apgāds “Dienas Grāmata”.
Arno Jundzes romāni izdoti Lietuvā un Meksikā
Divi autora Arno Jundzes darbi izdoti ārzemēs. Romāns “Sarkanais dzīvsudrabs”  – tepat kaimiņos Lietuvā, bet romāns “Putekļi smilšu pulkstenī” – Meksikā, medijus informē apgāda “Zvaigzne ABC” pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti