Kultūra / Literatūra
Aspazijas dzimšanas dienu Jūrmalā svinēs ar dzeju un mūziku
Latviešu izcilajai literātei, politiķei un sabiedriskās domas veidotājai Aspazijai (1865-1943) 16.martā apritēs 153. gadskārta. Jūrmalā Aspazijas dzimšanas dienas nedēļā notiks viņas daiļradei veltīti vairāki pasākumi, vēsta Jūrmalas dome.
Ikstenas grāmata «Soviet Milk» sajūsmina britus
Tieši pēc mēneša - 10.aprīlī - Londonā atklās prestižo grāmatu tirgu, kur šogad goda viesu statusā būs arī Latvijā. Patlaban Lielbritānijas izdevniecībām pārdotas tiesības izdot 40 Latvijas literātu darbus, un tas ir līdz šim nebijis apjoms literatūras eksportam un Latvijas rakstnieku popularizēšanai. Nesen Londonā prezentēta Noras Ikstenas grāmatas “Mātes piens” angļu versija “Soviet Milk”, ko izdevusi britu izdevniecība “Peirene Press”.
Lielajos lasīšanas svētkos suminās Runguli, Vērdiņu un citus autorus
Nacionālajā bibliotēkā sestdien, 10.martā, risinās ikgadējie „Lielie lasīšanas svētki”, kurā piedalās 800 bērnu, jauniešu un pieaugušo no visas Latvijas, kuri gada garumā darbojās lasīšanas veicināšanas programmas žūrijā un vērtēja aizvadītā gada grāmatu piedāvājumu.
Kamēr Rīgā muzeju remontē, Veidenbaumu iepazīt jābrauc uz Tartu
Nedēļas sākumā Igaunijas Rakstniecības muzejā Tartu atklāja izstādi „Eduards Veidenbaums. Neiespējamais dzejnieks”. Ekspozīciju mūsu Rakstniecības un mūzikas muzejs bija plānojis atklāt Rīgā, muzeja atjaunotajā ēkā, kas savulaik bija Vidzemes guberņas ģimnāzija un kurā skolojās Veidenbaums, lai sagatavotos iestājeksāmeniem Tartu Universitātē. Tā kā ēkas renovācija vēl arvien nav pabeigta, talkā nāca igauņu kolēģi, un šobrīd izstāde aplūkojama viņu Rakstniecības muzejā Tartu.
Klajā nāk grāmata par vairākām apdraudētākajām valodām pasaulē
Turpinot Latviešu valodas aģentūras tulkojumu sēriju par valodnieciskiem jautājumiem, klajā laista publicista un dzejnieka Marka Ablija (Mark Abley) populārzinātniskā grāmata „Tā viņi te runā. Ceļojumi pa apdraudētām valodām” (Spoken Here: Travels Among Threatened Languages, 2003), informē aģentūrā.
Iepazīsti 220 Latvijas putnus! Izdota Kārļa Griguļa «Putnu grāmata»
Pavasaris ir gandrīz klāt, un tikko iznākusi kāda īpaša grāmata – Kārļa Griguļa sarakstītā “Putnu grāmata”! Pirmoreiz tā izdota vairāk nekā pirms pusgadsimta – 1964. gadā. Tās autors Kārlis Grigulis (1884 –1972) ir rakstnieks un ornitologs, daudzu grāmatu autors un Putnu dienu aizsācējs Latvijā.
Klājā nāk monogrāfija par romantiķi latviešu dzejā Frici Bārdu
Klajā nākusi Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes profesora Edgars Lāma monogrāfija „Friča Bārdas dzīves un dzejas gadalaiki”. Friča Bārdas personība latviešu literatūrā ir daudz pētīta, tāpēc autors pievērsis uzmanību vēl citām daiļrades niansēm. Profesors Edgars Lāms uzsver Friča Bārdas romantisma un patriotisma garu, kas arvien mazāk sastopams mūsdienu literatūrā.
Pēdējos 15 gados latviski iztulkotas 87 igauņu grāmatas
Šodien neatkarības simtgadi atzīmē mūsu kaimiņvalsts Igaunija. Pēdējos piecpadsmit gados latviski iztulkotas 87 Igaunijas autoru grāmatas, bet igauņi latviešu grāmatas tulkojuši mazākā skaitā, liecina Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas dati.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti