Kultūra / Literatūra
Mani glāba daba. Saruna ar Noru Ikstenu par dzīvi, darbu un valsti Covid-19 laikā
“Pēkšņi viss mainījās, un bija skaidrs, ka mēs esam tie mazie punktiņi. Bet visa daba apkārt dzīvo savu dzīvi un dzīvos arī pēc mums,” Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzīmē rakstniece Nora Ikstena, uzsverot, ka Covid-19 krīzes laikā viņu glābusi tieši daba. Autore spriež, ka Latvija no krīzes būs izgājusi ar cieņu, kaut Finanšu ministrijas lēmumus saistībā ar atbalstu radošajām personām salīdzina ar dunci mugurā. Pandēmija nav apturējusi rakstnieces radošo darbu, tai skaitā sadarbību ar komponistu Raimondu Tigulu – nupat tapis arī jauna skaņdarba “Atnākšu pie sevis” ieraksts.
Izdevēji aicina samazināt PVN likmi grāmatām; Kultūras un Finanšu ministrijās apliecina, ka nozare ir sadzirdēta
Latvijas grāmatu izdevēji atklātā vēstulē ir aicinājuši likumdevējus lemt par nodokļu samazināšanu grāmatniecībā un jau no šī gada 1. jūlija noteikt visām grāmatām 5% PVN likmi. Gan Kultūras ministrijā, gan Finanšu ministrijā apliecina, ka grāmatizdevēju nozare ir sadzirdēta, un samazinātās PVN likmes piemērošana grāmatām ir iekļauta nodokļu politikas pamatnostādņu izstrādes procesā.
Nora Ikstena par grāmatu «Runādamies»: Ar daļu no šiem cilvēkiem esmu runājusi visu mūžu
"Viss sākās ar laikrakstu "Labrīt", kad biju vēl galīgi zaļš gurķis, un tur bija tās milzīgās lielās intervijas – jaunajiem autoriem liela lieta! Tā ka tas viss noticis gandrīz 30 gadu garumā. Esmu intervējusi daudz vairāk cilvēku, bijis daudz vairāk sarunu, bet tās, kas šeit ir, kaut kā pašas no sevis salikās," saka rakstniece Nora Ikstena par savu jaunāko grāmatu "Runādamies", ko klajā laidusi izdevniecība "Latvijas Mediji".
Trupa «Kvadrifrons» ar domubiedriem pabeiguši «Dekamerona» lasījumus
25. maijā noslēdzies pandēmijas laika projekts “Kvadrifrona Dekamerons”. Laikā no 16. marta teātra trupa “Kvadrifrons” ar domubiedriem kopīgi izlasījuši visu itāļu autora Džovanni Bokačo darbu – “Kvadrifrona” “Facebook” lapā publicēti 119 video, kuros iesaistījušies 130 lasītāji, piedaloties arī viņu bērniem, ģimenes locekļiem, draugiem un mājdzīvniekiem, medijus informē “Kvadrifrona” pārstāvji.
Diskusijā meklē atbildi uz jautājumu: Kāpēc vīrieši lasa mazāk?
Uz interneta vidi pārceļas ne tikai teātra izrādes un koncerti, bet arī kultūras jautājumiem veltītas diskusijas. 18. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas speciālisti sarunā centās saprast, kādi ir vīriešu un sieviešu lasīšanas paradumi un kāpēc sievietes, kā liecina pētījumi, mūsdienās ir cītīgākas grāmatu lasītājas.
Viktors Freibergs par Soduma balvu: Kaut ko tādu mūžā nevarēju iedomāties
13. maijs ir rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma dzimšanas diena. Un kopš 2013. gada šajā dienā Ikšķiles novada pašvaldība pasniedz Dzintara Soduma balvu par novatorismu literatūrā. Iepriekšējo gadu laureātiem, kuru vidū ir arī Jānis Rokpelnis, Inga Ābele, Nora Ikstena un Knuts Skujenieks, tagad pievienojies kinokritiķis un kinozinātnieks Viktors Freibergs. Viņam balva pasniegta pieticīgā, bet tādēļ ne mazāk svinīgā ceremonijā, ievērojot visus drošības un pulcēšanās noteikumus.
Jaunākie
Interesanti