Kultūra / Literatūra
Dzejas dienu joki par Raini: Piezīmes no «Raiņa cepiena» brīvā mikrofona
7. septembrī Raiņa un Aspazijas mājā notikušajā "Raiņa cepiena" brīvajā mikrofonā varēja jokot par visu, kas patīk vai nepatīk Rainī. Brīvajam mikrofonam bija pieteikušās četras dalībnieces. Gandrīz visām dziļa un pamatīga interese par mūsu dzejas dižgaru, tomēr, kā secina brīvā mikrofona rīkotāji – lai jokotu par Raini, vajag lielu uzdrošināšanos, tāpēc dalībnieku nebija pārāk daudz.
Pirmos apmeklētājus Aspazijas mājā sagaidījusi interaktīvā izstāde «Saulains stūrītis»
Šogad aprit 110 gadi, kopš klajā nāca Aspazijas dzejoļu krājums “Saulains stūrītis”. Tūlīt pēc tā iznākšanas kritiķi to nodēvēja par dzejnieces spēcīgāko un labāk veidoto dzejas krājumu. Šī apaļā gadskārta kļuva par iemeslu bērnu grāmatu ilustratorēm Gundegai Muzikantei un Ilzei Dambei Aspazijas mājā Jūrmalā radīt interaktīvu vidi bērniem, kur iepazīt Aspazijas dzejas tēlus. 8. septembrī Aspazijas mājā Jūrmalā dzejnieces bērnības sapņu pasauli iepazina pirmie apmeklētāji.  
Dzejas dienas. «Ūdensdzejai» talkā nāca arī laika apstākļi – uzlija
Viens no Dzejas dienu notikumiem ar nosaukumu “Ūdensdzeja” risinās jau trešo gadu. Norises vieta – mākslas centrs “Noass”, kam visapkārt ūdens. Un šogad ''ūdensdzejai'' talkā nāca arī laika apstākļi, jo uzlija lietus. 6. septembra sarīkojuma pirmajā daļā tika atvērtas divas bērnu dzejas grāmatas, bet pēc tam ar dzejas lasījumiem uzstājās trīs dzejnieku tandēmi.
Latgales autorus aicina piedalīties konkursā «Latgolys prozys skaitejumi»
Lai veicinātu literāro procesu Latgalē, radot iespēju latgaliešu rakstu valodā vai latviešu literārajā valodā rakstošiem autoriem uzrunāt plašāku auditoriju, biedrība “Latgolys Studentu centrs” organizē konkursu “Latgolys prozys skaitejumi 2020”. Konkursā aicināti piedalīties visa vecuma Latgales kultūrtelpai piederīgi autori, kuri raksta prozu. Labākajiem autoriem būs iespēja piedalīties starptautiskajā literatūras festivālā “Prozas lasījumi 2020”, informēja organizatori.
Dzejniece Ērika Bērziņa: Vislabākā reakcija no bērnu puses ir smiekli
Putras briesmonis, negantā švamme un visur klātesošās vārnas. Šādi personāži kopā ar vienas ģimenes locekļiem dzīvo dzejnieces Ērikas Bērziņas jaunākajā dzejoļu krājumā bērniem, un ne tikai. Grāmata ar aizrautību stāsta par ikdienas situācijām, kas pazīstamas teju visām ģimenēm ar bērniem.
Dzejas dienas: Piezīmes no festivāla atklāšanas pasākuma
Turpinās starptautiskais festivāls "Dzejas dienas”, kura šīgada devīze skan “Dzeja dziedē”. Šogad “Dzejas dienu” dalībnieki vēl izteiktāk veidojuši saskari ar citām mākslas formām, lasījumus papildinot ar scenogrāfiskiem un mūzikas risinājumiem. Festivāla atklāšanas vakars 4. septembrī norisinājās uz radošā debarkadera “Noass”.
Režisors Olivers Stouns Venēcijā iepazīstina ar savu grāmatu
Slavenais režisors Olivers Stouns starptautiskajā Venēcijas kinofestivālā iepazīstinājis ar savu grāmatu “Chasing the Light” jeb “Dzenoties pēc gaismas”. Sarunā ar žurnālistiem viņš atzina, ka jaunībā mēģinājis kļūt par rakstnieku, taču neveiksme šajā jomā likusi viņam pārdomāt un pievērsties filmu veidošanai.
Dzejas dienu balvai nominēti četri oriģinālzdejas un divi atdzejas krājumi
Starptautiskais dzejas festivāls "Dzejas dienas 2020" Rīgā notiks no 4. līdz 13. septembrim un pulcēs gan pašmāju dzejniekus un atdzejotājus, gan autorus no kaimiņvalstīm. Šī gada festivāla sauklis ir “Dzeja dziedē”. Savukārt festivāla noslēgumā tiks pasniegta Dzejas dienu balva, kam šogad nominēti četri oriģināldzejas krājumi un divi atdzejas krājumi, informēja Dzejas dienu organizatori.
Klajā laista grāmata, kurā pētītas Dienvidlatgalē austas segas
Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izdevis grāmatu "Dienvidlatgalē austās segas", kuras autore ir Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Krājumu nodaļas vadītāja, mākslas vēsturniece Daina Kraukle. Grāmatas atvēršanas svētki notiks 5. septembrī pulksten 12.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Mūsdienu amatniecības festivāla laikā, informēja LNKC pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti