Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Literatūra
Iznākusi grāmata par Balvu un Ludzas sakrālo arhitektūras un mākslas mantojumu
Klajā nācis izdevums “Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums vēsturiskajos Balvu un Ludzas rajonos”, kurā aplūkots Ziemeļlatgales sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums, informēja izdevniecības "Neputns" pārstāvji. Autores ir mākslas zinātņu doktore Rūta Kaminska un mākslas zinātniece Anita Bistere. Māksliniece — Inta Sarkane.
Latviski iznācis Jiržīja Kratohvila romāns «Staļina lapsa jeb kā lapsa par dāmu tika»
Iznākusi Jiržīja Kratohvila grāmata “Staļina lapsa jeb kā lapsa par dāmu tika”. Kā norādīja izdevniecības "Pētergailis" pārstāvji, Jiržījs Kratohvils (Jiří Kratochvil) pieder pie tiem čehu mūsdienu prozas pārstāvjiem, kuri programmatiski novirzās no reālistiskās literatūras tradīcijas, un šobrīd viņš ir arī viens no visvairāk tulkotajiem čehu autoriem.
Iznākusi grāmata «Haralds Sīmanis. Dziesminieks»
Iznākusi Gunas Rukšānes grāmata “Haralds Sīmanis. Dziesminieks”, kas vēsta par unikālu personību, kuras dzīvesstāsts saistošs ne tikai mūziķiem. Lai gan Guna Rukšāne šo grāmatu ir izveidojusi, tās tapšanā piedalījies prāvs ļaužu pulks – dziesminieka draugi un laikabiedri. Tajā apkopotas atmiņas, sarunas, bagātīgs faktu un fotomateriālu klāsts, informēja izdevēji.
Čaka memoriālajā dzīvoklī skatāma dzejnieka dzimtai veltīta izstāde
Gaidot Aleksandra Čaka 120. jubileju, Čaka muzejs gatavo virkni pasākumu, kam kulminācija iecerēta izcilā rakstnieka un dzejnieka jubilejas mēnesī – oktobrī. Bet jau 11. jūnijā muzejā atklās izstādi, kas ļaus iepazīt jaunus faktus par Čaka dzimtu. Izstādes nosaukums – “Vidzemes valdzinājums. Latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa dzimtas saknes”.
Par apmaldīšanos un jēgas meklējumiem – izdots romāns «Straupes pilskungi»
Tikko klajā nācis romāns “Straupes pilskungi”, kas ir divu autoru un dzīvesbiedru – Virdžīnijas Lejiņas un Jāņa Lejiņa kopdarbs. Jānis Lejiņš labi pazīstams kā vērienīgās triloģijas “Zīmogs sarkanā vaskā” autors, bet Virdžīnija Lejiņa – kā populārā televīzijas seriāla “Likteņa līdumnieki” veidotāja. Abu jaunā, kopīgi rakstītā grāmata arī izaugusi no filmas scenārija, kas tapa 2007. gadā, bet ko filmā, diemžēl, neizdevās īstenot. Uzskatot, ka scenārijs ir gana aktuāls joprojām, autori to lēma “uzfilmēt” uz papīra. 
Izdota Valda Atāla dziesmu nošu un tekstu grāmata
Pateicoties “Austras biedrības” entuziasmam un ziedotāju atbalstam, tapusi Valda Atāla, dzejnieka, mūziķa, rakstnieka un gleznotāja, dziesmu nošu un tekstu grāmata, informēja izdevniecības “Dienas Grāmata” pārstāvji.
Par kaķiem un zvirbuļiem. Zanderes un Runguļa grāmatas bērniem
1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Latvijas Radio raidījums “Kultūras rondo” iepazīstina ar divām jaunām dzeju grāmatām – apgāda “Liels un mazs” izdoto krājumu “Kaķis uz klavierēm” un “Pētergaiļa” klajā laisto “Zvirbulim nenāk miegs”. Dzejnieces Ineses Zanderes dzejoļu kopa nav vis par rāmu kaķi, kas snauž uz klavierēm un murrā, bet gan par negaidītu lēcienu, kas pilnmēness naktī uzrauj kājās visu māju. Savukārt Māra Runguļa krājums daudzina putnus, sākot ar tiem, kuri agras bērnības dienās vēroti vecajā piemājas dārzā.  
Vārdu jāmāk ieaudzēt. Saruna ar rakstniekiem Kristīni Želvi un Rihardu Bargo
Rakstniece un kinorežisore Kristīne Želve ir pārliecināta, ka grāmata piedzimst tikai tad, kad satiek lasītāju, savukārt vairāku grāmatu autors Rihards Bargais LTV raidījumā "Kultūrdeva" atzīstas – viņam mēdz šķist, ka ir izdarījis noziegumu, uzrakstot grāmatu. Viņš nupat izdevis romānu “Nemodernās Slampes meitenes”, bet Kristīne Želve, turpinot pētīt Latvijas kultūrā nozīmīgo dzimtu, sarakstījusi grāmatu “Grosvaldi”.
Izdota grāmata par Lībiešu tautas nama vēsturi
Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskais apgāds laidis klajā jaunu izdevumu par Lībiešu tautas namu Mazirbē, ko pamatoti dēvē par vienu no zīmīgākajiem Latvijas pamattautas simboliem. Vēsturnieces Renātes Blumbergas monogrāfija par ēkas vēsturi – no ieceres līdz atklāšanai – stāsta ne tikai par šo vietu, bet iezīmē arī laikmetu un izzūdošas tautas portretu.
Izdots Kristīnes Želves romāns par Grosvaldu dzimtu
Klajā nācis Kristīnes Želves romāns “Grosvaldi”, kura centrā ir Latvijas vēsturē nozīmīga ģimene – Grosvaldi – un viņu gaitas turpat simt gadu garumā, informēja izdevniecības "Neputns" pārstāvji.
Iznākusi Jura Rubeņa grāmata «Starp divām bezgalībām»
Izdota kontemplācijas skolotāja, Integrālās izglītības institūta direktora un vairāku dažādās valodās izdotu grāmatu autora Jura Rubeņa jaunākā grāmata “Starp divām bezgalībām”, informēja apgāda "Zvaigzne ABC" pārstāvji.
Līgatnē top trimdas izdevumu krātuve
Līgatnē, pateicoties privātajai iniciatīvai tapušajā kultūras kvartālā “Zeit”, pēdējos mēnešus cits pēc cita no dažādām pasaules malām pienāk sūtījumi ar grāmatām. Pavisam jau saņemti vairāki simti izdevumu, kas visi ir izdoti trimdā. Kā atzina krājuma veidotājs, viņa iecere ir izveidot publisku mobilo bibliotēku.
Somu dzejniece Heli Lāksonena raksta atbildes dzejoļus Čakam
Aleksandrs Čaks pirmoreiz skan somiski! Somu dzejniece Heli Lāksonena aizrāvusies ar Aleksandru Čaku un raksta viņam atbildes dzejoļus, kas drīzumā iznāks grāmatā “Paņēmi manu sirdi no plaukta”. Savukārt pašas Lāksonenas dzejoļus ne pirmo reizi atdzejojis Guntars Godiņš. Viņš rada pats savu valodas tiltu starp Čaku un Lāksonenu, izceļot abu savdabīgo dzejnieku spēju trāpīt dziļi un sāpīgi. Jāatzīmē, ka somu dzejniece par Čaku domā ne tikai dzejā, bet arī vizuālajā mākslā. 
Izdevēji ministriem dāvinās grāmatas, lai panāktu PVN likmes samazināšanu
Lai īstenotu pēdējos gados sarunu gaitā ar Finanšu ministriju un Kultūras ministriju panākto vienošanos ieviešanu dzīvē, Latvijas grāmatizdevēji uzsāk akciju “Atdodiet grāmatām 5% PVN likmi!”. Akcijas mērķis ir informēt valdību par kritisko situāciju grāmatizdevēju nozarē, lūgt atbalstu un atgādināt, ka ir nepieciešama politiskā izšķiršanās, lai iepriekšējo sarunu gaitā panāktās vienošanās starp nozari un ministrijām beidzot tiktu ieviestas dzīvē, informēja Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Marika Celma.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt