Par atbalstu Krievijas kara noziegumiem un naida kurināšanu pret latviešiem aiztur tiktokeri

Valsts drošības dienests (VDD) 25. aprīlī aizturējis vienu personu par Krievijas kara pret Ukrainu iespējamu publisku attaisnošanu, kā arī darbību, kas dienesta vērtējumā vērsta uz nacionālā un etniskā naida un nesaticības izraisīšanu sabiedrībā, paziņojumā medijiem informēja dienests.

Pēc LTV rīcībā esošas informācijas aizturētais ir kāds Dmitrijs Matajevs, kurš vietnē "TikTok" ar segvārdu "@mataeb2" aktīvi publicē video uzrunas. Tajās lielākoties dominē ierastā prokremlisko provokatoru retorika – neatkarīgā Latvija esot neizdevusies valsts un latvieši kā nācija drīz izmiršot. Kādā video viņš arī ņirgājas par iepretim Krievijas vēstniecībai uzstādītajām instalācijām, kurās nosodīta Krievijas agresija un pieminēti kremļa režīma upuri. Citā ierakstā viņš apgalvo, ka 80% Latvijas iedzīvotāju gaidot Krievijas iebrukumu Baltijā.

Kriminālprocess pret personu sākts šā gada 26. martā, dienestam videokoplietošanas platformā "TikTok" konstatējot vairākas šīs personas publicētas videouzrunas krievu valodā. Persona "TikTok" publicētajās videouzrunās pauda atbalstu Krievijai un tās izvērstajai militārajai agresijai pret Ukrainu, kā arī agresīvi un naidīgi vērsās pret latviešiem un citiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri atbalsta Ukrainu, informēja Drošības dienests.

25. aprīlī dienests veica arī kriminālprocesuālas darbības vienā ar personu saistītā objektā netālu no Rīgas. Kriminālprocesuālo darbību laikā dienests tālākai izpētei izņēma vairākus datu nesējus, personas pierakstus, kā arī apģērbu un citus priekšmetus ar Krievijas un Padomju Savienības simboliku.

Persona nonāca VDD uzmanības lokā jau 2023. gadā saistībā ar agresīviem komentāriem sociālās tīklošanās vietnē "Facebook", kuros pauda atbalstu Krievijai.

Aizvadītā gada augustā VDD ar šo personu veica preventīvas pārrunas, brīdinot, ka tās aktivitātes interneta vidē tuvinās noziedzīgiem nodarījumiem, par ko paredzēta kriminālatbildība.

Aizdomās turētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti