Tviterapskats: «Dogo», «Ušakova kepka»... laiks, kad nekas nav drošs

Tvitera lietotājiem arī sociālajā tīmeklī tieši tāda pati uzvedība kā reālajā dzīvē – kad nav par ko parunāt, tērzē par laikapstākļiem.

Tviterapskats: «Dogo», «Ušakova kepka»... laiks, kad nekas nav drošsEdgars Kupčs
Aizvadītā nedēļa, jau sākot ar pagājušo sestdienu, visnotaļ pamatoti aizritēja, ziņojot par laika vērojumiem. Pēkšņais karstums, kas Bauskas pusē uzsviedrēja līdz pat 34 grādiem, tvitera publikai vaļā parāva žēlošanās vārtus. Taču Signe lietas tver optimistiski: Latvijā visi priecīgi. Vasara šogad iekritusi sestdienā, viņa raksta.

Tikmēr Pēteris Pūrītis saistībā ar karsto sestdienu vēršas pret īdētājiem:

Taču prieki par silto laiku strauji apsīkst dienas otrajā pusē, kad Latviju šķērso tieši pretēji laikapstākļi ar traku vēju, lietu un olas lieluma krusas graudiem.

Savukārt tviterlietotāja Inna rezumē, ka "Šodienas dienas garumā noritēja visi gadalaiki - karstums kā vasarā, krusa kā sniegpārslas ziemā, lietus kā rudenī, slapjums kā pavasarī.."

Uz smaidu nevelk tiem, kam sestdienas vakars vētras dēļ aizritējis tumsā un ar sētā sagāztiem kokiem. Šķiet, lielākā postaža Saulkrastos, kur sestdienas dabas iztrakošanās nu aplēsta 70 tūkstošu eiro zaudējumu vērtībā. Matīss Šteinerts dabas spēkus salīdzina ar nu jau kādu laiku aktualizēto tematu, cik pieļaujami ir jūras piekrastē izzāģēt kokus.

Bet tvitera darba nedēļa sākās un arī beidzās Rīgas mēra "saskaņieša" Nila Ušakova zīmē. Pirmdien uzzinājām, ka Patentu valde ir atzinusi paša Ušakova iesniegto preču zīmi "Ušakova Kepka" par reģistrējamu. Tātad, tikai galvaspilsētas vadītājam ir ekskluzīvas tiesības likt lietā šo izgudrojumu. Ušakovs savu uzvārdu salikumā ar naģenes nosaukumu žargonā jau labu laiku piedēvējis kādam kalnam Deglava ielā. Taču kalns tas ir tikai nezinātājiem, jo patiesībā zaļā zāle zem sevis slēpj gadu desmitiem krātus rīdzinieku atkritumus.

Taču tviterpublika jau apspriež, ko vēl varētu nosaukt Rīgas mēra uzvārdā, iegūstot patentu. Jānis Zalgauckis "kā nākamos iesaka reģistrēt "Ušakova pižiks", "Ušakova maika" un "Ušakova apenes"."

Matīss Šteinerts galvaspilsētas mēru iedrošina reģistrēt arī preču zīmes #nila_pižiks, #ušakova_sievu_sitējs un #nila_semkas. Domu par saulespuķu sēkliņu zīmolu attīsta Kristaps, gan paredzot, ka par jauno prečuzīmi daudzi ņirgšot. Viņš atradis arī iemeslu: "Kā sauksies? Semeiki Ušakova!"

Tikmēr Alberts Prikulis tviterī secina, ka "līmenis ceļas: Staļina ūsas > Brežņeva uzacis > Ušakova kepka".

Piektdienā "Ušakova kepkai" gan pirmās nedienas – Vides aizsardzības ministrija ziņo, ka Rīgas mēra uzvārdā nosauktā atkritumu izgāztuve var radīt briesmas dzīvībai, ja cilvēki kalnu izmantos. Uģis Rotbergs‏ atgādina veco joku, ka

Savukārt Ivo Butkevičs šajā sāgā sajūt briesmas un nolemtību -

Un suņu barības "Dogo" nosaukums šonedēļ tviteri pārrēja ar jaunu enerģiju. Pārtikas un veterinārais dienests uzņēmuma "Tukuma straume" ražotajā barībā "Dogo ar mājputnu gaļu" konstatējis neatļautu vielu - karbamīdu jeb urīnvielu. Uzņēmējs to noliedzis. Savukārt pagaidām klusē zemkopības ministrs "zaļzemnieks" Jānis Dūklavs, kas iepriekš saistībā ar "Dogo" skandālu dižojās, ka viņa suns kāru muti ēd tikai šo barību, un nekas slikts nav atgadījies.

Vīterotāja Martastante sagaida ministra rīcību. 

 

Savukārt Nadīna vaicā, "Ko tagad Dogo varētu iesūdzēt tiesā par neslavas celšanu? PVD? Karbamīdu?"

"Dogo" ligās līdz piedošanām vēl tālu, bet pēc tāla ceļa mērošanas daudzi tūkstoši apmeklētāju šonedēļ uz grēku piedošanu cerēja Aglonas gada centrālajā pasākumā. Kā ierasts, biezā slānī Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanu devās vērot arī politiķi. Taču ar savām atklāsmēm tvitercepienu izpelnījās "Saskaņas" Saeimas frakcijas šefs Jānis Urbanovičs, kurš publiski izteicās, ka Aglonā lūdzis piedošanu par dalību tā dēvētajās "oligarhu sarunās".

"Lai Dievs nogrābstās," lakonisku vērtējumu pauž Guntars Račs. Inese Putniece‏ viņam ironiski atbild: "Šai gadījumā labāk lai viņš negrābstās." Tviterlietotāja Ruta retoriski pajautā, "Vai tā nav politiķa morāles augstākā pilotāža?" Savukārt Agnese Margēviča rezumē, ka "Twiterpašpietiekamība ņirgājas par Lembergu, tas ņirgājās par Vējoni, tas par Ludzas Zemi, Urbanovičs šorīt - par mums visiem."

Par savā ziņā dievišķām lietām arī tviterapskata nobeigumā. Čivinātājs ar segvārdu Rupucinskis‏ saistībā ar pēdējo nedēļu cīņu par nodokļu iekasēšanu un ēnu ekonomikas apturēšanu internetā Valsts ieņēmumu dienestam jautā par globālām lietām:

Par godīgu nodokļu nomaksu gan laikam nevarētu runāt ar tviterlietotāju Preteklis‏. Viņš raksta:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt