Tviterapskats: Kura disertācija ir «miļjončiku» vērta jeb sapnis par slimu pārdevēju veikalā

Slapjās sekas Latgalē, dzīve Latvijā vismaz uz papīra iet uz augšu, jauna partija pie esošajām simt, viltus doktora grādi politiķiem, Ušakova saremontētās ielas un 1. septembris – tviternedēļa aizritējusi, katrai dienai ļaujot pāraugt pat vairākos sociālā tīkla dumpjos. Lai tvitera neapmierinātība nepakluptu Rīgas ielu ierakumos, talkā nāk arī politiķi, kas nācijai paziņo, ka turpmāk strādājošie slimot varēs bez maksas. No lielā satraukuma daudzi arī tiešām septembri sagaida sasirguši. Bet nu – par dažiem apmēļotajiem tematiem vairāk.

Tviterapskats: Kura disertācija ir «miļjončiku» vērta jeb sapnis par slimu pārdevēju veikalāEdgars Kupčs
It kā ar salīdzinoši vēso vasaru būtu par maz, Latgale citu reģionu vidū kā tāda peramā māsa dabūjusi ciest vēl vairāk. Dažās dienās tā saņem divarpus augustu lietus normu, ūdeņi nenoiet, bet krājas zemnieku laukos, kas atšķirībā no citiem novadiem lielā daļā arvien nenopļauti. Pēc vairāku dienu čučēšanas sasparojas politiķi. Nedēļu pēc plūdu sākuma uz Latgali dodas premjers un vēlāk izsludina ārkārtas stāvokli. Un, kamēr vieni aicina ziņot par postījumiem, citi jau sāk dalīt viena miljona eiro vērtē Latgalei apsolīto lāčādu.

Tviterlietotāji, kaut daļa paši līdz gurniem ūdenī, vēl saglabā optimismu.

Tikmēr Sarmīte Kolāte atgriežas pie lietišķā un raksta:

Premjers gan sola, ka miljons Latgalei būs. Saņēmusies arī Zemkopības ministrija, kas pirmdien sāks skaitīt, cik tad liela skāde nodarīta. Kad Latgale sākusi apžūt, tviterpublika uzzina par katastrofālajiem plūdiem Teksasas štatā ASV. Ģirts Birziņš, kas tviterī parakstās kā @nostradamusboy, par Hjūstonas un Latgales plūdiem runā kā par mācību.

Un daļa jau sen peldēt prot - Arvis Kolmanis tautās laiž ziņu, ka "kādas sievietes pagalmā iepeldējuši aligatori, bet vietējie tiek brīdināti arī par čūskām".

Visādi zvēri aktivizējas arī pie mums. "Krievu lācis uz mūsu robežas!" tviterī iesaucas Arnis Krauze, padalīdamies ar Valsts ieņēmumu dienesta tviterkontā vēstīto, ka otrdien "Grebņevas muitas kontroles punktā iemaldījies lācēns". Ziņa par ķepaini dod vaļu ironijai. Kristina Blumberga tvīto, ka "Grebņevas pusē krūmos iet pačurāt ir bīstami...". Latvietis Vidējais‏ saskata politiskus iemeslus: "Sasodītais migrants. Sasodītās Merkeles politikas sekas. Vēl viena sasodīti nepārprotama liecība par sasodītās Eiropas drīzo galu".

Taču vismaz ekonomikas rādītāji vēsta, ka tik drīz gals mums nedraud. Nedēļas vidū saņēmām ziņu, ka gada otrajā ceturksnī iekšzemes kopprodukts, salīdzinot ar pērno gadu, audzis par teju pieciem procentiem. Par augošo ekonomiku ārpus oficiālajām ziņu lentēm tviterī gan daudz prieka nemana. Jānis Hermanis‏ gan uzsauc, ka "Latvijas ekonomika, šādi turpinot, līdz gada beigām atgūs pirmskrīzes līmeni". Taču Mārtiņš Kazāks konstatē -

Savukārt Ainarsbr sarēķinājis, ka "LV attālinās no pirmskrīzes stāvokļa. Ārējais parāds aug, turklāt, ne ieguldot valsts attīstībā, bet naudu "apēdot"."

Noraizējies arī Jānis Taurēns, kurš līdzīgi kā Fiskālās disciplīnas padome brīdina uzmanīties no ekonomikas pārkaršanas. "Visi fano par straujo IKP kāpumu.. A nevar būt, ka krīze Jaunās Jorkas ciematiņā Mūru ielā to visu aizslauka kā nebijušu?"

Šonedēļ arī uzzinām vidējam latvietim saprotamākus ekonomikas izaugsmes skaitļus. Proti, otrajā ceturksnī vidējā darba samaksa bijusi 927 eiro. Par 74 eiro lielāka nekā pērnajā gadā. Tviteris tam nenotic. Baiba Fiņķe‏ raksta: "Ja ciemā ir 100 iedzīvotāji, 99 no viņiem mēnesī pelna 250€, bet viens pelna miljonu, tad vidēji katrs ciema iedzīvotājs mēnesī pelna apmēram 10 000€."

Jānis Butkevičs prāto, ka "varbūt notiek transformācija no aplokšņu algām uz legālajām?"

Bet Andris Gailītis augošos rādītājus jau steidzas dalīt.

Valdība pašlaik stutē budžetu un lāpa tajā irstošās vīles, lai ekonomika nākamgad turētos uz viļņa. Radoši risinājumi tiek piemeklēti arī brīžos, kad valstsvīri atģidušies dažu iztrūkstošu miljonu priekšā. Uz galda tiek izlikts rosinājums nemaksāt pabalstu par pirmajām trim slimošanas dienām. Tā mazināsies arī augošā vēlme krāpties. Frederiks Ozols‏ iezīmē melnos toņus. "Ja 100% krāpjas visi, tad jāaizliedz slimības lapas kā tādas. Vienīgais attaisnojums - nomirt darba vietā. Vēlams, saskaņojot laiku."

Taču par slimības lapām ironija mijas ar nopietno. Silvija Radzobe‏ tvīto: "Slima kasiere lielveikalā - sapnis! Puņķaina bērnudārza audzinātāja. Ar kuru vietu tie cilvēki domā, ierosināt neapmaksāt slimības lapas?" Drīz vien atklājas, ka ierosinājums nemaksāt par slimošanu nācis no darba devējiem. Tviterlietotājs Jānis Puķīte‏ mudina iet vēl tālāk: "Vispār atcelt slimības pabalstu un atvaļinājumus. Vieni vienīgi izdevumi tak!"

Slimot kādu laiku vēl nevarēs atļauties Rīgas domes vadība. Šonedēļ vairāk nekā citkārt no tvitera ciest dabū galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs, kurš, nemācījies no pērno gadu kļūdām, jau jūnija sākumā vēlēšanu reibumā sasolīja, ka 1. septembrī Elizabetes, Valdemāra, Stabu, Brīvības, Dzirnavu un Merķeļa ielas būs glauni salabotas. Taču kārtējoreiz solījums makā nav iebiris – skolasbērni klūp izrakumos, pagaidu ietvēm norobežojumu nav. Sastrēgumi Rīgas centrā jau pirms skolas gada sākuma. Māris Jonovs‏ paģēr, ka

Tviterī vētra par Rīgas ielām liela, taču atbildīgā departamenta vadītājs Emīls Jakrins cieš klusu, bet viņa šefs Ušakovs visus apsveic ar 1. septembri.

1. septembris būs īpašs arī diviem politiķiem – Latvijas Lauksaimniecības universitāte pēc vairāku gadu pauzes padāļājusies ar goda doktora grādiem. Viens ticis deputātei Laimdotai Straujumai, otrs – zemkopības ministram "zaļzemniekam" Jānim Dūklavam. Šķietami politisks gājiens, jo augstskolas rektore šovasar no Dūklava partijas cierēja iekļūt Jelgavas domē.

Tviteris šokā. Daudzi uzreiz atceras, kā Dūklavs aizstāvējis "Dogo" ražotāju, sakot, ka viņa suns barību kāri ēd un nemirst.

Edgars Bernāns‏ raksta, ka "Dūklavs saņems goda doktoru universitātē, kuras pētnieku darbu dogo sakarā viņš aizslauka ar vienu suņa astes vēzienu." Citi atgādina arī par Dūklava ministrijas lomu piejūras kailciršu veicināšanā. Tāpēc Anonīms Lietotājs rezumē: "Doktors - to es vēl saprastu, vai nu mazumu šodien uzdod par mācītiem. Bet GODA?"

Par mācīšanos tviteris droši vien sāks bubināt un līksmot nākamnedēļ, kad sāksies īstenās skolas gaitas. Tāpēc cerēsim uz gudriem skolasbērniem, kas vēlāk saņems īstus doktora grādus, lai tviterim mazāk aprunājamu glupību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt