Tviterapskats: Mocekļu nedēļa valdībā, Saeimā un tiesu namā

Politisku mocekļu nedēļa – tā varētu raksturot aizvadītās sešas dienas tvitera pasaulē, jo gandrīz katru dienu uzzinājām par kādu publisku personu, kas teju vai kanonizējama, jo mokas vai nu pārcietusi nesenā pagātnē, vai arī grasās kļūt par mocekli nākotnē.

Tā pirmdienu aizsāka partijas «Vienotība» Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa, kas, nomocījusies pa Jēkabielas namiem, nu jau vairākus mēnešus cenšas pārsoļot atpakaļ uz diplomātisko dienestu.

Tviterapskats: Mocekļu nedēļa valdībā, Saeimā un tiesu namāEdgars Kupčs
  Atcerēsimies, ka mokošo darbu nācijas labā Āboltiņai nācās uzņemties jau drīz pēc šā Saeimas sasaukuma ievēlēšanas 2014. gadā. Toreiz kaut kas atgadījās jaunizceptā deputāta Jāņa Junkura galvā, viņš nolēma doties laimi meklēt uz Honkongu, tāpēc Saeimā bija vien jāstrādā «aiz strīpas» palikušajai Āboltiņai. Runā, ka Honkongā Junkurs nav īsti manīts, taču Āboltiņa Saeimas namā - gan. Nu jau dažus mēnešus viņa šo smago nastu vairs nespēj nest, tāpēc strādāšot Ārlietu ministrijā.

  Tviteris labas ceļamaizes došanas vietā par to uzvīpsnā.

  Krišjānis Kļaviņš saka: «Viņu zaudēt nedrīkst, neaizstājama. 1. jautājums - vai katrs deputāts var pieprasīt vietu Ārlietu ministrijā?»

  Var tikai tie, kas iepriekš strādājuši diplomātiskajā dienestā, bet tad vēl vairāk ziedojušies tautas labumam. Kamēr tviterlietotāji apcer, vai Āboltiņa būs vēstniece vai ministrijas parlamentārā sekretāre tajā pašā Saeimā, Andis Zommers reaģē uz tviteri apskrējušo bildi, kurā Āboltiņai uzlikts klauna deguns: «Patiess foto, jo Āboltiņa kopā ar Vienotību sen pārvērtušies par klauniem un diemžēl šī klaunāde notiek varas augšas gaiteņos...»

  Savukārt Agnese Margēviča lietai pieiet nopietnāk: «Mani ļoti priecē, ka Rinkēvičs izblato Āboltiņai amatu ĀM. Viņas un vīra rebes vairs nebūs zem dienestu piesega, ko garantēja NDK pr.statuss.»

  Jauns statuss un sava veida mocekļa loma līdz ar Āboltiņas aizrotēšanu būs jāpieņem arī pašreizējam ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kas apņēmies kļūt par «Vienotības» Saeimas frakcijas vadītāju un no valdības aiziet. Sarmīte Kolāte‏ tviterī vērtē, ka, «Upurējot Ašerādenu, Vienotība beidzot atradusi veidu, kā "samazināt" Āboltiņu.»

  Tvītotājs Arnis Lapiņš‏ secina, ka «"Vienotība" [ir] kā "Diena" pirms pirmās pārdošanas. Cer uz Ašeradenu.»

  Kamēr vairums tvītotāju lietai pieiet nopietni, Fidžeralds Sutrapjan‏ smīkņājot pajautā: «Vai Ašeradens Čakšas vietā aizgāja dekretā?»

  Nevar saprast, kas turpinājumā ir lielāks upura nesējs – veselības ministre Čakša vai viņas pārstāvētā politiskā spēka biedrs Saeimas deputāts «zaļzemnieks» Valdis Kalnozols. Zaļā partija grib atvadīties no Kalnozola, kas nu jau ieguvis sieviešu nīdēja neslavu. Pēdējais piliens esot bijusi kāda viņa neglīta izrunāšanās par grūtnieci Čakšu. Viņš gan taisnojies, ka neko nesmuku nav teicis un neizprot, kāpēc viņa "rūpes par Čakšas gaidāmo bērnu" tiek pārvērstas par intrigām. Sadošana Kalnozolam tviterī iepriecina Kristīni Želvi: «Ohoho, Kalnozola seksistiskie jociņi tomēr ir tapuši novērtēti! Varbūt tomēr arī izrāpsimies no Akmens laikmeta.»

  Savukārt Jānis Ulme‏ savu uzsaukumu pielādējis ar sarežģītiem terminiem: «Diženais ārietis un Trampetistu viedais veckrīvs Kalnozols prom no ZP? Bac, tas gan ir sitiens pa jaunvalsts senākās partijas prestižu! :-D»

  Bet Dzintris Kolāts‏ jau raugās nākotnē: «Kalnozols, jādomā, dibinās SAVU partiju - Latvijas cirvis vai tā... laikam uz vēlēšanām vairs gan neuzspēs.»

  Iespējams, līdz vēlēšanām mūsu valsts tiesu sistēma vismaz pirmajā instancē tiks galā ar kādu citu, hmm, mocekli. Runa ir par smagos finanšu noziegumos apsūdzēto Aivaru Lembergu, kas arvien uzdodas par Ventspils mēru. Pašāvis padusē mapīti ar 400 lapām, viņš Rīgas apgabaltiesu lūdzis izbeigt pret viņu it kā veiktos cilvēktiesību pārkāpumus kriminālprocesa iztiesāšanas gaitā. Lembergs esot aprakstījis 580 cilvēktiesību pārkāpumus, kas pret viņu īstenoti četrarpus gadu laikā.

  «Lembergs atradis 580 cilvēktiesību pārkāpumus. Viņš gan pats ir tikai viens cilvēktiesību pārkāpums, toties 2 mio cilvēkiem,» tviterī pauž Mārtiņš Vanags. Savukārt Skuja Biruta un Zane Mače brīnās, kā ar kilometriem garajām runām un papīru kaudzēm izslavētais Lembergs šoreiz spējis 580 pārkāpumus aprakstīt nieka 400 lappusēs.

  «bezmaz Lembergs & viņa advokāti jāizvirza Saharova balvai par nopelniem cīņā par cilvēktiesībām…» saka Arvis Villa. Savukārt krāšņu padomu cietējam sniedz Uģis Rotbergs: «Varbūt Lembergam jāprasa atbalsts no Sorosa, kurš ieguldījis pāri par simts miljoniem dolāru cilvēktiesību aizstāvēšanā visā pasaulē.»

  Pie šīs nedēļas politiskajiem mocekļiem noteikti pieskaitāma arī «Saskaņa», kuras līderis Nils Ušakovs paziņojis par pēkšņu attiecību pārtraukšanu ar Putina partiju «Vienotā Krievija». Tāda izšķiršanās parāda šķelšanos pašā «Saskaņā», jo daļa skaļāko biedru nav ar to mierā. Tviteris tikmēr rēķina, kam tas ir izdevīgi un kāpēc Putins ar Ušakovu šķiras.

  Noteicošais vairākums domā, ka «Saskaņa» briest koalīcijai ar Zaļo un Zemnieku savienību pēc Saeimas vēlēšanām. Bet Inga Spriņķe savā tvītā vienkāršiem vārdiem pasaka, ka suns spalvu met, bet tikumu – ne: «Saskaņa šķiras no Vienotās Krievijas: "Paliksim tikai draugi!"»

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Sociālo mediju apskati
  Ārpus ētera
  Jaunākie
  Interesanti