Tviterapskats: Sveicieni Latvijai, «Dombrava teic» un nežēlīgā tiesa

Lai gan varējām cerēt, ka patriotiskajā nedēļā tviterlietotāji kļūs maķenīt pozitīvāki un teiks atzinīgus vārdus mūsu valstij, līdzīgi kā mākoņos un vējā aizvadītā mūsu valsts 99. jubileja vakar visai mākoņaina visas nedēļas garumā bija arī tvitera pasaule.

Tviterapskats: Sveicieni Latvijai, Dombrava teic un nežēlīgā tiesaEdgars Kupčs
  Vispirms par patīkamām lietām. Nu, par 62 procentiem patīkamām. Sociologs Arnis Kaktiņš tviterī vēsta, ka "Patlaban 62% domā vai sliecas domāt, ka Latvija ir labāka par lielāko daļu citu valstu. Tas kopumā ir augstākais rādītājs kopš 2009.gada." Savukārt tviterkonts "Kantar TNS Latvijā" ziņo, ka "39% jeb gandrīz pusmiljons iedzīvotāju Latvijas neatkarības proklamēšanas dienā parasti apmeklē kādu svētku pasākumu."

   

  Tviteris šonedēļ tiešām piebiris ar vēstījumiem "Daudz laimes, Latvija!", glītām apsveikuma kartītēm un patriotiskām dzejas vārsmām. Mirdza Nirdza‏ raksta:

  No daudzajiem sveicieniem vēl varētu citēt uzmundrinošo tviterkonta "Valmiera Glass‏" uzsaukumu: "Par attīstītu un bagātu valsti ar drosmīgiem un radošiem cilvēkiem, kas neguļ uz lauriem, bet iet vēl tālāk un var vairāk! Lai ikvienam no mums izdodas nostāties uz attīstības, panākumu un sasniegumu ceļa. Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!"

  Ar Latvijas neatkarības svētkiem daži tvītotāji šonedēļ salīdzināja kāda politiķa tā dēvēto čē pē. Proti, neveiklā situācijā nokļuva Nacionālās apvienības pārstāvis Jānis Dombrava. Viņš, visai labu domādams, sociālajos tīklos ievietoja attēlu, kurā rokās tur baltu lapu ar aicinājumu 18.novembrī doties lāpu gājienā.

  Asprātīgi tviterlietotāji kontā "Cehs.lv" Dombravas rokās ielikto bildi mazliet pārveido, pielāgojot to vienai no Nacionālās apvienības sāpīgākajām tēmām. Viņi lāpu gājiena aicinājuma vietā angliski ieraksta tekstu "Bēgļi, esiet laipni aicināti". Klāt pieliek tēmturi #DombravaTeic, un dod startu politiķi apsmaidīt arī ar citiem tekstiem.

  Drīz vien Dombrava rokās jau tur uzrakstus "Esmu feminists", "Es mīlu Daugavpili", dažādas bildītes, piemēram, varavīksnes krāsas karogu. Homoseksualitātes tēma Dombravas rokās iegulst vairākkārt, tostarp kā politiķa aicinājums: "Ir laiks visām Latvijas ģimenēm dot vienādas iespējas. Kopā mēs varam panākt izmaiņas – paraksties par kopdzīves likuma pieņemšanu portālā manabalss.lv."

  Dombravas rokās vēl kāda pēdējo nedēļu tēma – uzraksts "Atver maisus!"

  Jā, tā dēvēto čekas maisu atvēršanas tēma tviteri purināja arī šonedēļ. Iv Chiv‏ raksta:

  Ingmārs‏ Čaklais netic, ka čekas maisus atvērs tuvākajos gados. "Ja kaut mazākā mērā kāds to plāno pieļaut, iedomājies, ar kādu tempu un līdzekļiem šobrīd tur viss tiek rediģēts un ražots iztrūkstošais manipulācijām. Jo ilgāk, jo vairāk!"

  Tvitera vairākums tomēr pieslienas tiem, kas prasa maisu atvēršanu. Daudzi pavairo eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas pausto, ka maisu saturs jau sen ar nolūku ir izrevidēts. Taču vēl bariņš tvītotāju šai ik pa četriem gadiem aktualizētajai tēmai pieiet ar joku. Kurbads raksta: "Domāju, ka čekas maisu jautājums tik ļoti ieildzis, jo mēs baidāmies ieraudzīt patiesību. Proti, ka tās ir kastes, nevis maisi."

  Tviteris arī sadusmojas, ka čekas maisu jautājumā kārtējo reizi neizlēmīgs bijis pašreizējais Valsts prezidents, kas nav paudis skaidru nostāju šajā jautājumā.

  Bet Vējonim pavisam skaidrs viedoklis būs jāpauž kādā citā jautājumā. Ilmārs Poikāns, kas plašāk zināms kā Neo un Valsts ieņēmumu dienesta datu noplūdinātājs, pie prezidenta devies ar apžēlošanas lūgumu. Neo lūdz atcelt tiesas noteikto sodu – 60 stundas piespiedu darba.

  Tviterlietotājs Artūrs Cukurs‏ uz Vējoņa labo sirdi necer: "Vēlu veiksmi, bet @Vejonis savu izpratni par Satversmes garu un nākotnes Latviju lieliski demonstrē kaut vai čekas maisu jautājumā.. @Rigas_pils ir tautas pusē galvenokārt, kad jātizlojas ar pāķiskiem selfijiem."

  Savukārt gvido‏ domā, ka «Varbūt tikai Ilmāram Poikānam nāks par labu 60 stundu darbs!"

  Bet Guna Skangale uzrunā Vējoni tā: "Prezident, mēs dzīvojam Latvijā, kurā suverēnā vara pieder tautai! Lūdzu apžēlot!"

  Kamēr Neo cer uz Vējoņa žēlsirdību, tiesas nežēlestībā šonedēļ nokļuva kāds Mārtiņš Grīnbergs. Šim latviešu puisim par karošanu "Islāma valsts" rindās Rīgas apgabaltiesa piesprieda vairāk nekā 10 gadus cietumā. Grīnbergs tiesu nosauca par korumpētu, bet valsti – "par īstu teroristu".

  Bens Latkovskis domā:

  Savukārt Birkenbaums‏ secina, ka "Vajg jau ar brīdinājumu citiem. 10 gadi ir diezgan ok."

  Bet Artis Spertāls‏ saka: "Terorismu neatbalstu un tas Mārtiņš ir vienkāršiem vārdiem sakot "lohs", bet 10 gadi nav adekvāts sods. Ja pa īstam būtu terorists, būtu nevis braucis atpakaļ uz Latviju, bet karotu turpat vai būtu uzspēries gaisā jau. Taču tagad 10 gados cietumā - par teroristu easy var kļūt..."

  Bet vismaz rītdien notiesāts netiks neviens, jo valstī brīvdiena. Tvītotāji par to izpriecājās jau šonedēļ. @LindinjaV raksta, ka "Pirmdiena būs svētdiena", @fjodorovz domā, ka "Arī pirmdiena būs sestdiena", bet @elina_1983 secina, ka "daudziem pirmdiena būs tikai otrdien".

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Sociālo mediju apskati
  Ārpus ētera
  Jaunākie
  Interesanti