Tviterapskats: Kad pašiem savu ziepju gana, daļu varam nodot vārīt ķīniešiem

It kā tviterlietotājiem jau tā nebūtu gana daudz apspriežamu ziepju vārītāju, šonedēļ uz mirkli sociālais tīmeklis varēja pavārīties par ziepju vārīšanu vārda tiešā nozīmē.

Tviterapskats: Kad pašiem savu ziepju gana, daļu varam nodot vārīt ķīniešiemEdgars Kupčs

Uzzinājām, ka uzņēmumu «Stenders» pārņēmuši ķīnieši, kas to juridiski noslēpuši ārzonas finanšu citadelē Kaimanu salās. Tikmēr tieši no slēpņa šonedēļ gaismā nāca fakts, ka mūsu valsts pārvalde sevi vērtē kā ļoti čaklu, tāpēc dāsni apdāvinājusies ar prēmijām. Bet pie tviterprēmijām tika kāda vairāku vīru kompānija, kas interneta apsmieklu izpelnījusies ar visai dīvainām izdarībām it kā tēvijas sardzes vārdā.

Aizvadīto darba nedēļu tviterī iešūpoja Valsts kontroles revidenti, kas tradicionāli palūkojušies, cik labi ar nodokļu maksātāju naudu prot rīkoties mūsu valsts pārvalde. Sākotnēji varētu šķist, ka rīkojas ļoti piesardzīgi, jo kontrolieri atklājuši, ka Valsts ieņēmumu dienests ir spītējies cilvēkiem savlaicīgi atdot pārmaksātos nodokļus teju 25 miljonu eiro apmērā. Tviterlietotāji šo vēsti naski laiž tautās, bet vērtējumos ir atturīgi. Vien Tambovas vilks atgādina Valsts ieņēmumu dienesta nosaukumā ietverto patiesību:

Un pagājušajā gadā uz ņemšanu naska bijusi visa valsts pārvalde. Līdz 81 miljonam eiro palielinājusies prēmijās un piemaksās izmaksātā summa, pie kuras ierēdņi un citi publiskajā sektorā strādājušie turklāt tikuši formāli. Tā teikt, prēmija par to vien, ka dara savu darbiņu. «Man prieks par jums...» nosaka tvītotājs Lauvassirds, taču daudzpunkte īsā vērtējuma beigās ļauj vaļu fantāzijai, vai ar to tiešām pausts prieks.

Savukārt Solvita Olsena gan pukojas:

Drīz vien noskaidrojas, ka ar dāsnajām prēmijām nekādi likumi nav pārkāpti. Un Igors Lukjanovs to uzreiz novērtē kā «Likumīgu Latvijas valsts izzagšanu». Sarosās arī laikrakstu karikatūristi. 

- tviterī raksta Zemgus Zaharāns, izrādot zīmējumu, kurā kā prēmijas pamatojums norādīta frāze «Janka ir foršs džeks!»

Bildītes ar foršiem džekiem šonedēļ tviteri pārsātināja pēc vēl kāda gadījuma. Proti, vēl septembra pēdējā dienā tviterkonts Tēvijas sargi publiskoja attēlu, kurā blakus cits citam ar priekšā sakrustotām rokām no mugurpuses nofotografēti pieci vīrieši.

Ģērbušies kamuflāžas biksēs un melnās jakās ar kapucēm galvās, viņi nostājušies pret bēgļu izmitināšanas centru Muceniekos. Tēvijas sargi gan nepasaka, kādi ir viņu nodomi ar tik draudīgu pozu. Taču tviterim gan mulsinošais vēstījums uzreiz skaidrs – pieci vīri sataisījušies iespaidot Latvijā nonākušos bēgļus.

Atbalsta tādām aktivitātēm tviterī maz. Vien Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks viņiem novēl veiksmi un uzsauc:

Tikmēr citādi domā Drošības policija, kas paziņo, ka izvērtēs Tēvijas sargu provokatīvās aktivitātes. Savukārt tviteris no vārdiskas pavillošanās pāriet uz mierīgāku – zem tēmtura «tēvijaSSargi» cits pēc cita parādās attēli, kuros ietilpināti visi pieci brašuļi. Vairākās bildēs redzama Tēvijas sargu dalība homoseksuāļu pasākumos, citur visi pieci izlikti, stāvam pie pisuāriem tualetē..

Runājot par mazmājiņām, vietā piebilst, ka šonedēļ uzzinājām – katra sausā tualete tomēr nebūs jāreģistrē. Un arī nodoklis par atejām jāmaksā nebūs. Taču vīterotāju vairākums acīmredzot izmanto modernās nokārtošanās iespējas, jo tviterī par tādiem jaunumiem sajūsmas spiedzienus nemana.

Taču pēkšņs šoks tviteri pārņem, izlasot ziņu virsrakstu, ka obligātā civiltiesiskā apdrošināšana jeb «OCTA būs jāiegādājas pat tad, ja auto netiek izmantots ceļu satiksmē». Neiedziļinoties ziņas būtībā, sociālo tīklu pārņem šoks.

Jānis Ločmelis vērtē:

Ikars Kublins atradis citus vainīgos. Viņš secina: 

Bet Sandis Bērziņš jautā:

Tviterim šī vēsts nākusi tik negaidīti, ka Monarch apvaicājas:

Kamēr sociālo tīklu pārņem šausmas, idejas autore Finanšu ministrija kautri cenšas ieviest skaidrību – OCTA būs jāpērk tikai tam, kas kustas. Līdz šim tas bija tikai ceļu satiksmei, bet nu apdrošināt vajadzēs arī braucamos, ko izmanto darbam slēgtās teritorijās, tīrumos vai lidlaukos. Turklāt tikai laikā, kad to liek lietā, jo par garāžā ziemojošu traktoru jāmaksā nebūs.

Tvītotāji lēnām sāk saprast, ka tik traki nebūs un katru ķerru apdrošināt tomēr nevajadzēs. Tikmēr Zaļo un Zemnieku savienība ar visu tās tviterkontu arvien nav sapratusi, ka jaunumu autore ir viņu pašu kūrētā Finanšu ministrija. Politiskais spēks drošsirdīgi paziņo, ka aicinās pārskatīt jaunos noteikumus. Daļa publikas par to uzjautrinās, bet citi - atkal dusmīgi.

Tviterkonts Grūtupa rēgs pukojas:

Kā upuri sajutušies arī virkne tvītotāju, kas arvien ir gaidās pēc apkures pieslēgšanas. Arī šajā jautājumā tviteris pretrunās, jo vieni neslēpj laimi par siltiem radiatoriem, kamēr citi bēdājas.

Andris Zodāns sūrojas:

Viņa teikto uzlabo Leons Melis, sakot, ka «Par apkuri visvairāk SALST sirsniņa.» Savukārt Kristiāna Buša rezumē:

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sociālo mediju apskati
Ārpus ētera
Jaunākie
Interesanti