Sāk palielināt atļauto maksimālo braukšanas ātrumu

No 15. aprīļa atsevišķos Vidzemes šosejas un Ķekavas apvedceļa posmos stājies spēkā vasaras režīma maksimālais atļautais ātrums. Vidzemes šosejas posmā no Langstiņiem līdz Siguldai atļautais ātrums būs 110 kilometri stundā, bet Ķekavas apvedceļa posmā no Krogsila līdz Rīgas apvedceļam drīkstēs braukt ar ātrumu 120 kilometri stundā.

To, kad ieviest vasaras režīma maksimālo braukšanas ātrumu, nosaka laika prognoze, kad nebūs sagaidāmas salnas. Maksimālā ātruma palielināšanai vispirms izvēlēti Vidzemes šosejas un Ķekavas apvedceļa posmi, jo, piemēram, uz Vidzemes šosejas ir elektroniskās ceļa zīmes, kas savienotas ar meteoroloģiskajām stacijām un paredz laikapstākļus.

"Ja laikapstākļi pasliktināsies un būs iespēja, ka apledo ceļi, tad šis maksimālais braukšanas ātrums tur automātiski tiks pazemināts. Tas pats attiecas uz Ķekavas apvedceļu, kur Ķekavas apvedceļa uzturētāji seko līdzi ceļa stāvoklim ar sensoru palīdzību un inteliģento sistēmu palīdzību, kas ir šajā ceļa posmā uzstādītas," skaidroja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova.

Uz pārējiem ātrgaitas ceļiem, kur darbojas parastās ceļa zīmes, maksimālā atļautā braukšanas ātruma pāreja vasaras režīmā notiks 1. maijā.

Uz Jūrmalas šosejas tie būs 110 kilometri stundā, bet ar ātrumu 100 kilometri stundā drīkstēs braukt Daugavpils šosejas posmā no Salaspils līdz Ikšķilei, Kokneses šosejas posmā no Ogresgala līdz Koknesei un Jelgavas šosejas posmā no Rīgas līdz Jaunolainei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti