Pirmreizējā smilšu savākšana pēc ziemas Rīgā gandrīz pabeigta

Gandrīz noslēgusies pirmreizējā ziemā izkaisīto smilšu savākšana no Rīgas ielām, un tā veikta 98% tīrāmo ielu, informēja Rīgas domē. Atlikušie 2% ir Kleistu ielā, Kurzemes prospektā un Kokles ielā. No pirmdienas, 15. aprīļa, tur izvietotas zīmes par stāvēšanas aizliegumu, lai ceļmalas varētu attīrīt no smiltīm.

Patlaban ir notīrīti vairāk nekā 1400 kilometru brauktuvju un vairāk nekā 1800 kilometru ietvju. Šajos posmos savākti 537 kubikmetri smilšu, un ielu tīrīšanai pašlaik atvēlēts apmēram miljons eiro.

"Līdz šodienai bija paredzēta pirmreizējā tīrīšana, lai mēs varētu uzsākt regulāro vasaras tīrīšanu. Šobrīd mēs gan redzam, ka ir diezgan auksti laikapstākļi, tas arī apgrūtina, jo principā uz tiltiem nav viss savākts, bet sakarā ar to, ka tagad ir bijis gan lietus, gan ir pietiekoši auksts, tās smiltis nav tik viegli savācamas. Kāpēc tilti? Tāpēc, ka uz tiltiem līdz pēdējam bija vēl ziemas dežūra, tika kaisīti materiāli, lai nebūtu slidens," skaidroja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks ("Jaunā Vienotība").

Pulks norādīja, ka ielu tīrīšanu sarežģī stabiņi, un domē spriež, kā to uzlabot. Tīrīšana starp un ap stabiņiem ir roku darbs un tas neejot tik ātri. Ielu uzturēšanas līguma sākumā to nebija tik daudz, cik šobrīd, taču ir uzdots atrast risinājumu arī šīm ielu daļām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti