Dienas ziņas

Polijas gaisa telpā ielido Krievijas raķete

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgas vidusskolās veido jaunu izglītības modeli

Kuldīgas novada vidusskolās veido jaunu izglītības modeli

Lai jaunieša izvēlētajai profesijai kāju priekšā nepieliktu skolas iespējas piedāvāt padziļināto mācību priekšmetu apguvi 12. klasē, Kuldīgas novadā strādā pie jauna izglītības satura modeļa. Tas paredz, ka visas vidusskolas sadarbosies, veidojot vienotu piedāvājumu, neatkarīgi no tā, kuru novada vidusskolu jaunietis izvēlējies.

Vidusskolu reforma Kuldīgas novadā šobrīd ir divos virzienos. Nācies pieņemt arī sāpīgu lēmumu. Viena no trim vidusskolām kļūs par pamatskolu. Savukārt darba grupa, kurā ir šā brīža visu trīs Kuldīgas novada vidusskolu vadība, strādā pie jauna modeļa, kā nodrošināt pēc iespējas kvalitatīvāku piedāvājumu padziļināto mācību priekšmetu apguvei 12. klasē. 

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska ("Kuldīgas novadam") skaidroja: "Lai nerodas tā situācija, kad, piemēram, iestājoties 10. klasē, tu esi izvēlējies iet medicīnas ceļu. Tas viss ir skaisti, tu zini, ka esi izvēlējies savus padziļinātos kursus. Bet tad pienāk 11. klases otrais semestris un beigas. Tev ir jāmaina savas ieceres, skatoties no tā, ko vairāk klasesbiedru izvēlējušies. Un tas ir nepareizi, jo beigu beigās pabeidz vidusskolu, un tu īsti jau pat nemācies to, ko varbūt biji iecerējis."

Šobrīd, jo mazāka ir vidusskola, jo mazāku padziļināto mācību priekšmetu komplektu tā skolēniem var piedāvāt. Jaunais modelis Kuldīgas novadā paredz, ka šai piedāvājumā

skolas apvienosies, piemēram, mazāk izvēlētos mācību priekšmetus komplektējot no vairāku novada vidusskolu skolēniem, tāpat arī piesaistot talantīgākos pedagogus un atbilstošāko mācību bāzi, neatkarīgi no skolas, kuru jaunietis izvēlējies.

Šādā modelī viena novada robežās skolas arī savstarpēji nekonkurēs par labākajiem skolotājiem un skolēnu skaitu. 

Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas direktore Valda Gaure norādīja, ka skolas stiprās puses ir dizains un tehnoloģijas, kā arī bioloģija

Tikmēr Viļa Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas direktore Agnese Kārkliņa vērsa uzmanību, ka Kuldīgas novads būs pionieri jaunā modeļa ieviešanā: "Mums ir jāsaprot, kā tas viss notiks, kā izskatīsies stundu plāns, kāds būs stundu saraksts tā, lai nedublējas priekšmeti, tā, lai skolēni var pagūt aiziet no vienas skolas uz otru, lai mācītos savu izvēlēto padziļināto priekšmetu. Tāpat būs jāpadomā arī par konsultācijām. "

Vecāki izteikuši bažas, vai reforma nav par sasteigtu vidusskolu skaita samazināšanā, bet jaunajā pieejā par padziļināto priekšmetu piedāvājumu saskata perspektīvu, apstiprināja Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinības vidusskolas vecāku padomes priekšsēdētāja Baiba Ivanovska:

"Tas nav slikts variants, ja vien viņi spēs noturēt šo grozu dažādību – daudzveidību un plašu piedāvājumu. Tagad arī mums nosacījumi, lai tiktu augstskolās, ir ļoti dažādi.

Es domāju, ka tāpēc vien būs laicīgi jādomā par to, kuru grozu izvēlēties. Es būtu tiešām ļoti priecīga, ja šo grozu būtu daudz."

Darba grupai līdz gatavam piedāvājumam vēl ir jādiskutē par labākajiem risinājumiem, bet jaunie izvēļu komplekti pie skolēniem nonāks jau aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti