Ekonomika
Skaitļi un fakti: Eiropā mūžizglītības programmas izvēlas par maz
Visu šo nedēļu mēs runājām par izglītības sistēmu Latvijā un citviet Eiropā, analizējot – cik daudz naudas izglītībai tiek tērēts, vai pietiek skolotāju, kā arī to – cik gatavi mācīties mēs esam. Šodien par ļoti būtisku jautājumu – mūžizglītību. Bez tās vairs nekur, taču cik mācīties gatavi esam?
Latvijas tumšgalves šķirnes aitu populācija stabila, bet joprojām mazskaitlīga
Vēl pirms vairākiem gadiem vienīgā Latvijā selekcionētā aitu šķirne – Latvijas tumšgalve – bija uz izzušanas robežas, bet patlaban šo dzīvnieku populācija ir stabila. Lai saglabātu un izkoptu vietējo šķirni, aitkopji kopā ar speciālistiem īsteno ģenētisko resursu saglabāšanas programmu. Tajā iesaistījies arī Naukšēnu novada saimniecības "Ances" īpašnieks, kurš ar savu pieredzi iepazīstināja citus aitu audzētājus.
Skaitļi un fakti: Augstskolu beidzēji darbu atrod ātrāk
Visu šo nedēļu mēs no dažādiem aspektiem analizējam izglītības sistēmu Latvijā un citviet Eiropā, kā arī to – ko tad īsti šajā nozarē vēlas sasniegt Eiropas Savienība un kāpēc? Latvijā nav problēmu ar pavisam mazāko iesaisti apmācības procesā – lielākais vairums Latvijas bērnu apmeklē bērnu dārzu, bet problēmas rada pieaugušo mūžizglītība.
Augusi interese par inkubatoru atbalstu
Pavisam drīz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) paspārnē esošie biznesa inkubatori svinēs trīs gadu pastāvēšanu. Aģentūrā atzīst, ka atbalsts topošajiem uzņēmējiem ir attaisnojies. Šo gadu laikā interese par inkubatoru atbalstu ir augusi.
Ar dārgo atkritumu izvešanu nepamierinātos Dagdas iedzīvotājus aicina vairāk šķirot
Dagdas novadā iepirkuma konkursā par atkritumu apsaimniekošanu uzvarējušais SIA “Clean R” pakalpojumu cenas kāpinājis par 40% salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Dagdēnieši piketēja, prasot domei anulēt noslēgto līgumu un ministrijai atlaist vietējo domi. Pašvaldība gan neredz iespēju tuvāko divu gadu laikā mainīt situāciju, bet aicina iedzīvotājus vairāk šķirot atkritumus, tādējādi samazinot savas mājsaimniecības atkritumu izvešanas izmaksas.
ES atvēlēs 780 miljonus eiro bezvienošanās «Brexit» seku mīkstināšanai
Eiropas Savienība (ES) izlēmusi atvēlēt 780 miljonus eiro, lai mazinātu ekonomiskās sekas dalībvalstīs iespējamā bezvienošanās “Brexit” gadījumā. Par to paziņojusi Eiropas Komisija. Tikmēr Eiropas Savienības galvenais sarunvedējs Mišels Barnjē kārtējo reizi norādījis, ka britu pienākums ir sniegt konkrētus piedāvājumus, lai nodrošinātu organizētu Lielbritānijas aiziešanu no Eiropas Savienības.
Nomainīta «LDz ritošā sastāva servisa» valde
Trešdien, 4. septembrī, pieņemts lēmums veikt izmaiņas VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) meitas sabiedrības SIA "LDz ritošā sastāva serviss" valdē, informē LDz. Kompānijā norāda – izmaiņas "LDz ritošā sastāva servisa" vadībā veiktas, lai veicinātu tā darbības efektivitāti.
Latvijā no ārzemēm atgriezušies tautieši lēni apgūst atbalstu biznesa sākšanai
Lai atbalstītu reemigrantus, kuri pēc darba ārvalstīs atgriežas Latvijā, Ministru kabinets pērn nolēma atbalstīt saimnieciskās darbības uzsākšanu, vienam projektam piešķirot 9000 eiro. Projekta kopējais finansējums bija 180 000 eiro, un tas ļautu visā Latvijā atbalstīt 20 projektus. Tomēr nauda piešķirta tikai deviņiem projektiem.
Jaunākie
Interesanti