Ekonomika
Nemiro atstādina EM valsts sekretāru un vēršas prokuratūrā; ierēdnis iesniedz atlūgumu
Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (''KPV LV'') uz disciplinārlietas pārbaudes laiku par iespējamiem pārkāpumiem obligātā iepirkuma komponentes (OIK) uzraudzībā no amata atstādinājis Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretāru Ēriku Eglīti, savukārt Eglītis atstādināšanu saista ar viņa nevēlēšanos AS "Latvenergo" padomē iecelt ministra padomnieku Pāvelu Rebenoku.
«Huawei» plāno izveidot ražošanas centrus Eiropā
Ķīnas tehnoloģiju kompānija „Huawei” paziņojusi, ka izveidos ražošanas centrus Eiropā. Šādi uzņēmums lēmis reaģēt uz Amerikas Savienoto Valstu (ASV) aicinājumiem Eiropas Savienības valstīm neizmantot tā tehnoloģijas. Savukārt Lielbritānijas mobilo sakaru operators „Vodafone” paziņojis, ka atteikšanās no „Huawei” aprīkojuma 5G pamattīkla izveidē Eiropā uzņēmumam nākamo piecu gadu laikā izmaksāšot 200 miljonus eiro.
Latvijā izkopj «Ile de France» aitu šķirni
Vecpieblgas novada saimniecība SIA “Cimbuļi” ir vienīgā sertificētā 'Ile de France' aitu šķirnes saimniecība Latvijā. Tā ir viena no visplašāk audzētajām šķirnēm pasaulē. Saimniecības vadītājs Kristaps Driķis stāsta - tikai šobrīd Latvijā sāk izprast un novērtēt šīs īpašās aitu šķirnes priekšrocības.
Lielbritānijā no 2035. gada varētu liegt benzīndzinēja un dīzeļdzinēja, arī hibrīdauto pārdošanu
Lielbritānija plāno no 2035. gada aizliegt pārdot benzīndzinēja un dīzeļdzinēja transportlīdzekļus, tostarp hibrīdauto. To pasākumā par godu novembrī Glāzgovā gaidāmajai ANO Klimata pārmaiņu konferencei paziņojis premjerministrs Boriss Džonsons. Savukārt nesen no amata atstādinātā Glāzgovas konferences prezidente Klēra Onīla norādījusi uz Džonsona līderības un iesaistes trūkumu klimata jautājumu risināšanā.
Čipsi no zivs ādas un vecās rupjmaizes. Restorānu biedrība aktualizē ēdinātāju radīto atkritumu problēmu 
Restorāni ir otri lielākie pārtikas atkritumu ražotāji pēc mājsaimniecībām. Šo apjausmu kā grūdienu pārmaiņām nolēmusi izmantot Latvijas Restorānu biedrība, mudinot ēdinātājus vairāk piedomāt par saražotajiem atkritumiem, to šķirošanu un iespējām samazināt atkritumu apjomu vispār. Talkā aicināti kolēģi no Dānijas, kur zaļajai domāšanai ēdināšanas biznesā saknes ielaistas dziļāk.
ASV un ES tirdzniecības sarunu šķērslis – lauksaimniecība
Pēc Amerikas Savienoto Valstu (ASV) panāktās tirdzniecības vienošanās ar Ķīnu prezidents Donalds Tramps pievērsies Eiropas Savienībai (ES). Šķērslis tirdzniecības vienošanās noslēgšanai starp ASV un Eiropas Savienību joprojām ir bloka nevēlēšanās atvērt lauksaimniecības tirgu importam no ASV. Tomēr izskan runas, ka kompromisa panākšana šajā sektorā ir iespējama, tādēļ vienošanās varētu tikt panākta jau tuvākajā laikā.
Pētnieks: No OIK sistēmas nekas ilgtspējīgs nav radīts
Elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas darbība vērtējama kā neveiksme, jo tā nav sasniegusi savus mērķus un ir padarījusi ekonomiku mazāk konkurētspējīgu, tā pirmdien Saeimas OIK sistēmas parlamentārās izmeklēšanas komisijā atzina kodolfizikas doktors un enerģētikas jautājumu koordinators Agris Auce.
No koronavīrusa cieš Ķīnas ekonomika
Daļa lidojumu uz un no Ķīnas apstādināti, bet dažas valstis liegušas ieceļošanu ikvienam, kurš pēdējo divu nedēļu laikā uzturējies Ķīnā. Kādas sekas tas atstājis uz Ķīnas ekonomiku?
Jaunākie
Interesanti