Ekonomika
Rīgas restorānu nedēļa šoruden tās dalībniekiem ir izdzīvošanas jautājums
Ikgadējā rudens Rīgas restorānu nedēļa, kurā šogad piedalās vairāk nekā 40 Rīgas restorānu, rit pilnā sparā. Pēc pirmajām piecām dienām Latvijas Radio uzrunātie restorānu īpašnieki atzīst, ka sūdzēties par apmeklētāju plūsmu nevar, jo rezervācijas atļauto pulcēšanās normu robežās pildās un cilvēki uz restorānu nāk. Protams, savu sitienu par atļauto viesu skaitu deva šīs nedēļas valdības lēmums, kas paredz, ka pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četri cilvēki, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.
Situācijai pasliktinoties, apsvērs dīkstāves pabalstu atjaunošanu
Jaunie ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai liedz strādāt vairākām cilvēku grupām, piemēram, interešu izglītības pedagogiem. Iespēju atjaunot dīkstāves pabalstus Ekonomikas ministrija sola vērtēt gadījumā, ja ierobežojumus vajadzēs pagarināt arī pēc 6. novembra. Tā norādīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV").
Bariss atstāj «Latvenergo» valdi – kļūs par «Conexus» vadītāju
Valsts AS "Latvenergo" valdes loceklis, komercdirektors Uldis Bariss nolēmis neturpināt darbu uzņēmuma valdē pēc esošo pilnvaru termiņa beigām 2020. gada 15. novembrī. No 16. novembra Bariss sāks pildīt AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") valdes priekšsēdētāja pienākumus, informēja "Latvenergo".
Saeimā sāks vērtēt 2021. gada valsts budžeta projektu
Saeimas vairākums sēdē piektdien, 16. oktobrī, atbalstīja likumprojekta "Par valsts budžetu 2021. gadam" un ar to saistīto likumprojektu nodošanu skatīšanai Saeimas komisijās, tostarp atbildīgajā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā.
Paraksta Latvijas dalības «Expo 2020» paviljona īres līgumu
Parakstīts Latvijas dalības “Expo 2020 Dubai” paviljona īres līgums, kuru no Apvienoto Arābu Emirātu puses parakstīja vēstniece Latvijā Hanāna Halfāna Ubaidu Alī Almadhanī un no Latvijas puses – Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Latvijas oficiālais pilnvarotais pārstāvis izstādē “Expo 2020 Dubai” Raimonds Aleksejenko, informēja ministrija.
Francija un Nīderlande rosina noteikt stingrākus noteikumus lielo tehnoloģiju kompānijām
Francija un Nīderlande ierosinās Eiropas Komisiju noteikt stingrākus Eiropas Savienības noteikumus lielo tehnoloģiju platformu uzraudzībai. Šo kompāniju vidū būtu tādi tehnoloģiju milži kā „Alphabet”, „Facebook” un „Amazon”. Mērķis ir izbeigt „lielo spēlētāju” dominanci tirgū, kas mazākas kompānijas nostāda nelabvēlīgākā situācijā.
Augustā Latvijas tūrisma mītnēs – par 22,7% mazāk viesu nekā pērn
Latvijas tūristu mītnēs šā gada augustā apkalpoti 300 200 ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7% mazāk nekā 2019. gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535 700 nakšu, kas ir par 27,6% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.
Dezinfekcija, maskas un darbs grupās. Kā pārtikas uzņēmumi darbiniekus pasargā no Covid-19
Individuālie aizsardzības līdzekļi, regulāra ražotņu dezinficēšana un darba organizēšana nelielās grupās, kuras savstarpēji nesatiekas – šāda ir Latvijas pārtikas ražotāju pielietotā prakse, lai pasargātu savus darbiniekus no saslimšanas ar Covid-19. Īpaša piesardzība nepieciešama, jo ikdienā pārtikas ražotnēs vienkopus strādā vairāki simti cilvēku.
Lidostā «Rīga» apkalpoto pasažieru skaits deviņos mēnešos sarucis par teju 70%
Starptautiskajā lidostā "Rīga" šā gada deviņos mēnešos apkalpoti 1,8 miljoni pasažieru – aptuveni trešā daļa no pagājušā gada pasažieru apjoma, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem. Salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem deviņiem mēnešiem pasažieru skaits lidostā "Rīga" ir samazinājies par 69,6%.
Biedrība: Ceļu būves iepirkumos cenas kritušās par 27%
Lai gan šovasar ceļu būvniecībā bija pieejami papildu 75 miljoni eiro, iepirkumos cenas kritušās par 27%, intervijā Latvijas Radio pastāstīja biedrības "Latvijas Ceļu būvētājs" valdes priekšsēdētājs Andris Bērziņš.
Asociācija: Rīgā durvis aizvērušas vairāk nekā 20 viesnīcas
Kopš Covid-19 krīzes sākuma Rīgā durvis aizvērušas vairāk nekā 20 viesnīcas. Daļa no tām darbu tā arī neatsāka pēc slimības pirmā uzliesmojuma, bet daļa par darbības pārtraukšanu uz laiku paziņojušas nesen. Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Naglis informēja, ka šīs viesnīcas Latvijas mērogam ir lielas, aptuveni ar 100 gultas vietām.
Plāno slēgt vienīgo atkritumu poligonu Zemgalē; pašvaldības aicina pārdomāt
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) iecerējusi, ka pēc trīs gadu pārejas perioda līdzšinējo desmit atkritumu apsaimniekošanas reģionu skaits samazināsies uz pusi. Slēgt plānots arī vienīgo atkritumu apsaimniekošanas poligonu Zemgalē, tā vietā ''Getliņos'' izveidojot Vidusslatvijas atkritumu reģionu, uz kurieni atkritumi tiktu nogādāti no Rīgas, Pierīgas un visas Zemgales. Zemgales pašvaldības gan ar to nav mierā un aicina lēmumu pārskatīt.
Jaunākie
Interesanti