Ekonomika
Premjers: Vai OIK reforma nav vēlēšanu populisms – to redzēs pēc darba grupas ziņojuma
Valdības plāni meklēt iespēju atteikties no obligātās iepirkuma komponentes (OIK) jeb atbalsta maksājuma “zaļās enerģijas” ražotājiem, ko maksā visi elektrības patērētāji, tapa tad, kad “ieskatījāmies, kas lācītim vēderā”. Vai tas nav priekšvēlēšanu populisms, varēs redzēt, kad darba grupa sagatavos ziņojumu par iespējam likvidēt OIK, tā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).
Pēta un popularizē cidoniju audzēšanu un pārstrādi Latvijā
Pēdējos gados atkal vairāk laukos ir krūmcidoniju stādījumu platības. Cidoniju audzēšanas un pārstrādes izpētei pievērsušies arī zinātnieki. Bet paši audzētāji un pārstrādātāji apvienojušies biedrībā, kas rīko arī seminārus par šo augļkultūru.
Iespējas OIK atcelšanai meklēs augsta līmeņa darba grupā
Lēmumu par augsta līmeņa darba grupas izveidi līdzšinējās obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas reformai valdība varētu pieņemt nākamnedēļ. Par to pirmdien, 9.aprīlī, vienojušies valdību veidojošo partiju vadošie politiķi. Saskaņā ar koalīcijas sanāksmē lemto, darba grupu, kam līdz šā gada 1.augustam jāizstrādā piedāvājums obligātā iepirkuma komponentes likvidēšanai, vadīs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens („Vienotība”).
Meklē risinājumus kompensējamo zāļu cenu mazināšanai
Līdzīgi kā Lietuvā jau noticis, arī Latvijas atbildīgajā iestādē virmo ideja ar īpašu ierobežojumu piespiest zāļu industriju mazināt kompensējamo zāļu cenas. Lai arī pērn strādāts, lai panāktu medikamentu cenu mazināšanos, tomēr tas noticis salīdzinoši gausi.
Valdības komiteja vienojas par stingrāku subsidētās elektrības ražotāju kontroli
Ekonomikas ministrijas sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas regulē subsidētās elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem, virzīs apstiprināšanai valdībā. Par to pirmdien, 9.aprīlī, jau atkārtoti izskatot grozījumus, kas paredz pastiprināt subsidētās elektroenerģijas ražotāju kontroli, vienojās valdības komiteja.
Izsludina konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu
Pirmdien, 9. aprīlī, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās termiņš ir 2. maijs, informē Valsts kanceleja.
Augošās darbaspēka un būvniecības izmaksas Kurzemē sadārdzina daudzstāvu māju renovāciju
Daudzdzīvokļu māju renovācijas izmaksās dārgāk nekā iepriekšējā plānošanas periodā, tā spriež daudzdzīvokļu māju apsaimniekotāji. Pieaugušas gan darbaspēka, gan būvniecības izmaksas, turklāt, pieaugot apstiprinātajiem projektiem, var pietrūkt būvnieku. Viskūtrākie māju renovētāji Kurzemē šobrīd ir Kuldīgā un Ventspilī, bet visaktīvākie Liepājā un Saldū - tāda ir ALTUM rīcībā esošā informācija par to, cik aktīvi daudzdzīvokļu māju īpašnieki iesniedz un īsteno māju energoefektivitātes projektus.
Veido augsni «Latvijas dzelzceļa» dotēšanai no valsts budžeta
Valdībā iesniegts Satiksmes ministrijas gatavots dokuments, kas paredz valstij iesaistīties “Latvijas dzelzceļa” finanšu stabilitātes nodrošināšanā, ja uzņēmums pats netiks galā ar infrastruktūras apsaimniekošanu, svētdienas, 8. aprīļa, vakarā ziņo LTV raidījums "De facto".
Jaunākie
Populārākie
Interesanti