Ekonomika
Ar kārtējo kavēšanos trešdien sola izvēlēties «Rīgas satiksmes» padomes locekļus
Vairāk nekā mēnesi pēc paredzētās uzņēmuma “Rīgas satiksme” padomes iecelšanas trešdien, 3. jūlijā, Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks varētu būt izvērtējis konkursā startējušos pretendentus. Pašvaldības izšķiršanās kompānijā iecelt padomi kā vadības darba uzraugu sekoja pēc tam, kad pērnā gada nogalē gaismā nāca korupcijas skandāli un mainījās uzņēmuma valde. Padomes iecelšanas galvenais kavēklis, visticamāk, ir nesaskaņas pašā Rīgas vadībā.
Britu finanšu ministrs brīdina par triecienu ekonomikai ar «Brexit» bez vienošanās
Ja Lielbritānija pametīs Eiropas Savienību bez vienošanās, Apvienotajai Karalistei būs nepieciešams izmantot visu savu pieejamo finansējumu un vēl vairāk līdzekļu, lai novērstu ekonomikai radītās sekas. Ar šādu brīdinājumu klajā nācis britu finanšu ministrs Filips Hemonds. Premjerministra amata kandidātu solītos ekonomikas stiprināšanas pasākumus ministrs ir nosaucis par nereāliem.
Konkursam «Sakoptākais mežs» pieteikti meža īpašumi no 13 novadiem
Konkursā "Sakoptākais mežs" saņemti 16 pieteikumi par sakoptiem meža īpašumiem no 13 Latvijas novadiem. Vislielākais pieteikumu skaits saņemts no Vidzemes un Kurzemes meža īpašniekiem. Žūrijas pārstāvji pašlaik strādā pie pieteikumu izvērtēšanas, informē Latvijas Meža īpašnieku biedrībā.
Čeku loterijas izveidē divi izaicinājumi: čeku dažādība un inovatīva lietotne
1. jūlijā dots starts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotajai čeku loterijai. Katra biļete, kvīts vai čeks vismaz par pieciem eiro dod iespēju laimesta gadījumā ik mēnesi tikt pie desmit tūkstošiem eiro. Taču loterijas galvenais uzdevums ir daudz plašāks – dot pienesumu attīstīties tautsaimniecībai, mazinot ēnu ekonomiku valstī. 
#21gsLatvija diskusija: Valsts šobrīd nav gatava uzņemties atbildību par Latvijas zīmola veidošanu
Pozitīvs valsts tēls un zīmols palīdz uzņēmējiem veiksmīgāk dibināt attiecības ar potenciālajiem klientiem un investoriem ārvalstīs, kā arī piesaistīt ārvalstu uzmanību un investīcijas Latvijai. Tomēr pagaidām mums Latvijas zīmola nav. Un diemžēl nav arī plāna to tuvākajā laikā ieviest. Līdz ar to katram, kam jāprezentē valsts, tas jādara saskaņā ar savu izpratni, pie šādiem secinājumiem nonākuši «Startin.lv» un Ekonomikas ministrijas cikla #21gsLatvija diskusijas «Latvijas zīmols» dalībnieki.
Trešdaļai subsidētās elektroenerģijas ražotāju aptur atbalstu
Pēc vairāk nekā 300 subsidētās elektroenerģijas ražotāju pārbaudēm Ekonomikas ministrija (EM) apturējusi valsts atbalstu trešdaļai jeb 134 komersantu. Valsts atbalsts jeb obligātā iepirkuma kompentes (OIK) maksājums tiks atjaunots pēc konstatēto neatbilstību novēršanas, informē EM.
«Latvenergo» padome paziņo par atkāpšanos
VAS "Latvenergo" pagaidu padomes priekšsēdētājs Pāvels Rebenoks ir informējis ekonomikas ministru Ralfu Nemiro ("KPV LV") par visu padomes locekļu lēmumu atkāpties no amata, jo neredz iespēju pilnvērtīgi pildīt funkcijas esošā politiskā spiediena dēļ, informēja "Latvenergo" padomē.
Eiropas Savienība noslēdz tirdzniecības līgumu ar Vjetnamu
Eiropas Savienība svētdien Hanojā parakstīja tirdzniecības līgumu ar Vjetnamu, kas ir līdz šim vērienīgākā ekonomiskā vienošanās, ko bloks noslēdzis ar kādu Āzijas valsti. Pēc vienošanās savstarpējā tirdzniecībā atcels 99% visu muitas nodevu. Tomēr līgumu kritizē cilvēktiesību aizstāvji. 
«Miera laikos» reformas eirozonā noris lēni
Gandrīz katra līdzšinējā krīze ir palīdzējusi atklāt un labot nepilnības eirozonas uzbūvē. Tomēr tā dēvētajos “miera laikos” nepieciešamo reformu pieņemšana notiek visai gausi. Daudzas ambiciozās idejas, piemēram, par kopējā eirozonas budžeta izveidi vai par eirozonas vērtspapīriem saduras ar skepsi un valstu savstarpējo neuzticēšanos.
Eiropa un Dienvidamerikas valstu organizācija vienojas par brīvo tirdzniecību
Eiropas Savienība un vairāku Dienvidamerikas valstu brīvās tirdzniecības organizācija „Mercosur” panākušas vienošanos par brīvās tirdzniecības līgumu. Līguma noslēgšana prasījusi 20 gadus, un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers uzsvēris, ka brīvās tirdzniecības līgums ar „Mercosur” būs lielākais Eiropas Savienības vēsturē.
Jaunākie
Interesanti