Ekonomika
«Lidostas satiksmē» nomainīts direktors
Par pilnsabiedrības "Lidostas satiksme", kuras mērķis ir pilnveidot pasažieru un transporta plūsmu pie starptautiskās lidostas "Rīga", jauno direktora pienākumu izpildītāju iecelta satiksmes nozares eksperte Iveta Vilka, informēja pilnsabiedrības pārstāvis Jānis Basevičs. Amatu 28.februrārī pēc savstarpējas vienošanās atstāja direktors Sergejs Boiko. Neilgi pirms tam "Aizliegtais paņēmiens" bija vēstījis par  "Lidostas satiksmes" bezdarbību.
Azartspēļu rīkotāji nedrīkstēs ignorēt spēlētāju lūgumus nelaist viņus spēļu zālēs
Ministru kabinets akceptējis izmaiņas vairākos likumprojektos, lai ierobežotu azartspēles. Plānots izveidot vienotu no azartspēlēm atkarīgo iedzīvotāju reģistru, kurā būs tie cilvēki, kas lūguši nepielaist viņus pie spēlēšanas. Savukārt azartspēļu organizētājam plānots uzlikt par pienākumu neļaut spēlēt tiem cilvēkiem, kuri izteikuši šādu lūgumu. Tāpat iecerēts ierobežot nelicencētos azartspēļu rīkotājus internetā. Par izmaiņām likumos vēl jālemj Saeimai.
Februārī gada inflācija - 2,9%; kopš 2015.gada - 7%
2019. gada februārī, salīdzinot ar 2018. gada februāri, vidējais patēriņa cenu līmenis  palielinājās par 2,9%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Gan precēm, gan pakalpojumiem cenas pieauga par 2,9%.
Eksperti norāda uz nepieciešamību uzturēt stabilu nodokļu sistēmu
Diskusijas sabiedrībā rosinājis fakts, ka, iesniedzot gada ienākumu deklarācijas, daļai iedzīvotāju izveidojies nodokļu parāds valstij. Valdības vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") jau paziņojis, ka šogad nodokļu sistēma netiks mainīta. Vai nodokļu sistēmā nepieciešami grozījumi, vai tā jāatstāj nemainīga vismaz divus  trīs gadus?
Saeimā iesniedz šī gada «tehnisko budžetu»
Finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) piektdien, 8.martā, tradicionālajā portfelī no Finanšu ministrijas uz Saeimu aiznesa šī gada budžetu, ko valdība sauc par tehnisko budžetu un jaunas iniciatīvas sola izskatīt vien no nākamā gada. Kopā ar valsts budžeta likumu izskatīšanai parlamentā nodoti vēl 14 likumprojekti.  
Zemnieki arvien nav atguvuši vairāku miljonu eiro parādu no diviem piena pārstrādātājiem
Pērn gadu mijā daudziem piena lopkopjiem nācās saskarties ar nepatīkamu ziņu - divi savstarpēji nesaistīti piena pārstrādes uzņēmumi – “Baltic Dairy Board” Bauskā un “Latvian Dairy” Sērenē - pārtrauca maksāt par piegādāto pienu un neilgā laikā uzkrāja vairāku miljonu eiro parādus zemniekiem. Šobrīd vienam no piena kombinātiem ir maksātnespējas process, otrs vairāk nekā gadu sola atsākt ražošanu un atdot parādu piena lopkopjiem, bet izmaksas arvien nav sāktas. 
Skaitļi un fakti: Latvijas ekonomika nav cietusi no nerezidentu biznesa beigām
Latvija jau labu laiku strādā, lai tiktu ārā no virpuļa, kuru pērn sagrieza “ABLV Bank” lieta un vēlāk Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komitejas "Moneyval" atzinums. Problēmas ar naudas atmazgāšanas apkarošanas efektivitāti tika nosauktas vārdā un skaļi izskanēja visā pasaulē. Eksperti atzīst, ka ir jomas, kur kopš tā laika panāktais progress ir būtisks, bet ir jomas, kur arvien atliek vēlēties ko labāku.
Vairāki projekti Latvijā ir problemātiski. Intervija ar Eiropas Investīciju bankas viceprezidentu Stubu
Eiropas Investīciju banka vairākus tās finansētus projektus Latvijā uzskata par problemātiskiem un rūpīgi seko līdzi notikumu attīstībai. Tā, viesojoties Latvijā, uzsvēris bankas viceprezidents Aleksandrs Stubs, bijušais Somijas premjers un finanšu ministrs, kurš nesen arī bija iesaistījies cīņā par kandidēšanu uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu. Stuba vizīte seko neilgi pēc “Rīgas satiksmes” skandāla un nu jau bijušā “Rīgas satiksmes” pagaidu valdes locekļa Anrija Matīsa apgalvojuma, ka kreditori, kuru vidū ir Eiropas Investīciju banka, ir tikuši pārliecināti pagaidām nepieprasīt atmaksāt piešķirtos kredītus.
Rudenī sāks naudas atmaksu «ABLV Bank» kreditoriem
Vairāk nekā astoņus mēnešus pēc “ABLV Bank” lēmuma par pašlikvidāciju Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) saskaņojusi bankas kreditoru pārbaudes metodoloģiju. Bankas likvidatori skaidro – šis lēmums jau šogad daļai klientu ļaus atmaksāt bankā iesaldēto naudu.
FKTK: «Swedbank» tehniskās ķibeles cēlonis nebija ārējs uzbrukums
Ceturtdien, 7. martā, "Swedbank" piedzīvoja plašas tehniskās problēmas - Latvijas teritorijā nebija iespējams izņemt naudu no „Swedbank” bankomātiem, nedarbojās internetbanka un nebija iespējams maksāt ar bankas kartēm. Līdz pulksten 18.00 banka problēmas atrisināja un atjaunoja darbību.
Kariņš cer uz Somijas prezidentūras atbalstu Latvijas zemnieku tiešmaksājumu lietā
Krievijas draudi, ekonomiskā sadarbība un nu arī “Rail Baltica” ir tēmas, kuras ceturtdien tikšanās laikā pārrunāja Latvijas un Somijas premjerministri. Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) Somijas kolēģim īpaši uzsvēra zemo atbalstu Latvijas zemniekiem un pauda cerību, ka Somijas prezidentūras laikā ilgstošā diskriminācija tiks mazināta.  
Jaunākie
Interesanti