Ekonomika
Naktī uz svētdienu pulksteņa rādītājs jāgriež atpakaļ par vienu stundu
Naktī no sestdienas uz svētdienu Latvija līdz ar pārējām Eiropas Savienības bloka valstīm pāriet uz ziemas laiku. Tas nozīmē, ka šonakt pulksteņa rādītājs ir jāpārgriež par vienu stundu atpakaļ. Šāda kārtība ir noteikta visām bloka valstīm vienāda, proti, ka martā visas pāriet uz vasaras laiku, bet oktobrī – uz ziemas. Eiropas Komisija šajā vasarā (augustā) veica Eiropas Savienības iedzīvotāju aptauju, kurā noskaidroja, ka lielākā daļa vēlētos atteikties no pulksteņa grozīšanas divas reizes gadā.
Likvidējamā «ABLV Bank» sāk kreditoru prasījumu izmaksas
Oktobrī likvidējamā "ABLV Bank" sākusi jaunu posmu pašlikvidācijas procesā — veikta pirmā izmaksa bankas atzītajam kreditoram, kuram veiktas visas pārbaudes saskaņā ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) saskaņoto metodoloģiju, informēja bankā.
Latvijā e-komercijas pieaugums zemāks nekā citviet pasaulē
Šī gada pirmajos astoņos mēnešos, salīdzinot ar atbilstošo periodu 2010. gadā, Latvijas interneta veikalu apgrozījums ir pieaudzis aptuveni četras reizes. Tiesa, pieauguma temps nav tik straujš kā citviet pasaulē, piemēram, ASV vai Āzijas valstīs, kur e-komercija uzņēmusi ievērojamu paātrinājumu.
Kadastrālās vērtības iesaldē vēl uz diviem gadiem
Par diviem gadiem pagarināta jaunās kadastrālo vērtību bāzes ieviešana, pārceļot iepriekš paredzēto termiņu no 2020. uz 2022. gadu. Šādas izmaiņas steidzamības kārtā galīgajā lasījumā atbalstīja Saeima, pieņemot grozījumus Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā.
Serbija veidos ciešākas tirdzniecības saites ar Eirāzijas Ekonomiskās savienības valstīm
Serbija šo piektdien parakstīs brīvās tirdzniecības nolīgumu ar Krievijas vadīto Eirāzijas Ekonomisko savienību (EES). Līdz ar to tirdzniecības saites starp šīs savienības valstīm un Serbiju kļūs vēl ciešākas. Šādu soli Belgrada spers par spīti tam, ka tā pirms pieciem gadiem uzsāka sarunas par pievienošanos Eiropas Savienībai (ES), kuru Serbijas lēmums darījis bažīgu.
Rēzeknes mērs: Nākamgad nāksies strādāt finanšu deficīta apstākļos
Rēzeknes pilsētas pašvaldībā satraukumu rada nākamais gads. Pilsētas mērs Aleksandrs Bartaševičs norāda, ka nāksies strādāt finanšu deficīta apstākļos, iesaldējot plānotos projektus  un jau uzsāktajiem projektiem pārdalot naudu no pašvaldības budžeta. Lielākās pārmaiņas, īstenojot projektus, ieviesuši ierobežojumi saņemt aizdevumu Valsts kasē.
Daugavpilī izplata baumas par bankas stabilitāti
Trešdienas, 23. oktobra, vakarā Daugavpilī pie bankomātiem izveidojušās rindas un atsevišķos bankomātos beigušies izmaksājamās skaidrās naudas krājumi. Kā ziņo "Swedbank", Daugavpilī sākušās izplatīties baumas par bankas stabilitāti.
Linkaits: Ceļu būvē sāksies liesie gadi
Ceļu būvē Latvijā sāksies liesie gadi, jo noslēgsies Eiropas līdzfinansējuma pašreizējais posms, trešdien Saeimas Budžeta, finanšu (nodokļu) komisijā atzina Tālis Linkaits no Jaunās konservatīvās partijas. Tomēr nākamgad būvdarbi turpināsies uz teju 500 kilometriem.
«Dzintars» meklē investoru un domā par jaunas rūpnīcas celšanu
Pēc maksātnespējas administratora Mareka Dika tiesai iesniegtā pieteikuma par kosmētikas ražotāja AS "Dzintars" pasludināšanu par maksātnespējīgu uzņēmums savu darbību pārtraukt negrasās. Tieši pretēji – tas turpinās iecerēto plānu pārdot veco padomju laika rūpnīcas ēku, lai iegūtu pietiekamus līdzekļus nodokļu parāda atmaksāšanai. Savukārt Valsts ieņēmuma dienests (VID) uzsver, ka pārlieku ilgi uzņēmums devis solījumus parādsaistības sakārtot. 
Zvārdē attīstīs zaļo griķu pārstrādi
Kurzemē attīstās bioloģiski audzētu zaļo griķu pārstāde. Plānots, ka pārstrādātā produkcija nonāks eksporta tirgos, jo pagaidām Latvijā šādam produktam ir salīdzinoši mazs noiets. Bioloģisko griķu audzēšanai un pārstrādei pievērsies viens no Saldus novada Zvārdes pagasta zemniekiem Egils Kreicbergs savā saimniecībā SIA „Ķērkliņi”.
Jaunākie
Interesanti