Sadaļas Sadaļas
Ekonomika
Atzinīgi vērtē ieceri cīnīties pret pircēju maldināšanu ar mākslīgi «uzpūstām» atlaidēm
Ekonomikas ministrijas izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā nosaka preču un pakalpojumu cenas, lai novērstu gadījumus, kad tirgotāji mākslīgi paceļ cenas īsu brīdi pirms atlaižu piemērošanas, lai akcija izskatītos lielāka, atzinīgi vērtēja Latvijas Universitātes (LU) Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociētā profesore Jeļena Šalkovska. Savukārt Latvijas Tirgotāju asociācijā norādīja uz plānoto izmaiņu mīnusiem.
Bankas klientu pārsteidz maksa par neaktīva konta apkalpošanu
Ja senāk cilvēki naudu nebaltām dienām glabāja zeķē, tad tagad savus ietaupījumus noliek bankas kontā. Arī Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "4.studija" skatītājs Juris glabāja kontā pieklājīgu naudas summu “katram gadījumam” un dzīvoja mierīgu sirdi. Bankas karte kontam piesaistīta nebija.  
Portugālē milzu ūdenskrātuve ļauj izvērst olīvkoku plantācijas
Tas, ka ūdens nozīmē dzīvību un ekonomikas attīstību, labi redzams Portugāles dienvidu reģionā Alentežo. Tur pirms pārdesmit gadiem tika izveidota viena no lielākajām mākslīgajām ūdenskrātuvēm Eiropā, iedvešot jaunu dzīvību šajā zemē un dodot iespēju arī apūdeņot un ierīkot plašas olīvkoku plantācijas. Tas jau tuvākajos gados var ļaut Portugālei kļūt par vienu no vadošajām olīveļļas ražotājām pasaulē.
Rīgā sarucis taksometru vadītāju skaits; brauciens maksā dārgāk
Rīgā pēdējos mēnešos ievērojami pieaugusi cena par braucienu ar taksometru. Tāpat arī gaidīšanas laiks vairs nav vien dažas minūtes, bet reizēm mēdz būt pat desmit un vairāk minūtes. Šāda situācija izveidojusies tādēļ, ka pieprasījums ir krietni lielāks, nekā taksometru šoferi spēj izpildīt.
Uzņēmējdarbībā modē zaļā krāsa. Kā ar to pelnīt?
Klasiskais melnais vienmēr ir bijis modē, uzņēmējdarbībā jaunā modes krāsa ir zaļā. Globālā sasilšana, piesārņotie okeāni, atkritumu daudzuma pieaugums pasaulē vairs nav tikai problēmas, par kurām uztraucas un strīdas zinātnieki. Ne tikai politiskajā dienaskārtībā, bet arī mūsu ikdienas dzīvē aizvien pārliecinošāk ienāk tādi jēdzieni kā ilgtspēja, otrreizēja pārstrāde, atjaunojamie resursi, dabai draudzīgs dzīvesveids.
Lidojumu skaits no Rīgas strauji aug, bet optimismu bremzē neziņa par vīrusa izplatību rudenī
Kopš maija lidostā "Rīga" apkalpoto pasažieru skaits katru mēnesi strauji audzis, dubultojoties pret iepriekšējā mēneša lidotāju skaitu. Arī aviokompānijas sāk drošāk runāt par nozares atlabšanu, atverot jaunus galamērķus un aicinot darbā iepriekš atlaistos. Tomēr lidotgribētāju skaits ir sasniedzis tikai piekto daļu no pirmspandēmijas apjoma, turklāt nu jau bažas sāk sēt vīrusa straujā izplatība. 
VID no uzņēmumiem-shēmotājiem piedzīs vecos nodokļu parādus 10 miljonu eiro apmērā
Valsts ieņēmumu dienests (VID) pieņēmis lēmumu par nodokļu maksājumu piedziņu vairāk nekā 10 miljonu eiro apmērā. Šīs nodokļu saistības tiks piedzītas no vairākiem Rīgā strādājošiem uzņēmumiem, kas īstenoja tā saukto uzņēmuma pāreju – komercsabiedrībā izmantojamos resursus pārnesa uz citu komercsabiedrību, turpinot iepriekš veikto saimniecisko darbību, bet jau bez parādu saistībām, informēja VID.
Latvijas lielākās bankas apņemas saglabāt esošo bankomātu tīklu
Latvijas Banka, Finanšu nozares asociācija un bankas ar plašāko bankomātu un filiāļu tīklu – "Swedbank", "SEB banka", "Luminor Bank" Latvijas filiāle un "Citadele banka" – parakstījušas sadarbības memorandu par skaidrās naudas pieejamības nodrošināšanu Latvijas iedzīvotājiem. Lielākās bankas tostarp apņēmušās saglabāt esošo bankomātu tīklu, informēja Latvijas Bankā.
Pensiju 2. līmeņa plānu vidējais ienesīgums pirmajā pusgadā audzis par 21,1%
Valsts fondēto pensiju shēmas aktīvu apmērs 2021. gada pirmā pusgada beigās, salīdzinot ar iepriekšējo gada attiecīgo periodu, pieaudzis par 21,1% un sasniedza 5,57 miljardus eiro. To veicināja gan pieaugošās iemaksas, gan arī pozitīvs ieguldījumu vidējais ienesīgums, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt