Ekonomika
Ukraina apturējusi daļu no Krievijas gāzes tranzīta
Ukraina otrdien paziņoja, ka aptur daļu no Krievijas gāzes tranzīta uz Rietumeiropu Luhanskas apgabalā, jo Krievijas karaspēka īstenotā šī apgabala okupācija padara neiespējamu pārraudzīt gāzes tranzīta plūsmas.
«Zaudētais siltums»: Kā panākt daudzdzīvokļu mājas nosiltināšanu?
Patlaban daudzdzīvokļu namu siltināšanas atbalsta programmā netiek pieņemti jauni pieteikumi, bet jaunos projektus māju saimnieki varēs iesniegt rudenī. Ekonomikas ministrija sola, ka nosacījumi būtiski nemainīsies un atbalsta intensitāte būs ap 50% no projekta izmaksām. Taču iedzīvotājus aicina gatavoties laikus, jo tieši priekšdarbi, kas jāpadara pašiem mājas saimniekiem, parasti prasa visilgāko laiku – iespējams, vairākus gadus.
Iedzīvotāji naudu nogulda mazāk, jo radusies iespēja un nepieciešamība tērēt
Pēc pērn piedzīvotā uzkrājumu veidošanas tempu rekorda šogad iedzīvotāji naudu bankās arvien nogulda, taču mazākos apmēros. Savukārt apdrošinātāji vēro, ka daudzi pārtrauc tā sauktos dzīvības apdrošināšanas uzkrājumus, izvēloties tikt pie naudas. Eksperti vērtē, ka tam visam ir racionāli divi skaidrojumi. Pirmkārt, līdz ar ierobežojumu beigšanos radušās plašas iespējas naudu tērēt, bet, otrkārt, straujās inflācijas dēļ par visu arī nākas maksāt būtiski vairāk.
Ukraina piedzīvo lielu degvielas trūkumu
Krievijas sāktais karš Ukrainā atnesis arī degvielas trūkumu. Garas rindas pie uzpildes stacijām gan galvaspilsētā Kijivā, gan citur tagad ir ikdienas problēma. Ukrainas varas iestādes skaidroja, ka tas saistīts ar to, ka Krievijas armija uzbrukumos ir izpostīta naftas pārstrādes infrastruktūra un glabātavas, kas tagad būtiski liek ierobežot piedāvājumu.
Liepājā 20 uzņēmumi saskata interesi ražot armijas vajadzībām
Aizsardzības ministrija vēlas panākt, ka 30% tās pasūtījumu tiek saražoti Latvijā, tāpēc uzrunājusi daudzus vietējos uzņēmējus, apzinot viņu iespējas strādāt militārās industrijas jomā. Liepājā interesi sadarboties ar Aizsardzības ministriju izrādīja aptuveni 20 vietējie ražotāji, kas saskata jaunas peļņas iespējas.
Ekonomists: 13% gada inflācija vēl nav augstākais punkts – gaidāms vēl straujāks cenu lēciens (papildināts)
13% gada inflācija, kas sasniegta aprīlī, visticamāk, nav augstākais punkts – šā gada laikā atsevišķos mēnešos gada inflācija varētu būt vēl augstāka, sasniedzot 17%-18%, to diskusijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste. Viņaprāt, ja tarifu kāpums rudenī būs "šokējošs", būs jāparedz visaptverošs atbalsts mājsaimniecībām Latvijā.
Būvniecības produkcijas apjoms Latvijā pirmajā ceturksnī sarucis par 8,4%
Būvniecības produkcijas apjoms 2022. gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2021. gada 1. ceturksni, pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 8,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoma kritums bija ēku būvniecībā – par 7,1%, inženierbūvniecībā – par 15,8% un specializētajos būvdarbos – par 7,7%.
Gada inflācija Latvijā aprīlī sasniegusi 13%
Vidējais patēriņa cenu līmenis 2022. gada aprīlī, salīdzinot ar 2021. gada aprīli, palielinājās par 13%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
TV skatītākais kanāls aprīlī – LTV1
Konsolidētās televīzijas (TV) skatītākais kanāls šī gada aprīlī bija Latvijas Televīzijas pirmais kanāls (LTV1), kuram veltīti 11,9% no kopējā TV skatīšanās laika, liecina pētījumu kompānija "Kantar" dati.
Par «Swedbank Latvija» vadītāju kļūst Lauris Mencis
Latvijā lielākās komercbankas "Swedbank Latvija" padome ir apstiprinājusi līdzšinējo bankas valdes locekli un Uzņēmumu pārvaldes vadītāju Lauri Menci par "Swedbank" valdes priekšsēdētāju, informēja bankā.
Pirmos jaunos elektrovilcienus Latvijā piegādās gadu vēlāk, nekā plānots
AS "Pasažieru vilciens" (PV) un "Škoda Vagonka" ("Škoda Group" uzņēmums) vadība ir parakstījusi grozījumus līgumā par piepilsētas elektrovilcienu un to aprīkojuma piegādi un personāla apmācību. Tajos precizēts, ka pirmie 23 elektrovilcieni tiks piegādāti 2023. gada pirmajā pusgadā, atlikušie deviņi – nākamā gada 4. ceturksnī. Sākotnēji pirmos elektrovilcienus bija plānots piegādāt 2022. gada pirmajā pusgadā, informēja PV.
Vēl trīs uzņēmumi pieteikušies atbalstam finansējuma piesaistei kapitāla tirgos
Eiropas Savienības (ES) fondu programmā mazo un vidējo komersantu akciju un obligāciju emisijai projektu atlases noslēdzošajā ceturtajā kārtā saņemti trīs iesniegumi. Pieejamais ES fondu atbalsts ir pietiekams, lai varētu atbalstīt ieceres, ja tās atbildīs programmas nosacījumiem, informēja Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA).
Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcā pašlaik atlaisti ap 200 darbinieki
Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīcā pašlaik atlaisti apmēram 200 darbinieki. Jau ziņots, ka no darba vietas uzņēmumā līdz maija beigām nāksies šķirties ap 240 dažādu kvalifikāciju strādniekiem, un aprīlī darbinieku skaits samazināts par 30. Valsts finanšu grūtībās nonākušo uzņēmumu glābt nesteidzas un turēt darbiniekus dīkstāvē neiesaka. Tikmēr citi uzņēmēji Daugavpilī sūdzas par darbinieku trūkumu, taču ne visi vienā rūpnīcā atlaistie derēs darbam citā vietā.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt