Ekonomika
Kazāks: Pieci gadi eirozonā Latvijai nākuši par labu
Latvija ir eirozonā jau piecus gadus. Tas valstij nācis par labu - mazinātas svārstības, vairota stabilitāte un mazināti pat ģeopolitiskie riski, intervijās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā trešdien pauda Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks.
Zemnieku saimniecībai par strādnieku bez darba līguma – 700 eiro sods
Vēlos strādāt laukos, bet tikai bez oficiāla darba līguma. Ar šādu darba ņēmēju prasību nereti nākas sastapties zemnieku saimniecību īpašniekiem, kuri meklē strādniekus darbam fermā vai uz lauka. Šie darba ņēmēji savu prasību lielākoties pamato tādējādi, ka līdz ar darba līgumu viņiem zudīs daudzas priekšrocības, kas paredzētas kā maznodrošinātajiem. Taču zemnieku saimniecības īpašniekam jārēķinās, ka strādnieks bez darba līguma var izmaksāt pat ļoti dārgi. Tā  darba līguma neesamība, iespējams, izmaksās 700 eiro kādai Brenguļu pagasta saimniecei.
2018. gads kontrabandas cigarešu apkarošanā – rekordgads
Aizvadītajā 2018.gadā likumsargiem jauns rekords – izņemts ievērojami vairāk kontrabandas cigarešu nekā iepriekšējos gados. Tas skaidrojams gan ar jaunu aprīkojumu muitas punktos, gan ar vairākiem lieliem "ķērieniem", kuros izņemts 20 un vairāk miljoni cigarešu. Arī pētījumi liecina, ka kontrabandas cigarešu īpatsvars Latvijā samazinās, tomēr tas joprojām saglabājas augstā līmenī.
Pieaug minimālā braukšanas maksa atsevišķos maršrutu autobusu posmos
Saskaņā ar Sabiedriskā transporta padomes pieņemto lēmumu no šī gada 1. janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos Pierīgas un Rīgas teritorijā, kā arī republikas nozīmes pilsētās un reģionālās attīstības centros. Kā skaidro Autotransporta direkcijas pārstāve Inese Krūmiņa, paredzamais minimālais braukšanas maksas pieaugums ir samērā neliels.
Eirozona atzīmē 20 gadu jubileju
Šodien aprit 20 gadi, kopš sāka darboties eirozona, kā arī pieci gadi, kopš tai pievienojās Latvija. Šobrīd monetārajā savienībā ir 19 valstis, kurās dzīvo apmēram 340 miljoni cilvēku, un eiro kļuvusi par pasaules otro nozīmīgāko valūtu aiz ASV dolāra.
Augs nodoklis videi nedraudzīgām automašīnām
Jau pēc dažām dienām – no 1. janvāra - mainīsies transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa likme automašīnām, kas pirmo reizi reģistrētas pēc 2008. gada 31. decembra. Nodokļa apmērs būs atkarīgs no CO2 izmešu daudzuma. Automašīnām, kuru motora tilpums pārsniedz 3500 kubikcentimetrus, vēl tiks piemērots 300 eiro liels papildu nodoklis.  
Mazumtirdzniecības gada izaugsme novembrī – 4%
Mazumtirdzniecības kopējais apgrozījums šā gada novembrī, salīdzinot ar 2017.gada novembri, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
OIK reforma: Ekonomikas ministrija skaita labos darbus; Saeima vētīs ministriju
Obligātā iepirkuma komponentes jeb OIK vērtība elektrības rēķinos nākamajā gadā būs tāda pati kā šogad jeb 22,68 eiro par katru iztērēto megavatstundu. Tā rāda Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) aprēķini. Turklāt daļai klientu maksa par OIK pat nedaudz palielināsies. Tomēr Ekonomikas ministrija (EM) apgalvo, ka paliek spēkā solījums pēc trim gadiem no OIK sloga atteikties, ļaujot patērētājiem ietaupīt ap simt miljoniem eiro gadā. Tikmēr strīdīgā valsts atbalsts sistēma valdībai būs jāskaidro jaunajam parlamentam.
ASV Senāts šonedēļ nepanāks vienošanos par valdības finansēšanu
ASV jau gandrīz nedēļu daļēji apturēts valdības iestāžu darbs, politiķiem joprojām nespējot vienoties par valdības finansēšanu. Sarunas par budžeta likumprojektu atsāksies tikai nākamnedēļ. ASV prezidents Donalds Tramps atsakās to parakstīt, ja nebūs iekļauti viņa prasītie pieci miljardi dolāru sienas būvniecībai uz robežas ar Meksiku. Kongresā Demokrātu partija Trampu apsūdz par imigrācijas jautājuma pārspīlēšanu polisku aprēķinu dēļ. Bez budžeta un finansējuma valdībai simtiem tūkstoši valsts iestāžu darbinieku palikuši neziņā par algu izmaksu.
Cēsu koprades māja ļauj uzņēmējiem iesācējiem izmēģināt spēkus un rada kopības sajūtu
Pirms trim gadiem Cēsis bija pirmā vieta ārpus Rīgas, kur durvis vēra koprades jeb kopā strādāšanas māja „Skola 6”. Pamatdoma bija rast telpas, kur vienuviet varētu strādāt uzņēmēji, individuālā darba veicēji, arī cilvēki, kuri savu darbu var veikt attālināti.  Tagad jau koprades māja ir piepildīta, un te savas darbnīcas raduši ne tikai datorspeciālisti, bet arī ražotāji - šuvēji, dārzeņu pārstrādātāji, un pagrabstāvā ir pat neliela alus darītava.
Lidosta «Rīga» sagaida šī gada septiņmiljono pasažieri
Starptautiskās lidostas "Rīga" apkalpoto pasažieru skaits šogad pieaudzis par 16%, ceturtdien, 27.decembrī, sagaidot šī gada septiņmiljono pasažieri pastāstīja VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.
Krievu salas terminālis nodots ekspluatācijā
Noslēdzoties Krievu salas termināļa projekta otrā posma būvniecības darbiem, objekts nodots ekspluatācijā un ir gatavs uzsākt kravu apkalpošanas operācijas, informē Rīgas brīvostas pārvalde.
Latvijā samazinās neapstrādāto lauksaimniecības zemju apjoms
Vairāk nekā 250 tūkstoši hektāru jeb 11 % no lauksaimniecībā izmantojamās zemes Latvijā ir neapstrādāta vai nekopta, liecina Lauku atbalsta dienesta šī gada dati. Ar nekoptām platībām vairāk izceļas zemju īpašnieki pierīgas reģionā, kur teritorijas piemērotas arī apbūvei.
Konferencē «Eiro 5 gadi Latvijā» atskatīsies uz valsts gūto pieredzi eirozonā
2019. gadā Eiropas Savienības (ES) valstu iedzīvotāji atzīmēs 20 gadus kopš eiro ieviešanas. Savukārt Latvija svinēs pirmos piecus gadus kopš pievienošanās eirozonai. Par godu šim notikumam Eiropas Komisija (EK) un EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis Rīgā 2019. gada 7. un 8. janvārī organizē augsta līmeņa konferenci “Eiro 5 gadi Latvijā.” Konference vienlaikus ir arī diskusiju cikla “Dialogs ar iedzīvotājiem” atklāšanas pasākums ES dalībvalstīs, kas nākamgad tiks veltīts eiro 20 gadadienai. Konference būs skatāma arī LSM.lv tiešraidē. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti