Ekonomika
Akcīzes celšanas dēļ ražotāji dzērieniem varētu pievienot mazāk cukura
Pēc nepilniem diviem gadiem īpaši saldo limonāžu cenām veikalos būtu jākļūst pamanāmi lielākām nekā, ja tā var teikt, liesajiem dzērieniem. Tas izriet no Saeimas lēmuma dubultot akcīzes nodokļa likmi dzērieniem, kuros uz 100 mililitriem pievienots vairāk nekā astoņi grami cukura. Kā nodokļa kāpums ietekmēs mūsu paradumus? Nepirksim saldās limonādes un tievēsim vai makus vērsim plašāk, lai turpinātu baudīt cukurotos dzērienus?
Ceļu būvnieki: Ziņas par «Aizputes ceļinieka» grūtībām – signāls par sarežģījumiem nozarē
Ceļu būvnieks „Aizputes ceļinieks”, kura vadītājs pērn decembrī paziņoja par uzņēmuma darbības pārtraukšanu, pagaidām vēl pabeidz iesāktos darbus. Ceļu būvniekus pārstāvošā biedrībā norāda, ka Latvijā ir vēl vairāki uzņēmumi, kuriem ir nopietni sarežģījumi. Nodarbinātības valsts aģentūrā šobrīd reģistrēti vairāk nekā astoņsimt ceļa būvē strādājošie, un 34 ir no „Aizputes ceļinieka”.
Reemigrantiem atbalsts biznesa sākšanai Latvijā varētu būt pieejamāks
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izstrādājusi un sabiedriskajai apspriešanai nodevusi Reemigrācijas atbalsta pasākuma īstenošanas, novērtēšanas un finansēšanas kārtības grozījumus, lai reemigrantiem padarītu pieejamāku pieteikšanos finansiāla atbalsta saņemšanai saimnieciskās darbības uzsākšanai, informēja VARAM.
Eiropā bažas par koronavīrusa «Covid-19» ietekmi uz ekonomiku
Ķīnā strauji pieaudzis koronavīrusa uzliesmojumā inficējušos un mirušo skaits. Bet Kambodžā pēc ilgas klejošanas jūrās ostā beidzot izdevies piestāt kruīza kuģim, ko citās valstīs vīrusa bažu dēļ atteicās uzņemt. Tikmēr ārkārtas sanāksmē pulcējas Eiropas Savienības (ES) veselības ministri, bet Brisele brīdina par vīrusa uzliesmojuma ietekmi uz ekonomiku.
Nacionālās attīstības padome atbalsta NAP2027
Nacionālās attīstības padome sēdē ceturtdien, 13. februārī, atbalstīja Latvijas Nacionālo attīstības plānu 2021.- 2027. gadam (NAP2027) un tā virzību izskatīšanai Ministru kabinetā, informēja Pārresoru koordinācijas centra (PKC) pārstāvis Guntis Rozenbergs.
Koronavīrusa «Covid-19» dēļ pasaules graudu tirgū cenu lejupslīde un neskaidrība
Šobrīd valda neskaidrība par graudu cenām. Cenu lejupslīdi pasaules tirgos ietekmējis Ķīnas koronavīruss "Covid-19", skaidro kooperatīva "Latraps" valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža. Tajā pašā laikā pašmāju zemnieku sasētajiem labības laukiem līdz šim ir bijuši labvēlīgi ziemošanas apstākļi, kā arī daudziem izdevies noslēgt līgumus par samērā augstu cenu daļai no nākamā gada ražas. 
Sāk lauzt šķēpus par mikrouzņēmumu nodokļa tālāko likteni
Politiķi, darba devēji un darba ņēmēji sākuši lauzt šķēpus par mikrouzņēmumu nodokļa tālāko likteni. Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes nodokļu apakškomisijas sēdē Finanšu ministrija (FM) sadarbības partneriem prezentējusi vairāku politisko partiju priekšlikumus un idejas izmaiņām kopējā nodokļu sistēmā, tostarp par mikrouzņēmumu nodokli.
ES tirdzniecības līgums ar Vjetnamu: spēcīgs signāls arī citām Āzijas valstīm
Eiropas Parlaments (EP) ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja Eiropas Savienības (ES) un Vjetnamas brīvās tirdzniecības un investīciju aizsardzības līgumu. Šis ir lielākais tirdzniecības līgums, ko Eiropas Savienība noslēgusi ar kādu no attīstības valstīm. Brisele cer, ka šī vienošanās būs spēcīgs signāls arī citām Āzijas reģiona valstīm. Taču pirms līguma apstiprināšanas vairāki desmiti nevalstisko organizāciju (NVO) bija aicinājuši balsojumu atlikt līdz brīdim, kamēr Vjetnama neuzlabos situāciju cilvēktiesību aizsardzības jomā.  
Jaunākie
Interesanti