Ekonomika
IT milži aptur sadarbību ar Honkongas varasiestādēm
Pasaules informācijas tehnoloģiju (IT) milži un sociālās saziņas vietnes viena pēc otras paziņo par sadarbības apturēšanu ar Honkongas varasiestādēm un informācijas sniegšanu par saviem lietotājiem Honkongā. Tās pauž satraukumu par Pekinas pieņemto nacionālās drošības likumu, kas ierobežo Honkongas autonomiju un rada  bažas par cilvēktiesību ievērošanu. Kritiķi to uzskata par mēģinājumu izdzēst robežu starp Honkongas Rietumu stila pārvaldības sistēmu un kontinentālās Ķīnas autoritāro pārvaldes veidu.
Bažījas par OIK atcelšanas ietekmi uz apkures cenām
Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē deputāti sprieda par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanas ietekmi uz atsevišķām tautsaimniecības jomām, tostarp siltumenerģijas tarifiem. Bažas par to pauda Darba devēju konfederācijā.
«Dzīvnieku brīvība» atkārtoti rosina aizliegt kažokzvēru audzēšanu
"Dzīvnieku brīvība" plāno Saeimā aktualizēt aizliegumu Latvijā audzēt kažokzvērus. Šovasar jautājums nonācis dienaskārtībā arī Igaunijas parlamentā, savukārt Nīderlandē lemts par paātrinātu visu zvēraudzētavu slēgšanu Covid-19 izplatības risku dēļ. Tikmēr Zvēraudzētāju asociācija apstiprina, ka nozare Latvijā sarukusi līdz septiņām audzētavām, taču joprojām ir perspektīva.
ES ekonomikas atjaunošanas fonda atbalsts varētu būt šogad
Ja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis šomēnes vienosies par Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu 750 miljardus eiro ieguldīt ekonomikas atjaunošanai, daļa naudas varētu būt pieejama šogad. Tā norādīja EK priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis ("Jaunā Vienotība").
Vienojas par Latvijas augļu, ogu un dārzeņu lielāku pieejamību veikalos
Lauksaimnieku un tirgotāju nevalstisko organizāciju vadītāji, kā arī nozares ministrs parakstījuši sadarbības memorandu, lai veicinātu Latvijā ražotu kvalitatīvu augļu, ogu un dārzeņu vēl plašāku pieejamību patērētājiem un atbalstītu Latvijas augļu, ogu un dārzeņu ražotājus Covid-19 krīzes ekonomisko seku pārvarēšanā, informēja Zemkopības ministrija.
Maijā rūpniecības produkcijas apjoms samazinājies par 6,4%
2020. gada maijā, salīdzinot ar 2019. gada maiju, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājies par 6,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati, un to ietekmējis produkcijas apjoma kritums apstrādes rūpniecībā – par 7,4 %.
Atvieglos elektroauto uzlādi mājas apstākļos
Transporta nozare turpina savu ceļu pretī elektrifikācijai, ražotājiem prezentējot un sākot pārdot arvien vairāk hibrīdu un pilnībā elektrisku automašīnu. Tomēr elektrisko mašīnu lielākā problēma joprojām ir ierobežotais nobraucamais attālums ar vienu uzlādi un ilgā lādēšanās, kā arī salīdzinoši nelielais uzlādes vietu skaits. Valdība pieņēmusi izmaiņas, kuru mērķis ir nākotnē atvieglot elektroauto uzlādi mājas apstākļos.
Eiropas Komisija aicina stiprināt jauniešu datorprasmes
Koronavīrusa pandēmija ir paātrinājusi vairākus procesus darba tirgū, kas iesākās jau pirms vairākiem gadiem. Proti šīs krīzes dēļ diezgan lielam cilvēku skaitam varētu nākties pārkvalificēties, lai atrastu darbu. Tādēļ Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar vairākiem priekšlikumiem,  kā palīdzēt - it sevišķi jauniešiem - apgūt darba tirgū šobrīd pieprasītās kvalifikācijas.
Covid-19 krīzes naudu Daugavpils novads novirzīs ceļu sakārtošanai
Ministru kabinets izdevis noteikumus par nosacījumiem un kārtību, kādā pašvaldībām izsniedz valsts aizdevumu ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību. Pašvaldībām konkursa kārtībā ir iespēja pieteikties aizdevumiem dažādu projektu īstenošanai, tostarp transporta infrastruktūras atjaunošanai. Tieši šo pozīciju, kas sekmētu arī uzņēmējdarbības attīstību laukos, kā prioritāti izvēlējās Daugavpils novada domes deputāti. Kopumā novadā plānots sakārtot piecus objektus - ceļus un ielas par gandrīz pusotru miljonu eiro. 75% no šīs summas būs aizņēmums valsts kasē, 25 procenti būs novirzīti no novada autoceļu fonda.
Jaunie speciālisti, kuri krīzes laikā zaudējuši darbu, var saņemt pabalstu
Jaunie speciālisti, kuri krīzes laikā zaudējuši darbu, var saņemt pabalstu, informē Labklājības ministrijā. Tiesības uz pabalstu ir tiem, kuri laikā no pagājušā gada marta līdz ārkārtējās situācijas izsludināšanai ir beiguši mācības augstākās izglītības iestādē. Darba stāžs var būt mazāks par gadu.
Jaunākie
Interesanti