Ekonomika
Eksperti: Pensiju fondu krājējiem neizdevīgs laiks
Pensiju fondu krājējiem šis ir neizdevīgs laiks. Ieguldījumi nevairo kapitālu, un ienesīguma ailītēs patlaban rēgojas mīnusi. Tā atzīst LTV aptaujātie finanšu eksperti, tomēr viņi iesaka nesteigties ar uzkrājumu izņemšanu. Drīzāk nogaidīt, jo visas krīzes reiz beidzas un ieguldījumi atkal dos peļņu.
«Pievienotā vērtība»: Cik pievilcīgs investoriem ir Lietuvas finanšu tehnoloģiju uzņēmums «NEO Finance»
Biržā kotētais Lietuvas finanšu tehnoloģiju uzņēmums "NEO Finance" administrē savstarpējo aizdevumu platformu, kur cilvēki var aizdot viens otram. "NEO Finance" piedāvā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstu pilsoņiem ieguldīt Lietuvas patēriņa kredītos. Šī patlaban ir lielākā šāda veida platforma Lietuvā. Kā uzņēmumam veicas biržā, un cik pievilcīgas ir tā akcijas?
Krievija pārtraukusi gāzes piegādi Somijai
Krievija sestdien pārtraukusi dabasgāzes piegādi kaimiņvalstij Somijai, kas ir saniknojusi Maskavu ar pieteikumu dalībai NATO. Dabasgāze veido aptuveni 8% no Somijas patērētās enerģijas un lielākā daļa dabasgāzes tiek importēta no Krievijas. Krievija lēmumu pamato ar Somijas atteikšanos maksāt par gāzi rubļos.
Būvniecības izmaksu kāpuma dēļ atsevišķos ceļu posmos šogad remontus nesāks
Būvniecības izmaksu pieauguma dēļ vismaz četros Latvijas valsts ceļu posmos 46,5 kilometru garumā būvdarbi pagaidām nesāksies. Darbu saraksts, no kuriem būvnieki atsakās, ik nedēļu papildinās. Lai gan valsts SIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) izstrādājuši mehānismu, kā kompensēt būvniecības sadārdzinājumu, būvnieki norādīja – cenu lēciens ir tik liels, ka kompensācija nespēj segt visus zaudējumus.
ASV valsts sekretārs: Krievijas dēļ pasaule piedzīvos pamatīgu pārtikas krīzi
Krievijas izvērstais karš Ukrainā būtiski apdraud iespēju miljoniem cilvēku tikt pie pārtikas, tā Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) brīdinājis ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens. Bažas par pārtikas piegādēm kara dēļ aug augumā. Arī Briselē piektdien, 20. maijā, par to diskutē Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu lauksaimniecības ministri.
«Virši-A» iegādājas 20% «Skulte LNG Terminal» akciju
Degvielas tirgotājs AS "Virši-A", kas degvielas mazumtirdzniecībā strādā ar zīmolu "Virši", parakstījis līgumu par 20% AS "Skulte LNG Terminal", kas plāno attīstīt sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināli pie Skultes ostas, akciju iegādi, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga".
Jūrmalā noskaidros Latvijas labāko skolēnu mācību uzņēmumu
Kamēr šajās dienās skolās notiek pēdējie pārbaudes darbi, atskaites laiks ir arī skolēnu mācību uzņēmumiem jeb firmām, kuras dibinājuši jaunieši, lai ko ražotu vai sniegtu kādu pakalpojumu. Labākie šajās dienās pulcējas Jūrmalā, kur parāda sasniegto un cīnās par ceļazīmi uz finālu Eiropā. Kas uzvarēs – ārstniecības augu plāksteri vai no džinsiem ražoti penāļi? 
Ar viltus internetbankām izkrāpti vairāk nekā 60 000 eiro; aicina cilvēkus uzmanīties
Gan bankas, gan plašsaziņas līdzekļi ir daudzkārt atgādinājuši cilvēkiem būt īpaši uzmanīgiem un neatklāt konta piekļuves datus aizdomīgos gadījumos, tomēr krāpniecība mazumā neiet. Pēdējo nedēļu laikā, izmantojot viltotas internetbanku mājaslapas, krāpnieki no Latvijas iedzīvotāju banku kontiem nozaguši vairāk nekā 60 000 eiro. Turklāt šīs viltus lapas turpina darboties. Kā izvairīties no nonākšanas krāpnieku nagos?
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt