Ekonomika
Konference «Nauda un reformas: Eiropas investīciju nākamā paaudze»
Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā piektdien, 13. septembrī, organizē konferenci par Eiropas Savienības (ES) investīcijām Baltijas jūras reģiona valstīs "Nauda un reformas: Eiropas investīciju nākamā paaudze". No plkst 10.00 līdz 15.40 konferenci piedāvājam skatīties tiešraidē sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.
Bordāns: Budžeta skatīšana valdībā bija smaga cīņa
Budžeta skatīšana valdībā bija smaga cīņa, taču Jaunā konservatīvā partija (JKP) nenožēlo, ka gāja tam cauri, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja partijas līderis un tieslietu ministrs Jānis Bordāns.
Salaspilī atklāts lielākais saules enerģijas parks Baltijā
Salaspilī atklāts Baltijā vienīgais un līdz šim lielākais saules paneļu parks, kurā tiks ražota siltumenerģija pilsētas apkurei. Uzņēmuma “Salaspils siltums” pārstāvji atzīst, ka jaunās iekārtas dos ieguldījumu ne tikai izmešu samazināšanā, bet jau drīzumā ļaus samazināt apkures tarifus iedzīvotājiem.
Konkurences uzraugi noraida bažas par faktisku atkritumu monopolu pagaidu risinājumā Rīgā
Konkurences padomes (KP) noteiktā pagaidu noregulējuma laikā Rīgā atkritumu izvešanas biznesā turpinās darboties trīs no četriem līdzšinējiem apsaimniekotājiem. “CleanR” un “Eco Baltia vide” kopā apsaimnieko 88% Rīgas atkritumus. Abi šie uzņēmumi arī veido kopsabiedrību “Tīrīga”. Tādēļ pastāv aizdomas, ka faktiski monopols Rīgas atkritumu apsaimniekošanā jau ir iestājies, tikai slēptā veidā. Konkurences padome šādas bažas noraida.
Audzētājiem grūtības ar smiltsērkšķu ražas realizāciju
Šogad Latvijā padevusies laba smiltsērkšķu raža, taču audzētāji saskaras ar situāciju, ka nav kur to realizēt. Vadošie ogu iepircēji no vietējiem smiltsērkšķus neiepērk, savukārt mazāku uzņēmumu noliktavas jau pilnas. Šogad sarukuši arī eksporta apmēri, jo lielu daļu Latvijas audzētāju tirgus atņēmuši rumāņi, kuru ogas ir lētākas. Lai konkurētu, nozarē jādomā par kooperāciju.
Tiesa atzīst «PNB banku» par maksātnespējīgu
Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi "PNB banku" par maksātnespējīgu, par tiesas nolēmumu informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK). Par maksātnespējas administratoru apstiprināts Vigo Krastiņš.
Politiķi nav pārliecināti par nepieciešamību FKTK pievienot Latvijas Bankai
Saeimas Finanšu un budžeta (nodokļu) komisijas deputāti trešdien lēma uzdot Finanšu ministrijai izskatīt iespējas Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) pievienot Latvijas Bankai. Komisijas pārstāvji no dažādām frakcijām uz šādu pievienošanas nepieciešamību raugās atšķirīgi. Visatbalstošākais pievienošanai bija "Attīstībai/Par!" pārstāvis Daniels Pavļuts, bet "Saskaņas" deputāts Vjačeslavs Dombrovskis šaubījās, vai apvienošana būtu lietderīga.
Centrālās un Austrumeiropas biznesa milžu TOP 500 vēl septiņas kompānijas no Baltijas
Starptautiskā kredītrisku apdrošinātāja "Coface" veidotajā Centrālās un Austrumeiropas (CAE) 500 lielāko uzņēmumu reitingā iekļautas 39 kompānijas no Baltijas valstīm, kas ir par septiņiem uzņēmumiem vairāk nekā gadu iepriekš. Reģiona vadošās kompānijas aizvadītajā gadā kāpinājušas apgrozījumu, taču sīvās konkurences apstākļos sarukusi tīrā peļņa, informē uzņēmumā "Coface".
Nedaudz pierimst ASV un Ķīnas tirdzniecības strīds
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) par divām nedēļām atliks papildu muitas tarifu piemērošanu Ķīnas Tautas Republikā ražotajām precēm. Savukārt oficiālā Pekina nepiemēros palielinātos muitas tarifus 16 Amerikā ražotu preču kategorijām.
Postošā augu slimība – bakteriālā iedega – šogad retāka, bet jaunos reģionos
Postošā augu slimība – bakteriālā iedega – šogad Latvijā konstatēta retāk, taču slimība skārusi jaunus reģionus. Audzētavā, kur tā ir pirmā pieredze ar bīstamo slimību, nācies iznīcināt vairāk nekā tūkstoš vilkābeļu stādus. Nedz audzētājiem, nedz augu dienesta speciālistiem nav zināms slimības perēklis. Pagaidām secināts, ka slimību no citas vietas pārnesuši kukaiņi.
Eiropas Centrālā banka varētu paziņot par jauniem ekonomikas stimulēšanas pasākumiem
Eiropas Centrālā banka (ECB) šodien varētu paziņot par jauniem ekonomikas stimulēšanas pasākumiem. Eiropas Centrālās bankas padomes sanāksme ceturtdien būs viena no gaidītākajām pēdējos gados. Bažas par globālo ekonomisku, izaugsmes un inflācijas rādītājiem eirozonā ir pamatā spekulācijām, ka Eiropas Centrālā banka pieņems lēmumu rīkoties.
Jaunākie
Interesanti