Ekonomika
Saeima ķeras pie 2019.gada budžeta - izskan brīdinājumi neaudzēt tēriņus
Saeimas Budžeta komisija pirmdien, 18. martā, sāka darbu pie 2019.  gada valsts budžeta likumprojektu paketes izskatīšanas pirmajā lasījumā. Deputātiem priekšlikumu iesniegšanai otrajam lasījumam tiks dota viena diena, taču valdības vadītājs un Finanšu ministrijas vadība jau tagad brīdina – naudas papildu tēriņiem šajā budžetā nav.
Dzelzceļa «Rail Baltica» posmu caur Rīgu projektēt pieteikušies divi pretendenti
Dzelzceļa projekta "Rail Baltica" iepirkumā par būvprojektēšanas darbiem un autoruzraudzību sliežu posmam caur Rīgu pieteikušies divi pretendenti - personu apvienība "Obermeyer Planen+Beraten - Prointec" un personu apvienība "Idom - Ineco", informēja Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail", kas izveidots, lai īstenotu dzelzceļa projektu "Rail Baltica", pārstāve Līva Biseniece.
Raidījums: Par neīstenoto biznesa parku no Latvijas vēlas piedzīt 65 miljonus eiro
SIA "Rixport", kas savulaik pie lidostas "Rīga" plānoja būvēt biroju un konferenču telpu kompleksu, norvēģu īpašnieki par investīciju aizsardzības līguma iespējamiem pārkāpumiem no Latvijas valsts starptautiskajā arbitrāžā vēlas piedzīt 65 miljonus eiro, vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga", atsaucoties uz Norvēģijas reģionālo laikrakstu "Adresseavisen".
Madonā skolēni mācību uzņēmumā ražo elegantus drēbju pakaramos
Skolēnu mācību uzņēmumu produkcija ne reizi vien ir pārsteigusi gan ar izdomu, gan oriģinālu idejas risinājumu. Četru Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmuma "Branch&Hang" no viengabalaina koka zara gatavotie un apstrādātie drēbju pakaramie ir piemērs izdomai.
Ienākumu deklarācijas 2018: VID atmaksās 76 miljonus eiro, bet strādājošo parāds valstij – 3,4 miljoni
Pašlaik iedzīvotājiem nodokļu parāds kopumā jāatmaksā par 3,4 miljoniem eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) dati. Savukārt VID iedzīvotājiem no budžeta jāatmaksā 76 miljoni eiro. Dienestā skaidro, ka par nelielām summām iedzīvotājiem nav jāsatraucas. Taču lielāka nodokļu parāda gadījumā jāsāk atmaksāt līdzekļi savlaicīgi. Plānots gan atsevišķām nodokļu maksātāju grupām termiņu atmaksai pagarināt.
«Akropoles» ienākšana saasinās cīņu par pircējiem
Pēc dažām nedēļām durvis apmeklētājiem vērs tirdzniecības centrs „Akropole” – viens no lielākajiem pēdējo gadu būvobjektiem Latvijā. Kopējās investīcijas bijušās Kuzņecova porcelāna un fajansa rūpnīcas teritorijas pārveidē sasniedz teju 180 miljonus eiro.
VID nesodīs pret savu gribu par parādniekiem kļuvušos strādājošos
Saskaņā ar svaigākajiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datiem nodokļu parāds ir izveidojies vairāk nekā 35 000 iedzīvotāju un tā summa pārsniedz 3 miljonus eiro. VID vietniece Dace Pelēkā iepriekš solīja, ka iedzīvotāji, kas pret savu gribu kļuvuši par nodokļu parādniekiem, par to netiks sodīti.
«Iedzīvināt» kafejnīcas klusajā sezonā. Kuldīgā tūristus vilina restorānu nedēļa
Vismaz reizi mēnesī sabiedriskajās ēdināšanas iestādēs pusdieno katrs otrais Latvijas iedzīvotājs, liecina "SKDS" šā gada sākumā veiktās aptaujas dati. Secināts, ka katrs desmitais iedzīvotājs kafejnīcās vai ēdnīcās pusdieno katru vai gandrīz katru dienu. Lai pievilinātu klientus ziemas sezonā, restorāni un kafejnīcas aktīvāk piedāvā tā sauktās biznesa pusdienas, kas izdevīgas apmeklētājam, bet ēdināšanas iestādei ļauj nodrošināt cilvēku apriti nesezonā, taču tā drīzāk ir izdzīvošana, nevis bizness. Kāda šobrīd situācija ēdināšanas nozarē Kuldīgā, kur tieši šonedēļ notiek restorānu nedēļa?
Ķīnas ekonomikai šogad prognozē lēnāko izaugsmi 30 gadu laikā
Kā pasaules ekonomiku ietekmēs sarežģījumi Ķīnā? Šādu jautājumu liek uzdot prognozes, ka, turpinoties pēdējo gadu tendencei, arī šogad Ķīnas izaugsmes temps turpinās samazināties. Iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums varētu būt lēnākais pēdējo 30 gadu laikā. Vienlaikus arī jaunākās prognozes par eirozonas izaugsmi tikušas krietni apcirptas.
Jaunākie
Interesanti