Ekonomika
Aitkopji vēlas lielāku valsts atbalstu ganāmpulku pasargāšanai no plēsējiem
135 nokostas un 45 savainotas aitas – tik lielus postījumus aitkopības saimniecībām pērn nodarījuši vilki. Jau vairākus gadus lopkopji meklē risinājumus, kā ganāmpulkus pasargāt, cerot arī uz valsts atbalstu.  Atbildība par vilku populāciju ir sadrumstalota un uzticēta vairākām instancēm, tādēļ vienota risinājuma joprojām nav. Šajā medību sezonā nomedīts jau 221 plēsējs no 280 medījamo vilku limita.   
Lidostas «Rīga» padomei meklēs jaunu locekli Linkaita vietā
Tā kā valsts akciju sabiedrības “Starptautiskā lidosta “Rīga”” padomes loceklis Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) atstājis amatu, Satiksmes ministrija drīzumā plāno izsludināt konkursu uz brīvo amata vietu, informēja ministrijā.
Uzņēmēji un arodbiedrības nemierā ar iecerēto ES kravas pārvadājumu reformu
Autopārvadātāji no vairākām Centrālās un Austrumeiropas valstīm ceturtdien, 10. janvārī, gatavojas sarīkot protestu pie Eiropas Parlamenta ēkas Briselē. Uzņēmēji iebilst pret topošo kravas autopārvadātāju reformu. Viņuprāt, piedāvātie noteikumi pārlieku diskriminē uzņēmumus no Eiropas nomalēs esošajām valstīm. Turpretī arodbiedrībām nepatīk, ka šoferiem netiek nodrošinātas pietiekamas sociālās garantijas.
Maģisku risinājumu eirozonas problēmām nav. Intervija ar ECB viceprezidentu
Eiropas Centrālās bankas (ECB) viceprezidents Luiss De Gindoss savulaik piedzīvojis krīzi gan brūkošas bankas acīm, gan no ekonomisko problēmu nomāktās dzimtās Spānijas ministra krēsla. Visai eirozonai maģiskus līdzšinējo problēmu risinājumus viņš nesola, bet arī saka – sasniegto nedrīkst nenovērtēt.
Daugavpilieši iebilst pret pilsētā iecerēto atkritumu dedzināšanas rūpnīcu
Daugavpils domē lēmums par atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecību pieņemts jau 2017. gadā, sekojot Eiropas Savienības direktīvām par atkritumu pārstrādi. Plānots, ka rūpnīca palīdzētu mazināt dabas resursa nodokļa pieauguma ietekmi uz iedzīvotājiem, kā arī ļautu daļu no sadedzināto atkritumu enerģijas pārstrādāt siltumenerģijā pilsētas siltumtīkliem. Bet tagad daugavpilieši iebilst pret projektu.
Ārvalstu investīciju vides indekss 2018. gadā - joprojām viduvējs
Latvijas investīciju vides pievilcība 2018. gadā ir saglabājusies nemainīgi viduvēja salīdzinājumā ar situāciju pirms gada - 2,5 punkti no 5, liecina jaunākā ārvalstu investīciju vides indeksa dati. Arī investoru novērtējums politikas veidotāju centieniem uzlabot investīciju klimatu Latvijā pagājušajā gadā ir novērtēts tādā pašā līmenī kā 2017. gada pētījumā - ar gandrīz vidēji jeb 2,9.  
PTAC par negodīgu komercpraksi autostāvvietu firmai «Cityparks» uzliek 50 000 eiro sodu
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atzinis autostāvvietu operatora SIA "Cityparks Latvija" īstenoto komercpraksi par negodīgu un piemērojis uzņēmumam soda naudu 50 000 eiro apmērā. Iepriekš par uzņēmuma īstenoto komercpraksi centrā saņemtas vairāk nekā 400 patērētāju sūdzības, liecina PTAC sniegtā informācija. Tikmēr uzņēmums PTAC lēmumam nepiekrīt un grasās to apstrīdēt tiesā.
Kontroles dienesta vadītāja Znotiņa: Politiskā griba sakārtot finanšu sektoru ir
Apjomīgais pasākumu plāns noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanai īpašu uzmanību pievērš patiesā labuma guvēju noskaidrošanai un sankciju ievērošanas jautājumiem, un Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa intervijā Latvijas Radio atzina, ka viņai nav šaubu par politisko gribu ieviest šo plānu dzīvē.  
Jaunākie
Populārākie
Interesanti