Ekonomika
Gerhards: Atteikties no glifosāta izmantošanas būtu priekšlaicīgi
Latvijas lauksaimnieki darbojas vienotajā Eiropas Savienības tirgū ar citu valstu zemniekiem, tādēļ neizvērtējot visus apstākļus būtu priekšlaicīgi atteikties no tādu "augu aizsardzības" līdzekļu kā glifosāts izmantošanas, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība (NA)).
Izplatītākie pārkāpumi autobusos un vilcienos saistīti ar biļešu tirdzniecību
Šā gada pirmajā pusgadā valsts SIA "Autotransporta direkcija" veica 1156 pārbaudes autobusos un vilcienos, kas ir par 90% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn. Pārkāpumi konstatēti 5,5% gadījumu. Izplatītākie ir biļešu tirdzniecības pārkāpumi, un visbiežāk tie konstatēti Pierīgas maršrutos, informēja direkcijā.
EK samazina Latvijas šā gada IKP izaugsmes prognozi līdz 3%
Eiropas Komisija (EK) samazinājusi Latvijas šā gada iekšzemes kopprodukta (IKP) izaugsmes prognozi – pavasarī EK lēsa, ka Latvijas tautsaimniecība šogad pieaugs par 3,1%, bet saskaņā ar jaunāko vasaras prognozi Latvijas IKP pieaugums šogad gaidāms 3% apmērā, informē EK pārstāvniecībā Latvijā.
Latvija panākusi «Moneyval» ieteikumu ieviešanas termiņa pagarinājumu
Latvijai izdevies panākt pagarinājumu termiņam, līdz kuram jāizpilda Eiropas Padomes ekspertu komitejas naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumu un terorisma finansēšanas novērtējumam "Moneyval" ieteikumi, intervijā Latvijas Televīzijai teica Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa. 
Grobiņā grib celt bīstamo atkritumu pārstrādes ražotni
Grobiņas novadā plāno celt bīstamo atkritumu pārstrādes ražotni, ko šī gada sākumā uzņēmēji gribēja būvēt Liepājā. Toreiz dzīvotāji krasi iebilda, un pilsētas pašvaldība, ņemot vērā arī ietekmes uz vidi izvērtējumu, projektu noraidīja. Ne Latvijā, ne visā Baltijā šādas ražotnes vēl nav. Lai gan Grobiņā tika rīkota pirmreizējā sabiedriskā apspriešana, kuras laikā vietējie asi diskutēja par ražotnes iespējamo negatīvo ietekmi uz vidi un veselību, uzņēmuma pārstāvji nespēja atbildēt uz lielāko daļu jautājumu, pamatojot, ka šis izvērtējums vēl nav sagatavots.
Jaunākie
Interesanti