Ekonomika
Vietvaru kapitālsabiedrību nākotne. Kādu to pēc reformas redz trīs Zemgales pašvaldībās?
Likumdevējs iecerējis pirmajā lasījumā sākt darbu pie Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma. Kad nu jau pirms desmit gadiem notika tā dēvētās pašvaldību reformas pirmā kārta, izveidojot pašreizējos novadus, daudzviet uzreiz aiz vietējās politikas ambīcijām lielākais izaicinājums bija tīri saimniecisks – kas un kā jaunizveidotajos novados iedzīvotājiem sniegs pakalpojumus, kas jānodrošina pašvaldībām. Tagad, kad pašreizējie novadi un pilsētas pārtaps vēl lielākās vienotās teritorijās, vietējo pašvaldību kapitālsabiedrību nākotne atkal ir viens no apspriežamajiem jautājumiem.
Igaunija no 5G ieviešanas var izslēgt «Huawei»; drošības riskus vērtē arī Latvija
Igaunija ar Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) pagājušajā nedēļā parakstīja memorandu par 5G tīkla drošību. Tas paredz kopīgu principu ievērošanu nākamās - piektās - paaudzes mobilo sakaru tīkla izveidē. Memorands arī nozīmē, ka no 5G tīkla attīstīšanas Igaunijā var tikt izslēgts Ķīnas telekomunikāciju milzis „Huawei”, kuru ASV apsūdz par saitēm ar Ķīnas izlūkdienestiem, bet ko pati kompānija kategoriski noraida. 5G ir potenciāli revolucionāra tehnoloģija, kuru varēs izmantot rūpniecībā, transporta sistēmu vadībā un citur. Tādēļ tie ir nacionālās drošības jautājumi. Arī Latvija ir izvērtējusi 5G kiberdrošības riskus, un tiek vērtēti rīcības plāni arī Eiropas Savienības un NATO līmenī. Kādēļ Igaunija parakstīja memorandu? Vai ASV to aicinās darīt arī Latviju?
«Dzintara» vadītājs Gerčikovs uz sava vārda pārreģistrējis vairākas kosmētikas ražotāja preču zīmes
Kopš septembra septiņas kosmētikas ražotāja "Dzintars" preču zīmes pārreģistrētas uz uzņēmuma ilggadējā vadītāja un patiesā labuma guvēja Iļjas Gerčikova vārda. Saskaņā ar Patentu valdē pieejamo informāciju "Dzintaram" kopumā reģistrētas 90 preču zīmes. Gerčikovam pieder kopumā desmit preču zīmes, un viena no tām pieteikta samērā nesen, oktobra beigās. Pārsvarā tās visas ir "Dzintara" pamata preču zīmes.
Limbažos spriež par trūkumiem jaunajā Būvniecības informācijas sistēmā
Latvijā sākusies pāreja uz Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) ieviešanu - jau drīzumā nozarē dokumentāciju kārtos tikai elektroniski, sākot no ieceres pieteikuma līdz pat objekta nodošanai ekspluatācijā. Lai ar izmaiņām iepazīstinātu nozares speciālistus, sistēmas ieviesējs - Būvniecības valsts kontroles birojs - rīko mācību seminārus. Limbažos apmeklētāji norādīja arī uz trūkumiem, kurus saskata jaunajā sistēmā.
Krievija izvirzījusi jaunus noteikumus gāzes piegādēm Eiropai
Krievija izvirzījusi jaunus noteikumus, lai būtu iespējams noslēgt jaunus līgumus par gāzes piegādēm Eiropai un transportēšanu caur Ukrainu. Šie ierosinājumi paredz pilnībā atteikties no abpusējām prasībām tiesās un finansiālām pretenzijām. Ukrainas puse norādīja, ka šādas Krievijas prasības nav pieņemamas.
Francijas un Ķīnas līderi paziņo par tirdzniecības līgumiem 15 miljardu dolāru apmērā
Francijas prezidents Emanuels Makrons un Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins paziņojuši par vairāku tirdzniecības līgumu noslēgšanu starp abām valstīm 15 miljardu dolāru apmērā. Makrona vizīte Ķīnā notiek laikā, kad starp Pekinu un Vašingtonu turpinās tirdzniecības karš un ASV oficiāli informējusi ANO par savu izstāšanos no Parīzes klimata vienošanās. Savukārt Francijas un Ķīnas līderi atkārtoti pauduši stingru atbalstu Parīzes līgumam.
JRT pārbūves darbos šogad neapgūtie līdzekļi 7 miljonu apmērā tiks atgriezti valsts budžetam
VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) uzsācis jaunu iepirkuma procedūru Jaunā Rīgas teātra (JRT) tālākas pārbūves darbu veikšanai. Šogad neapgūtie līdzekļi - 7 miljoni tika atgriezti valsts budžetam, kurus valdība pēc saviem ieskatiem novirzījusi citu valsts vajadzību īstenošanai. Projektā paredzēto finansējumu plānots apgūt nākamajos gados atbilstoši JRT pārbūves gaitai.
VID: Pagaidām grūti nojaust «Dzintars beauty» dibināšanas mērķus
Kosmētikas ražotāja AS "Dzintars" ilggadējais vadītājs un patiesais labuma guvējs Iļja Gerčikovs nodibinājis jaunu uzņēmumu SIA "Dzintars beauty" tikai septiņas dienas pēc tam, kad Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā maksātnespējas administrators Mareks Diks iesniedza pieteikumu par šī uzņēmuma maksātnespējas pasludināšanu. Jaunās kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro. Tās darbības veids nav norādīts, bet 100% jaunās kompānijas daļu pieder Iļjam Gerčikovam.
EP deputāti brīdina par ekonomikai kaitīgu tarifu eskalāciju starp ASV un ES
Amerikas Savienotās Valstis (ASV) oktobrī paziņoja par muitas tarifu noteikšanu Eiropas Savienības (ES) ražojumiem 7,5 miljardu ASV dolāru vērtībā. Šis solis sekojis pēc tam, kad Pasaules Tirdzniecības organizācija ļāva ASV šādi reaģēt uz subsīdijām Eiropas aviobūves uzņēmumam „Airbus”. Bloka tirdzniecības komisāre Sesīlija Malmstrēma uzsvēra, ka Eiropas Savienībai neatliek nekas cits, kā vien noteikt atbildes nodevas. Tikmēr Eiropas Parlamenta (EP) deputāti brīdinājuši, ka tarifu eskalācija ir bezjēdzīga un ieguvēji būs trešās valstis.
Tiesa pēc nedēļas vērtēs kosmētikas ražotāja «Dzintars» maksātnespēju
Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa otrdien, 5. novembrī, nolēma izbeigt kosmētikas ražotāja AS "Dzintars"  tiesiskās aizsardzības procesa (TAP) lietu un vienlaikus ierosināja uzņēmuma maksātnespējas procesa lietu, informēja Pārdaugavas tiesas priekšsēdētājas Adrijas Buliņas palīdze Viktorija Mežance.
Valdība atbalsta ekonomisko lietu tiesas izveidi
Vienam ministram iebilstot, valdība sēdē otrdien, 5. novembrī, atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) ieceri izveidot specializētu ekonomisko lietu tiesu. Tā varētu sākt strādāt 2021. gada 1. janvārī. Idejas ierosinātāji cer, ka ar specializētas tiesas izveidi varētu uzlabot tiesu darba kvalitāti, kā arī samazināt sarežģītu lietu izskatīšanas termiņus. 
Pretēji solītajam Lauku atbalsta dienesta jauno vadītāju Gerhards atrod bez konkursa savā partijā
Kad zemkopības ministrs un Nacionālās apvienības politiķis Kaspars Gerhards aizvadītajā vasarā diplomātiski palūdza aiziet Lauku atbalsta dienesta (LAD) ilggadējo vadītāju Annu Vītolu-Helvigu, tika solīts, ka viņas pēcteci meklēs konkursā. Taču nu lielā steigā dienesta vadītājs apstiprināts bez atklātas procedūras. Turklāt viņš ir saistīts ar Gerharda pārstāvēto Nacionālo apvienību.
Budžeta priekšlikumu vētīšanai paredz vairākas dienas
Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 2020. gada valsts budžeta, vidēja termiņa budžeta ietvara un to pavadošo likumprojektu otrajam lasījumam saņemto 324 priekšlikumu skatīšanai paredz veltīt pat četras sēdes. Priekšlikumu lielāko daļu iesnieguši opozīcijas deputāti, un valdību veidojošo partiju politiķi uz tām skatās piesardzīgi.
Turpina Ekonomisko noziegumu tiesas izveidi
Arvien taustāmākas aprises sāk iegūt Ekonomisko noziegumu tiesa – finanšu noziegumu, korupcijas un komercstrīdu iztiesāšanai. Valdības sadarbības sanāksmē koalīcijas partneri vienojušies veikt grozījumus likumā, lai turpinātu iecerētās specializētās tiesas izveidi.
Jaunākie
Interesanti