Ekonomika
Novembrī sāks «Rail Baltica» Rīgas centrālā mezgla būvniecību
Šī gada 17. novembrī plānots būvniecības darbu sākums “Rail Baltica”  Rīgas centrālajā mezglā, kas ietver Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa un pieguļošās infrastruktūras izbūvi. Darbi Rīgas centrā tiek plānoti secīgos posmos. Būvniecības laikā dzelzceļa stacija un autoosta turpinās darboties, informēja “Rail Baltica” ieviesējs Latvijā “Eiropas Dzelzceļa līnijas”.
Jēkabpilī graudu pārstrādes ražotnei atjauno degradētu teritoriju
Lai veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Jēkabpilī, pašvaldība īsteno Eiropas projektu, kurā par vairāk nekā 3,6 miljoniem eiro tiek atjaunota degradētā pilsētas teritorija un būvēts ražošanas komplekss. Paredzēts, ka pēc būvdarbu beigām tur darbu sāks graudu pārstrādes ražotne.
Igaunija rīko virtuālu Trīs jūru iniciatīvas samitu
Pirmdien, 19. oktobrī, attālinātā formātā norisināsies Trīs jūru iniciatīvas samits, ko organizē Igaunija. Sanāksmes rīkotāji vēlas sekmēt Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu sadarbību investīciju piesaistē un infrastruktūras projektu īstenošanā. Samitā piedalīsies arī Latvijas prezidents Egils Levits.
RNP lieta: Kalnkaziņš telefonsarunās stāsta par «blatņiku» nodaļu un sūdzējies Amerikam par darba imitēšanu
Šoruden tiesas priekšā beidzot stājās “Rīgas namu pārvaldnieka” (RNP) fiktīvās nodarbinātības lietā apsūdzētie. Starp tiem ir kādreizējais Attīstības projektu nodaļas vadītājs Agnis Kalnkaziņš un vairāki šīs nodaļas darbinieki, kuri prokuratūras ieskatā savu algu no pašvaldības uzņēmuma esot izkrāpuši, nodarot tam gandrīz 200 tūkstošu eiro lielus zaudējumus. Latvijas Televīzijas raidījuma “De facto” rīcībā ir lietas ietvaros noklausīto Kalnkaziņa telefonsarunu atšifrējumi, no kuriem var secināt, ka par šo RNP nodaļu labi informēta bijusi tā laika Rīgas domes politiskā vadība, proti, Nils Ušakovs (“Saskaņa”) un Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”).
Latviešu uzņēmējas dekoratīvo paneļu bizness kļūst par veiksmes stāstu Lielbritānijā
„Māmiņa, kura uzsāka biznesu, ieguldot tikai pusotru mārciņu, tagad apgroza 40 000 mēnesī.” Tā par Mansfīldā dzīvojošo latvieti Daci Gaili raksta populārais britu medijs „Mirror”, īpaši atzīmējot, ka kompānijas kliente ir slavenā Amanda Holdena, ITV televīzijas šova “Britain’s Got Talent” tiesnese. Daces veiksmes stāsts ir ieinteresējis daudzus britu laikrakstus un žurnālus, nepārtraukti atskan zvani arī no populāriem televīzijas šoviem.
Arī Lietuva gatavojas atvērt elektroenerģijas tirgu mājsaimniecībām
Elektroenerģijas tirgu Eiropas Savienībā (ES) atvēra 2007. gadā, vispirms – lielajiem patērētājiem, pakāpeniski visiem pārējiem. Tirgus atvēršana nozīmē, ka elektrību var iegādāties no brīvi izvēlēta elektroenerģijas tirgotāja. Igaunijā pirms septiņiem gadiem atvēra elektroenerģijas tirgu mājsaimniecībām, pirms pieciem gadiem – Latvijā, bet Lietuva to gatavojas darīt 2021. gadā.
Zīmola «Sanpo» vadītāja: Jau skolā zināju, ka man būs sava apģērbu darbnīca
"Jau skolā zināju, ka man būs savs apģērbu veikals un darbnīca," tā par savu izsapņoto un piepildīto biznesa ideju stāsta zīmola "Sanpo" vadītāja Sandra Valaine. Pēc gadiem ilga darba kādā finanšu iestādē viņa nolēma mainīt savu dzīvi un piepildīt savu bērnības sapni. Kā viņai sokas, un kā Covid-19 pandēmija ietekmē viņas lina apģērbu biznesu?

Sandras Valaines bizness, veidojot apģērbus no lina, aizsākas pirms astoņiem gadiem. Toreiz sākusi izšūt galdautus un salvetes. 
Rīgas restorānu nedēļa šoruden tās dalībniekiem ir izdzīvošanas jautājums
Ikgadējā rudens Rīgas restorānu nedēļa, kurā šogad piedalās vairāk nekā 40 Rīgas restorānu, rit pilnā sparā. Pēc pirmajām piecām dienām Latvijas Radio uzrunātie restorānu īpašnieki atzīst, ka sūdzēties par apmeklētāju plūsmu nevar, jo rezervācijas atļauto pulcēšanās normu robežās pildās un cilvēki uz restorānu nāk. Protams, savu sitienu par atļauto viesu skaitu deva šīs nedēļas valdības lēmums, kas paredz, ka pie viena galdiņa var atrasties ne vairāk kā četri cilvēki, kas nav vienas mājsaimniecības locekļi.
Situācijai pasliktinoties, apsvērs dīkstāves pabalstu atjaunošanu
Jaunie ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai liedz strādāt vairākām cilvēku grupām, piemēram, interešu izglītības pedagogiem. Iespēju atjaunot dīkstāves pabalstus Ekonomikas ministrija sola vērtēt gadījumā, ja ierobežojumus vajadzēs pagarināt arī pēc 6. novembra. Tā norādīja ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV").
Bariss atstāj «Latvenergo» valdi – kļūs par «Conexus» vadītāju
Valsts AS "Latvenergo" valdes loceklis, komercdirektors Uldis Bariss nolēmis neturpināt darbu uzņēmuma valdē pēc esošo pilnvaru termiņa beigām 2020. gada 15. novembrī. No 16. novembra Bariss sāks pildīt AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") valdes priekšsēdētāja pienākumus, informēja "Latvenergo".
Saeimā sāks vērtēt 2021. gada valsts budžeta projektu
Saeimas vairākums sēdē piektdien, 16. oktobrī, atbalstīja likumprojekta "Par valsts budžetu 2021. gadam" un ar to saistīto likumprojektu nodošanu skatīšanai Saeimas komisijās, tostarp atbildīgajā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā.
Paraksta Latvijas dalības «Expo 2020» paviljona īres līgumu
Parakstīts Latvijas dalības “Expo 2020 Dubai” paviljona īres līgums, kuru no Apvienoto Arābu Emirātu puses parakstīja vēstniece Latvijā Hanāna Halfāna Ubaidu Alī Almadhanī un no Latvijas puses – Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Latvijas oficiālais pilnvarotais pārstāvis izstādē “Expo 2020 Dubai” Raimonds Aleksejenko, informēja ministrija.
Francija un Nīderlande rosina noteikt stingrākus noteikumus lielo tehnoloģiju kompānijām
Francija un Nīderlande ierosinās Eiropas Komisiju noteikt stingrākus Eiropas Savienības noteikumus lielo tehnoloģiju platformu uzraudzībai. Šo kompāniju vidū būtu tādi tehnoloģiju milži kā „Alphabet”, „Facebook” un „Amazon”. Mērķis ir izbeigt „lielo spēlētāju” dominanci tirgū, kas mazākas kompānijas nostāda nelabvēlīgākā situācijā.
Augustā Latvijas tūrisma mītnēs – par 22,7% mazāk viesu nekā pērn
Latvijas tūristu mītnēs šā gada augustā apkalpoti 300 200 ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 22,7% mazāk nekā 2019. gada augustā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Viesi tūristu mītnēs pavadīja 535 700 nakšu, kas ir par 27,6% mazāk, salīdzinot ar pagājušā gada augustu.
Dezinfekcija, maskas un darbs grupās. Kā pārtikas uzņēmumi darbiniekus pasargā no Covid-19
Individuālie aizsardzības līdzekļi, regulāra ražotņu dezinficēšana un darba organizēšana nelielās grupās, kuras savstarpēji nesatiekas – šāda ir Latvijas pārtikas ražotāju pielietotā prakse, lai pasargātu savus darbiniekus no saslimšanas ar Covid-19. Īpaša piesardzība nepieciešama, jo ikdienā pārtikas ražotnēs vienkopus strādā vairāki simti cilvēku.
Jaunākie
Interesanti