Ekonomika
Latvijas bankas mudina Eiropā ieviest vienotas prasības cīņai pret netīro naudu
Eiropas Parlamenta īpašā komiteja finanšu noziegumu un nodokļu apiešanas jautājumos ''TAX 3'' šomēnes nāks klajā ar galaziņojumu par nepieciešamajiem uzlabojumiem cīņai pret naudas atmazgāšanu Eiropas bankās. Latvijas Finanšu nozares asociācija ir pārliecināta, ka vienīgais efektīvais veids, kā apkarot naudas atmazgāšanu, ir vienota regulējuma ieviešana visās Eiropas Savienības dalībvalstīs.
Par takšu biznesu nāksies skaidroties arī lidostas «Rīga» vadībai
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) pieprasīs skaidrojumus no starptautiskās lidostas "Rīga" vadības par tās piesaistītās pilnsabiedrības "Lidostas satiksme" darbu. Tā nolemts, kad raidījumā "Aizliegtais paņēmiens" atklājās bijušā "Lidostas satiksmes" vadītāja kontaktēšanās ar personu, kura, iespējams, saistīta ar nelegālo taksometru rindu tirgošanu. 
Likums piespiedu zemes nomas izbeigšanai iegūst skaidrākas aprises, bet drīzu risinājumu negaida
Diskusijā visas dienas garumā pirmdien, 11. martā, tika meklēts risinājums ieilgušajai problēmai, ka vairāki simti tūkstošu Latvijas daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji dzīvo uz citiem īpašniekiem piederošas zemes un maksā par to nomas maksu. Kaut arī piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanas likumprojekts pamazām iegūst arvien skaidrākas aprises, tā pieņemšana tuvākajā laikā nav gaidāma. Tikmēr arvien tuvojas brīdis, kad saskaņā ar Satversmes tiesas lēmumu tiks atcelti iepriekšējās Saeimas noteiktie piespiedu zemes nomas maksas ierobežojumi.
Saeimā diskutēs par dalītā īpašuma izbeigšanas problēmām
Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija pirmdien rīkos diskusiju par dalītā īpašuma izbeigšanas problemātiku. Mūsu valstī jau vairāk nekā 25 gadus pastāv piespiedu dalītā īpašuma problēma, kad daudzos gadījumos zeme zem ēkām pieder citiem īpašniekiem.
Vai sapnis par eksportu uz Ķīnu ir izsapņots?
Ieguldījumi eksporta veicināšanā uz Ķīnu bijuši lieli, taču kārotā rezultāta nav. Tā atzīst jaunais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ("KPV LV"). Kaut pirms četriem gadiem daudzi Latvijas uzņēmumi ar šo valsti saistīja lielas cerības, nu daudzi sapratuši, ka viņu produktiem tur vietas veikalu plauktos nebūs. 
No 140 personām VID piedzen 2,7 miljonus eiro
Nemaksāt nodokļus vispār vai uzrādīt tikai minimālo algu un dzīvot pāri saviem līdzekļiem Latvijā vairs nevar. Valsts ieņēmumu dienests (VID) pērn nodokļu auditu veicis 140 cilvēkiem, kas pirka dārgus auto vai īpašumus un brauca eksotiskos ceļojumos. Pēc pārbaudes viņu nodokļos nenomaksāto turību novērtēja par gandrīz 3 miljoniem eiro, kas nu tiek piedzīti par labu valstij. Un pārbaudāmo saraksts ir garš. 
Kā sākt biznesu lielo iespēju zemēs Tuvajos Austrumos? Saruna ar sociālantropoloģi Cimdiņu
Lai uzsāktu uzņēmējdarbību Līča valstīs, kas ir liela riska un arī milzīgu iespēju zemes, ekonomiskais kapitāls prioritāšu sarakstā ir pēdējā vietā, svarīgākais ir sociālais, kulturālais un simboliskais kapitāls, pārliecināta sociālantropoloģe, pētniece Latvijas Universitātes (LU) Humanitāro zinātņu fakultātē un Biznesa un ekonomikas vadības fakultātē Agnese Cimdiņa.
No 1 centa līdz 5 eiro VID neatprasīs
Dažādas šajās dienās ir nodokļu maksātāju emocijas, elektroniski ieraugot, ka izveidojies parāds valstij vai ka valsts tomēr ir parādā pašam. Taču bez lielām summām citus pārsteigušas arī neticami mazas summas – viens eiro vai pat viens cents. Ko darīt ar šādu parādu, kuru maksājot, bankas pārskaitījums ir pat divdesmit reižu lielāks nekā pati parāda summa?
Jaunākie
Interesanti