Ekonomika
«Maxima» no tirdzniecības Latvijā uz laiku izņem atsevišķu gaļas produkciju
Lietuvas veikalu tīkls "Maxima" pilnībā apturējis uzņēmuma "Biovela" svaigas gaļas un pusfabrikātu tirdzniecību savos veikalos Lietuvā. Kaimiņvalsts atbildīgais dienests paziņojis, ka, ļoti iespējams, uzņēmuma produkcija bijusi inficēta ar salmonellas baktērijām. Saistībā ar Lietuvā konstatētajām problēmām no tirdzniecības uz laiku izņemti arī atsevišķi gaļas produkti "Maxima" tīklā Latvijā.
Zīle: Baltijas valstīm līdz maijam «jātiek galā» ar «Rail Baltica» pārvaldību
Baltijas valstīm dzelzceļa projekta "Rail Baltica" pārvaldība ir jāuzlabo līdz šā gada maijam, pretējā gadījumā var būt problēmas gan ar 2014.-2020. gada Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā šim projektam paredzētās naudas piesaisti, gan arī plānojot finansējumu projektam nākamajā ES daudzgadu budžetā, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (Nacionālā apvienība).
Par 0,4% pērn pieaudzis Latvijas eksports, bet samazinājies imports
2019. gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās sasniedza 28,52 miljardus eiro – par 14,7 miljoniem eiro jeb 0,1% mazāk nekā 2018. gadā. Eksporta vērtība veidoja 12,8 miljardus eiro, kas ir par 52 miljoniem eiro jeb 0,4% vairāk nek 2018. gadā, bet importa vērtība bijusi 15,73 miljardi eiro, kas ir par 66,7 miljoniem eiro jeb 0,4% mazāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati.
VID izmeklē izvairīšanos no nodokļu nomaksas un «aplokšņu algas» autoservisā
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un “aplokšņu algu” izmaksu. Nenomaksājot pievienotās vērtības nodokli (PVN), iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, pēc sākotnējiem aprēķiniem valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 138 000 eiro apmērā, informēja VID.
Aviācijas radītie izmeši: vai lidmašīnu degvielu aplikt ar nodokli?
Urzulas fon der Leienas vadītā Eiropas Komisija apņēmusies panākt klimata neitralitāti 2050. gadā. Pārmaiņām vajadzētu notikt arī aviācijas nozarē. Tiesa, pagaidām lidmašīnu darbināšanā izmantotā petroleja, kas rada piesārņojumu, nav aplikta ar nodokli. Kritiķi apgalvo, ka tā ir privilēģija, kas būtu jāatceļ, tikmēr aviokompānijām šāds nodoms rada nepatiku.
Eiropas Centrālā banka revidēs savu monetāro politiku un mērķus
Eiropas Centrālā banka (ECB) ir sākusi plašu stratēģisko izvērtējumu par saviem monetārās politikas instrumentiem un mērķiem. Pēdējais reizi par eirozonas monetāro politiku atbildīgā institūcija šādu stratēģisku izvērtējumu veica pirms 16 gadiem. Taču kopš tā laika daudz kas mainījies, pārdzīvota dziļa krīze, eirozonas ekonomikas atkopšanās joprojām ir gausa. ECB izvērtēs arī pašreizējo inflācijas mērķi un to, vai tai varētu būt kāda loma klimatu pārmaiņu iegrožošanā.
Lielākā pretestība «Rail Baltica» īstenošanai ir Igaunijā. Kāpēc?
“Igaunijai riski ir augstākie, bet ieguvumi – mazākie,” saka biedrības "Publiski par "Rail Baltica"" ("Avalikult "Rail Balticust"", turpmāk tekstā ARB) vadītājs Prīts Umala (Priit Humal). Šī nevalstiskā organizācija ir aktīvākais un skaļākais "Rail Baltica" (RB) kritizētājs kopš 2014. gada, organizējot protestus, vācot parakstus, sniedzot tiesā dažādas prasības un bombardējot projekta koordinatorus ar epastiem.
NAP nākamajiem septiņiem gadiem: vairāk nekā 330 inicatīvu, iezīmēti 14,5 miljardi eiro
Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) pabeidzis darbu pie jaunā Nacionālā attīstības plāna (NAP), kur paredzēts nākamajos septiņos gados – no 2021. gada līdz 2027. gadam – īstenot vairāk nekā 330 iniciatīvu par kopumā 14,5 miljardiem eiro. Apjomīgais dokuments ir kā ceļa karte politikas veidotājiem par valsts attīstības redzējumu un nepieciešamajiem investīciju projektiem turpmākiem septiņiem gadiem.
IT jomā absolventu skaits ir ap 700 gadā, nepieciešami - 3000
Latvijā vidēji gadā informācijas tehnoloģiju (IT) jomā studijas pabeidz aptuveni 700 jauni speciālisti, bet nepieciešams aptuveni 3000 absolventu gadā, Latvijas Radio pastāstīja Informācijas tehnoloģiju izglītības fonda valdes locekle Karīna Innus.
(De) Rail Baltica: kāpēc Baltijas ātrvilciens skrien no sliedēm?
Baltijas premjerministriem piektdien, 7. februāri, Tallinā jāvienojas, kā paātrināt ātrvilciena "Rail Baltica" (RB) būvniecību, jo projekta termiņi ir iekavēti un izmaksas pieaug. Latvija un Igaunija vaino Lietuvu, bet tā iecirtīgi pastāv tikai uz savām interesēm. Šogad, kad jāsākas pirmajiem reālajiem RB būvniecības darbiem, kļuvis acīmredzams, ka projekta sākotnēji ieplānotie termiņi netiks izpildīti.
Jaunākie
Interesanti