Ekonomika
Galvenie degvielas piegādātāji Latvijā jau atteikušies no Krievijas naftas
Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Eiropas Savienība spriež par atteikšanos no Krievijas naftas, bet vairākas valstis un uzņēmumi jau ir rīkojušies, un galvenie degvielas piegādātāji Latvijai jau ir atteikušies no Krievijas naftas, vēstīja LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens". Tiesa, tirgū vēl gaidāmas izmaiņas un arī cenas svārstīsies.
Beidzas valsts atbalsts elektrības un apkures rēķinu mazināšanai (papildināts)
Līdz ar aprīļa beigām noslēdzies valsts atbalsta periods vairākiem pasākumiem, ar ko valsts kompensēja iedzīvotājiem energoresursu cenas. Tādēļ, saņemot rēķinus par maiju, iedzīvotājiem jārēķinās ar lielākām izmaksām par elektrību. Jaunus atbalsta pasākumus valdība plāno ieviest gada otrajā pusē, un tie vairs nebūšot tik apjomīgi kā līdz šim.
Eiropas Savienībā no Krievijas naftas varētu atteikties līdz gada beigām
Krievijas naftas embargo un pašreizējā situācija enerģētikas tirgū pēc gāzes piegāžu pārtraukšanas no Krievijas uz Poliju un Bulgāriju ir daži no svarīgākajiem jautājumiem šīsdienas Eiropas Savienības (ES) enerģētikas ministru sanāksmē Briselē. Viens no iespējamiem risinājumiem ir, ka atteikšanās no Krievijas naftas varētu notikt pakāpeniski, lai neveicinātu tās cenu kāpumu pasaules tirgos.
«airBaltic» atver bāzi Tamperē (papildināts)
Latvijas lidsabiedrība “airBaltic” atvērusi jaunu bāzi Tamperē, Somijā, no kurienes būs septiņi tiešie lidojumi papildus jau esošajiem reisiem uz Rīgu, informēja “airBaltic”.
Pasažieris sašutis par «airBaltic» praksi pārdot vairāk biļešu nekā lidmašīnā vietu (papildināts)
Pārdod vairāk biļešu, nekā patiesībā ir vietu – tāda situācija radusies aviokompānijas „airBaltic” reisā no Malagas uz Rīgu, kurā daži pasažieri bija spiesti aizkavēties Spānijā. Viņu vidū ir arī nepilngadīgas skolnieces un kāds tēvs, kuru nošķīra no zīdaiņa un sievas. Uzņēmumā skaidroja, ka vairāk biļešu pārdod, balstoties uz vēsturisko pieredzi, ka daži pasažieri uz lidojumu mēdz neierasties.
Pēc valsts pasūtījuma izstrādāts koka konstrukciju daudzdzīvokļu ēkas tipveida projekts
Lai veicinātu zemu izmaksu, tostarp ekspluatācijas izmaksu, ergonomisku, ērti lietojamu un energoefektīvu mājokļu pieejamību, izstrādāts būvniecības tipveida projekts daudzdzīvokļu dzīvojamai ēkai, kuras pamatā ir moduļveida koka būvkonstrukcijas. Tipveida projekts paredzēts gan pašvaldībām, gan citiem nekustamā īpašuma attīstītājiem dzīvojamā fonda un dzīvokļu īres tirgus attīstībai, informēja Ekonomikas ministrija.
«HansaMatrix» koncerna zaudējumi pērn sasnieguši 1,95 miljonus eiro
Augsto tehnoloģiju uzņēmuma "HansaMatrix" koncerns pagājušajā gadā strādāja ar 21,962 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 2,8% mazāk nekā 2020. gadā, bet koncerna zaudējumi palielinājās 2,3 reizes un bija 1,952 miljoni eiro, liecina biržai "Nasdaq Riga" iesniegtais gada pārskats.
FKTK neizsniegs «Latvijas gāzei» atļauju maksājumiem «Gazprom»
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) speciālās atļaujas maksājumu veikšanai nesniedz uzņēmumiem, bet tikai finanšu iestādēm, kuru klienti lūguši izpildīt maksājumus sankcijām pakļautām personām atsevišķos izņēmuma gadījumos, aģentūrai LETA pavēstīja FKTK pārstāvji, komentējot enerģētikas uzņēmuma AS "Latvijas gāze" lūgumu FKTK sniegt speciālo atļauju izmaiņām norēķinu kārtībā ar Krievijas "Gazprom".
EK nāk klajā ar iniciatīvām likumīgās migrācijas jomā darbaspēka piesaistīšanai
Eiropas Komisija (EK) nākusi klajā ar dažādām likumdošanas, operatīvās un politikas iniciatīvām likumīgās migrācijas jomā. Komisija cer, ka tās dos labumu bloka ekonomikai, stiprinās sadarbību ar trešajām valstīm un ilgtermiņā uzlabos vispārējo migrācijas pārvaldību. Priekšlikumu kopums ietver arī konkrētas darbības, lai personām, kuras bēg no Krievijas iebrukuma Ukrainā, atvieglotu piekļuvi Eiropas Savienības darba tirgum.
Komercreisus uz Daugavpili vairs neveiks «Lux Express»; papildreisi būs Daugavpils autobusu parkam
Pērnā gada septembrī reģionālajos autobusu pārvadājumos tika ieviesti komerciālie maršruti. Tas nozīmē, ka pārvadātāji no valsts vai pašvaldību budžeta dotācijas nesaņem, bet var paši noteikt biļešu cenas un konkurēt viens ar otru. Komercreisi tika uzsākti divos maršrutos: Rīga–Daugavpils un Rīga–Salaspils. Kompānija "Lux Express", kas pasažierus veda uz Daugavpili, nolēmusi no 1. maija komercreisus neveikt. Vieta gan nepaliks tukša – reisu skaitu palielinās Daugavpils autobusu parks, kas arī līdz šim nodrošināja komercreisus maršrutā Rīga–Daugavpils.
Liepājā cels vēl vienu šķeldas katlu māju; tarifu kāpums un parādi gan esot neizbēgami
Apzinoties esošo krīzi enerģētikā, pagājuša gada 1,393 miljonu eiro peļņu uzņēmums "Liepājas enerģija" novirzīs jaunas biomasas katlu mājas būvniecībai. Ņemot vērā dabasgāzes cenas straujo kāpumu, kā arī Krievijas iebrukumu Ukrainā, tas būtiski ietekmē energoresursu cenas un, iespējams, ietekmēs arī turpmāku pieejamību. Precīzus skaitļus šobrīd neviens nenosauc, taču situācija ar dabasgāzi un strauji pieaugošo šķeldas cenu neizbēgami ietekmēs gala cenu. Uzņēmums "Liepājas enerģija" jau prognozē parādnieku skaitu pieaugumu par apkuri.
Arodbiedrību savienība rosina minimālo algu pārskatīt ik gadu; darba devēji aicina būt piesardzīgiem
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) rosinājusi mainīt kārtību, kādā tiek pārskatīta minimālā alga valstī. Savienība vēlas, lai tā tiktu pārskatīta katru gadu, jo tas ļautu minimālo darba samaksu pielīdzināt reālajām preču un pakalpojumu izmaksām. Darba devēji nenoliedz – sakārtot sistēmu, kādā tiek noteikta darba alga, vajadzētu, taču mehāniska tās celšana var radīt problēmas darbiniekiem, kuri saņem lielākas algas.
Darbu sāk jaunais SVF ilgtspējas un trasta fonds
Šodien savu darbu sāk jaunizveidotais Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) noturības un ilgtspējas trasta fonds. Tā mērķis ir palīdzēt valstīm vairot savu noturību pret dažādiem ārējiem satricinājumiem un nodrošināt ilgtspējīgu izaugsmi.
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt