Ekonomika
Liepājā ceļ jaunas rūpnīcas un pārbūvē bijušos «Metalurga» cehus
Vairākos desmitos miljonu mērāmas investīcijas pēdējo gadu laikā Liepājā ieguldījuši dažādi uzņēmumi, kuri būvē jaunas rūpnīcas vai apgūst esošās būves. Pašlaik aktuāli ir vairāki projekti, piemēram, 9 miljonus eiro bijušā „Liepājas metalurga” teritorijā ieguldīs uzņēmums SIA LSEZ „Caljan Rite-Hite Latvia”, kas līgumu noslēdzis ar Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (LSEZ) pārvaldi. Jau ziemā tiks pabeigta arī uzņēmums „SIA “Lesjofors Springs LV” jaunā rūpnīca, kas ir vadošais atsperu ražotājs pasaulē.
Koalīcijas sarunas par 2020. gada budžetu vēl bez atrisinājuma
Sarunas turpinās, bet rezultāta kā nav, tā nav. Koalīcijas partijas vēl aizvien meklē kompromisu nākamā gada valsts budžeta līdzekļu sadalē. Jaunā konservatīvā partija, pēc kuras iniciatīvas budžeta veidošanas sarunas pagājušajā piektdienā tika apturētas, piedāvājusi atkal meklēt naudu, kuru pārdalīt citām vajadzībām.  
Konkurences uzraugi pagaidām liedz «Tīrīgai» sākt atkritumu apsaimniekošanu Rīgā
Pirmdien, 9. septembrī, Konkurences padome pieņēmusi lēmumu noteikt pagaidu noregulējumu, liedzot jaunajam Rīgas atkritumu apsaimniekotājam – akciju sabiedrībai “Tīrīga” – slēgt līgumus ar iedzīvotājiem un uzsākt atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, to Latvijas Televīzijai apstiprināja arī Rīgas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”).
Gada inflācija augustā Latvijā - 3,2%
Šī gada augustā, salīdzinot ar 2018. gada augustu, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 3,2 %, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 3,2 % un pakalpojumiem – par 3,1 %.
Ēdināšana un autoserviss. Kā reemigranti ar atbalstu izvērš biznesu Latvijā
Reemigrantiem arī šogad iespēja gūt atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai vai attīstībai. Šajā gadā valdība lēma finansējumu programmai palielināt. Pērn kopumā visos reģionos atbalstīti tikai deviņi projekti, jo daudzi reemigranti nebija fiksējuši savu uzturēšanās adresi arī ārvalstīs. Starp īstenotajiem projektiem ir autoservisa izveide Priekuļu novadā un mobilais ēdināšanas uzņēmums Saldū.
Medus raža Latvijā šogad vidēji laba; biškopjiem grūtības ar eksportu
Šī gada sezona Latvijas biškopībā esot padevusies vidēji laba, kad no vienas bišu saimes tiek ievākti vidēji 25-30 kilogrami medus, lēš Latvijas Biškopības biedrībā (LBB). Medus šogad ir garšīgs un izceļas ar šķirņu dažādību. Medus lielražotājiem, kas gatavo produkciju eksportē, situāciju gan ir sarežģījusi lētā medus ieplūšana Eiropā caur Ukrainu.
Ābolu raža krusas un sausuma dēļ šajā gadā neliela
Šis gads Latvijas augļkopjiem nav bijis no veiksmīgākajiem. Ogu un augļu ražu ietekmējušas pavasara salnas un krusas bagātā vasara. Tomēr projektam "Skolas auglis" ābolu pietikšot un līdz februārim būšot arī veikalos.
Bezdarbnieku apmācība pie darba devēja ar katru gadu kļūst populārāka
Latvijā ceturto gadu turpinās Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekts "Atbalsts bezdarbnieku izglītībai". Tā ietvaros tiek īstenoti divi pasākumi. Apmācības pēc darba devēja pieprasījuma, kad bezdarbnieks profesiju apgūst darba devēja izvēlētā izglītības iestādē. Otrs ir apmācības pie darba devēja – tā ir iespēja strādāt un vienlaikus mācīties darba vietā, un šis pasākums ar katru gadu kļūst populārāks.
ASV arvien biežāk izskan brīdinājuma signāli par tuvojošos recesiju
ASV salīdzinājumā, piemēram, ar eirozonu pēc globālā finanšu krīzes atguvās salīdzinoši ātri, un ekonomika augusi stabili. Tomēr pēdējā laikā ASV arvien biežāk runā par tuvojošos recesiju. Ekonomisti saskata brīdinājuma signālus, turpinās bažas par ASV prezidenta Donalda Trampa izvērsto tirdzniecības karu ar Ķīnu, kur likmes arvien palielinās. Svarīgs ir arī politiskais faktors – nākamgad rudenī būs ASV prezidenta vēlēšanas, kurās Tramps cīnīsies par otro termiņu amatā. Ekonomikas palēnināšanās vai pat recesija var graut viņa izredzes.
Būvnieku karteļa lietas dēļ sola mainīt likumus
Pārāk detalizētas tehniskās specifikācijas un nereālistiskas tāmes – šādas problēmas esošajā iepirkumu procedūrā izceltas pēc valdības pārstāvju tikšanās ar iepirkumus uzraugošajām iestādēm saistībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizdomām par vismaz 10 valstī vadošo būvnieku karteli, kas tagad likušas apsvērt izmaiņas nozari regulējošajā likumā.
Liepājas cietuma būvniecība kļūst par klupšanas akmeni valdībai budžeta sarunās
Valdība nesaskaņu dēļ lemšanu par 2020. gada valsts budžeta prioritātēm pārceļ uz nākamo nedēļu. Strīdus ābols ir Liepājas cietuma celtniecības termiņi – sākt būvniecību jau nākamgad vai atlikt uz aiznākamo gadu. Tieslietu ministrs, kurš pieprasīja nedēļas pārtraukumu, neizslēdza variantu, ka diskusijas varētu sākt no sākuma.
Minimālo algu līdz 500 eiro piedāvā celt 2021. gadā
Lai gan minimālās algas paaugstināšana no pašreizējiem 430 eiro līdz 500 eiro apspriesta jau saistībā ar 2020. gada valsts budžetu, Finanšu ministrija šādu soli piedāvā spert 2021. gadā. Par nākamā gada un trīs gadu budžeta prioritātēm bija plānots spriest valdībai piektdien, 6. septembrī, taču sēde pārcelta uz nākamo nedēļu.
Jaunākie
Interesanti