Ekonomika
Linkaits un «Latvijas dzelzceļš» atkal apmainās pārmetumiem
Atkal saasinājušās satiksmes ministra Tāļa Linkaita (Jaunā konservatīvā partija) attiecības ar lielākā ministrijas pārraudzībā esošā uzņēmuma “Latvijas dzelzceļš” vadību. Uzņēmums uzskata, ka ministrs turpina graut tā reputāciju, kas mazina starptautisko klientu uzticību. Linkaits pārmetumus noliedz un cer, ka valde drīz amatus zaudēs.    
«All Media Baltics» vadītāja Baiba Zūzena atstās amatu
Mediju grupas “All Media Baltics” vadītāja Latvijā Baiba Zūzena, kura desmit gadus vada uzņēmumu, strādās līdz šī gada 31. augustam, kad viņu valdes locekles amatā nomainīs pašreizējais grupas "All Media Baltics“ valdes priekšsēdētājs Kristians Antings, liecina grupas paziņojums medijiem.
ASV sadeg 45 000 mucas ar viskiju
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Kentuki štatā ugunsgrēkā iznīcināti 45 tūkstoši mucu ar viskiju “Jim Beam”. Noliktavas aizdegšanos, visticamāk, izraisīja zibens.
Nigērija beidzot parakstīs Āfrikas brīvās tirdzniecības zonas līgumu
Nigērijas prezidents Muhammadu Buhari paziņojis, ka Nigērija beidzot parakstīs Āfrikas brīvās tirdzniecības zonas līgumu, kam būtu jānojauc augstie tirdzniecības barjeru tarifi starp Āfrikas valstīm. Tādējādi šī valsts, kas ir lielākā kontinenta ekonomika, kļūs par 53.Āfrikas Savienības valsti, kas parakstījusi līgumu. To vēl atliek izdarīt arī Eritrejai un Beninai.
«Rīgas satiksme» šogad varētu lūgt papildu 11 miljonus eiro
Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" budžeta grozījumos varētu lūgt domei aptuveni 11 miljonus eiro, kas uzņēmuma ieskatā ir neatbilstošas pašizmaksas aprēķina dēļ tam nekompensētā summa par pakalpojumu sniegšanu. Savukārt nākamgad uzņēmumā lēš nepieciešamību pēc 140 miljonu eiro dotācijas.
Kariņš nesaredz iemeslu ekonomikas ministra Nemiro demisijas pieprasīšanai
Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro ("KPV LV") ir panācis, ka "Latvenergo" pagaidu padome ir atkāpusies, līdz ar to nav saredzams iemesls viņa demisijas pieprasīšanai, intervijā Latvijas Radio raidījumam "Krustpunktā" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Vienlaikus Kariņš atzina, ka Nemiro pieņemtais lēmums bijis politisks.
Ne panaceja, ne sudraba lode. Eksperti vērtē, kā čeku loterija palīdzēs cīņā ar ēnu ekonomiku
Ar iespēju reģistrēt čekus, kvītis vai biļetes pirmdien, 1. jūlijā, startēja sen lolotā čeku loterija. Lai mudinātu iedzīvotājus tajā piedalīties, valsts ir apsolījusi dāsnus naudas laimestus, pretī cerot uz diviem labumiem mums visiem. Pirmkārt, ņemt čekus un uzreiz jau pateikt "nē" ēnu ekonomikai, bet, otrkārt, sniegt iespēju Valsts ieņēmumu dienestam (VID) pārbaudīt, cik godīgi nodokļu maksātāji ir čeku izsniedzēji. Uzrunātie eksperti piesardzīgi optimistiski vērtē čeku loteriju un tās pienesumu cīņā ar ēnu ekonomiku.
Igaunija uz 8 stundām apturējusi degslānekļa elektrostacijas; arodbiedrība protestē
Aizvadītās nedēļas nogalē Igaunijas elektroapgādes valsts uzņēmums “Enefit Energiatootmine” pirmo reizi tā vēsturē bija spiests uz laiku apturēt degslānekļa elektrostaciju, jo ražošana kļuva neizdevīga zemo elektroenerģijas cenu dēļ biržā. Uzņēmums uzskata, ka nākotnē stacijas apturēšana varētu kļūt par normu, bet arodbiedrības pret to kategoriski iebilst, ziņo Igaunijas sabiedrisko mediju portāls ERR.
Ar kārtējo kavēšanos trešdien sola izvēlēties «Rīgas satiksmes» padomes locekļus
Vairāk nekā mēnesi pēc paredzētās uzņēmuma “Rīgas satiksme” padomes iecelšanas trešdien, 3. jūlijā, Rīgas vicemērs Vadims Baraņņiks varētu būt izvērtējis konkursā startējušos pretendentus. Pašvaldības izšķiršanās kompānijā iecelt padomi kā vadības darba uzraugu sekoja pēc tam, kad pērnā gada nogalē gaismā nāca korupcijas skandāli un mainījās uzņēmuma valde. Padomes iecelšanas galvenais kavēklis, visticamāk, ir nesaskaņas pašā Rīgas vadībā.
Jaunākie
Interesanti