Ekonomika
Saeimas deputāti desmit stundas diskutē par vienu likumprojektu
Saeimas deputātu vairākums ceturtdien, 28. maijā, noraidīja opozīcijas priekšlikumu dīkstāves pabalstu izmaksāt ikvienam, kurš tam ir pieteicies, kā arī neatbalstīja ierosinājumu atbrīvot no mācību maksas studentus, kurus skārusi Covid-19 krīze. Ārkārtas sēdē no pulksten 9.00 līdz 19.00 tika izskatīts tikai viens likumprojekts, kuram bija iesniegti 22 priekšlikumi.
Gulbenes novadā attīstās lauksaimnieku kooperatīvs
Zemnieki prognozē, ka šis varētu būt graudu ražas rekordu gads. Tam laikus gatavojas lauksaimnieku kooperatīvas “ VAKS” Gulbenes novadā. Palielinot darbības jaudas, top graudu priekšapstrādes un glabāšanas komplekss. Kulšanas sezonā zemniekiem būs iespēja graudaugus nodot bez garām rindām.
Eiropas lauksaimniekiem trūkst darbaroku
Vairākas Eiropas Savienības valstis ceļ trauksmi par darbaroku trūkumu sezonālajiem darbiem. Pārvietošanās ierobežojumu dēļ apdraudētākās ir valstis, kas līdz šim ievērojami paļāvušās tieši uz imigrantu darbaspēku. Tāpēc daudzviet jau tikuši ieviesti dažādi izņēmumi ierobežojumos un likumos, kas ļauj nodrošināt darbaspēka pieplūdumu.  
Ministri nesteidz lauksaimniekiem solīt viesstrādnieku iebraukšanu
Ogu un augļu raža šogad Latvijā solās būt laba. Taču pastāv nopietns risks, ka liela daļa izaudzēto labumu sapūs uz lauka, jo zemniekiem gluži vienkārši trūks darbaroku ražas novākšanai. Par tādu iespēju jau vairākas nedēļas brīdina lauksaimnieku organizācijas un meklē arī politisku atbalstu, lai varētu ievest un nodarbināt  viesstrādniekus no trešajām valstīm.
Kam ministrijas tērēs pārdalīto ES fondu naudu ekonomikas atveseļošanai?
Eiropas Savienības (ES) fondu pārdalītie finanšu līdzekļi tiks piešķirti darbam pie ekonomikas atveseļošanas pasākumiem - ātri ieviešamiem projektiem, kas tiks īstenoti šī gada otrajā pusē un nākamajā gadā. No pārdalītajiem 499 miljoniem eiro vairāk nekā puse jeb 283 miljoni eiro novirzīti transporta jomas projektiem.
Vidējā alga «uz papīra» Latvijā 1100 eiro
2020.gada 1. ceturksnī, salīdzinot ar 2019. gada 1. ceturksni, vidējā mēneša bruto alga jeb pirms nodokļu nomaksas darba samaksa par pilnas slodzes darbu pieaugusi par 6,6 % jeb 68 eiro, sasniedzot 1100 eiro. Savukārt salīdzinājumā ar 2019. gada 4. ceturksni bruto darba samaksa samazinājās par 1,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.
Jaunākie
Interesanti