Sadaļas Sadaļas
Ekonomika
Lidostā «Rīga» cer atjaunot aviokompāniju un galamērķu klāstu pēc Covid-19 krīzes
Covid-19 pandēmijas gadā lidostā “Rīga” uz pusi sarucis pārstāvēto aviokompāniju skaits, tomēr ir cerība, ka līdz ar krīzes mazināšanos izdosies atjaunot iepriekšējo kompāniju un galamērķu piedāvājuma klāstu. Par saviem plāniem paplašināt vai atsākt lidojumus no Rīgas paziņojušas vairākas aviokompānijas, tostarp “British Airways”. Kā pandēmijas sekas izjūt lidosta “Rīga”?
EP deputāti spriež par tirdzniecības līgumu ar Lielbritāniju
Eiropas Parlamentā (EP) notiek balsojums par tirdzniecības līgumu ar Lielbritāniju. Tas lielā mērā noteiks turpmākās attiecības starp Eiropas Savienību (ES) un Apvienoto Karalisti. Ar šo balsojumu tiks pielikts punkts garam Lielbritānijas izstāšanās procesam. Balsojuma iznākums būs zināms trešdien, bet var sagaidīt, ka vairums deputātu balsos „par”.
Levits atkārtoti rosina samazināt PVN latviešu oriģinālliteratūrai un medijiem
Valsts prezidents Egils Levits vēstulē, kurā uzsver valsts valodas konstitucionālo nozīmi, aicinājis valdību paredzēt atbalstu kvalitatīva satura pieejamībai latviešu valodā, samazinot pievienotās vērtības nodokli (PVN) likmi latviešu oriģinālliteratūrai un masu informācijas līdzekļiem latviešu valodā, informēja Valsts prezidenta kanceleja.
PVD aicina neiegādāties mājputnus putnu gripas skartajās valstīs
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis satraucošas ziņas no kaimiņvalsts Lietuvas, kur pagājušās nedēļas nogalē putnu gripa apstiprināta mājputniem 16 nelielās piemājas saimniecībās. Tās mājputnus nelegāli bija iegādājušās no putnu gripas smagi skartās Polijas, informēja PVD.
Ēdināšanas nozare vēlas līdz ar maija svētku brīvdienām atsākt darbu āra terasēs
Ēdināšanas nozares organizācijas darbu āra terasēs cer atsākt līdz ar maija svētku brīvdienām. Jautājumu plānots apspriest Operatīvās vadības grupā. Restorānu biedrības ieskatā šonedēļ valdības sēdē būtu pēdējais brīdis, lai pieņemtu lēmumu par terašu darba atsākšanu, jo daļa uzņēmēju atbalstu nesaņem, kā arī daļai restorānu jau šobrīd būs problēmas ar personāla piesaisti.
«Rail Baltica» projektā sāk energoapgādes apakšsistēmas izstrādi
Dzelzceļa projekta “Rail Baltica” kopuzņēmums AS “RB Rail” apstiprinājis inženierpakalpojumu sniedzējus dzelzceļa sistēmu elektroapgādes apakšsistēmu ieviešanai. Starptautiskā publiskā iepirkumā, kuru organizēja AS “RB Rail”, 23. aprīlī parakstīts līgums ar uzņēmumu apvienību, ko veido “DB Engineering & Consulting GmbH”; “IDOM Consulting, Engineering, Architecture”, “S.A.U. un Italferr S.p.A.” ar kopējo līguma summu 23,2 miljonu eiro apmērā.
Briselē asas cīņas ap zaļās ekonomikas noteikumiem
Efektīvai cīņai ar klimata pārmaiņām ir nepieciešami ne tikai valsts ieguldījumi, bet arī būtiskas privātās investīcijas. Tajā pašā laikā ir svarīgi, ka par zaļām investīcijām netiek dēvēts viss, kas pagadās. Tādēļ Eiropas Komisija ir nākusi klajā ar pirmo pasaulē ilgtspējīgu ekonomisko aktivitāšu klasifikatoru. Politiskās cīņas ap šo šķietami sauso un sarežģīto dokumentu bija asas un ilga līdz pat pēdējam brīdim.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt