Ekonomika
Saeimas deputāte Čigāne: Latvija atbalsta Rubesu «RB Rail» vadībā
Latvija atbalsta Baibu Rubesu Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail" vadībā, jo nav nekādu indikāciju, ka izvirzītie mērķi "Rail Baltica" ātrgaitas dzelzceļa projekta īstenošanā netiktu pildīti. To intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne (partijas "Vienotība" frakcija).
ES nodarbinātības komisāre mudina valstis turpināt reformas
Lai gan Eiropā ir atgriezusies ekonomiskā izaugsme un bezdarba līmenis ir sasniedzis pirmskrīzes līmeni, valstīm ir jāturpina reformas. Tā sarunā ar Latvijas Radio uzsvēra Eiropas Savienības nodarbinātības un sociālo lietu komisāre Marianna Teisena.
«Rīgas enerģija» sola tiesāties par OIK atļauju un prognozē «daudzmiljonu prāvu»
Uzņēmums “Rīgas enerģija” sola tiesā pārsūdzēt Ekonomikas ministrijas (EM) lēmumu atcelt tiesības koģenerācijas stacijai pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros un prognozē, ka “Latvijas valsti sagaida kārtējā daudzmiljonu prāva, pēc kuras nodokļu maksātāji būs spiesti savilkt grožus ierēdņu neprofesionālo lēmumu dēļ”, teikts uzņēmuma paziņojumā medijiem.
Taksometru vadītājiem līdz maija beigām jāreģistrējās īpašā reģistrā
Jebkuram vieglā automobiļa vadītājam, kurš veic pasažieru komercpārvadājumus, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, līdz šā gada 31.maijam būs jāreģistrējas taksometru vadītāju reģistrā, ko uzturēs Autotransporta direkcija (ATD). To paredz valdībā otrdien, 6.martā, atbalstītie noteikumi pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglo automobili, informē ATD pārstāve Zane Plone.
Mobilitātes pabalstus varēs saņemt arī darbam Rīgā
Turpmāk bezdarbniekiem no reģioniem būs iespēja saņemt finanšu atbalstu reģionālajai mobilitātei nokļūšanai darba vietā vai dzīvesvietas īres izmaksu segšanai, uzsākot darbu arī Rīgā, informēja Labklājības ministrija.
Ministrija gatava tiesā aizstāvēt OIK atļauju anulēšanu
Ekonomikas ministrija jau 18 elektrostacijām atcēlusi atļauju pārdot elektrību obligātā iepirkuma (OIK) ietvaros. Ministrija ir gatava arī tiesvedībām, ja kāda no stacijām ministrijas lēmumu par atļaujas atcelšanu apstrīdēs, atzina ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Patmalnieks.
«Altum»: Investoru uzticība Latvijai saglabājusies
Investoru uzticība Latvijai ir saglabājusies, un mūsu valsts finanšu sektorā ir stabilitāte. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") vadītājs Reinis Bērziņš.
Atceļ OIK atļauju SIA «Rīgas enerģija»
Ekonomikas ministrija šā gada 5.martā pieņēmusi lēmumu par atļaujas atcelšanu SIA “Rīgas enerģija” atjaunojamo energoresursu (AER) koģenerācijas elektrostacijai pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros, informēja Ekonomikas ministrijā.
Finanšu tirgus satricina bažas par globālu tirdzniecības karu
Starptautiskie finanšu tirgi nedēļu sākuši ar kritumu saistībā ar bažām par globāla tirdzniecības kara sākšanos. Bažu pamatā ir ASV prezidenta izteikumi par plāniem ieviest vairākus tirdzniecības tarifus, lai atbalstītu vietējos ražotājus uz ārvalstu importu rēķina. Kritiķi uzsver, ka šādi soļi var izraisīt pretreakciju no citām valstīm, kas  sadārdzinās virkni preču gan ASV, gan Eiropas patērētājiem.    
Liepājas ostas uzņēmumiem aizvien neskaidrības par nodokļu reformu
Kaut arī nodokļu reformas ieviestās izmaiņas ir spēkā jau vairāk nekā divus mēnešus, joprojām par to ir daudz jautājumu. Tāds ir Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) kapitālsabiedrību secinājums pēc tikšanās ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvjiem. Turklāt SEZ uzņēmumi bažījas, ka mazināsies viņu konkurētspēja.
Kučinskis apliecina Latvijas atbalstu «RB Rail» vadītājai Rubesai
Latvija nav gatava piekāpties un mainīt „Rail Baltica” projekta īstenotāja Baltijas valstu kopuzņēmuma „RB Rail” vadītāju Baibu Rubesu, kurai Lietuvas un Igaunijas pārstāvji uzņēmumā izteica neuzticību, taču domstarpības starp Baltijas valstīm ir jānovērš, pirmdien, 5.martā, norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).
«ABLV Bank» iesniedz banku uzraugam pašlikvidācijas plānu
“ABLV Bank” pirmdien, 5.martā, Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK) iesniedza bankas iesnieguma projektu par pašlikvidāciju. Likvidācijas pasākumu mērķis ir apmierināt visas klientu un kreditoru saistības pilnā – 100% apmērā, informēja banka.
Valsts par «Conexus» akciju iegādi samaksājusi 57,394 miljonus eiro
Elektroenerģijas pārvades sistēmas operators AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) par pagājušajā gadā iegādātajiem 34,36% Latvijas dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") akcijām samaksājis 57,394 miljonus eiro, aģentūrai LETA apstiprināja AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti