Ekonomika
Saeima aicina saglabāt kohēzijas finansējumu Latvijai
Cerībā uzmundrināt valdību cīņai par Latvijai „iezīmēto” Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fondu līdzekļu saglabāšanu vismaz līdzšinējā apmērā, Saeima ceturtdien, 12.aprīlī, pieņēma īpašu lēmumu par ES finansējumu pēc 2020.gada, kurā aicina turpināt investīcijas dalībvalstu tautsaimniecībās.
«airBaltic» peļņa pērn sasniegusi 4,6 miljonus eiro
Latvijas lidsabiedrības AS "airBaltic" tīrā peļņa pagājušajā gadā sasniegusi 4,6 miljonus eiro, kas par 3,4 miljoniem eiro pārsniedz kompānijas 2016.gada peļņu – 1,2 miljonus eiro, liecina "airBaltic" informācija.
Vairums Liepājā ražoto moduļu māju nonāk Ziemeļvalstīs
Skandināvijā pieaug pieprasījums pēc Latvijā ražotām moduļu mājām. Aprīlī no Liepājas ostas uz salu Zviedrijā tika nogādāta vēl viena krava ar uzņēmumā „MODHUS” saražoto produkciju. Uzņēmums Liepājā darbojas bijušajā Mašīnbūves rūpnīcā, tā izmantojot padomju laiku industriālo mantojumu mūsdienu ražošanai.
Uzņēmēji: vēršanās pret čaulas kompānijām nedrīkst pāraugt raganu medībās
Saeima, visticamāk, jau ceturtdien, 12.aprīlī, sāks skatīt valdības izstrādātos likuma grozījumus, kuru mērķis ir ierobežot čaulas kompāniju darbību Latvijas bankās. Valdība uzsver – grozījumu mērķis esot stabilizēt Latvijas finanšu sistēmu un piesaistīt investīcijas. Tikmēr vairāku nozaru uzņēmēji brīdina – ar šo sāktas jaunas raganu medības, kurā cietēji var izrādīties godīgie uzņēmēji.
ASV prasa britu bankām pārtraukt darījumus ar Krievijas oligarhiem
ASV pastiprinājušas pūliņus, lai liegtu ar Kremli saistītajiem oligarhiem slēgt biznesa darījumus rietumvalstīs. Tādējādi britu bankas brīdinātas, ka tām jāpārtrauc attiecības ar sankcijām pakļautajiem krievu biznesmeņiem, ja tās vēlas saglabāt pieeju ASV finanšu tirgum.
Mūrniece: Risinājums OIK problēmām jāatrod - «lūst vai plīst»
Obligātā iepirkuma komponente (OIK) jeb atbalsta maksājums “zaļās enerģijas” ražotājiem, ko maksā visi elektrības patērētāji, ir “smags mantojums”, un topošajai OIK reformas darba grupai jāatrod risinājums, “lai tur lūst vai plīst”, uzskata Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība).
Mudinās aizsargājamo mežu īpašniekus pieteikties kompensācijām
Vairāk nekā 3000 meža īpašnieku pērn nav pieteikušies ikgadējai “Natura 2000” kompensācijai par mežsaimnieciskās darbības aprobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos, tāpēc Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs no trešdienas, 11. aprīļa, kad sākas pieteikšanās maksājumam, līdz 22. maijam, kad tā noslēgsies, mērķtiecīgi sazināsies ar šiem saimniekiem.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti