Ekonomika
Līdz 2020. gadam samazinās akcīzes nodokli stiprajam alkoholam
Saeimas deputāti pirmdien, 8. jūlijā, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, kas paredz akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam samazināt par 15% līdz 2020. gada 29. februārim. Attiecīgās izmaiņas stāsies spēkā jau 1. augustā. 
Latvijā gada inflācija jūnijā palēninājusies līdz 3%
Vidējais patēriņa cenu līmenis šā gada jūnijā, salīdzinot ar 2018. gada jūniju, palielinājās par 3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 3,1% un pakalpojumiem – par 2,9%.
Zemgales ražotāji tiekas «Novadu garšas» pasākumā Bauskas novadā
Lai popularizētu vietējo produkciju un sekmētu savu produktu izmantošanu arī skolēnu ēdināšanā, šovasar visos reģionos notiek Latvijas Lauku konsultāciju centra (LKKC) organizētais pasākums ''Novadu garša''. Bauskas novadā, kur aizvadīts ceturtais festivāls, Zemgales garšu pārstāvēja 21 mazais ražotājs.
Vai brīvībā turēto vistu bizness var būt sekmīgs? Lauras Irbes pieredze
Latvijā ir visdējīgākās vistas un vislielākie olu ēdāji Baltijas valstīs. Gadā mēs apēdam 800 miljonus olu, ko izdējušas gan sprostos, gan kūtīs, gan brīvībā turētās vistas. Neraugoties uz augstāku cenu, tieši brīvo vistu olas pēdējā laikā tirgū ir īpaši pieprasītas. Ar šādu biznesu nodarbojas arī Lauras un Laura Irbju saimniecība Kocēnu pagastā.
Daugavpili būvēs lieljaudas šķeldas katlumāju
Daugavpils pašvaldība sāk projektu par siltumcentrāles Nr.3 pārbūvi uz apkuri ar šķeldu, kas „Daugavpils siltumtīklu” pastāvēšanas vēsturē būs vērienīgākais projekts. Tas nozīmē, ka pilsēta turpmāk varēs ražot siltumenerģiju patstāvīgi un samazināt siltumenerģijas tarifu. Pašlaik vairāk nekā 50% no patērējamās siltumenerģijas pilsēta iepērk no privātajiem uzņēmējiem. Lai sāktu lieljaudas katlumājas izbūvi, pašvaldība ņems aizņēmumu gandrīz 10 miljonu eiro apmērā.
KP: Latvija karteļu apkarošanā ir trešā aktīvākā Eiropas Ekonomikas zonā
Latvijas Konkurences padomes (KP) darbs karteļu apkarošanā novērtēts kā trešais aktīvākais starp visām Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) jurisdikcijām, laikā no 2016. gada līdz 2019. gadam piemērojot sodošus lēmumus 11 karteļa lietās. Par to KP informēja, atsaucoties uz “Policy and Regulatory Report” (PaRR) analīzi.
ZM vēlas paplašināt īpašo nodokļu režīmu sezonas laukstrādniekiem; FM skeptiska
Sezonas laukstrādniekiem noteiktais īpašais nodokļu režīms, kas ir spēkā kopš 2014. gada un piemērojams augļkopības un dārzkopības nozarē strādājošajiem, būtu jāpaplašina, tajā iekļaujot arī citas lauksaimniecības jomas, uzskata Zemkopības ministrija (ZM). Tikmēr Finanšu ministrija (FM) ir piesardzīgāka, norādot, ka nodokļa atvieglojums nav sasniedzis sākotnēji izvirzītos kritērijus, tāpēc šobrīd nodokļa režīms nav jāpaplašina.
Polija no ienākuma nodokļa atbrīvos gados jaunus strādājošos
Polijas parlaments apstiprinājis likumprojektu, kas paredz atbrīvot no ienākuma nodokļa maksāšanas lielāko daļu strādājošo vecumā līdz 26 gadiem. Tādējādi Polijas varas iestādes cer novērst gados jaunu cilvēku aizceļošanu darba meklējumos uz citām Eiropas Savienības valstīm.
Sāks divu «Rail Baltica» posmu projektēšanu Latvijā – sagaida sabiedrības iesaisti
Piektdien, 5. jūlijā, parakstīts līgumus par divu dzelzceļa līnijas “Rail Baltica” trases posmu projektēšanu un sāksies pirmie detalizētās projektēšanas darbi, kuru laikā pašvaldības un nevalstiskās organizācijas vēl varēs iesaistīties un koriģēt plānu, intervijā Latvijas Radio pastāstīja “Rail Baltica” reģionālais vadītājs Ģirts Bramans.
Potenciālo «Latvenergo» padomes locekļu vērtēšanai būs mēnesis laika
Par spīti Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra paustajām bažām nozares ministrs Ralfs Nemiro (“KPV LV”) ir pārliecināts, ka jauno “Latvenergo” padomi izdosies atrast jau līdz septembra vidum. Pieteikšanos gan plānots izsludināt tikai pēc mēneša, un tā varētu ilgt divas nedēļas, kas nozīmē, ka kandidātu izvērtēšanai atliks vien mēnesis laika.
Jaunākie
Interesanti