Ekonomika
Negaidīt spriedumu, bet vērtēt reputāciju – IUB pieļauj jaunu kritēju iepirkumos
Risku mazināšanai publiskajos iepirkumos, tostarp par iespējamo karteļu veidošanos, tajos varētu iekļaut jaunu kritēriju pretendentiem – reputācijas riska novērtēšanu. Pašlaik pretendentu iespējams izslēgt vien pēc notiesājoša sprieduma, diskusijā LTV raidījumā “Tieša runa” norādīja Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītāja Dace Gaile.
PVD neļauj «Lat Eko Food» nodot labdarībai biezeņus, kur iepriekš konstatēta toksiska viela
Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nav atbalstījis zīmola "Rūdolfs" dārzeņu un augļu biezeņu ražotāja SIA "Lat Eko Food" ieceri nodot labdarībai produkciju, kurā iepriekš konstatēts paaugstināts toksiskas vielas – mikotoksīna patulīna – līmenis. Līdz ar to jūnija pirmajā pusē no tirdzniecības izņemtie vairāki uzņēmuma ražotie augļu biezeņi iznīcināti, liecina PVD un uzņēmuma sniegtā informācija.
Eiropā pieaug koplidošanas platformas popularitāte
Privātā aviācija kādreiz bijusi pa kabatai tikai īpaši turīgiem cilvēkiem. Taču tagad parādās aizvien jaunas iespējas, kas samazina lidojumu izmaksas un dārgo hobiju padara pieejamu. Viena no tādā iespējām ir “Wingly” – kopbraukšanas platforma, tikai debesīs.   
LTRK par budžetu 2020: Galvenās bažas par pēkšņām nodokļu izmaiņu idejām
Uzņēmēji cer, ka valdība turēs solījumus nemainīt nodokļu politiku un, apspriežot nākamā gada budžetu, neparādīsies pēkšņas, iepriekš neizdiskutētas idejas celt kādus nodokļus, intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
Vērienīgo Kurzemes loka elektrolīniju projektu rudenī nodos ekspluatācijā
Vērienīgu elektropārvades stiprināšanas projektu – Kurzemes loku – “Augstsprieguma tīkls” (AST) jau nodeva pagaidu ekspluatācijā un tuvāko divu mēnešu laikā plāno pabeigt dokumentācijas sakārtošanu, lai līnija oficiāli varētu uzsākt darbu, Latvijas Radio  pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Arnis Staltmanis.
Samazinātā nodokļa likme alkoholam veido robu valsts budžetā
Līdz ar nodokļa likmes samazināšanu strauji kritušies ieņēmumi no akcīzes nodokļa alkoholam. Gan jūlijā, gan augustā iekasēts par aptuveni pieciem miljoniem eiro mazāk, nekā iepriekš plānots. Finanšu ministrs Jānis Reirs ir pārliecināts, ka turpmākajos mēnešos ieņēmumi pieaugs, jo tirgotāji sāks iepirkt alkoholu ar samazināto akcīzes nodokli.
Rosina valstij kompensēt pensiju piegādi pilnā apjomā, nevis tikai tās sadārdzinājumu
Valstij būtu jākompensē pensiju piegāde pilnā apjomā, nevis tikai tās sadārdzinājums, otrdien, 10. septembrī, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē rosināja vairāki uzaicinātie. Labklājības ministrija piedāvā kompensēt tikai sadārdzinājuma starpību. Turklāt nepieciešamības gadījumā tikai pirmās un otrās grupas invalīdiem, kā arī cilvēkiem vecumā virs 80 gadiem.
Eksperte: Nenomaksātā PVN apmēra kritums vēl neliecina par veiksmi cīņā ar ēnu ekonomiku
Latvijā pērn ievērojami mazinājies nenomaksātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmērs, sasniedzot 10% no kopējās nodokļu masas, jaunākajā pētījumā secinājusi Eiropas Komisija. Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Finanšu ministrija uzsver, ka augļus sācis nest iepriekšējais gads pēc cīņas ar PVN nemaksātājiem, bet eksperte brīdina – šie skaitļi vēl neliecina, ka cīņa ar nodokļu nemaksātājiem ir sekmīga.      
«Lursoft»: Atkritumu savākšanas nozarē jau tagad dominē atsevišķi uzņēmumi
Atkritumu apsaimniekošanas nozares 2018. gada kopējais apgrozījums sasniedza 130,53 miljonus eiro, gūta 10,58 miljonus eiro peļņa, un Valsts ieņēmumu dienests (VID) administrētajos nodokļos samaksāts 22,41 miljons eiro. Ar darba vietām nozare pērn nodrošinājusi 2,9 tūkstošus strādājošo. Tāda izskatās atkritumu savākšanas nozare, tajā pašā laikā lauvas tiesu no kopējā apgrozījuma, peļņas dod nozares līderis - liecina "Lursoft" datu analīze.
Aptauja: «Normālai dzīvošanai» cilvēkiem mēnesī vajag 1466 eiro
Summa, kura cilvēkiem vajadzīga normālai dzīvei, turpina augt, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati. Vairāk nekā 1000 cilvēku aptaujas dati rāda, ka šogad vēlamais ienākumu apjoms mēnesī sasniedzis vēsturiski augstāko rezultātu. Prognozes liecina, ka šī summa turpinās augt. 
ASV sāk izmeklēšanu par «Google» monopolstāvokli
50 Amerikas Savienoto Valstu (ASV) štatu amatpersonas ierosinājušas izmeklēšanu par interneta kompānijas “Google” iespējamo monopolstāvokli. Šā gada sākumā gandrīz pusotru miljardu eiro sodu par konkurences noteikuma pārkāpšanu uzņēmumam jau piemēroja Eiropas Komisija.
Jaunākie
Interesanti