Sadaļas Sadaļas
Ekonomika
Latvijas plāns «ES finanšu potei» iesniegts Eiropas Komisijā
Finanšu ministrija (FM) piektdien, 30. aprīlī, oficiāli iesniegusi Eiropas Komisijā (EK) Latvijas Atveseļošanas fonda plānu, informēja ministrijā. Atveseļošanas fonda plāns EK iesniegts par visu atbalsta grantu daļu 1,82 miljardu eiro apmērā, kas ir maksimālais Latvijai pieejamais finansējuma apjoms, balstoties uz aktuālajām ekonomikas prognozēm.
Bijušā «Liepājas metalurga» elektrotēraudkausēšanas komplekss un nekustamie īpašumi pārdoti Turcijas investoram
Turcijas investors noslēdzis līgumu par "Liepājas metalurga" elektrotēraudkausēšanas kompleksa un nekustamā īpašuma iegādi. Pēc sākotnējās informācijas, turki par to samaksās 3 miljonus eiro. Savukārt Liepājas domes un Speciālās ekonomiskā zonas (SEZ) vadība apsver izmantot savas pirmpirkuma tiesības – iegādāties krāsni un tās teritoriju, lai tā nenonāktu minēto investoru rokās. 
Būvniecības izmaksas martā – par 1,6% augstākas nekā mēnesi iepriekš
Būvniecības izmaksu līmenis Latvijā 2021. gada martā, salīdzinot ar februāri, palielinājās par 1,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas pieauga par 3%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,7%, savukārt strādnieku darba samaksa samazinājās par 0,4%.
Tiesa ļauj Ekonomisko lietu tiesas tiesnesei pagaidām apturēt, bet saglabāt maksātnespējas administratores amatu
Administratīvā rajona tiesa apmierināja topošās Ekonomisko lietu tiesas (ELT) tiesneses Katarīnas Sniedzes lūgumu par pagaidu noregulējuma piemērošanu un uzlika pienākumu Maksātnespējas kontroles dienesta (MKD) direktoram septiņu dienu laikā apturēt pieteicējas darbību maksātnespējas procesa administratores amatā līdz 2024. gada 7. martam, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Latvijas kopbudžetā gada pirmajā ceturksnī 526,2 miljonu eiro deficīts
Konsolidētā kopbudžeta ieņēmumi šogad pirmajā ceturksnī bija par 20 miljoniem eiro jeb 0,7% lielāki nekā 2020. gada attiecīgajā periodā, veidojot 2,8 miljardus eiro. Savukārt izdevumi nozīmīgā atbalsta tautsaimniecībai Covid-19 seku mazināšanai ietekmē bija par 617,5 miljoniem eiro jeb 22,8% augstāki nekā pērn attiecīgajā periodā, sasniedzot 3,3 miljardus eiro. Līdz ar to kopbudžetā šā gada pirmajā ceturksnī veidojies 526,2 miljonu eiro deficīts, kamēr pērn attiecīgajā periodā kopbudžetā bija 71,3 miljonu eiro pārpalikums, informēja Finanšu ministrijā (FM).
Pandēmija nākusi par labu «Google», uzņēmums guvis rekordpeļņu
“Google” mātesuzņēmums “Alphabet” vēsta, ka gada pirmais ceturksnis uzņēmumam bijis ļoti ienesīgs, jo izdevies uzlabot ieņēmumu un peļņas rādītājus. Covid-19 pandēmijas laikā liela daļa sabiedriskās aktivitātes ir pārcēlusies uz mājām un interneta vidi, tādēļ cilvēki arvien vairāk izmanto dažādus “Google” koncerna pakalpojumus.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt