Ekonomika
«SEB banka» pārtraukusi jaunu kodu karšu izsniegšanu
"SEB banka" pārtraukusi jaunu kodu karšu izsniegšanu, kā arī veikusi citas izmaiņas, tostarp palielinot komisijas maksu par skaidras naudas izņemšanu bankomātos, ja tiek izņemti vairāk nekā 600 eiro, liecina "SEB bankas" sniegtā informācija.
Dombrovskis: «Brexit» būtiski eirozonu neietekmēs
Lielbritānijas iziešana no Eiropas Savienības (ES) būtisku ietekmi uz eiro kā valūtu vai eirozonas vai ES ekonomisko attīstību neatstās, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis (“Vienotība”).
Briti cenšas prognozēt lielceļu noslodzi pēc «Brexit»
Lielbritānijā veikts eksperiments, kurā pētīta lielceļu iespējamā noslodze pēc valsts izstāšanās no Eiropas Savienības. No Manstonas lidostas uz Duvras ostu pie Lamanša kanāla nosūtīts kravas automašīnu konvojs, lai konstatētu, kurās vietās veidojas lielākie sastrēgumi.
Potenciālais ekonomikas ministrs no «KPV LV» sola OIK likvidēt līdz gada vidum
Kamēr aizejošā valdība vērtē Ekonomikas ministrijas plānu elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes (OIK) sistēmu likvidēt līdz 2022. gadam, partija “KPV LV”, kurai Krišjāņa Kariņa (“Jaunā Vienotība”) potenciālajā valdībā paredzēts ekonomikas ministra amats, sola OIK likvidēt pusgada laikā. Kā tieši to paveikt, pagaidām partija neatklāj.
VIDEO: Konferences «Eiro 5 gadi Latvijā» pirmā diena
2019. gadā Eiropas Savienības (ES) valstu iedzīvotāji atzīmēs 20 gadus kopš eiro ieviešanas. Savukārt Latvija svinēs pirmos piecus gadus kopš pievienošanās eirozonai. Par godu šim notikumam Eiropas Komisija (EK) un EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis Rīgā 2019. gada 7. un 8. janvārī organizē augsta līmeņa konferenci “Eiro 5 gadi Latvijā.” Konference vienlaikus ir arī diskusiju cikla “Dialogs ar iedzīvotājiem”, kas nākamgad tiks veltīts eiro 20. gadadienai, atklāšanas pasākums ES dalībvalstīs. Konference būs skatāma arī LSM.lv tiešraidē. 
Gala lēmums par OIK atcelšanu būs jāpieņem jaunajai valdībai
Ministri uzklausīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumus par elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes jeb OIK atcelšanu no 2022. gada, to nomainot pret atbalstu, kas būtu balstīts tirgus principos – “zaļās enerģijas” ražotājiem piemaksājot. Gala lēmums par OIK atcelšanu gan atstāts jaunās valdības pārziņā. 
VID «Baltais saraksts» būtiski paplašināsies – līdz apmēram 3000 uzņēmumiem
Valsts ieņēmumu dienests (VID) no šā gada sākuma Padziļinātās sadarbības programmu jeb tā saukto uzņēmumu "Balto sarakstu" būtiski paplašinās – iepriekš šajā sarakstā bija 79 uzņēmumi, bet tagad tie būs apmēram 3000 uzņēmumi. Visvairāk sarakstu papildinās mazie un vidējie uzņēmumi, to telefonintervijā Latvijas Radio atzina VID vadītāja amata pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.
Digitālā sektora uzņēmumu aplikšana ar nodokļiem Eiropā diskusiju krustugunīs
Pieaugot digitālās ekonomikas apgrozījumam, arvien biežāk tiek aktualizēts jautājums par tehnoloģiju kompāniju maksātajiem nodokļiem. Eiropas Parlaments pērnā gada nogalē atbalstījis ieceri ar nodokļiem apliekamajos ienākumos iekļaut arī ieņēmumus, kas gūti, veidojot un piegādājot digitālo saturu. Tikmēr atsevišķi eksperti norāda, ka, tā kā vairums lielo tehnoloģiju kompāniju ir bāzētas ārpus Eiropas Savienības, jautājums par digitālā sektora uzņēmumu aplikšanu ar nodokļiem ir jārisina plašākā mērogā. 
Dombrovskis: Latvija pēc eiro ieviešanas cerēja uz lielākiem ieguvumiem investīciju jomā
Ja Latvija pirms pieciem gadiem nebūtu ieviesusi eiro, tad investīcijas Latvijā būtu bijušas par 5% zemākas. To intervijā Latvijas Radio teica tā brīža valdības vadītājs, pašreizējais Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis, vienlaikus atzīstot, ka pēc eiro ieviešanas Latvija cerēja uz lielākiem ieguvumiem investīciju jomā.
Liepājas ostā 2018. gadā bijis lielākais kravu apgrozījums
2018. gadā bijis absolūti lielākais kravu apgrozījums Liepājas ostā; tas ir sasniedzis vairāk nekā 7,5 miljonus tonnu. Šie dati vēl tiek precizēti, taču, visticamāk, tiks sasniegts rekords. Pēdējo reizi rekords fiksēts 2012. gadā, kad Liepājas ostā pārkrauti 7,43 miljoni tonnu. 
Mazajiem veikaliem pieaug konkurence
Pavisam nesen lielveikalu tīkli “Rimi” un “Maxima” sākuši veidot arī mazus veikalus pilsētu centros un pamazām izkonkurēt tos, kas gadiem darbojušies šajā segmentā.
Jaunākie
Populārākie
Interesanti