Ekonomika
«Rail Baltica» projekta ieviesēji Briselei apliecina sagaidāmo kavēšanos un izmaksu kāpumu
No Rīgas uz Berlīni ar vilcienu 2026. gadā, kā sākotnēji plānots, vēl aizbraukt nevarēs. Jaunajā dzelzceļa projektā «Rail Baltica» iesaistītās visas trīs Baltijas valstis, tiekoties ar Eiropas Savienības (ES) Inovāciju un infrastruktūras aģentūru, nav slēpušas, ka projekta ieviešana kavējas. Turklāt sagaidāms arī izmaksu kāpums, ko projekta ieviesēji gan raksturo kā nelielu.
«Boeing» aptur lidojumus ar «737 MAX» lidmašīnām
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps ar īpašu rīkojumu aizliedzis aviolaineru “Boeing 737  MAX” lidojumus valsts gaisa telpā. Līdzīgu lēmumu trešdien pieņēma Eiropas Savienības dalībvalstis un vēl pirms tam arī Ķīna, Kanāda un citas valstis. Ceturtdien ASV aviobūves kompānija "Boeing" apturēja visu savu "737 MAX" sērijas lidmašīnu lidojumus - 370 lidmašīnas visā pasaulē.
Autobūves gigants «Volkswagen» likvidēs tūkstošiem darbavietu
Vācijas autobūves gigants "Volkswagen" tuvākajos gados likvidēs tūkstošiem darbavietu, lai ietaupīto naudu reinvestētu elektroautomobiļu attīstītībā. Par spīti tā dēvētajam „dīzeļgeitas” skandālam krāpjoties ar kaitīgo izmešu rādītājiem, "Volkswagen" peļņa pērna augusi par vairākiem procentiem.
TV skatītākais kanāls februārī – LTV1
Konsolidētās televīzijas (TV) skatītākais kanāls februārī bija LTV1, kuram seko TV3 un Pirmais Baltijas kanāls (PBK), liecina pētījumu kompānija “Kantar TNS” dati.
Centrāltirgū jaunās pārdošanas letes rada grūtības gan pircējiem, gan pārdevējiem
Šī gada sākumā apmeklētājiem pēc renovācijas tika atklāts atjaunotais Rīgas Centrāltirgus gastronomijas paviljons. Sajūsmu par jaunajām telpām drīz vien noslāpēja šī paviljona vides pieejamības problēmas. Pārdošanas letes ir tik augstas, ka tām klāt nevar piekļūt cilvēki ar kustību traucējumiem. Bažas arī par darba drošības pārkāpumiem - pārdevējas, lai aizsniegtu uz letes stāvošos produktus spiestas pakāpties uz paliktņiem, par kuru drošību nav pārliecināta Valsts darba inspekcija.
Atbalstam mežsaimniecībā būs pieejami 7 miljoni eiro
No 1. aprīļa Lauku atbalsta dienestā (LAD) mežu īpašnieki varēs pieteikties finansējumam par kopējo summu vairāk nekā 7 miljoni eiro. Līdzekļi paredzēti meža ieaudzēšanai, meža ugunsgrēkos un dabas katastrofās iznīcināto platību atjaunošanai, kā arī jaunaudžu retināšanai un neproduktīvu mežaudžu nomaiņai.
Banku kodu kartes vēl «neizmirst», tomēr tās lieto divreiz mazāk
2019. gada septembrī spēkā stāsies jauna Eiropas Komisijas regula, kas pastiprina prasības kodu karšu lietošanai. Līdz ar to bankām jāievieš papildu drošības elementi vai kodu karšu izmantošanas limiti. Kā liecina Finanšu nozares asociācijas dati, šī gada janvārī 54,6% banku klienti izmantoja lietotni viedtālrunī, 14,8% izmantoja kodu kalkulatorus, bet 30,6% joprojām izmantoja kodu kartes.
«airBaltic» par aptuveni 12,6 miljoniem eiro pirks lidojumu simulatoru
Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" no globālā aviācijas apmācības līdera "CAE" pasūtījusi "Airbus A220" D līmeņa lidojumu simulatoru. Jauno "CAE 7000XR" sērijas simulatoru paredzēts saņemt līdz 2019. gada beigām, un tas izmaksās aptuveni 12,6 miljonus eiro, informē aviokompānijā.
Ienākumu deklarācijas 2018: Strādājošo parāds valstij sasniedzis 2,7 miljonus
No tiem nodokļu maksātājiem, kuri pirmie iesniedza aizvadītā gada ienākumu deklarācijas, jau 31 464 cilvēkiem budžetā kopumā būs jāatmaksā aptuveni 2,7 miljonu eiro liels nodokļa parāds, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu metodikas galvenā inspektore Marija Radzjušonoka.  
Taksometriem lidostās un ostās būs īpašas prasības un licences (precizēts)
Lai sakārtotu taksometru nozari, iecerēts ieviest taksometru mobilo lietotņu reģistru, noteikt īpašas prasības taksometriem lidostās, ostās, dzelzceļa stacijās, kur būs jānodrošina braucieni par fiksētu cenu ar priekšapmaksas kuponiem, kā arī piešķirs pasažieriem tiesības pārtraukt braucienu un nemaksāt par to, ja nebūs ieslēgts skaitītājs vai uzskaite mobilajā lietotnē, paredz valdības otrdien, 12. martā, atbalstītie  grozījumi “Autopārvadājumu likumā”.
ASV un Ķīna sper nākamos soļus pretī tirdzniecības kara izbeigšanai
Otrdien, 12. martā, sazvanījušās ASV un Ķīnas amatpersonas un apspriedušas nākamos soļus, lai virzītos tuvāk jaunam tirdzniecības nolīgumam. Tiesa, detalizētāka informācija netika izpausta. Iepriekš ASV prezidents Donalds Tramps martā paredzēto tarifu paaugstināšanu Ķīnas precēm atlika, norādot uz progresu tirdzniecības sarunās ar Pekinu. Tāpat Baltais nams noliedzis, ka Trampa un Ziemeļkorejas līdera tikšanās būtu atstājusi negatīvu ietekmi uz ASV un Ķīnas attiecībām.
Jaunākie
Interesanti