Ekonomika
Putnu gripas risku dēļ noteiks pastāvīgas biodrošības prasības mājputnu turēšanai
Putnu gripas risku dēļ noteiks pastāvīgas biodrošības prasības mājputnu turēšanai
Latvijā turpinoties augsti patogēnās putnu gripas izplatībai savvaļas putnu populācijās, Zemkopības ministrija ar putnkopības nozari vienojās par nepieciešamību turpināt ievērot biodrošības prasības, kas samazina risku šīs infekcijas slimības nonākšanai mājputnu ganāmpulkos. Tādēļ plāno noteikt pastāvīgas biodrošības prasības, informēja ministrija.
Bezdarba līmenis Latvijā pirmajā ceturksnī samazinājies līdz 6,4%
Bezdarba līmenis Latvijā pirmajā ceturksnī samazinājies līdz 6,4%
Bezdarba līmenis Latvijā 2023. gada 1. ceturksnī bija 6,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,3 procentpunktiem, bet gada laikā – par 0,9 procentpunktiem.
«Skolotājiem tur būs kā paradīzē.» Ar jauno Tehnoloģiju centru Kuldīgā cer piesaistīt kokrūpniecības...
«Skolotājiem tur būs kā paradīzē.» Ar jauno Tehnoloģiju centru Kuldīgā cer piesaistīt kokrūpniecības speciālistus
Kokrūpniecības uzņēmumi un nozares pārstāvji ar cerībām raugās uz jauno Kurzemē veidoto Tehnoloģiju centru. To veido Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma paspārnē, un centrs kalpos arī pieaugušo izglītībai. Tās būs mūsdienīgas iespējas apmācīt jaunos galdniekus, restauratorus, mēbeļu dizainerus un citus speciālistus, kas nepieciešami nozarei.
Latvija stiprina ekonomisko sadarbību ar Ukrainu
Latvija stiprina ekonomisko sadarbību ar Ukrainu
Ukraina ļoti novērtē Latvijas finansiālo un cita veida atbalstu tās ceļā uz valsts atjaunošanu, pēc tikšanās ar Ukrainas uzņēmējus pārstāvošajām asociācijām trešdien Kijivā atzina ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība).
«Gazprom» peļņa pērn sarukusi par vairāk nekā 40%
«Gazprom» peļņa pērn sarukusi par vairāk nekā 40%
Krievijas valsts kontrolētā enerģētikas uzņēmuma "Gazprom" tīrā peļņa 2022. gadā ir samazinājusies par 41%. Pērn uzņēmums nopelnīja 1,2 triljonus rubļu jeb 13,8 miljardus eiro. Salīdzinājumam, 2021. gadā "Gazprom" tīrā peļņa bija 2,1 triljons rubļu jeb 24,3 miljardi eiro.
Mājsaimniecībām elektrības sadales tarifs no jūlija pieaugs par 5–18 eiro un vairāk
(papildināts)
Mājsaimniecībām elektrības sadales tarifs no jūlija pieaugs par 5–18 eiro un vairāk (papildināts)
No šā gada 1. jūlija Latvijā vidēji par trešdaļu pieaugs elektroenerģijas sadales un pārvades tarifi, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK), kas apstiprinājusi jaunus AS "Sadales tīkls" (ST) un AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) tarifus. Vērtēšanā tarifos iekļautās izmaksas būtiski samazinājušās, tomēr tās abiem operatoriem ir augstākas nekā pašlaik esošajā tarifā ietvertās.
Līdz ar elektroauto skaita pieaugumu sakuplo arī uzlādes punktu tīkls
Līdz ar elektroauto skaita pieaugumu sakuplo arī uzlādes punktu tīkls
Pēdējo divu gadu laikā elektroauto skaits pieaug – nozarei bijusi straujākā izaugsme kā jebkad agrāk. Tādēļ pieaug arī elektroauto uzlādes punktu skaits. Vairāki Latvijas Radio uzrunātie eksperti pauda, ka uzlādes tīkls ir optimāls, bet "Enefit" biznesa attīstības departamenta analītiķis Daniels Treņins uzskata, ka Latvija atpaliek no citām Eiropas valstīm. 
Stiklspārņi iznīcina upenes; dažviet izpostīti 75–100% ogu lauku
Stiklspārņi iznīcina upenes; dažviet izpostīti 75–100% ogu lauku
Upeņu raža šogad Latvijā būs maza un dažās lielsaimniecības pat nebūs vispār. Iemesls ir gan aprīlī un maija sākumā piedzīvotās stiprās salnas, gan jāņogu stiklspārnis – kaitēklis, kurš iznīcina upenes, jāņogas un ērkšķogas. Daļai bioloģisko saimniecību tas jau iznīcinājis 75–100% upeņu lauku.
FM: Šogad plānotas vēsturiski lielākās investīcijas no ES fondiem; jāpaātrina noteikumu apstiprināša...
FM: Šogad plānotas vēsturiski lielākās investīcijas no ES fondiem; jāpaātrina noteikumu apstiprināšana
2023. gadā Latvijas tautsaimniecības attīstībā plānoti vēsturiski augstākie investīciju apjomi no Eiropas Savienības (ES) fondiem un Atveseļošanas fonda (AF) – ap 1,2 miljardiem eiro, tādēļ jāpaātrina investēšanas noteikumu sagatavošana un apstiprināšana. Par to liecina otrdien, 23. maijā, Ministru kabineta (MK) sēdē skatītais Finanšu ministrijas (FM) informatīvais ikmēneša ziņojums par ES fondu un ārvalstu finanšu palīdzības ieviešanas statusu.
Lauksaimniekiem daļēji segs arī sējumu apdrošināšanas polises pret uguns risku
Lauksaimniekiem daļēji segs arī sējumu apdrošināšanas polises pret uguns risku
Lauksaimniekiem būs pieejams atbalsts sējumu, stādījumu un dzīvnieku apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu segšanai, tostarp tagad atbalstu varēs saņemt arī par polisi, kas apdrošina pret uguns risku. To paredz valdībā otrdien, 23. maijā, apstiprinātā kārtība par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu dzīvnieku, sējumu un stādījumu apdrošināšanai 2023.–2027. gada plānošanas periodā.
Svarīgākais šobrīd