Ekonomika
Latvijā trūkstot ne tikai vienkāršā darba darītāju, bet arī spēcīgu līderu
Lai gan bezdarbnieku ir vairāk nekā brīvo darbavietu, līdz 5,7% nokritušais bezdarba līmenis rāda, ka tas ir visai tuvu dabiskajam. Tas nozīmē, ka pie šādiem rādītājiem sākt trūkt darbaspēka, bet strādājošo noturēšanai ir jāceļ algas, jo izdevīgāku piedāvājumu dēļ palielinās darbaspēka migrācija. Taču trūkums ir ne tikai mazāk kvalificēto darbinieku segmentā. Pašlaik ir vērojams arī spēcīgu līderu deficīts. Kādas tam ir sekas, un ko darīt?
«Sējēja 2019» «Jaunais veiksmīgais zemnieks» - Santa Kuzmika no Latgales
Piektdien Jelgavas pilī, Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā, tika paziņoti konkursa “Sējējs 2019” uzvarētāji. “Sējējs” ir Zemkopības ministrijas balva, kura tiek pasniegta jau 26. reizi, nosakot labāko ieguldījumu lauku attīstībā. Starp deviņām nominācijām balvu kategorijā “Jaunais veiksmīgais zemnieks” šogad saņēma zemniece no Ludzas novada Briģu pagasta Santa Kuzmika.
Tramps: ASV un Lielbritānijas tirdzniecības vienošanās atbilstoši jaunajam «Brexit» līgumam nav iespējama
Amerikas Savienotās Valstis (ASV ) nevarēs noslēgt brīvās tirdzniecības vienošanos ar Apvienoto Karalisti atbilstoši premjera Borisa Džonsona panāktās "Brexit" vienošanās nosacījumiem. Par to brīdinājis ASV prezidents Donalds Tramps. Džonsons brīvās tirdzniecības vienošanās ar ASV izvirzījis kā vienu no prioritātēm pēc "Brexit", bet Trampa komentāri var ietekmēt viņa vadīto konservatīvo izredzes decembrī paredzētajās parlamenta ārkārtas vēlēšanās.
Amatā stājas jaunā ECB vadītāja Lagarda
Šodien amata pienākumus sāk pildīt jaunā Eiropas Centrālās bankas (ECB) prezidente Kristīne Lagarda. Viņa augstajā amatā nomainīs Itālijas pārstāvi  Mario Dragi. Eksperti prognozē, ka Lagarda varētu veiksmīgāk sadarboties ar politikas veidotājiem.
Austrālijas latvietis Valkas pusē ražo sidru un pierāda - laukos var veiksmīgi saimniekot
Ziemeļvidzemē šis ir bijis ābolu gads un līdz ar to arī veiksmīga sezona pārstrādātājiem. Tā vērtē Valkas novada „Mūrbūdu sidra” ražotnē, kur vietējie iedzīvotāji varēja nodot savu šī gada ābolu ražu. Šo ražotni Igaunijas pierobežā izveidojis Austrālijas latvietis Krišjānis Putniņš, kurš pirms desmit gadiem pārcēlies uz dzīvi Latvijā un pretēji mums tik raksturīgajam uzskatam, ka attālos laukos ir grūti sākt uzņēmējdarbību, pierāda, ka to var darīt itin veiksmīgi.
EK plāno atbalstīt mencu zvejniekus darbības pārtraukšanas gadījumā
Eiropas Komisija (EK) ir nākusi klajā ar priekšlikumu par palīdzības sniegšanu mencu  zvejniekiem Baltijas jūras austrumos. Atbalsts tiks sniegts zvejniekiem, kuri būs spiesti pilnībā pārtraukt savu darbu. Tomēr pagaidām nedz precīzs palīdzības apmērs, nedz arī laiks, kad šī nauda varētu būt pieejama, nav skaidrs.
Banku uzraudze: Notiek aktīvs darbs pie «Moneyval» ziņojuma rakstīšanas; tas jāiesniedz novembra vidū
Pašlaik notiek aktīvs darbs pie ziņojuma rakstīšanas saistībā ar "Moneyval" rekomendāciju ievešanu. Šoreiz runa būs nevis par tehniskām izmaiņām likumos, bet gan par to, kā sokas ar likumu ieviešanu dzīvē. Šis ziņojums Latvijai jāiesniedz līdz novembra vidum, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja  Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Santa Purgaile.
Liepājā īstenoto kampaņu tūristu vilināšanai atzīst par veiksmīgu
Liepājā noslēgusies īstenotā pilsētas tūrisma un mārketinga kampaņa "Liepājas vēstneši", kuras mērķis bija iepazīstināt plašāku sabiedrību ar pilsētas piedāvājumu atpūtas jomā. Gan pašvaldības pārstāvji, gan arī paši vēstneši kampaņu vērtē kā veiksmīgu, taču pašreiz vēl neesot skaidrs, vai tā nesīs cerēto rezultātu – tūristu skaita pieaugumu.
Jaunākie
Interesanti