Ekonomika
Potenciālo darbinieku valodu zināšanas nereti ir zemākas par darba tirgus prasībām
Latvijā darba tirgū līdzās latviešu, krievu un angļu valodām aizvien biežāk uzņēmumi no potenciālajiem darbiniekiem vēlas sagaidīt skandināvu valodu zināšanas. Eksperti atzīst, ka kopumā attiecībā uz valodu zināšanām uzņēmumu prasības nereti pārsniedz potenciālo darbinieku prasmes, bet situācija lēnām uzlabojas, vismaz attiecībā uz angļu valodu.
Ziemeļlatgales mājputnu turētāji ievēro biodrošību
Pieaugot saslimstībai ar putnu gripu Eiropas valstīs, Latvijā tika ieviestas papildu biodrošības prasības, kas paredz putnu turēšanu slēgtā aplokā un virkni citu pasākumu. Ziemeļlatgalē veiktās pārbaudes liecina, ka mājputnu novietņu īpašnieki ir informēti par aizsardzības pasākumiem un cenšas tos ievērot.
Lielbritānijas premjers atbalstīs ātrgaitas dzelzceļa izbūvi par spīti augstajām izmaksām
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons otrdien paziņojis, ka atbalstīs vērienīgā ātrgaitas dzelzceļa „HS2” izbūvi, neskatoties uz bažām par strauji augošajām izmaksām un viņa paša partijas deputātu iebildumiem. Pašreiz vērienīgākais infrastruktūras projekts Eiropā, kura izmaksas sasniegtu vismaz 118 miljardu eiro, paredz savienot Londonu ar Anglijas centrālo un ziemeļu daļu.
Pirmajiem rīka «Smart ID» lietotājiem būs jāatjauno personas dati
Tiem autentifikācijas rīka "Smart ID" lietotājiem, kas to sāka izmantot pirms trīs gadiem, šogad beigsies konta derīguma termiņš. Līdz gada beigām savu personas datu atjaunošana būs jāveic apmēram 60 000 "Smart ID" lietotāju. Informāciju par konta atjaunināšanu iedzīvotāji saņems savā internetbankā vai "Smart ID" aplikācijā. 
Rīgā līgumus ar atkritumu apsaimniekotājiem varētu slēgt februāra otrajā pusē
Līgumus ar iepirkumā par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā uzvarējušajiem četriem komersantiem varētu slēgt no 20. februāra, ja vien nebūs pārsūdzību par procedūras rezultātiem. Kad paredzētā kārtība stāsies spēkā, iedzīvotājiem un uzņēmumiem ar konkrēto apsaimniekotāju līgums būs jānoslēdz trīs mēnešu laikā.
44% Latvijas iedzīvotāju sevi uzskata par vidusslāni
44% Latvijas iedzīvotāju sevi uzskata par vidusslāni, bet pēc pašu definētajiem kritērijiem tam pieskaitāma tikai nepilna desmitā daļa mūsu sabiedrības. Tā izriet no “Swedbank” izpētītā par iedzīvotāju piederību vidusslānim un to raksturojošiem kritērijiem.
PVD inspektore Latgalē: Mājputnu īpašnieki lielākoties apzinīgi pilda drošības prasības
Kopš aizvadītās piektdienas Latvijā ieviesti papildu bioloģiskās drošības prasības mājputnu turēšanā saistībā ar putnu gripu, kas konstatēta vairākās Eiropas valstīs gan savvaļas putniem, gan mājputniem. Lai kontrolētu, kā tiek ievēroti biodrošības pasākumi, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) janvārī sāka rīkot izbraukuma pārbaudes.  Latgalē pārbaudēs dodas inspektore Sandra Vanaga. Viņa atzīst – putnu īpašnieki lielākoties ir apzinīgi un cenšas visas prasības ievērot.
«Maxima» no tirdzniecības Latvijā uz laiku izņem atsevišķu gaļas produkciju
Lietuvas veikalu tīkls "Maxima" pilnībā apturējis uzņēmuma "Biovela" svaigas gaļas un pusfabrikātu tirdzniecību savos veikalos Lietuvā. Kaimiņvalsts atbildīgais dienests paziņojis, ka, ļoti iespējams, uzņēmuma produkcija bijusi inficēta ar salmonellas baktērijām. Saistībā ar Lietuvā konstatētajām problēmām no tirdzniecības uz laiku izņemti arī atsevišķi gaļas produkti "Maxima" tīklā Latvijā.
Zīle: Baltijas valstīm līdz maijam «jātiek galā» ar «Rail Baltica» pārvaldību
Baltijas valstīm dzelzceļa projekta "Rail Baltica" pārvaldība ir jāuzlabo līdz šā gada maijam, pretējā gadījumā var būt problēmas gan ar 2014.-2020. gada Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetā šim projektam paredzētās naudas piesaisti, gan arī plānojot finansējumu projektam nākamajā ES daudzgadu budžetā, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (Nacionālā apvienība).
Par 0,4% pērn pieaudzis Latvijas eksports, bet samazinājies imports
2019. gadā Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums faktiskajās cenās sasniedza 28,52 miljardus eiro – par 14,7 miljoniem eiro jeb 0,1% mazāk nekā 2018. gadā. Eksporta vērtība veidoja 12,8 miljardus eiro, kas ir par 52 miljoniem eiro jeb 0,4% vairāk nek 2018. gadā, bet importa vērtība bijusi 15,73 miljardi eiro, kas ir par 66,7 miljoniem eiro jeb 0,4% mazāk nekā iepriekšējā gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) operatīvie dati.
VID izmeklē izvairīšanos no nodokļu nomaksas un «aplokšņu algas» autoservisā
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un “aplokšņu algu” izmaksu. Nenomaksājot pievienotās vērtības nodokli (PVN), iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, pēc sākotnējiem aprēķiniem valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 138 000 eiro apmērā, informēja VID.
Aviācijas radītie izmeši: vai lidmašīnu degvielu aplikt ar nodokli?
Urzulas fon der Leienas vadītā Eiropas Komisija apņēmusies panākt klimata neitralitāti 2050. gadā. Pārmaiņām vajadzētu notikt arī aviācijas nozarē. Tiesa, pagaidām lidmašīnu darbināšanā izmantotā petroleja, kas rada piesārņojumu, nav aplikta ar nodokli. Kritiķi apgalvo, ka tā ir privilēģija, kas būtu jāatceļ, tikmēr aviokompānijām šāds nodoms rada nepatiku.
Jaunākie
Interesanti