Ekonomika
FOTO: Attīstītājs izvēlējies Rīgas Daugavas labā krasta apbūves vīziju
“Krasta City SIA” paziņojusi publiskā metu konkursu rezultātus par teritorijas attīstības vīziju apbūvei Daugavas labajā krastā – kvartālā starp Salu tiltu, Krasta ielu un Daugavu (vēsturiskās Zvirgzdu salas teritorija). Konkursā starp 13 darbiem no piecām valstīm žūrija par labāko atzinusi dāņu arhitektu biroja “Arrow Architects ApS” piedāvājumu.
Līdz augustam īstenošanā ir projekti par 80,5% no ES fondu finansējuma.
Šobrīd īstenošanā ir vairāk nekā 1800 Eiropas Savienības fondu investīciju projekti par vairāk nekā 3,5 miljardiem eiro jeb 80,5 % no kopējā ES finansējuma 4,4 miljardu eiro apjomā. No plānošanas perioda sākuma līdz 2020. gada 31. augustam projektu īstenotājiem izmaksāta puse no pieejamā ES finansējuma investīciju atbalstam, tai skaitā pabeigti 636 projekti, liecina Finanšu ministrijas informācija.
Pašvaldību savienība: Premjers sadzirdējis mūsu bažas par izmaiņām IIN sadalē
Valdība šodienas sēdē lems par 2021. gada valsts budžeta un plānotās nodokļu reformas aprisēm, par ko vakar pēc ilgas diskusijas vienojās valdību veidojošās partijas. Premjers Krišjānis Kariņš no "Jaunās Vienotības" pavēstīja, ka nākamā gada budžeta deficīts būs 3,9% no iekšzemes kopprodukta, kas saistīts ar Covid-19 pandēmiju. Savukārt kopējais budžeta apjoms varētu būt zināms valdības sēdē.
Valdības partijas vienojas par 2021. gada budžeta ietvaru
Pēc vairāku mēnešu darba valdību veidojošās partijas pirmdien, 21. septembrī, vienojušās par valsts nākamā gada budžeta ietvaru. To pēc sadarbības padomes sēdes paziņoja valdības vadītājs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").
Liepājas lidosta uz nākotni raugās piesardzīgi
Liepājas lidostā aizvadītās nedēļas nogalē ielidoja lielākā lidmašīna kopš lidostas sertifikācijas 2016. gadā –  ''Boeing 737-800'', kas uz pilsētu nogādāja Ungārijas sieviešu futbola izlasi. Uz nākotni lidosta gan raugās piesardzīgi, jo lidsabiedrība ''airBaltic'' paziņojusi, ka regulārie pasažieru pārvadājumi starp Liepāju un Rīgu tiks pārtraukti no 2. līdz 24. oktobrim. Iemesls – zemais pasažieru skaits Covid-19 pandēmijas dēļ.
Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā mēneša laikā nav mainījies
2020. gada augustā, salīdzinot ar jūliju, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā nemainījās, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 0,1%, bet eksportētajai produkcijai palielinājās par 0,2%. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis pieauga par 0,6%, savukārt eksportam uz ārpus eirozonas valstīm samazinājās par 0,2%.
FKTK: Banku peļņu ietekmēja uzkrājumi bažās par Covid-19
Dati par Latvijas banku sektora darbības rezultātiem 2020. gada pirmajā pusgadā liecina, ka tās kopumā darbojas ar peļņu. Tomēr, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, tā ir samazinājusies, jo bankas preventīvi veidoja uzkrājumus, prognozējot Covid-19 pandēmijas potenciālo negatīvo ietekmi, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).
VID vadītāja: «Nodokļu plaisa» darbaspēka nodokļos būtiski nesarūk; PVN jomā – ES līmenis
Pēdējo gadu laikā izdevies būtiski samazināt to uzņēmēju skaitu, kuri izvairās no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas. Tā sauktā nodokļu plaisa attiecībā uz PVN sarukusi līdz 9%. Savukārt darbaspēka nodokļu plaisu neizdodas samazināt zem 17%, kas saistīts ar aplokšņu algu maksāšanu, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.
Rēzeknē pieļauj tarifu kāpumu par bioloģiski noārdāmo atkritumu apsaimniekošanu
Rēzeknes pašvaldībā būtu gatavi sākt bioloģiski noārdāmo atkritumu dalītu vākšanu, taču naudas trūkuma dēļ atkritumu pārstrādes iekārtas, kas jāuzstāda tuvākajā atkritumu pārstrādes un uzglabāšanas poligonā, joprojām nav iegādātas. Pilsētas mērs atzīst – tas var nozīmēt atkritumu apsaimniekošanas tarifa kāpumu.
Jaunākie
Interesanti