ES līderi mudina Lielbritāniju piekāpties sarunās par nākotnes attiecībām
Ceturtdienas, 15. oktobra, vakarā Briselē noslēgusies pirmā Eiropadomes diena, kurā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderu galvenā uzmanība tika pievērsta “Brexit”. Valstu vadītāji aicinājuši Lielbritāniju intensificēt sarunas un spert nepieciešamos soļus, lai vienošanos padarītu iespējamu. Tikmēr Lielbritānija uz valstu līderu nostāju “Brexit” jautājumā reaģējusi ar neslēptu sašutumu.
ES notikumu TOP3: «Brexit» , Covid-19 un Saharova balva
Palielinoties ar koronavīrusu inficēto personu skaitam, arvien vairāk Eiropas valstu sāk domāt par jauniem ierobežojošiem pasākumiem, slēdzot bārus un restorānus, ieviešot komandantstundas vai plānojot ilgstošu karantīnu. Covid-19 ietekme uz reģionu rada arvien lielākas bažas un neskaidrību arī par nākotni. Viena no valstīm, kam neskaidrība ir divkārša, ir Lielbritānija, kura tā arī nav vienojusies ar Eiropas Savienību (ES) par turpmākajām attiecībām pēc 1. janvāra. Tieši par šo jautājumu šajās dienās spriež arī Eiropas Savienības līderi. Šīs nedēļas TOP3 šoreiz ir “Brexit”, Covid-19 ietekme uz Eiropas reģioniem, kā arī Saharova balvas nominanti.
ES līderu samits «Brexit» sarunu progresu varētu atzīt par nepietiekamu
Eiropas Savienības valstu vadītāji divu dienu sanāksmē tiekas Briselē, lai apspriestu virkni svarīgu jautājumu. Galvenā uzmanība pievērsta iestrēgušajām “Brexit” sarunām. Paredzams, ka samits pēcbreksita sarunās panākto progresu atzīs par „nepietiekamu”, kā arī uzdos aktivizēt sagatavošanās darbus iespējamajam bezvienošanās “Brexit”.
Avoti britu valdībā: Džonsons plāno izšķirties par «Brexit» sarunu nākotni
Britu premjerministrs Boriss Džonsons piektdien, 16. oktobrī, varētu pieņemt lēmumu, vai izstāties no turpmākajām sarunām ar Eiropas Savienību vai tās turpināt, paziņojuši avoti britu valdībā. Vienlaicīgi britu galvenais “Brexit” sarunvedējs aicina premjeru dot vēl divas nedēļas laika, kurās būtu iespējams pastāvošās domstarpības par turpmākajām attiecībām nogludināt. Lai arī Eiropas Savienība (ES) uz šādu iespēju skatās visai skeptiski, tā sola savas durvis sarunām turēt atvērtas.
Francija: Sarunās ar Lielbritāniju līdz pat beigām ir jāsaglabā miers
Novembra sākums ir pēdējais brīdis, lai panāktu tirdzniecības vienošanos starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību. Šādu viedokli pauda Francijas Eiropas lietu ministrs, atgādinot, ka jebkāda līguma ratificēšanai ir nepieciešams laiks. Iepriekš Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons ir izteicies, ka sarunām jāpabeidz jau oktobra vidū.
Eiropas Komisija sāk oficiālo pārkāpuma procedūru pret Lielbritāniju
Eiropas Komisija ceturtdien, 1.oktobrī, nosūtīja Apvienotajai Karalistei oficiāla paziņojuma vēstuli par to, ka tā nav izpildījusi savus pienākumus saskaņā ar izstāšanās līgumu. Tas iezīmē oficiāla pārkāpuma procesa sākumu pret Apvienoto Karalisti. Tās rīcībā ir viens mēnesis, lai atbildētu uz šo vēstuli, paziņojumā medijiem informēja EK pārstāvniecība Latvijā.
Britu parlaments pieņem «Brexit» līgumu pārkāpjošo likumu
Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta galīgajā lasījumā apstiprinājusi likumu, kas ir pretrunā ar izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības (ES). Tas ļauj premjerministram Borisam Džonsonam daļēji atteikties no "Brexit" vienošanās, lai novērstu tirdzniecības barjeras starp Ziemeļīriju un pārējo Apvienotās Karalistes teritoriju.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt