ES un Lielbritānijas «Brexit» sarunās «ievērojamas domstarpības»
Pirmdien, 7. decembrī, turpinās diskusijas starp Briseli un Londonu par vienošanos pēc “Brexit” pēc tam, kad intensīvās sarunās nedēļas nogalē abas puses nespēja nonākt pie kopsaucēja. Abām pusēm esot “ievērojamas domstarpības” jautājumos par līdztiesīgu konkurenci, strīdu risināšanas mehānismu un zvejniecību.
No 1.janvāra starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju beigsies brīva personu kustība
No 1. janvāra starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju beigsies personu brīva kustība, atgādina Ārlietu ministrija. Noslēdzoties tā dēvētā ‘’Brexit’’ pārejas periodam Latvijas valstspiederīgajiem – gan Lielbritānijā, gan tiem, kas dosies viesoties uz šo valsti –, jārēķinās ar jauniem ceļošanas, nodarbinātības, pasta sūtījumu, kā arī muitas kontroles nosacījumiem.
«Brexit»: kas Latvijas iedzīvotājiem un valstspiederīgajiem mainīsies no 1. janvāra
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) pārejas periods strauji tuvojas beigām. No nākamā gada 1. janvāra Lielbritānija un ES būs oficiāli noslēgusi “Brexit” procesu. Vairāki jautajumi gan diasporai, gan uzņēmējiem vēl palikuši neskaidri, jo breksita sarunas vēl nav beigušās. Tomēr Latvijas Ārlietu ministrija piektdien informēja par “Brexit” praktisko ietekmi uz valsts iedzīvotājiem un valstspiederīgajiem. 
«Brexit»: Latvijas uzņēmumiem Lielbritānijas eksporta tirgus nākotne neskaidra
Par spīti tam, ka pēc dažām nedēļām beigsies pārejas periods Apvienotās Karalistes izstāšanās ceļā no Eiropas Savienības (ES), vēl nav panākta vienošanās par skaidriem spēles noteikumiem. Tas tiešā veidā skar uzņēmumus, kuriem Lielbritānija ir svarīgs eksporta tirgus. Uzņēmumi, kuriem šī zeme ir nozīmīgs eksporta partneris atzina, ka nezināmo vēl ir daudz, bet uzņēmējdarbībā tā ir ikdiena. 
Tuvāko dienu laikā varētu noslēgties sarunas par ES un Lielbritānijas attiecībām pēc «Brexit»
"Brexit" sarunas par Eiropas Savienības (ES) un Lielbritānijas turpmākajām attiecībām pēc 31. decembra varētu noslēgties tuvāko dienu laikā. Šādu viedokli pauduši vairāki Eiropas diplomāti un Īrijas ārlietu ministrs. Arī britu puse norādīja uz sasniegto progresu, taču uzsvēra, ka domstarpības joprojām vēl ir. Eiropas sarunvedējs Mišels Barnjē gan norādīja, ka faktiski ir sasniegtas viņa mandāta sarkanās līnijas un tālāk atkāpties vairs nav iespējams. 
ES notikumu TOP3 šonedēļ: «Brexit» sarunas, veto ES budžetam un Ziemeļmaķedonijai
Tas, ka Eiropas Savienība (ES) ar tās 27 dalībvalstīm ir ļoti sarežģīta organizācija, nevienam nav noslēpums. Tāpat kā fakts, ka vienprātību šādā organizācijā panākt ir ļoti sarežģīti un, pat ja tā tiek panākta, ne visas valstis vienmēr būs apmierinātas ar šādiem kompromisiem. Šī nedēļa kārtējo reizi parādīja, cik grūti ir pieņemt atšķirīgus viedokļus gan dalībvalstu vidū, gan tuvākajos kaimiņos.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt