ES delegācijas vadītājs: Laiks pēcbreksita sarunām jau teju beidzies
Ir palikušas tikai dažas stundas pēcbreksita vienošanās noslēgšanai ar Lielbritāniju. Par to piektdien, 18. novembrī, brīdināja Eiropas Savienības (ES) delegācijas vadītājs Mišels Barnjē. Savukārt Eiropas Parlaments atgādinājis – ja nesaņems vienošanās tekstu līdz svētdienai, vienošanos nebūs iespējams ratificēt līdz 31. decembrim.
Briti gaida gan «Brexit» sarunu izdošanos, gan izgāšanos
Līdz Vecgada vakaram Lielbritānijai un Eiropas Savienība ir jābūt pilnīgā skaidrībā par to, kā veidot tālākās attiecības pēc “Brexit”. Taču visu gadu ilgušās sarunas vēl nav nesušas vēlamo rezultātu, un galdā arvien ir daudz strīdus jautājumu. Ja vienošanās nebūs, tas var nozīmēt augstus tarifus, dārgas preces, rindas uz robežām. Ko par to domā paši briti, un kāda ir jaunākā attīstība sarunu gaiteņos?  
Džonsons un Leiena nolemj turpināt pēcbreksita sarunas
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons un Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena svētdien nolēmuši turpināt pēcbreksita sarunas. Cerības par vienošanās noslēgšanu gan joprojām neizskatās īpaši lielas, jo būtiskas domstarpības galvenajos strīdus jautājumos joprojām paliek.
EP deputāts: ES izsaka Lielbritānijai ļoti labu piedāvājumu
Tirdzniecības sarunām starp Apvienoto Karalisti un Eiropas Savienību aktīvi seko arī Eiropas Parlamenta deputāti, jo viņiem iespējamā vienošanās vēl būs jāratificē. Šo procesu pārrauga vācu eiroparlamentārietis Deivids Makalisters, kurš vada Lielbritānijas koordinācijas grupu Eiropas Parlamentā. Makalisters uzskata, ka Eiropas Savienība piedāvā britiem ļoti gardu kumosu. Un tādēļ ir tikai godīgi pretī izvirzīt savas prasības.
Līdz svētdienai izlems par Lielbritānijas un EK pēcbreksita sarunu turpināšanu
Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons un Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena pagaidām nav vienojušies par tā dēvēto pēcbreksita  sarunu turpināšanu. Konkrēts lēmums tikšot pieņemts līdz svētdienai. Tas ir galvenais secinājums pēc vakariņām starp EK priekšsēdētāju un Džonsonu. Par to iznākumu ceturtdien tiks informēti arī Eiropas Savienības dalībvalstu līderi, kuri ir ieradušies Briselē.
Lielbritānija un ES panāk kompromisu Ziemeļīrijas jautājumā
Lielbritānijas un Eiropas Savienības pārstāvjiem izdevies rast kompromisu Ziemeļīrijas robežas jautājumā. Tomēr joprojām nav skaidrs, vai abas puses spēs saskaņot tā dēvēto “pēcbreksita” līgumu, kas regulēs savstarpējo tirdzniecību pēc britu izstāšanās no bloka un pārejas perioda beigām.
«Brexit» sarunās plāno ES un Lielbritānijas līderu klātienes tikšanos
Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena un Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pēc pirmdienas, 7. decembra, telefonsarunas ir secinājuši, ka vienošanos par tirdzniecības līgumu šobrīd neizdodas panākt, jo domstarpības ir pārāk dziļas. Tādēļ abi plāno satikties klātienē tuvākajās dienās. Precīzs datums vēl nav skaidrs. Cerības uz vienošanos pastāv tikai, ja Džonsons būs gatavs piekāpties dažos politiski jūtīgajos jautājumos.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt