Lielbritānija vēlas izmaiņas «Brexit» dokumentos
Lielbritānijas un Eiropas Savienības (ES) parakstītie līgumi un protokoli paredz, ka "Brexit" ir beidzies – Lielbritānija ir oficiāli izstājusies no ES un noslēdzies arī pārejas periods. Taču tagad no britu vadības puses atskan vēlme, ka vajadzētu parakstītajos un ratificētajos dokumentos ieviest izmaiņas, jo vienošanās par Ziemeļīrijas īpašo statusu tomēr īsti labi nedarbojas.
Lielbritānijā vērojams darbaspēka trūkums
Lielbritānijā izstāšanās no Eiropas Savienības ir radījusi pamatīgu darbaroku trūkumu, taču papildus esošajām problēmām ir nākušas klāt jaunas. Darbinieku trūkumu ietekmē arī tas, ka, sākot ar 1. jūliju tiem eiropiešiem, kam nav rezidenta statusa vai darba vīzas, Lielbritānija ir jāatstāj.
Eiropas Savienība nav gatava pārskatīt Ziemeļīrijas protokolu
Eiropas Savienība (ES) nav gatava uzsākt sarunas par Ziemeļīrijas protokola pārskatīšanu, kā to pieprasa Lielbritānija. Pēc ceturtdien notikušās telefonsarunas starp Londonu un Briseli, Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena sacīja, ka EK ir atvērta radošo risinājumu meklēšanai esošās vienošanās ietvaros, bet ne līguma nosacījumu maiņai.
Vācijas kanclere Merkele apmeklēs Lielbritāniju
Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien, 2. jūlijā, ieradīsies vizītē Lielbritānijā, lai tiktos ar britu premjerministru Borisu Džonsonu, kā arī karalieni Elizabeti II. Tikšanās laikā paredzēts runāt par divpusējo attiecību stiprināšanu pēc breksita, kā arī globālo atbildi uz Covid-19 pandēmiju.
ES un Lielbritānija vienojas par pamieru «desu karā»
Eiropas Savienība (ES) daļēji piekāpusies kārtējā strīdā ar Lielbritāniju saistībā ar tirdzniecības noteikumiem. Brisele lēmusi vēl trīs mēnešus neaizliegt atsevišķu Lielbritānijas gaļas produktu tirgošanu Ziemeļīrijā.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt