Atsākas pēcbreksita sarunas
Ceturtdien sākas kārtējā sarunu kārta starp Lielbritāniju un Eiropas Savienību (ES) par abu pušu attiecībām pēc breksita.
Britu ekonomists: Lielbritānijas ekonomika pirmskrīzes līmeni atgūs ne ātrāk kā nākamgad
Lielbritānijas ekonomika līdz tādam līmenim, kāds tas bija 2019. gada beigās, labākajā gadījumā atgūsies nākamgad, bet tas var prasīt arī vairāk laika. Šādu viedokli pauda Imperiālās koledžas Biznesa skolas finanšu ekonomikas profesors Deivids Mailzs. Tikmēr Londonas Ekonomikas augstskolas pētījums liecina, ka dubultu triecienu britu ekonomikai dos breksits.
«Politico»: Bezvienošanās «Brexit» ieguvēji būs teroristi un organizētā noziedzība
Teroristi, noziedznieki un cilvēku kontrabandisti būs vieni no lielākajiem ieguvējiem, ja sarunas par Apvienotās Karalistes turpmākajām attiecībām ar Eiropas Savienību beigsies bez vienošanās. Par šādām sekām brīdina izdevums “Politico”. Iemesls ir tāds, ka briti bezvienošanās gadījumā nevarēs piekļūt dažādām Eiropas drošības iestāžu datubāzēm.  
Francijas valdība nav gatava pieņemt «Brexit» vienošanos «par katru cenu»
Eiropas Savienība (ES) vēlas panākt tirdzniecības vienošanos ar Lielbritāniju, bet ne par katru cenu. Tādu nostāju pauda jaunais Francijas Eiropas lietu ministrs Klemāns Bons. Šonedēļ Londonā turpinājās sarunas starp ES un Lielbritānijas pārstāvjiem. Tomēr progress līdz šim ir bijis gauss, jo neviena no pusēm nevēlas piekāpties būtiskākajos jautājumos.
Jaunā Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē plāno fokusēties uz drošības jautājumiem un attiecībām ar diasporu
Gana sarežģītā laikā Apvienotajā Karalistē  darbu sākusi jaunā Latvijas vēstniece – Ivita Burmistre, diplomāte ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi. Iepriekšējā Latvijas vēstniece Baiba Braže kopš maija ir NATO ģenerālsekretāra vietniece. Apvienotajā Karalistē dzīvo vairāk nekā 100 000 mūsu tautiešu, un Latvijas vēstnieka maiņa diasporai ir nozīmīgs notikums – interese par to ir liela, jo vēstnieks ir ne vien Latvijas pārstāvis Apvienotajā Karalistē, bet arī latviešu diasporas centrs.
Merkele aicina gatavoties nekontrolētajam «Brexit»
Starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju joprojām ir nopietnas domstarpības par to, kādam vajadzētu izskatīties abu nākotnes tirdzniecības līgumam. Arī pēdējais sarunu raunds, kas norisinājies šonedēļ, atšķirības nav mazinājis.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt