EK varētu vērsties pret Lielbritāniju par «Brexit» līgumu pārkāpjošo likumu
Eiropas Komisija (EK) jau tuvākajā laikā gatavojas vērsties pret Lielbritāniju par tās Iekšējā tirgus likuma normām, kas pārkāpj ar Eiropas Savienību parakstītā Izstāšanās līguma nosacījumus. Tādu nostāju vēlreiz apstiprināja EK priekšsēdētājas vietnieks Marošs Šefčovičs. Tikmēr Londona negrasās atsaukt strīdīgās normas.
Lielbritānija pēc «Brexit» varētu atteikties no kažokādu tirdzniecības
Lielbritānija varētu aizliegt kažokādu tirdzniecību pēc "Brexit". Šādu soli asi kritizē kažokādu industrija, norādot, ka tagad nav īstais laiks šādiem ierobežojumiem. Tikmēr dzīvnieku tiesību aizstāvji pauduši cerību, ka šādas izmaiņas tomēr tiks ieviestas. Lielbritānija ik gadu, galvenokārt no Eiropas Savienības (ES), importē kažokādu un kažokādu izstrādājumus gandrīz 200 miljonu mārciņu vērtībā.
Pētījumi: Lielbritānijai izstāja no ES bez vienošanās izmaksās dārgāk nekā Covid-19 krīze
Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) bez vienošanās par turpmākajām attiecībām ilgtermiņā būs vairākas reizes dārgāka nekā Covid-19 pandēmijas izraisītā ekonomiskā krīze. Šādus datus uzrāda jaunākie pētījumi. Tikmēr Lielbritānijas kaimiņvalsts Īrija ir brīdinājusi, ka gadījumā, ja izstāšanās vienošanās netiks ieviesta dzīvē pilnā apmērā, visticamāk, ES valstis šādu līgumu neratificēs.
Britu parlaments atkārtoti atbalsta «Brexit» līgumu pārkāpjošo likumu
Lielbritānijas parlaments atkārtoti atbalstījis likumu, kas pārkāpj izstāšanās līgumu no Eiropas Savienības. Tomēr jau nākamnedēļ gaidāmas augsta līmeņa britu valdības un bloka amatpersonu sarunas par savstarpējām attiecībām nākotnē.

Galīgo lēmumu britu parlaments pieņems nākamajā otrdienā, bet pēc tam sekos divus mēnešus ilga likumprojekta izvērtēšana Lordu palātā. Tomēr eksperti ir vienisprātis, ka ar otrdienas balsojumu apakšnama deputāti skaidri parādīja nevēlēšanos piekāpties Briseles prasībām.
Britu parlamentārieši atbalsta likumprojektu ar atkāpēm no «Brexit» līguma
Lielbritānijas parlamenta Pārstāvju palātas deputāti ir atbalstījuši likumprojektu, kas daļēji neievēro pērn ar Eiropas Savienību (ES) noslēgtā "Brexit" līguma nosacījumus. Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons šo likumprojektu ir nodēvējis par "drošības tīklu" pret ES draudiem noteikt muitas tarifus Lielbritānijas iekšējā tirdzniecībā un pat apturēt pārtikas ievešanu Ziemeļīrijā no Lielbritānijas salas. Džonsona politiskie pretinieki gan šādu likumprojektu sauc par valdības izgāšanos.
ES notikumu TOP3: Joprojām «Brexit», migrācijas politika un Dombrovska jaunais amats
Septembri var uzskatīt par jaunu posmu arī Eiropas Savienības (ES) dzīvē, jo pēc vasaras brīvdienām pilnvērtīgā darbā atgriežas arī Eiropas politiķi un institūcijas. Pilnvērtīgā tiktāl, cik tas neskar “Brexit”, jo  – ja ir kāda nemainīga lieta, tad tā varētu būt neskaidrība par šī procesa nākotni. Šajā nedēļā notikušās kārtējās sarunas starp Londonu un Briseli, un Londonas vienpusīgie lēmumi ir pielējuši pamatīgu eļļas devu jau tā ne mazajam ugunsgrēkam.
Londona plāno mainīt Ziemeļīrijas muitas kārtību
Lielbritānijas valdība plāno pieņemt likumu, kas būtu pretrunā ar “Brexit” līgumu, kurš noslēgts ar Eiropas Savienību (ES) un garantē īpašu statusu Ziemeļīrijai. Lielākā daļa ekspertu uzskata, ka briti tādējādi pārkāpj “Brexit” vienošanos un jauna līguma noslēgšanu ar Eiropas Savienību padara vēl sarežģītāku. Tas jau salīdzināts ar granātas iemešanu jau tā grūtajās “Brexit” sarunās.   

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt