ES un Lielbritānija publicē tirdzniecības vienošanās pilno tekstu
Eiropas Savienība (ES) un Lielbritānija sestdien publicējušas šonedēļ noslēgtās tirdzniecības vienošanās pilno tekstu. Pēc piecām dienām beigsies 11 mēnešus ilgais pārejas periods, kas bija spēkā pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES. Vienošanās būs jāapstiprina britu parlamentam, Eiropas Parlamentam (EP) un 27 ES dalībvalstīm.
ES valstu un britu līderi lielākoties atzinīgi vērtē vienošanos par attiecībām pēc «Brexit»
Gan Eiropas Savienības (ES) valstu, gan Lielbritānijas politiķi lielākoties ir pozitīvi reaģējuši uz šonedēļ starp abām pusēm panākto tirdzniecības līgumu. Tā ir lielākā tirdzniecības vienošanās gan ES, gan Apvienotās Karalistes vēsturē. Vācijas kanclere Angela Merkele ir sacījusi, ka tas ir vēsturiskas nozīmes dokuments. Savukārt Francijas prezidents Emanuels Makrons piebilda, ka vienošanās apliecina Eiropas vienotības spēku.
«Brexit» vienošanās sarunas pinas zvejnieku tīklos; britu uzņēmēji steidz pildīt noliktavas
Briselē turpinās Lielbritānijas un Eiropas Savienības sarunvedēju diskusijas par abu pušu attiecībām pēc 31. decembra. Pārejas periods, līdz kuram Apvienotajai Karalistei bija jāpanāk vienošanās par turpmākajām attiecībām, būs beidzies 1. janvārī, taču sarunas joprojām iestrēgušas zvejniecības jautājumā. Tikmēr uz Apvienotās Karalistes robežām veidojas kravas automašīnu rindas, britu uzņēmējiem steidzot piepildīt noliktavas pirms iespējamiem piegāžu traucējumiem.
«Brexit» un Covid-19 dēļ tūkstošiem rotaļlietu «iesprūdušas» Lielbritānijas ostās
"Brexit" pašreizējais strupceļš ilgtermiņā apdraud ne vien tālāko Eiropas Savienības un Lielbritānijas tirdzniecības nākotni ilgtermiņā, bet arī Ziemassvētku svinēšanu. Bažas par "Brexit" pavairojušas problēmas Lielbritānijas ostās. Pastāv risks, ka tūkstošiem rotaļlietu Ziemassvētkus sagaidīs preču konteineros, tā arī nesasniedzot galamērķi.
ES delegācijas vadītājs: Laiks pēcbreksita sarunām jau teju beidzies
Ir palikušas tikai dažas stundas pēcbreksita vienošanās noslēgšanai ar Lielbritāniju. Par to piektdien, 18. novembrī, brīdināja Eiropas Savienības (ES) delegācijas vadītājs Mišels Barnjē. Savukārt Eiropas Parlaments atgādinājis – ja nesaņems vienošanās tekstu līdz svētdienai, vienošanos nebūs iespējams ratificēt līdz 31. decembrim.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt