Kilograms kultūras
Šonedēļ
KG Kultūras
Žūrija iesaka
Toms Treibergs
Kā viens no Rīgas Fotogrāfijas biennāles notikumiem, izstāde "Fotoalbums – subjektīvs naratīvs" pievēršas latviešu 20. gadsimta pirmās puses fotogrāfu pašdarinātajiem fotoalbumiem. Būdami profesionāli fotogrāfi, Vilis Rīdzenieks, Alfrēds Polis un Roberts Johansons paralēli komerciālu pasūtījumu izpildei un mākslinieciskai darbībai ir aizrautīgi izmantojuši fotoalbuma konceptu, lai apkopotu, sistematizētu un lolotu kādu savu aizraušanos, hobiju vai kaislību.
Izdevniecība "Liels un Mazs" kara tēmai nepievēršas pirmo reizi. Nu pienākusi kārta ukraiņu autoriem Romanam Romanišinam un Andrijam Lesivam. Bilžu grāmatu "Karš, kurš pārvērta Rondo" abi radīja neilgi pēc tam, kad 2014. gadā Krievija okupēja Krimas pussalu un sākās karš Austrumukrainā. 2015. gadā tā saņēma Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvu kategorijā "Jaunie apvāršņi", ko žūrija piešķir īpaši novatoriskai bērnu grāmatai.
Helvijs Fiņķis un grupa "PRAGAII" arīdzan nav debitanti uz mūsu populārās mūzikas skatuves. Kopā ar Helviju pie jaunā snieguma "Tāds slinkums" strādājuši Kaspars Kubeckis jeb Kashuks un nu jau arī producents Aleksis Luriņš, savukārt albuma galveno singlu "Sevis mīlestība" ar savu vokālu papildinājusi dziedātāja Múr. Kā vairāki citi piemēri, arī šis dziesmu kompilējums stāsta par mūslaiku "jauna pieaugušā" cilvēka pieredzi, kuras pavedienus veido dažāda biezuma dzīpari. Šo mūziku varam ievietot repa lauciņā, un tajā pašā laikā tā pavisam vienkārši būtu nosaucama par alternatīvo mūziku – ar raupjiem pagrieziena punktiem, bet sniegtu apsolījumu, kurš savā balstījumā ir ļoti stabils.
Jaunākās ziņas
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt