Kilograms kultūras
Latvijas Televīzija (LTV) Latvijas Radio LSM.lv 100g kultūras Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Toms Treibergs Balsojums Kultūras ieteikumi Latvijas Nacionālais teātris Jaunais Rīgas teātris
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Justīne Savitska
Interneta televīzijas arhīvā pieejama tikko pirmizrādītā LTV filma "Aktrise un laiks. Vija Artmane". Filmas režisore ir Agita Cāne-Ķīle, scenārija autore – Daira Āboliņa. Redzēsiet arī iepriekš nepubliskotus kadrus no aktrises, kurai tikko atzīmējām 90 gadu jubileju, ģimenes arhīva, bet tepat portālā LSM.lv iespējams izskatīt sadaļu par filmas veidošanu, Artmanes braucieniem uz ārzemēm, viņas ģimeni, ballītēm un noskatīties arī intervijas ar viņas kolēģiem: https://www.lsm.lv/vija-artmane .
Sestdien, 31. augustā savu 100. dzimšanas dienu svinēs Latvijas Nacionālā bibliotēka. Katrā Gaismas pils stūrī visu dienu kaut kas notiks. Ja es visu dienu pavadītu bibliotēkā, es pavērotu skeitborda paraugdemonstrējumus pie bibliotēkas, noskatītos video retrospekciju par interesantāko, ko putnu ligzdās fiksējušas Latvijas Dabas fonda tiešsaistes kameras, noklausītos Satversmes tiesas diskusiju par to vai viss, kas sāp, ir pamattiesības, uzspēlētu kādu galda vai izlaušanās spēli. Vakarā es klausītos latviešu kamermūziku un džeza improvizācijas Ziedoņa zālē.
Sestdienas vakarā svinības citā Rīgas galā – Daugavas stadionā notiks grupas "Instrumenti" koncerts. Skanēs populārie gabali, dzirdēsim arī kaut ko no iepriekšējā albuma "Atkala". Īpaša uzmanība "Instrumentu" jaunākajam studijas albumam "Cilvēks". Šajā pašā vakarā Liepājā, Kultūras namā „Wiktorija”, būs grupa JUUK – mūziķi, "kurus vieno aizraušanās ar alternatīvo, tumšo folk&kantrī – mūziku, kuru Latvijā dzird reti, neraugoties uz latviešu mīlestību pret skumjām un sērām." Jūlijā JUUK izdeva savu debijas albumu „Indulgenču tirgotāji”.
31. augustā uz Latgales vēstniecību Gors savu izrādi "Vēstures izpētes komisija" vedīs Jaunais Rīgas teātris. 5 stundas gara izrāde par "čekas maisu" lietu. "Samest viņus visus vienā kaudzē ir diezgan sātanisks plāns, un ar šo izrādi mēs negribētu tajā piedalīties. [..] Šī izrāde būs par to, kā iespējams manipulēt ar cilvēkiem un kā iespējams manipulēt ar vēsturi," skaidroja režisors Alvis Hermanis. Izrādes autori ir Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Guna Zariņa, Jevgēņijs Isajevs, Inga Tropa, Alvis Hermanis un Margarita Zieda.
Jaunākās ziņas
Interesanti