Kilograms kultūras
Kultūras ieteikumi Latvijas Televīzija (LTV) Toms Treibergs Latvijas Nacionālais teātris Balsojums LSM.lv 100g kultūras Jaunais Rīgas teātris Latvijas Radio Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Orests Silabriedis
Hamburgā dzīvojošā latviete Ruta Paidere uzrakstījusi jaunu kamersimfoniju, un Rutas skaņuraksts ir gan izslīpēts un konceptuāls, gan drosmīgs. Helsinkos mītošais Sebastians Fagerlunds atgriežas Latvijā ar ģeniālo Klarnetes koncertu, kuru Cēsīs un Rēzeknē atskaņojis Guntis Kuzma, bet nu skanēs pirmoreiz Rīgā. Visubeidzot Rihards Štrauss, kurš auž izmisumā un skaistumā mirdzošu stīginstrumentu lamento. Lūk, Sinfonietta Rīga un diriģenta Normunds Šnē koncerts 23. februārī Lielajā ģildē.
Visi zina Leonkavallo operas “Pajaci” slaveno tenora solo, ko premjers parasti dzied, noraujot parūku un raudot. Bet, ja operu režisē Aiks Karapetjans, pirms pirmizrādes nav iespējams pat nojaust, ko noraus tenors. Līdzās Leonkavallo šedevram – nevienam nezināmā Italo Montemeci pasaka par mīlestības augsto varu. Atslēgas vārds – režisē Aiks Karapetjans! Pirmizrāde 21. februārī Latvijas Nacionālajā operā.
Kikōne nodzīvoja 22 gadus. Kaut kas no Kikōnes rakstītā ir laikrakstos, izlasēs un tīmeklī, bet viņa dzejas izlase nāk klajā tikai tagad – 12 gadus pēc viņa nāves. Krājums “jūs kavējaties” ir galēji uzlādēts. Lasu viņa tekstus un jūtu, ka tas priekšmets, uz kā sēdu, ik brīdi var pārvērsties par elektrisko krēslu. Nesatiku Kikōni, bet jūtos kā iepazinies ar viņu un gribu lasīt arī Kikōnes lugas, scenārijus un esejas.
Ernesta Vītiņa stikla labirintā Juris Āzers spēlēs marimbu un vibrofonu, Agnese Egliņa - klavieres, un DJ Monsta pletīs elektronisko horizontu. Skanēs Arvo Perts, Filips Glāss, Dmitrijs Šostakovičs, Edisons Deņisovs un Bruno Mantovani. Laipni lūgti stikla un skaņu labirintā 21. februārī Rīgas Mākslas telpā.
Jaunākās ziņas
Interesanti