Kilograms kultūras
Latvijas Radio Latvijas Nacionālais teātris Balsojums Jaunais Rīgas teātris Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 100g kultūras Toms Treibergs Kultūras ieteikumi LSM.lv Latvijas Televīzija (LTV)
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Liene Jakovļeva
Brīnišķīgu atkalsatikšanos ar leģendu – pasaulslaveno krievu diriģentu Vladimiru Fedosejevu – 24. aprīlī Lielajā ģildē sarūpējis Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Koncertā „Šnitke, Čaikovskis un Fedosejevs” skanēs kaislību vajātā 19. gadsimta romantiķa Pētera Čaikovska un 20. gadsimta postmodernista Alfrēda Šnitkes opusi - Sestā jeb „Patētiskā” simfonija no Čaikovska hrestomātisko darbu klāsta un Šnitkes Pirmais concerto grosso ar vijolnieku Darjas Smirnovas un Sanda Šteinberga saspēli tajā.
Citādi muzikālie piedzīvojumi būs 27. aprīļa koncertā „Divreiz svētki – Juris Kļaviņš (75) un Ilze Dzērve svin 50 gadus uz skatuves”. 22. aprīļa jubilāra diriģenta Jura Kļaviņa un koncertmeistares Ilzes Dzērves kopīgās skatuves gaitas sākušās pirms 50 gadiem ar Latvijas Universitātes koriem. Arī koncertā sabiedrotie būs dziedātāji no koriem „Juventus” un „Jubilate”, kam pievienosies čellists Ēriks Kiršfelds, ģitārists Kaspars Zemītis, baritons Kristians Krievāns un ērģelniece Vita Kalnciema, lai dubultsvētkus svinētu Latvijas Universitātes Lielajā aulā.
Vizuālās mākslas klejojumu skaists mērķis ir galerija „Daugava”, kur, atceroties mākslinieci Aiju Jurjāni 75 gadu dzimšanas dienā, izstādē „Jaunības avots. Gleznas un zīmējumi” var skatīt viņas darbus, domājot par iedvesmu un tās avotiem. Un meklēt atbildi uz jautājumu, kas pēc mākslinieka aiziešanas turpina dzīvot ne tikai mākslā, bet arī bērnos, skolniekos, kolēģos un laikabiedros.
Jaunākās ziņas
Interesanti