Dienas ziņas

Atved maskas un respiratorus

Dienas ziņas

Attālinātais mācību process kā izaicinājums

Covid-19 uzliesmo apbedīšanas pakalpojumu uzņēmumā

Jelgavā ar Covid-19 saslimuši seši apbedīšanas biroja darbinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Jelgavā uzņēmums, kurā saslimšana ar Covid-19 konstatēta sešiem darbiniekiem, ir apbedīšanas birojs "Velis-A", LTV apstiprināja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aldis Knāviņš, kuram arī bijušas pozitīvas analīzes.

Par infekcijas avotu Knāviņam ziņu nav. Ārzemēs ne pats, ne darbinieki neesot bijuši.

Savukārt intervijā Zemgales reģionālajai televīzijai uzņēmuma vadītājs pastāstīja, ka viena no darbiniecēm vēl pirms ārkārtējās situācijas ieviešanas valstī gan esot atgriezusies no ārzemēm. Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, Slimību profilakses un kontroles centrs konstatējis, ka pirmais saslimušais inficējies ārzemēs, bet vēlāk slimība konstatēta arī vairākiem klientiem.

Knāviņš Latvijas Radio pastāstīja, ka laikā, kad notika inficēšanās, Latvijā bija salīdzinoši maz Covid-19 saslimšanas gadījumu. Viņš sākumā domājis, ka ir vienkārši saaukstējies.

"Velis-A" valdes priekšsēdētājs Aldis Knāviņš
00:00 / 00:55
Lejuplādēt

“17. marta vakarā man bija temperatūra 37,2. Es domāju, ka viss normāli – pie jūras apsaldējos. No rīta pamodos, un bija 37. Divās dienās man saslima četri darbinieki. Tad jau mums ar sievu nebija nekā. Es sāku uztraukties, ka mums ir gripa vai kas. Jo tajā brīdī bija 34 saslimušie Latvijā. Nu, pieļaut var visu, es neesmu ārsts. Un to, no kā mēs saslimām, mēs droši vien neuzzināsim. Visi darbinieki vieglā formā slimo mājās. Gulbja laboratorija man atzvanīja, ka jābrauc atkal uz analīzēm pirmdien. Un tad vēl otrdien. Un tad, ja būšu vesels, tad viss kārtībā," pastāstīja Knāviņš.

Uzņēmuma vadītājs pieļauj, ka kāds no klientiem bijis inficēts. “Es visu laiku domāju, no kā es dabūju, no kā dabūju mūsu darbinieki vīrusu. Dažādos avotos vai vienā? Vai no viena cilvēka vai viens no otra, vai arī kāds klients mūs ir aplipinājis? To es nevaru saprast,” saka uzņēmuma vadītājs.

Pirms tam uzņēmums esot ievērojis drošības pasākumus – vienlaikus telpās laida ne vairāk kā divus klientus, sarunājās no trīs metru attāluma un dezinficēja telpas. Arī bēru ceremonijās esot ievērota drošība.

Pašlaik "Velis-A" un filiāle Dobelē ir slēgti līdz aprīļa sākumam.

Zīmīte pie apbedīšanas biroja "Velis-A"
Zīmīte pie apbedīšanas biroja "Velis-A"

Tagad līdztekus noteiktajiem ierobežojumiem Jelgavā slēgtas arī visas četras sēru zāles. Izvadīšanas pasākumi var notikt tikai ārā svaigā gaisā. Šāds lēmums pieņemts, lai pēc mazinātu infekcijas izplatīšanos, bet tas neesot saistīts ar slimības uzliesmojumu apbedīšanas pakalpojumu sniegšanas uzņēmumā.

“Jau pirms tam, iepriekšējās brīvdienās arī baznīcās bija ierobežota iedzīvotāju pulcēšanās uz dievkalpojumiem. Tad nākošā nedēļā, vērtējot to, cik mums iepriekšējā nedēļā bija iedzīvotāju, kas izmantoja šo pakalpojumu tieši sēru zālē ceremonijas, lēmums tāds tika pieņemts,” sacīja aģentūras “Pilsētsaimniecība” vadītāja vietniece Sandra Liepiņa.

Pirmais saslimšanas gadījums Jelgavā konstatēts 22. martā, bet pašreiz saslimuši jau vismaz vienpadsmit  jelgavnieki.

Līdz 30. martam Latvijā saslimšana ar Covid-19 konstatēta 376 cilvēkiem, no kuriem 28 pacienti ir stacionēti, trīs - ar smagu slimības gaitu.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi. Vēlāk brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimenei.

25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. Pēc epidemiologu teiktā, Latvija nonākusi epidēmijas otrajā fāzē, tāpēc jābūt īpaši uzmanīgiem.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā. Valdības darbs turpinās attālināti. 

Marta beigās valdība lēma piešķirt 8 miljonus eiro piemaksām mediķiem Covid-19 krīzes laikā. Piemaksas mediķiem būs dažādas, un maksimālais apmērs sasniegs 50% no algas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti