Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Lielbritānijas latvieši talko Straumēnos

Lielbritānijas latvieši čakli talko no jauna atdzimušajos Straumēnos

Trimdas latvieši pēckara gados Lielbritānijā pierādīja, ka apvienojoties ir iespējams izdarīt neiespējamo, un nu diasporas latvieši ir sasparojušies pierādīt, ka arī jaunākās paaudzes spēj to pašu. Šonedēļ no malu malām sabrauca talcinieki, lai latviešu centrā Straumēnos Lielajā divu dienu talkā ne tikai pļautu zāli un uzraktu dobes, bet apdarītu nopietnākus darbus, tādus kā muižas meža sakārtošana un telpu remonts.

Straumēni talciniekus sagaidīja ar +8 grādiem, lietu un vēju, taču tas netraucēja jau no paša rīta ķerties pie darba. Darāmo darbu daudz, tādēļ talkotāji sadalījās grupās un izklīda plašajā muižas teritorijā.

"Kad lietus uzlīst šodien, tad mēs ejam iekšā, padarām, pakrāsojam iekšas darbiņus. Tad, kad pārstāj, tad turpinām āra darbiņus," pastāstīja talciniece Vineta Zālīte. 

Daudz darāmā ir mežā - jāizzāģē vecie koki, jāskalda malka un jādedzina zari.

"Mēs ar vienu mašīnu atbraucām pieci - četri lieli, un viens maziņš. Kā jau es teicu, savējie ir jāatbalsta," teica talcinieks Gatis Bārzdainis.

Kamēr lielākā daļa bērnu rotaļājas, tikmēr daži puikas, kuri māk rīkoties ar zāles pļaujamo mašīnu, jau nopļāvuši mauriņu. Talko arī trimdas latviešu pēcnācēji.

"Šī man ir ļoti īpaša vieta. Mani vecvecāki bija bēgļi no Latvijas, kas te ieradās dzīvot, mans vectēvs tieši šeit dzīvoja," paskaidroja talciniece Karolaina Klementsa. "Tagad katru gadu palīdzu vadīt 3x3 latviešu bērnu nometni, pati to sāku apmeklēt septiņu gadu vecumā. Sanāk, ka esmu bijusi jau 35 gadus."

Talkotāju vidū ir dažādu nozaru speciālisti, kuri cenšas sakārtot iepriekšējo apsaimniekotāju nepadarīto.

"Bija problēmas ar boileru sistēmu - atradām, kādas iekārtas nestrādāja. Novērsām to, tagad pārmainām bezvadu tīklu," sacīja talcinieks un IT koordinators Igors Mileika. "Baltijas blokā nav tīkla, vajag izveidot, lai tas beidzot parādās."

Pamatīga tīrīšana nepieciešama Zviedru zālē, kur jāmazgā paklājs un jātīra gadiem netīrītie polsterētie krēsli.

"Mēs esam šeit tikai latvieši," uzsvēra organizatoru komandas pārstāve Ance Kazāka. "Mēs esam beidzot pārņēmuši šo īpašumu atpakaļ savās rokās un ir pilnīgi cita atdeve, kad tu vari iet un visus stūrīšus sakopt tāpēc, ka tev sirds grib to darīt. Nevis tāpēc, ka tev kāds britu menedžeris pateica, ka tur drīkst iet."

Mazākas talkas notiek katru nedēļas nogali,

tādēļ visi, kuri vēlas pielikt savu roku latviešu centra sakopšanā svaigā gaisā un sirsnīgā atmosfērā, laipni aicināti sazināties Straumēnu muižas "Facebook" lapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti