Panorāma

Rīgas patversmēs noteiks jaunu kārtību

Panorāma

DAP satraukums par funkciju samazināšanu

Pastiprināti pārbauda mediķu veselības stāvokli

Covid-19: Pastiprināti pārbauda mediķu veselības stāvokli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pēc ziņas, ka Covid-19 skāris 11 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Operatīvās vadības centra darbiniekus, turpinās mediķu testēšana, un trešdien pozitīvu Covid-19 testu saņēmis vēl viens dienesta telefona centrāles darbinieks. Daudziem koronavīrusa pozitīvajiem darbiniekiem saaukstēšanās simptomu nebija, un tas licis aktīvāk pārbaudīt medicīnas personālu ne vien dienestā, bet arī citviet.  

“Šobrīd mums ir apstiprināti 12 saslimšanas gadījumi, kas visi ir saistīti ar Operatīvās vadības centru Rīgā. Līdz ar to aizvadītajā diennaktī ir nācis viens saslimšanas gadījums klāt. Testēšanas rezultātus gaida vēl citi paņemtie paraugi,” informēja NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Dienā NMPD testē aptuveni 100 cilvēkus. Vispirms tos, kuri strādā analīžu noņemšanas teltīs un speciālajās brigādēs. 

“Pamatā tiek testēti darbinieki ar simptomiem. Jāsaka, ka tie simptomi var būt pat ļoti viegli un maz izteikti. Arī pēc rezultātiem redzam, ka analīzes ir pozitīvas darbiniekiem, kuriem simptomi ir viegli vai maz izteikti,” stāstīja Bukša.

Pastiprinātā režīmā testē arī Rīgas lielo slimnīcu darbiniekus. Jau iepriekš pozitīvu testu saņēmusi arī onkoloģe no Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas. Pēc šī notikuma kopumā pārbaudīti 28 darbinieki, daži uz darbu aizvien nenāk, lai gan Covid-19 apstiprināts citiem nav. Turpina pārbaudīt nākamos, un kā vienu no problēmām slimnīcas vadība min ārstu strādāšanu vairākās darbavietās un nespēju izsekot viņu gaitām.

“Testēšana notiek pēc nepieciešamības, piemēram, vakar mēs testējām 13 slimnīcas darbiniekus. Šobrīd rezultāti vēl nav zināmi, bet tuvākajā laikā tie būs,” stāstīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

Iemesls šo darbinieku pārbaudēm bija “saistīts lielā mērā ar to vienu gadījumu, tās ir kontaktpersonas, kuras ir saistītas ar vienu mūsu saslimušo kolēģi”.

Pagaidām pozitīvus rezultātus nav saņēmis neviens Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) darbinieks. Gaiļezerā katru dienu pārbaudot ap 20 cilvēku. Primāri Uzņemšanas nodaļas darbiniekus un personālu, kas, pašiem nezinot, nesagatavoti nonākuši kontaktā ar kādu Covid-19 pacientu. Piemēram, daži darbinieki bijuši saskarē ar kādu vīriešu patversmes “Zilais krusts” klientu.

“Arī šie darbinieki, kas bija kontaktā ar vienu patversmes cilvēku, kurš gan pagaidām ir Covid-19 negatīvs, ir pārbaudīti. Katru dienu situācija mainās. Protams, ka mēs nevaram notestēt pilnīgi visus, bet mēs mēģinām testēt savā slimnīcā tos cilvēkus, kuri ir riskam visvairāk pakļauti, un tos, kas strādā ar šiem pacientiem Infektoloģijas centrā,” skaidroja RAKUS Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Māris Liepiņš. Testē arī tos, kuriem simptomu nav.

Kopumā Latvijā saslimušo mediķu skaits ir zem 30, un tas daudzām iestādēm licis rūpīgi pārorientēt savu darbu. Piemēram, ārkārtas numura 113 saņemtos zvanus biežāk atbild dispečeri Daugavpilī un visiem darbiniekiem darbā mēra temperatūru, bet Stradiņa slimnīcā korpuss, kurā strādāja sasirgusī onkoloģe, ir pamatīgi dezinficēts, un LTV zināms, ka tas drīzumā atsāks darbu.  

Covid-19 izplatības ierobežošana

LSM.lv apkopojis noderīgus ieteikumus, lai izvairītos no Covid-19 izplatības, kā arī par to, ko darīt atbraucējiem no ārzemēm. Apkopoti telefona numuri, uz kuriem zvanīt ar jautājumiem par Covid-19, analīzes nodošanas vietas, skaidrojums, kam veic valsts apmaksātās analīzes.
Bezmaksas informatīvais diennakts tālrunis 8345.
Vienotā mājaslapa saistībā ar Covid-19 - covid19.gov.lv.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

 Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem, kopumā  valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk kā 2 miljardu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti