Panorāma

Pašnodarbinātajiem un mikrouzņēmumiem būs dīkstāves pabalsti

Panorāma

Iniciatīva "Dators bērnam"

Covid-19 skāris arī NMPD

Covid-19 skāris arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 1 mēneša.

Ar Covid-19 inficējušies 11 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Operatīvās vadības centra (OVC) darbinieki, otrdien vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

LTV rīcībā esošā informācija liecina, ka divas dispečeres darbā ieradušās slimas un ar temperatūru. Vēlāk ņemtās analīzes uzrādīja, ka viņas ir Covid-19 pozitīvas. Šobrīd zināms, ka inficēti ir 11 Operatīvās vadības centra darbinieki un vēl citi gaida analīžu rezultātus.

LTV vēstīja, ka inficēšanās notikusi pasākuma laikā, kad pensijā tika pavadīta kāda NMPD OVC darbiniece. NMPD vadītāja Liene Cipule intervijā LTV gan to neapstiprināja, norādot, ka to nevar tā sasaistīt.

"Pirmais cilvēks tika konstatēts, veicot [darbinieku] masveida testēšanu. Esam uzgājuši, ka kopumā inficēti 11 cilvēki. Ir daži darbinieki, kuri pirmo reizi tika testēti šodien [otrdien, 31. martā]. Mums ir darbinieki, kuri nestrādā Rīgā, un tam [analīzēm] bija nepieciešams laiks," sacīja Cipule.

Viņa norādīja, ka tad, kad notikusi darbinieka pavadīšana pensijā, nevienam nav bijis simptomu, tādēļ pasākumu ar inficēšanos nevar saistīt. Covid-19 pozitīvie darbinieki atrodas mājās, bet darbu turpina tie, kuri bijuši viņu kontaktpersonas, bet ir veseli. "Divu dienu laikā esam veikuši OVC dezinfekcijas, esam izsaukuši darbiniekus, kuri bija devušies izdienas pensijā, pastiprinājuši centru Daugavpilī un piesaistījuši studentus, ja kādam vēl būs jādodas karantīnā," sacīja Cipule.

NMPD vadītāja uzsvēra, ka OVC darbinieki nestrādā ar saslimušajiem un 14 dienas viņi nedrīkst kontaktēties ar pacientiem. "Neviens [NMPD] brigādē šobrīd nav pozitīvs," tā Cipule.

KONTEKSTS:

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 inficējušies jau vismaz 26 medicīnas darbinieki, aģentūrai LETA pastāstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) eksperts Jurijs Perevoščikovs.

Speciālists skaidroja, ka slimība konstatēta vismaz 26 veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, kuru vidū ir gan administratori, gan medmāsas un ārsti, gan arī šoferi. Pirmdien ziņots par 14 ar Covid-19 inficētajiem mediķiem. Saslimšanas gadījumi nereti tiek konstatēti vairākiem vienas veselības aprūpes iestādes darbiniekiem vai arī medicīnas speciālistiem, kuri pārstāv vienu apakšnozari un ir satikušies vienā pasākumā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti