Sadaļas Sadaļas

Cēsīs «brīvo rindu» pēc Covid-19 potēm slēdz vēl pirms centra atvēršanas; Daugavpilī vakcīnas vēl pieejamas

Svētdienas rītā pie masu vakcinācijas centra Cēsīs "dzīvajā rindā" pēc Covid-19  vakcīnas gaidošo cilvēku skaits vēl pirms centra atvēršanas sasniedza maksimālo pieejamo vakcīnu skaitu, tāpēc vēl pirms centra atvēršanas rinda tika slēgta.

Cēsīs vakcinēšanas centru bija plānots atvērt plkst.9, un tajā ar “AstraZeneca” vakcīnām plānots vakcinēt 140 cilvēkus.

Aģentūra LETA novēroja, ka jau plkst.7.30 rindā pie Cēsu vakcinācijas centra stāvēja vairāk nekā 140 cilvēku un rindas garums turpināja pieaugt.

Svētdienas rītā pie masu vakcinācijas centra Cēsīs "dzīvā rinda" sāka veidoties jau vairākas stundas pirms centra atvēršanas. Kāds cilvēks pie centra bija nakšņojis uz mašīnas jumta uzbūvētā teltī. Ap plkst.5 viņam piepulcējās citi poti pret Covid-19 gaidošie, ziņoja LETA.

Agnese Strazda: Par vakcināciju Cēsīs un DaugavpilīLinda Zalāne

Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda Latvijas Radio informēja, ka Cēsīs līdz pulksten 11.00 vakcīnas saņēma jau vairāk nekā 100 cilvēki un ap pusdienlaiku Cēsīs vakcinācija jau pabeigta.

Savukārt Daugavpilī,  kur paredzēts izlietot nedaudz mazāk par 300 vakcīnām, ap pusdienlaiku vakcīnu bija saņēmuši aptuveni 150 cilvēki, rindu nebija, līdz ar to vakcinācija Daugavpilī vēl turpināsies un iedzīvotāji, kuri ir Daugavpilī vai tuvumā, noteikti tiek aicināti apmeklēt vakcinācijas centru Daugavpilī, kur noteikti vēl ir iespēja saņemt vakcīnu.

Visiem, kuri ir saņēmuši poti pret Covid-19, joprojām jāturpina ievērot epidemioloģiskie drošības nosacījumi. Imunitāte pret vīrusu pēc "AstraZeneca" vakcīnas saņemšanas izveidojas aptuveni pēc 22 dienām.

Vakcinācija turpinās arī ārpus lielajiem vakcinācijas centriem, un visas vakcīnu devas, kas Latvijai ir pieejamas svētdien un pirmdien tiks piegādātas ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm, taču ārsti un iestādes turpinās tikai prioritāro grupu vakcināciju.  

Tāpat svētdien un pirmdien tiek gaidītas arī jaunas vakcīnu devas. Kopumā līdz šim vakcinācijai ir izmantotas 206 000 vakcīnu devu. Savu pirmo vakcīnu devu ir saņēmuši vairāk nekā 170 00 Latvijas iedzīvotāji, no tiem vairāk nekā 27 000 ir saņēmuši otro, noslēdzošo vakcīnas devu.

KONTEKSTS:

Sestdien, otrajā vakcinēšanas pret Covid-19 brīvās rindas dienā kopumā septiņās pilsētās astoņos vakcinācijas centros vakcīnu saņēma aptuveni 5000 iedzīvotāju. Interese daudzviet bija lielāka par brīvajai rindai pieejamo pošu apjomu, Rīgā, Cēsīs, Jūrmalā, Jelgavā rindas veidošanu apturēja drīz vien pēc centru atvēršanas, Liepājā pēcpusdienā bija izlietotas visas vakcīnas un tika piegādātas 100 papildu devas. Rēzeknē un Daugavpilī interese bija mazāka.

Rīgā "ATTA" centrā sestdien poti varētu būt saņēmuši aptuveni 1250 cilvēki, Ķīpsalas hallē - ap 1000 cilvēku, Liepājā - 701 cilvēks, Jūrmalā un Rēzeknē - ap 500 cilvēkiem katrā, Jelgavā - ap 460 cilvēkiem, Daugavpilī - 312 cilvēki, bet Cēsīs - ap 300

Piektdien 16.aprīlī trīs lielajos vakcinācijas centros tika vakcinēti 3250 iedzīvotāji, kuri gaidīja brīvajā rindā.

Šajos centros plānoja izlietot daļu “AstraZeneca” vakcīnu, kuras “aizķērušās” vēl kopš Lieldienām. Liela daļa iedzīvotāju ir skeptiski noskaņota tieši pret “AstraZeneca” vakcīnām, ko veicināja informācija par retajām negatīvajām trombu veidošanas blaknēm. Lieldienu brīvdienās daudzviet pat vairāk nekā puse uz masu vakcinācijas centriem aicināto iedzīvotāju nevēlējās vakcinēties, tajā skaitā tāpēc, ka negribēja saņemt tieši “AstraZeneca” vakcīnas.  

Bet līdz šai nedēļās nogalei iespēja saņemt vakcīnu bija tikai cilvēkiem no 4 prioritārajām grupām – mediķiem, senioriem vecumā virs 60 gadiem, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, cilvēkiem, kuri dzīvo ar smagi slimajiem bērniem un aprūpē smagi slimos, kā arī skolotājiem, kuri strādā klātienē. No 20.aprīļa plāno sākt vakcinēt piekto no kopumā 8 valdības noteiktajām prioritārajām grupām – karavīrus, zemessargus, operatīvo dienestu darbiniekus un “kritiski svarīgos energoapgādes komersantus”.

Latvijā plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus sabiedrības locekļus, kas vakcināciju nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt