Ārkārtējās situācijas laikā policija pieņēmusi deviņus lēmumus par veikalu slēgšanu

Ārkārtējās situācijas laikā – no pagājušā gada 11. oktobra – policija, kontrolējot Covid-19 noteikumu izpildi, deviņos gadījumos pieņēmusi lēmumu par tirdzniecības vietas slēgšanu, informēja Valsts policijā.

Ārkārtējās situācijas laikā veiktas aptuveni 30 000 pārbaudes tirdzniecības vietās, kurās kopumā uzsākti 709 administratīvie pārkāpuma procesi un doti 4039 preventīvi norādījumi. 

Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas Valsts policijā par dažādiem pārkāpumiem kopumā uzsākti teju 5000 administratīvā pārkāpuma procesi. Tā kā likumsargu mērķis nav sodīt, bet gan skaidro noteiktos ierobežojumus un novērst to atkārtotību, ārkārtējās situācijas laikā doti arī aptuveni 14 000 preventīvi norādījumi.

Likumsargi ikdienā veic epidemioloģisko drošības pasākumu kontroli sabiedriskajā transportā, ēdināšanas, skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietās, tūrismu mītnēs, tirdzniecības vietās un citās sabiedriskās vietās. No ārkārtējās situācijas sākuma likumsargi kopumā pārbaudījuši 2243 skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanas vietās, kur uzsākts 21 administratīvā pārkāpuma process un dotas 80 preventīvas norādes. Tāpat ikdienā tiek uzraudzīts visa veida sabiedriskais transports, vai tajos tiek ievērotas noteiktās drošības prasības, īpaši pareiza sejas masku lietošana. Konkrētajā laika posmā likumsargi pārbaudījuši  14 791 sabiedriskos transportlīdzekļus, kur 454 gadījumos tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, bet vairums gadījumu dotas preventīvas norādes – 3496 reizes.

Tāpat tiek veiktas pārbaudes arī ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas vietās, kopumā 4741 ēdināšanas vieta, 68 gadījumos tika uzsākti administratīvā pārkāpuma procesi, bet 199 gadījumos doti preventīvi norādījumi.

"Šobrīd mēs dzīvojam dinamiskā vidē, kur arī drošības prasības regulāri tiek pielāgotas un mainās atkarībā no situācijas. Saprotams, ka ne visi momentāni var noreaģēt, tajā skaitā arī pakalpojumu sniedzēji. Bet, lai izvairītos no noteikumu interpretācijas, tie regulāri tiek precizēti. Ir saprotams sabiedrības nogurums no noteiktajiem drošības pasākumiem un ierobežojumiem, taču nedrīkst tam padoties un noteikumi ir jāturpina ievērot! Aicinām ikvienu – gan iedzīvotājus, gan pakalpojumu sniedzējus – būt atbildīgiem un pārrunāt drošības pasākumu ievērošanu arī ar saviem tuviniekiem!" paziņojumā medijiem norādīja policija.

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc Veselības ministrija rekomendēja un valdība vienojās ārkārtējo situāciju pagarināt līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt