Jauni ierobežojumi arī kultūrā – kas jāzina apmeklētājiem?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijā valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021. gada 11. janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā, informēja Kultūras ministrijā. Muzeji un bibliotēkas darbu varēs turpināt kā līdz šim, strikti ievērojot visas epidemioloģiskās prasības. Citas kultūrvietas, piemēram, kinoteātri – līdz nākamā gada 11. janvārim apmeklētājiem būs slēgti.

Precizējums - darbu varēs turpināt arī galerijas un citas izstāžu norises vietas

Kultūras ministrija precizēja, ka darbu varēs turpināt muzeji, tiem radniecīgas mākslas darbu eksponēšanas vietas un bibliotēkas.

Līdz 2021. gada 11. janvārim pārtraukta gadatirgu, tostarp Ziemassvētku tirdziņu darbība.

No 7. decembra klātienē mācību process notiek tikai 1.-4. klasei, nodrošinot 3 m² platību katram skolēnam, un no 4. janvāra gan skolotājiem, gan skolēniem jānēsā sejas maskas.

Profesionālās un augstākās izglītības apguve tiek organizēta attālināti; individuāli atļauts turpināt īstenot profesionālās izglītības programmu praktiskās daļas apguvi, kas nepieciešama profesionālo prasmju vai kvalifikācijas ieguvei un ko nav iespējams veikt attālināti, augstākās izglītības programmu praktiskās daļas apguvi, kā arī interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvi.

Līdz 11. janvārim saglabājas ierobežojums amatierkolektīvu darbībai klātienē – nodarbības grupām īstenojamas attālināti, bet klātienē – tikai individuāli (izņemot vienas mājsaimniecības locekļus).

Visos darba kolektīvos, tostarp kultūras jomā, darba vietās telpās, tajās atrodoties vairāk par vienu cilvēku, visiem jānēsā sejas maska (prasība neattiecas uz bērniem līdz 7 gadu vecumam un cilvēkiem, kuri acīmredzamu funkcionālu traucējumu dēļ maskas nevar lietot).

Ievērojot epidemioloģiskās prasības – 2 metru distanci u.c. organizatora noteiktās prasības – var organizēt sapulces, piketus un gājienus, tajos pulcējot ne vairāk kā 25 cilvēkus.

KONTEKSTS:

Tā kā Covid-19 izplatība par spīti novembrī izsludinātajai ārkārtējai situācijai nemazinās, valdība pagarināja ārkārtējās situācijas termiņu līdz 11. janvārim, ieviešot arī jaunus drošības pasākumus.

Noteikts, ka maskas būs jāvalkā visur iekštelpās, neskaitot mājās. Maskas var nelietot bērni, kas nav sasnieguši 7 gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai.

No 3. decembra visā Latvijā ikvienam ikdienas gaitās jāievēro “2+2” princips – divi metri, divi cilvēki. Tas nozīmē, ka arī Ziemassvētki un Jaunais gads būs jāsvin tikai savas mājsaimniecības lokā.

Latvijas uzņēmējiem pašreizējās ārkārtējās situācijas laikā ir trīs atbalsta veidi – dīkstāves pabalsti, subsidētas darbavietas un vienreizējā subsīdija apgrozāmajiem līdzekļiem.

Savukārt publisko pasākumu organizatoriem, tostarp kultūras, neatkarīgi no to juridiskā statusa, nolemts kompensēt 80% biļešu vērtības par pasākumiem, kuru norise Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā atcelta un biļešu nauda atmaksāta skatītājiem. Kompensācijas saņemšanai pasākumu rīkotājiem būs jāpiesakās Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai, un situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība pastiprināja drošības pasākumus, taču saslimstība ar Covid-19 turpināja pieaugt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti