Ārkārtējās situācijas laikā atcelto pasākumu rīkotājiem kompensēs 80% biļešu vērtības

Valdība 1. decembrī lēma atbalstīt Kultūras ministrijas (KM) izstrādāto priekšlikumu – visiem publisko pasākumu organizatoriem, tostarp kultūras, neatkarīgi no to juridiskā statusa kompensēt 80% biļešu vērtības par pasākumiem, kuru norise Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā atcelta un biļešu nauda atmaksāta skatītājiem, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale. Kompensācijas saņemšanai pasākumu rīkotājiem būs jāpiesakās Valsts kultūrkapitāla fondā (VKKF).

KM skaidroja, ka pasākumu rīkotāji peļņu plāno vidēji 5% līdz 20% robežās no biļetes cenas, tāpēc kultūras pasākumu biļešu kompensācijas apmērs plānots 80% apmērā no skatītājiem atmaksātās biļešu kopsummas (kas ir pasākumu rīkotāju tiešie un vienīgie ieņēmumi) un biļešu reversēšanas izmaksas.

Kompensācija tiks izmaksāta par atceltajiem pasākumiem, kuru norise tika plānota Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā –

no šī gada 9. novembra līdz 6. decembrim, kā arī turpmākajos periodos, kuros valdība lems aizliegt publisko pasākumu rīkošanu.

Lai saņemtu atbalstu, atceltā pasākuma rīkotājam VKKF būs jāiesniedz darījumu apliecinoši dokumenti, kas pierāda biļešu naudas atmaksu skatītājiem – biļešu izplatītāja izsniegtā atskaite pasākuma rīkotājam par veikto biļešu reversu (kasē nodotajiem vai automātiskajiem e-pirkumiem), papildus ņemot vērā biļešu reversēšanas komisijas izmaksas vai pasākuma rīkotāja bankas maksājuma uzdevums, kurā rīkotājs atmaksājis biļetes skatītājam, norādot maksājumā pasākuma nosaukumu, datumu un biļešu skaitu, papildus ņemot vērā bankas transakciju maksājumus par veiktajiem pārskatījumiem, ja biļetes tirgotas neizmantojot biļešu izplatīšanas tīklu starpniecību.

Apzinot biļešu izplatīšanas tīklu sniegto informāciju par to sistēmās iegādātajām biļetēm uz kultūras pasākumiem laikā no 9. novembra līdz 6. decembrim, atbalsta pasākumam nepieciešams finansējums aptuveni 1 083 481 eiro apmērā.

Atbalsts tiks sniegts 2021. gadā, veicot apropriācijas pārdali no programmas “Latvijas skolas soma".

KM uzsvēra – statistika rāda, ka kopumā publisko pasākumu biļešu sektora apgrozījums gadā veido aptuveni 45 miljonus eiro, no kuriem aizvadītajos gados bez Covid-19 klātbūtnes novembra – decembra periods veido aptuveni 25-30% jeb līdz 15 miljonus eiro. Savukārt 2020. gadā šajā pat periodā biļešu apgrozījums nav sasniedzis pat ne 2 miljonu eiro slieksni jeb tikai 10% no iepriekšējo gadu novembra – decembra ieņēmumiem kaut pasākumu rīkotāji jau veikuši ieguldījumus pasākumu sagatavošanā, ņemot vērā iepriekšējo periodu un skatītāju pieprasījumus.

KM arī norādīja, ka kultūras nozare Covid-19 izraisītajā ārkārtējā situācijā skarta vistiešāk. Salīdzinot ar 2019. gadu, kultūras pasākumu organizēšanā iesaistīto Latvijas uzņēmumu saimnieciskās darbības vidējais apgrozījums ir samazinājusies par 85-95%. 2020. gada 12. martā izsludinātās ārkārtējās situācijas rezultātā biļešu iepriekšpārdošana ir būtiski samazinājusies. Kopumā pasākumu pārdoto biļešu skaits kopš Covid-19 pandēmijas sākuma ir samazinājies vismaz piecas reizes, savukārt ienākumu apjoms – vēl vairāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt