TV projekts «Tava klase» tagad pieejams arī bērniem ar dzirdes traucējumiem

Lai izglītojošā TV projekta “Tava klase’’ saturu varētu apgūt arī skolēni ar dzirdes traucējumiem, pēc Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) lūguma Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir radusi iespēju stundām nodrošināt arī surdotulkojumu, paziņojumā presei informē IZM.

Surdotulkojums šobrīd pieejams LNS norādītajam mācību procesam pašām nepieciešamākajām stundām, piemēram, matemātikā, bioloģijā, ķīmijā, dabaszinībās, latviešu valodā, vēsturē noteiktās skolēnu vecuma grupās.

“Paldies IZM par operatīvo rīcību, TV stundām piedāvājot arī surdotulkojumu. Tas devis iespēju vismaz 160 skolas vecuma bērniem ar dažādas pakāpes dzirdes zudumu kvalitatīvi sekot stundām ar profesionālu tulkojumu. Ir ļoti labi arī tas, ka internetā ir iespējams noskatīties atkārtojumu un apturēt neskaidrās vietas. Vienlaikus skolēniem tiek sniegta nebijusi iespēja pārbaudīt savas zināšanas, skatoties arī jaunāko klašu stundas. Vecāki noteikti priecātos, ja šis projekts tiktu turpināts arī pēc ārkārtas situācijas beigām,” vērtē LNS viceprezidente Inese Immure.

Vietnē www.tavaklase.lv pieejama ne tikai programma (mācību priekšmetu saraksts), bet arī nodarbību tēma un nepieciešamie resursi. Vietnē, nospiežot uz attiecīgās mācību stundas, redzams pedagoga sagatavotais satura apraksts, nodarbībai nepieciešamie mācību līdzekļi un cita veida informācija.

Tā kā IZM saņem daudz jautājumu un priekšlikumu, vietnē “www.tavaklase.lv” izveidots speciāls e-pasts: [email protected], kā arī norādīts kontakttālrunis. Savus priekšlikumus un atsauksmes IZM aicina izteikt arī īpaši izveidotajā “instagram” kontā @tavaklase.

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. Jauno izglītojošo TV kanālu “Tava klase” pirmajā darbības dienā līdz plkst.14 bija skatījušies cilvēki no kopumā 50 pasaules valstīm.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru 7. aprīlī nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti