Jaunais TV kanāls «Tava klase» pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Jauno izglītojošo TV kanālu “Tava klase” pirmajā darbības dienā līdz plkst. 14.00 skatījušies cilvēki no kopumā 50 pasaules valstīm, liecina vietnes www.tavaklase.lv nodrošinātāja “Telia Latvija” veiktā “Google Analytics” datu analīze. Papildus Latvijai TV kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē, informē Izglītības un zinātnes ministrija paziņojumā medijiem.

Vietnei “www.tavaklase.lv”, kurā var noskatīties TV kanālu tiešraides arī atkārtojumos, kā arī mācību stundu video arhīvu, šodien līdz plkst.14.00 bijis vairāk nekā 50 000 unikālo apmeklētāju, kas liecina par lielu auditorijas interesi. Plānots, ka provizoriskie dati par to, cik skatītāju bijis virszemes TV kanālos “ReTV” un “Sportacentrs.com”, varētu tikt apkopoti līdz 7. aprīļa vakaram.

“Paldies visiem pedagogiem, skolēniem, vecākiem, kuri šodien atrada iespēju un laiku skatīties TV stundas. Esam saņēmuši gan uzmundrinošus vārdus un sadarbības piedāvājumus, gan arī daudz priekšlikumu satura un formāta pilnveidošanai, kurus iespēju robežās izmantosim stundu veidošanā,” saka izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Ieklausoties skolotāju aicinājumā, sākot ar 9.aprīli  vietnē www.tavaklase.lv būs pieejama ne tikai programma (mācību priekšmetu saraksts), bet arī nodarbību tēma un nepieciešamie resursi.

Vietnē, nospiežot uz attiecīgās mācību stundas, būs redzams pedagoga sagatavotais satura apraksts, nodarbībai nepieciešamie mācību līdzekļi un cita veida informācija. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina skolotājus izmantot šo materiālu, plānojot mācību darbu, mērķtiecīgi ar projekta “Tava klase” skolotāju palīdzību virzot skolēnus uz apgūstamā satura izpratni. Tādā veidā skolotāji iegūs laiku atgriezeniskās saites nodrošināšanai un individuālām konsultācijām.

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” par projektu “Tava klase” runā ne tikai kā par krīzes laika attālinātām mācībām, bet arī kā lielisku iespēju daudzām labām idejām, kas iesāksies šobrīd un turpināsies, kad visi skolēni būs klātienes mācībā skolās.

Nākamās nedēļas sākumā būs plašāka analīze attālinātām mācībām, ir aptaujāti skolotāji, skolēni un vecāki. Visi iegūst jaunas prasmes, pieaug darba apjoms, nespēj tikt galā ar dienas plānošanu un apjoms, šo laiku raksturo ministre. Daudzās skolās nav salāgots starppriekšmetu apjoms, un skolēnam ir pārāk daudz darba, tādi ir novērojumi.

Mārtiņš Gulbis, "Laboratorium" zinātnes skolas skolotājs, Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena”  skaidro, ka filmēšana ir izaicinājums, jo stundas filmēšana notiek vienlaidus, bez sižeta montēšanas. Tāpēc var būt arī kāda kļūda. Savās stundās Mārtiņš Gulbis teorētiskas lietas cenšas parādīt praksē, tie ir konkrēti eksperimenti un demonstrējumi ar skaidrojumiem, kā lietas strādā. Svarīgi, lai saprotams, kas šajā tēmā domāts, kā to var pārbaudīt, redzēt, kur to pielieto. Jau rīt varēs redzēt Mārtiņa stundas.

Latvijas vecāku organizācijas "Mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa raidījumā “Pēcpusdiena” uzteic  šī darba operativitāti, reaģējot uz vecāku palīdzības saucieniem. Pēc pirmās dienas visiem vajadzētu būt saudzīgiem spriedumos, jo tas ir liels izaicinājums skolotājiem – nostāties kameras priekšā. Šis ir ilgtermiņa ieguldījums izglītībā, skolās ir interaktīvās tāfeles, kuras var izmantot arī nākotnē, rādot šo saturu, uzskata Inga Akmentiņa-Smildziņa.

“Tava klase” satura veidošanā iesaistīti vairāk nekā 70 skolotāju no visas Latvijas. Palīdzību skolotājiem projekta ietvaros ir snieguši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki.

Projektu īsteno IZM sadarbībā ar iniciatīvas grupu “Vecāki par labāku izglītību”, nodrošinot oriģināla mācību satura izveidi un tā pārraidīšanu bezmaksas televīzijas platformās “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset’’, kas nodrošina TV kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “tavaklase.lv”.

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību. 

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vecāki un bērni
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti