Attālinātajām mācībām izveido speciālu TV kanālu «Tava klase»

Jau no nākamās nedēļa virszemes televīzijas ēterā būs pieejams speciāls izglītojošs kanāls 1.-4. klašu skolēniem, lai palīdzētu nodrošināt attālinātas mācības. Kanāls "Tava klase" būs skatāms "Re:TV" un "Sporta centra" kanālos un būs pieejams arī internetā, otrdien, 31. martā, informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

Ministre pavēstīja, ka kanāla izveide, satura sagatavošana un darbības nodrošināšana diviem mēnešiem izmaksās 365 000 eiro. Nauda no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirta  audiovizuālā satura radīšanai un izplatīšanai, tostarp ar bezmaksas televīzijas programmu starpniecību, paziņojumā medijiem informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Televīzijas kanāls "Tava klase" varēs jaunāko klašu skolēniem radīt klātbūtnes efektu, sistemātisku pieeju mācībām, atvieglot skolotājiem mācību satura sagatavošanu, atbalstīt vecākus, norādīja ministre.

Premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") otrdien pēc valdības sēde attālinātajā preses konferencē informēja, ka valdība otrdien nolēma piešķirt Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) līdzekļus kanāla izveidei, lai skolēni varētu audio un video formā ar profesionāliem pasniedzējiem labāk apgūt mācību vielu. Tas ir arī stimuls pedagogiem darīt labāk, veidot labāku saturu, lai bērniem būtu labāka izglītība, norādīja premjers.

Šuplinska pateicās vecāku iniciatīvas grupai "Vecāki par labāku izglītību" un sadarbības partneriem, kas iesaistījušies kanāla izveidē.

Plānots, ka no 6. aprīļa līdz 29. maijam darbadienās no plkst. 9.00 līdz 13.40 kanālā “ReTV” tiks pārraidītas mācību stundas 1.-4. klašu skolēniem, bet kanālā “Sportacentrs.com TV” no plkst. 9.00 līdz 16.40 - mācību stundas 5., 6., kā arī 9. un 12. klašu skolēniem.

Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset’’, kas nodrošina TV kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “tavaklase.lv”.

Ministre norādīja, ka virszemes televīzija ir pieejama 97% Latvijas teritorijas, bet ministrija nav veikusi speciālo aptauju par to, vai visiem skolēniem mājas ir pieejams televizors. To varēs apzināt skolas un pašvaldības, taču jebkurā gadījumā kanāla saturs būs vērojams arī internetā.

Kanāla struktūra būs līdzīga stundu grafikam, kanālā katru rītu ievadā izstāstīs plānu, ko rādīs dienas garumā. Katrai klasei būs savs laiks, virtuālā klases stunda ilgs 20 minūtes, bet pēc tam skolēni saņems uzdevumus. Savukārt ēterā būs jau nākamā stunda citai klasei.

Televīzijas kanālā koncentrēsies uz matemātiku, latviešu valodu, svešvalodu, būs arī informācijas tehnoloģiju (IT) un mākslas nodarbes, tāpat interešu izglītība – iespēja sportot, dejas stundas, atkārtot dziesmu svētku repertuāru, citu prasmju attīstīšana, arī mājturības prasmes.

Šuplinska informēja, ka kanālā būs iespēja mācīties arī to mazākumtautību valodas, kurām Latvijā ir savas skolas, piemēram, baltkrievu, lietuviešu, ukraiņu, poļu. 

Viņa pieļāva, ka no 14. aprīļa TV kanāla saturs būs arī vecāku klašu skolēniem.

Iecerēts, ka jau pēc Lieldienām mācību programmu saturs tiks nodrošināts nedēļu iepriekš, ļaujot vispārizglītojošo skolu pedagogiem mērķtiecīgi plānot izglītojošā kanāla programmu savā nodarbību grafikā.

Savukārt par centralizētajiem eksāmeniem gala lēmums būs pieņemts vēlāk, iespējams, līdz ar ārkārtas situācijas pagarināšanu aprīļa vidū. Pašlaik izskatīti jautājumi par attālinātu eksāmenu kārtošanu, par gada vērtējuma akceptēšanu kā noslēguma atzīmi, bet par to lems nākamās nedēļas beigās vai uzreiz pēc Lieldienām.

KONTEKSTS:

Mācīties attālināti skolēni spiesti, jo valstī izsludināta ārkārtas situācija saistībā ar Covid-19 izplatību.    

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā, bet 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt