Panorāma

Paplašina tiesības uz dīkstāves pabalstiem

Panorāma

Maskas ir, bet jātaupa

Ārkārtējā situācija pagarināta līdz 12. maijam

Latvijā pagarina ārkārtējo situāciju vēl par mēnesi – līdz 12. maijam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ministru kabinets attālinātajā sēdē otrdien, 7. aprīlī, nolēma saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto infekciju Covid-19 Latvijā noteikto ārkārtējo situāciju pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Tas nozīmē, ka vismaz līdz 12. maijam nevarēs notikt ne publiski, ne privāti pasākumi, kā arī jāturpina ievērot stingrie pulcēšanās ierobežojumi.

ĪSUMĀ: 

  • Valdība pēc konsultācijām ar epidemiologiem nolēmusi līdz 12. maijam pagarināt ārkārtējo situāciju.
  • Secināts, ka ārkārtējās situācijas ierobežojumi strādā, tomēr draudi sabiedrības veselībai nav zuduši.
  • Līdz ar to visi valdības iepriekš noteiktie ierobežojumi paliek spēkā, tostarp attiecībā uz pulcēšanos. 
  • Ministre: Turpinām dzīvot pēc formulas: mājas, ziepes, divi metri; cer līdz Jāņiem tikt galā ar Covid-19.
  • Ārlietu ministrs paziņojis par jaunu repatriācijas reisu rīkošanu; tie notikšot pēc nepieciešamības.

Latvijā pagarina ārkārtējo situāciju vēl par mēnesi – līdz 12. maijam
00:00 / 02:22
Lejuplādēt
Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos Latvijā, valdība pirms nepilna mēneša nolēma Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, nosakot virkni ierobežojumu un aizliegumu. Līdz ar valdībā otrdien lemto ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 12. maijam. Šāds lēmums pieņemts pēc konsultācijām ar epidemiologiem, pēc valdības sēdes sacīja premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

 

Valdība secinājusi, ka ārkārtējās situācijas ierobežojumi strādā, par ko liecina lēzenais saslimušo skaita pieaugums. Tomēr Covid-19 draudi sabiedrības veselībai nekur nav zuduši, tāpēc atgriezties ierastajā dzīves ritmā vēl nevar.

"Ja mēs turpināsim šādā veidā ievērot noteikumus, mēs pārvarēsim šo vīrusa izplatību Latvijā, un mēs ātrāk varēsim atgriezties pie tā, ko varētu saukt par normālāku dzīvi un ikdienu. Tātad, ievērojot visu, mēs ātrāk tiksim tam visam cauri," teica premjers.

"Tas nozīmē, ka mēs nepastiprinām ierobežojumus, bet arī tos nemīkstinām. Es aicinu arī tuvojošajās Lieldienās atcerēties, ka nekur atslābt vēl nevaram.

Turēsim divu metru attālumu no citiem cilvēkiem un nepulcēsimies ārpus mājām vairāk nekā divi cilvēki reizē." 

Arī veselības ministre Ilze Viņķeļe ("Attīstībai/Par!") norādīja, ka Latvijā līdz 12. maijam ir spēkā visi valdības iepriekš noteiktie ierobežojumi, tostarp attiecībā uz sociālo distancēšanos.

Vēl vismaz divus 14 dienu ciklus ir jānovēro Covid-19 attīstība un izplatība Latvijā, teica ministre, uzsverot – lai arī jaunu Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits samazinās, tomēr nav iemesla pārlieku priecāties. 

"Pieticīgā latviešu piesardzība, ka vēl par agru priecāties, šoreiz ir īsti vietā, jo patiesi vīrusa daba vēl nav līdz galam izpētīta, tāpēc aicinu nesapriecāties. Mums priekšā ir Lieldienu brīvdienas, kas kārdinās pa māju nonīkušos jauniešus, bet es ļoti lūdzu apzināties, ka šī varētu būt viņu izšķiršanās, vai mums izdodas ar vīrusu tikt galā, vai ierobežojumi jāpagarina nezināmi īsu laiku.

Esmu pārliecināta, ka, turpinot šo labi paveikto pusceļa darbu, mums izdosies līdz Jāņiem ar Covid-19 tikt galā. (..) Šobrīd lūdzu - turpinām dzīvot pēc formulas: mājas, ziepes, divi metri."

Tā kā ārkārtējā situācija turpināsies, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") paziņojis par jaunu repatriācijas reisu rīkošanu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pagaidām nav zināmi ne konkrēti datumi, ne lidostas, no kurām tiks veikti lidojumi. Tomēr priekšroka uz atgriešanos Latvijā būs tiem, kas iestrēguši ārpus Eiropas Savienības bez iztikas līdzekļiem.

"Ar pazīmēm un simptomiem tiek veikti testi uzreiz ierašanās vietā, un tas, kas ir nācis klāt, mēs esam pilnveidojuši koordināciju arī starp pašvaldībām un valsts institūcijām šo cilvēku nogādāšanā dzīvesvietā, ja viņiem to nav iespējams izdarīt ar savu autotransportu," teica Viņķele.

Veselības ministre arī uzsvēra, ka Latvijas iedzīvotāju atgriešanās no ārzemēm nebūs masveidīga un reisi tiks rīkoti pēc nepieciešamības.

KONTEKSTS:

Covid-19 vīruss Latvijā pirmoreiz konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēts, ka vīruss cirkulē sabiedrībā. 3. aprīlī Latvijā miris pirmais pacients, kuram diagnosticēta Covid-19 saslimšana. 99 gadus vecās sievietes tiešais nāves iemesls nebija Covid-19, bet gan citas hroniskas saslimšanas. 4. aprīlī ziņots, ka miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kuram bija vairākas hroniskas saslimšanas, kā arī Covid -19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti