Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Kultūrtelpa
Druvēnieši aicina dzejas tūrē pa Jāņa Poruka dzimto pusi
Atzīmējot latviešu literatūras izcilnieka Jāņa Poruka jubileju, viņa dzimtās puses – Druvienas – ļaudis sarūpējuši notikumu ar kultūrvēsturisku un literāru ievirzi “Dzejas tūre – Jānim Porukam 150”. Visas vasaras garumā tiek izstaigāti daždažādi Poruka ceļi, lasot gan viņa paša darbus, gan to, ko citi literāti rakstījuši par ievērojamo 19./20. gadsimta mijas dzejnieku, prozaiķi. 
UNESCO Venēciju varētu iekļaut apdraudēto vietu sarakstā
Venēcija potenciāli varētu tikt iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma apdraudēto vietu sarakstā, jo tas atspoguļotu šīs pilsētas reālo stāvokli. Tā spriež pasaules mantojuma eksperti. Bet, iespējams, nesenais liegums lieliem kruīza kuģiem iebraukt trauslās pilsētas ūdensceļos varētu būt pietiekams, lai glābtu pilsētu no šī likteņa.
Ar ideālistisku, ne pragmatisku skatu. Notiks koncertzāles «Latvija» jubilejas atzīmēšana
24. jūlijā tiek atzīmēti koncertzāles “Latvija” pirmie divi darbības gadi, kas pārsvarā aizvadīti, pakārtojoties pandēmijai. Mājsēdes laikā koncertzāles darbinieki centušies neiet vieglāko ceļu, bet gan radīt neierastus un īpašus kultūras notikumus. Tāds solās būt arī jubilejas pasākumu kopums “Otrs”, kas sasauksies gan ar gada pirmās puses projektiem, gan sniegs pilnīgi jaunu dejas, mūzikas un telpas pieredzi.   
Kaņepes Kultūras centrs jaunā pasākumu sērijā aicina izzināt un sajust Rīgu
Kaņepes Kultūras centra pasākumu sērijā “Pilsētas maņas” mākslinieki Eds Shoutens, Reinis Lodziņš un Ernests Vilsons pētīs un dažādos veidos aktualizēs dažādas pieredzes, ko sniedz pilsēta. Savos darbos viņi iepazīstinās ar individuāli izvēlētu pieeju vienam un tam pašam materiālam – Rīgai. “Pilsētas maņas” pasākumi notiks no 24. jūlija līdz 7. septembrim, informēja organizatori.
«Lampas» programmā šogad – no robotiem un suņiem līdz pasaules galam un laimīgai dzīvei
Sarunu festivāls “Lampa” ar virstēmu “cieņa” šogad notiks 20. un 21. augustā, un tā programmā gaidāmi vairāk nekā 200 pasākumi par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām: gan praktiskām, gan filozofiskām, globālām un Latvijai specifiskām, informēja organizatori. Norisēm būs iespējams pievienoties klātienē Cēsu pilsētvidē vai tiešsaistē un kopā skatīšanās vietās visā Latvijā. Festivāls kā vienmēr būs pieejams bez maksas.
Pie opernama darbu sāks jauna kultūrvieta – vides objekts «Baltais laukums»
Operas skvērs un operas priekšlaukums vasarās allaž bijusi cilvēkus piesaistoša vieta, bet pandēmijas laiks to padarījis īpaši dzīvīgu. Cilvēki šeit nāk, lai atpūstos, pasēdētu uz soliņiem un ieturētu līdzpaņemto maltīti. Par to, ka iedzīvotāji iemīļojuši šo vidi, prieks Nacionālās operas kolektīvam, un viņi vēlas operas priekšlaukumu attīstīt kā arvien pieejamāku un interesantāku vietu. Sevišķi svarīgi tas ir šobrīd, kamēr pats Baltais nams vēl ir slēgts apmeklētājiem. No 21. jūlija operas priekšlaukumā darbu sāks jauns vides objekts “Baltais laukums”.
Noteikumi «uz papīra» izskatās labāk nekā dzīvē. Ko dod ierobežojumu atvieglojumi kultūrvietās?
Lai arī no 15. jūnija tika atviegloti noteikumi, ļaujot pret Covid-19 vakcinētajiem un vīrusu pārslimojušajiem atkal apmeklēt publiskus kultūras pasākumus, kultūrvietas un organizatori saskaras ar sarežģījumiem – rīkot pasākumus ģimenēm un bērnu auditorijai ir teju neiespējami, tāpat nākas izvēlēties celt biļešu cenas vai atteikties no tiem apmeklētājiem, kas nav vakcinējušies vai pārslimojuši Covid-19, bet, apmeklējot norisi, varētu uzrādīt Covid-19 testu.
Pilsētas svētku izaicinājumi šogad – galvas lauzīšana par programmu un skumjas par negācijām (papildināts)
Vasara ir laiks, kad daudzviet Latvijas notiek pilsētu svētki. Pirms pandēmijas svētkus varēja svinēt un rīkot, nelauzot galvu par dažādiem ierobežojumiem, bet šobrīd rīkotājiem, lai noorganizētu pasākumus vairāku dienu garumā, ir jāsaskaras ar daudz un dažādām normām un noteikumiem. Turklāt tas spiež ne vien paaugstināt radošo latiņu un meklēt jaunas pasākumu formas, bet arī rada papildu izmaksas.
Vai zini, kas ir «Elles ķēķis»?
"Elles ķēķis" (angļu valodā – "Hell’s Kitchen") ir rajons Amerikas Savienoto Valstu lielpilsētā Ņujorkā – starp Hadsonu un Taimskvēru, zināms arī ar nosaukumu Klintona.
Sigulda pretendē uz literatūras pilsētas titulu
Sigulda kļūst aizvien radošāka un vēlas pievērst sev visas pasaules uzmanību – pilsēta tikko pieteikusi savu kandidatūru dalībai UNECSO Radošo pilsētu tīklā, pretendējot uz literatūras pilsētas titulu.
Brīvdabas muzejā atklāj skrodera amata attīstībai veltītu izstādi
Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 16. jūlijā atklās izstādi “Skroderdienas Bonaventūras muižā”, kas būs bagātīgi izzinošs un krāšņi vizuāls stāsts par skrodera amata attīstību Latvijā. Izstāde aptvers laika posmu no 19. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta 20. gadiem, kad Latvija līdz ar visu Eiropu pārgāja uz tā sauktajiem pilsētas tipa apģērbiem. Radikāli mainījās ģērbšanās kārtība, apģērba proporcijas un detaļas. Latvijas skroderi brauca pilnveidot savas prasmes uz ārzemēm, līdzās vīriešiem skrodera amatā stājās arī sievietes.
Atveseļošanas fonda projekti būs arī kultūras nozarē; lielākā daļa līdzekļu plānota energoefektivitātes uzlabošanai
No Atveseļošanas fonda (AF) kopējā piešķīruma Latvijai – 1,82 miljardiem eiro – 2% (indikatīvi 38,426 miljoni eiro) novirzīti Kultūras ministrijas (KM) ierosinātajām investīcijām kultūras un mediju nozarēs, paredzot gan energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus kultūras infrastruktūrā, gan informācijas un komunikācijas tehnoloģiju modernizēšanu abās jomās, informēja KM. Plānotie ieguldījumi abās nozarēs iekļauti AF Ekonomikas ministrijas (EM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) programmās.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt