Kultūra / Kultūrtelpa
Mūžībā aizgājusi Valentīna Freimane
Īsi pirms savas deviņdesmit sestās dzimšanas dienas mūžībā aizgājusi leģendārā Latvijas kino un teātra zinātniece Valentīna Freimane, Latvijas Radio apstiprināja zinātnieces ģimenē. 
«Kilograma kultūras» ceremonijā uzstāsies Pauls, «Instrumenti» un «Art-i-Shock»
14.februāra vakarā taps zināmi sabiedrisko mediju balvas „Kilograms kultūras” pagājušā gada laureāti. Žūrija, ko veido Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas kultūras žurnālisti, visa gada garumā vērtēja notikumus astoņās kategorijās – mūzika, teātris, literatūra, vizuālā māksla, kino, mantojums, pārsteigums un gada notikums. Ceremonijas tiešraide būs skatāma arī lsm.lv interneta tiešraidē no plkst. 21.00.
Brīvdabas muzejam problēmas ar akreditāciju; grib atbrīvot direktori
Problēmas Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā – jau vairāk nekā gadu tam nav atjaunota akreditācija, jo konstatēti nopietni trūkumi muzeja krājuma uzskaitē un darbības plānošanā. Tas bijis arī viens no iemesliem, kādēļ par neapmierinošu atzīts Brīvdabas muzeja direktores Ilzes Millersones darbs. Atlaist gan viņu pašlaik nevar.
Ko nepalaist garām šonedēļ? Iesaka «Kilograms kultūras» žūrija
Kā jau ik nedēļu, esam sagatavojuši ieteikumus kultūrai. Šonedēļ mums ir svētku nedēļa - vairāki iespaidīgi kultūras jaunumi Latvijas Televīzijas ēterā! LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle iesaka četrus notikumus, kas viņu intriģē visvairāk un kur nākamnedēļ varēsiet sastapt arī viņu pašu.
Noskaidroti «Boņuka 2017» pretendenti
Februāra beigās jau desmito reizi tiks sveikti latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks” saņēmēji. Paziņojam balvai izvirzītos pretendentus 17 nominācijās sabiedrība un kultūras, mūzikas un literatūras kategorijās. “Boņuks” ir vienīgā balva, kas īpaši izceļ un godina sasniegumus latgaliešu kultūras dzīvē, aptverot ne vien Latgales reģionu, bet arī latgaliskās aktivitātes citur Latvijā un pasaulē. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 25. februārī 16.00 Latgales vēstniecībā "Gors", tāpat tā būs vērojama tiešraidē lietotnē ''LMT Straume''.
Jauna izglītojoša vietne par reformāciju un Martinu Luteru
No šī gada februāra Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ikvienam interesentam piedāvā izglītojošu vietni www.luters.lv – LNB veidotās valsts simtgades programmas izstādes “Luters. Pagrieziens” (01.11.2017–04.02.2018) digitālo stāstu versiju par vēlo viduslaiku dievbijību, Martina Lutera (1483–1546) cīņu pret indulgencēm un konfliktu ar Romas katoļu baznīcu, viņa mācības izplatīšanos un veidu, kādā Lutera reformācija veicināja rakstītās latviešu valodas attīstību, informē LNB pārstāvis Augusts Zilberts. 
Atklāj Salaspils memoriāla jauno ekspozīciju
Salaspils memoriāls īsi pēc savas 50.gadadienas beidzot ticis pie pastāvīgas ekspozīcijas, kas apmeklētājiem stāstīs par Salaspils nometnes sarežģīto vēsturi un ļaus uzzināt vairāk arī par paša memoriāla tapšanu un tā autoriem. Neuzkrītošas pārvērtības piedzīvojusi arī memoriāla monumentālā ieejas galerija, kuras betona konstrukcijas pirmoreiz pusgadsimta laikā ir atjaunotas.
Kultūras notikumu birums februārim. Iesaka Anete Lesīte
Tuvojas "Kilograma kultūras" balvu pasniegšanas ceremonija. Jau 14. februārī uzzināsim, kurš saņems zelta atsvariņus, taču žūrija nesnauž un turpina apkopot dažādos kultūras notikumus, kurus vērts pamanīt un, iespējams, nominēt nākamajai ceremonijai. Sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" pārstāve Anete Lesīte piedāvā savu šīs nedēļas izlasi.
Kultūras ministrijas valsts sekretāra amatā apstiprina Daci Vilsoni
Valdība otrdien, 30. janvārī, Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra amatā apstiprināja līdzšinējo valsts sekretāra vietnieci kultūrpolitikas jautājumos Daci Vilsoni. Vienlaikus viņai ļauts savienot KM valsts sekretāra amatu ar Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - līdz brīdim, kad teātrim tiks atrasts vadītājs.
Nīmaņu dzimta: veconkulis Jēkabs un spēcīgais turpinājums mūsdienās
“Mūsu senči, galvenokārt senči līdz 12. gadsimtam, kas vēl nebija paverdzināti, bet kaujās jau rūdīti, 50 procentus savas cietās dabas, sava rakstura iedzimtības un pārmantotības ceļā ir nodevuši mūsu tautas nākamām paaudzēm, bet 50 procenti no laika rituma dzīvē iegūtām īpašībām ir pārgājušas šodienas tautas dabā un raksturā,” šo ierakstu 20. gadsimta 70. gados pats magnetofona lentā veicis dakteris Jēkabs Nīmanis.
Gada nevārds «transporti», gada vārds - «straumēt/ straumēšana»
Noslēgusies Rīgas Latviešu biedrības Latviešu valodas attīstības kopas un Latvijas Rakstnieku savienības ikgadējā, šogad jau piecpadsmitā akcija “Gada vārds, nevārds un spārnotais teiciens”. Gada spārnotais teiciens 2017. gadā ir "vislabāk ir dzemdēt Latvijā". 2017. gada nevārds - "transporti", bet gada vārds - "straumēt/straumēšana".
Jaunākie
Populārākie
Interesanti