Kultūra / Kultūrtelpa
Mākslas aizsardzība, okupācijas skaņas un teksta blāķi izstādēs – kas interesē kultūras pētniekus?
Mākslas aizsardzība, okupācijas skaņas un teksta blāķi izstādēs – kas interesē kultūras pētniekus?
Latvijas Kultūras akadēmijā šogad izstrādāti 12 jauni pētījumi kultūras mantojuma jomā, kuros analizēts plašs un aktuāls problemātiku spektrs. Pētījumu autoru vidū ir arī Samanta Kancāne, Ineta Vaivode un Sabīne Vītola, kas aktualizējušas jautājumus par Baltijas vēstures smagajām lappusēm, teksta elementu nozīmi muzejos un kultūras mantojuma aizsardzību kara apstākļos, vēsta Latvijas Radio raidījums "Zināmais nezināmajā". 
Jauniešu vēlme studēt mākslu augstskolās divkāršojusies
Jauniešu vēlme studēt mākslu augstskolās divkāršojusies
Šajās dienās noris aktīva pieteikšanās studijām Latvijas augstskolās. Īpašu interesi šogad izrāda studēt gribošie mākslu augstskolās – Latvijas Kultūras, Mūzikas un Mākslas akadēmijās. Dažās no tām pieteikušies divas reizes vairāk jaunieši nekā pērn.
Durvis vērs jauna vasaras koncertvieta «VEF Paviljons»
Durvis vērs jauna vasaras koncertvieta «VEF Paviljons»
Ceturtdien, 20. jūlijā, ar apvienības "Āres" koncertu "VEF Kvartālā" tiks atklāta jauna vasaras koncertu vieta – "VEF Paviljons", kas veidota sadarbībā ar pasākumu un koncertu aģentūru "Laska Production" un koncertu kuratoru Kristapu Bedrīti, pavēstīja kvartāla pārstāvji.
Limbažiem 800: svētku kulminācijā «Skyforger» koncerts un 800 kliņģeru parāde
Limbažiem 800: svētku kulminācijā «Skyforger» koncerts un 800 kliņģeru parāde
Hanzas pilsēta Limbaži šajā gadā svin 800. dzimšanas dienu, pilsētā svētki tiek svinēti gada garumā, katru mēnesi dzīvojot īpašās sajūtās "Limbaži ir". Augusts ir svētku nedēļas mēnesis, no 29. jūlija līdz 6. augustam pilsēta iekrāsosies svētku krāsās, svinēt kopā ar limbažniekiem aicināts ikviens pilsētas viesis, atzīmēja svētku rīkotāji.
Nelietis, svētais vai izcils diplomāts? Pētnieki sanāks uz karstu diskusiju par lībiešu valdnieku Ka...
Nelietis, svētais vai izcils diplomāts? Pētnieki sanāks uz karstu diskusiju par lībiešu valdnieku Kaupo
Vai Turaidas lībiešu valdnieku Kaupo var uzskatīt par pirmo baltiešu diplomātu? Šis būs viens no jautājumiem, uz kuru atbildi meklēs sestdien, 22. jūlijā, Turaidas muzejrezervātā notiekošā diskusija, kas veltīta Kaupo ceļojumam uz Romu pirms 820 gadiem. Romā viņš tikās ar tolaik pasaulē ļoti ietekmīgo pāvestu Inocentu III. Kaupo ir pirmais zināmais Baltijas sentautu pārstāvis, kuru pieņēmis Romas pāvests.
Vieta, kur atklājas cilvēka labākā puse. Saruna ar Vīlandes Tautas mūzikas festivāla vadītāju Tarmo...
Vieta, kur atklājas cilvēka labākā puse. Saruna ar Vīlandes Tautas mūzikas festivāla vadītāju Tarmo Normu
"Domāju, ka lielākā daļa Vīlandes Tautas mūzikas festivāla apmeklētāju pie mums brauc tieši festivāla gara dēļ. Viņi tiecas pēc īpašās sajūtas, ko šeit iegūst. Šo sajūtu veido mūzika, laikapstākļi, pati vide, draugu satikšana. Viss kopā veido tās sajūtas, ko viņi vēlas atkārtoti izjust katru gadu. Šeit valda pacilāts noskaņojums: cilvēki te jūtas laimīgāki, brīvāki, viņi ir atvērtāki jaunām pieredzēm, jaunai mūzikai un savstarpējai saziņai. Šeit, festivālā, atklājas cilvēka labākā puse," uzsver Vīlandes Tautas mūzikas festivāla (Viljandi pärimusmuusika festival) mākslinieciskais vadītājs un tā programmu direktors, arī Igaunijas Tradicionālās mūzikas centra direktors Tarmo Norma (Noormaa).
Rubenē atzīmē Indriķa dienu
Rubenē atzīmē Indriķa dienu
Šodien Valmieras novada Rubenē tiks atzīmēta Indriķa diena, kas veltīta Latviešu Indriķim, Livonijas hronikas autoram, Indriķa diena tiek atzīmēta jau astoto gadu, šoreiz tā veltīta arī latviešu grāmatniecības piecsimtgadei. 
Radio «Pieci.lv» uz laiku pārtrauc darbu
(papildināts)
Radio «Pieci.lv» uz laiku pārtrauc darbu (papildināts)
Viens no Latvijas radio kanāliem – "Pieci.lv" – šovasar uz laiku pārtraucis darbu. Kā uzsver Latvijas Radio, "Pieci.lv" plānots atgriezt ēterā vasaras beigās. "23. augustā būsim priecīgi jums piedāvāt klausīties tādu radio, kādu vēl līdz šim nekad nebūsiet Latvijā dzirdējuši," sola Latvijas Radio 5 – "Pieci.lv" radošais direktors un ētera personība Toms Grēviņš.
«Ar stingru sakņu sistēmu tu vari būt jebkur» – teju 400 pasaules latvieši Ludzā stiprina kopības iz...
«Ar stingru sakņu sistēmu tu vari būt jebkur» – teju 400 pasaules latvieši Ludzā stiprina kopības izjūtu
No 9. līdz 16. jūlijam Ludzā uz pasaules latviešu ģimeņu saietu "3x3" sabraukuši gandrīz 400 dalībnieki. Mācīties latvisko dzīvesziņu un stiprināt kopības izjūtu vistālāko ceļu uz Ludzu mērojuši latvieši no Austrālijas, Amerikas un Kanādas.  "3x3" kustība radusies astoņdesmitajos gados Amerikā, un tagad šādas nometnes notiek arī citviet pasaulē, bet liela daļa ārzemēs dzīvojošo latviešu "3x3" vēlas piedzīvot tieši Latvijā.
No gumijas rūpnīcas līdz mākslas patvērumam. «Provodņiks» svin 135 gadus
No gumijas rūpnīcas līdz mākslas patvērumam. «Provodņiks» svin 135 gadus
Radošajā kvartālā "Provodņiks" sestdien, 15. jūlijā, no pulksten 12.00 līdz 19.00 par godu bijušās gumijas izstrādājumu rūpnīcas "Provodņiks" 135. gadadienai norisināsies daudzveidīga pasākuma programma. Radošā kvartāla pārstāvji aicina pasākuma dienā iepazīt "Provodņika" vēsturi un redzēt, kā mākslinieki un rezidenti iedzīvina radošo garu vēsturiskajā ēkā.
Višķu ciemā dzimst ideja par piemiņas memoriāla un muzeja izveidi ebreju tautai
(papildināts)
Višķu ciemā dzimst ideja par piemiņas memoriāla un muzeja izveidi ebreju tautai (papildināts)
Višķi Augšdaugavas novadā līdz Otrajam pasaules karam bija viena no ebreju apdzīvotākajām vietām Latvijā. Ebreji veidoja ap 70% no Višķu ciema iedzīvotājiem un bija nozīmīga šī vēsturiskā apvidus kultūras sastāvdaļa. Par ebreju dzīvi Višķos liecināja veikali, kuros saimniekoja tieši ebreji, sinagoga un ebreju kapi. Taču kā smags trieciens šai tautai bija 1941. gads, kad ciemu ieņēma vācu nacisti. Daļu no ebrejiem tie aizsūtīja uz geto Daugavpilī, bet ap 100, sadzenot uz klaja lauka, nošāva.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd