Kultūra / Kultūrtelpa
Uz Nacionālās bibliotēkas simtgades svinībām ikvienu aicina visas dienas garumā
Ar daudzveidīgu izglītojošu un kultūras pasākumu programmu sestdien savu simtgadi svin Latvijas Nacionālā bibliotēka. Pirmie apmeklētāji bibliotēkā ieradās jau agri no rīta, taču ikviens ir aicināts doties uz Gaismas pili arī pēcpusdienā, Latvijas Radio pastāstīja Nacionālās bibliotēkas pārstāvis Augusts Zilberts.
«Baltajā naktī» Āgenskalna tirgū varēs skatīties performances
Mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros Āgenskalna tirgus teritorijā 7. septembrī no plkst. 18 līdz pat vieniem naktī būs skatāma plaša performanču programma, ko sarūpējis Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) sadarbībā ar Pārdaugavas radošo centru.
Andris Vilks: LNB nekad nav varējusi veltīt tik daudz enerģijas bibliotēkas funkcijai kā Gaismas pilī
Savu simtgadi šogad svin virkne institūciju, kas dzima drīz pēc Latvijas valsts dibināšanas. Tieši 29. augustā simt gadu aprit Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB). Pagājuši arī tieši pieci gadi, kopš bibliotēka gaida apmeklētājus savās jaunajās mājās – Gunāra Birkerta projektētajā Gaismas pilī. Tikmēr jubileju svin arī LNB direktors Andris Vilks, kurš vada bibliotēku apaļus 30 gadus.
LNB simtgades svinībās aicina uz vairāk nekā 100 dažādiem pasākumiem
Pastāvēs, kas draudzēsies! – savā simtgadē aicina Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), radot apmeklētājiem īpašus svētkus. 31.augustā no plkst.10 līdz 20.30 ar daudzveidīgu pasākumu programmu, kas ietver vairāk nekā 100 pasākumus, notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) simtgades svinības.
#Grosvaldi1919. Oļģerds tiekas ar franču ģenerāli, Latvijas delegācija risina naudas grūtības
Margarēta brīvo laiku pavada, staigājot pa parkiem, galerijām. Priecājas, ka pieminēta laikraksta “Latvijas Sargs” sarunā ar V. Zāmuelu kā sūtniecības darbiniece. Oļģerds Grosvalds Miera konferecē Parīzē paziņo, ka 9. augustā apmeklējis ģenerāli Etiévan, sarunā ģenerālis piekritis rakstā izteiktajām domām un prasījis, vai Latvijas valdība piekritīšot sabiedroto „virskomandai”, uz ko ticis atbildēts, ka tās delegācijas domas un iemesli motivēti rakstā.
Mārīte Teivāne: Vijai Artmanei piemita prasme būt elegantai
Gatavojot materiālus dokumentālajai filmai “Aktrise un laiks. Vija Artmane”, režisore Agita Cāne-Ķīle un scenārija autore Daira Āboliņa intervēja gan režisorus, gan aktierus un teātra ekspertus. Starp intervētajiem bija arī bijusī LPSR Augstākās Padomes deputāte, politiķe un uzņēmēja Mārīte Teivāne (iepriekš – Rukmane), kura atzīst, ka Vijas viņai joprojām pietrūkst. Piedāvājam fragmentus no intervijas ar Mārīti Teivāni.
Dižā klauna Koko spieķis un kurpes atgriežas Daugavpilī
Daugavpilī izskanējis pirmais Starptautiskais klaunādes un ielu teātra festivāls, kas veltīts klaunam Koko – novadniekam Nikolajam Poļakovam, kurš līdz 1929. gadam braukāja ar cirku pa Krieviju un Latviju, bet pēc tam uz visiem laikiem aizbrauca uz Lielbritāniju. Tur viņš kļuva par vairāku paaudžu elku un Britu impērijas ordeņa kavalieri. Tagad viņš “atgriezies” dzimtajā pilsētā – vismaz “nodevis” savas lietas. Sanāca aizkustinoši.
Pārrobežu projektā attīstīs amatniecību Latgalē
Latgalē turpmāko divu gadu laikā ar dažādām aktivitātēm tiks attīstīta amatniecība, veicinot jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu. Eiropas pārrobežu sadarbības projekta laikā Latgales pašvaldībās tiks sakārtota infrastruktūra esošajās kultūrvēsturiskajās vietās, iegādātas jaunas iekārtas un rīkotas amatniekiem apmācības.
Rupenheite: Tāmnieku dialekta vārdnīca ir kā sens ģimenes albums
Tāmnieku dialekta vārdnīca bildēs "Īs ventiņ gramatik un tāmnik vārdnic jeb bliņķs ventiņmēlē", ko izdevis Ventspils muzejs, ir saistošā formā rakstīta, bet tādēļ ne mazāk zinātniski pamatota ventiņu valodas rokasgrāmata jebkuram interesentam. Tā ļauj iepazīties ar šī latviešu valodas dzirkstošā dialekta daudzveidīgajām izpausmēm.
Nacionālajā bibliotēkā atklās izstādi «Neredzamā bibliotēka»
No 31. augusta līdz pat 2020. gada 1. martam Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pirmajā stāvā būs skatāma LNB jaunā izstāde “Neredzamā bibliotēka”. Tā veltīta 14 LNB vēsturiskajām kolekcijām, kas veidojušas bibliotēkas krājuma pamatu, LSM.lv pavēstīja LNB pārstāve Inga Surgunte.
Viļānu muižu atdzīvina ar mūzikas vakariem
Lai atdzīvinātu Viļānu muižu, jau trešo gadu muižas pagalmā tiek organizēts mūzikas vakars, kurā ikvienam tiek atgādināts, ka Viļānos ir muiža, kas netiek izmantota. Šobrīd muižas ēka stāv tukša un, laikam ejot, tās stāvoklis kļūst arvien bēdīgāks. Vietējie cer, ka jau drīzā nākotnē muižā atkal varētu būt dzīvība. Viļānu muižas mūzikas vakarā bija arī Lāsma Zute.
Vineta Vilcāne: Kotrai vaļstij ir kaida minoritašu ci mozuoklītuota volūda ar sovim izaicynojumim
Latgalīšu volūda Latvejā viesturiski izdzeivojuse pasasokūt daudzim entuziastim vysaidūs laikūs i niu, sovys pozicejis ījem arviņ stabiluok. Mums ir oficiali apstyprynuoti raksteibys nūscejumi, roksti škārsteiklā, informaceja masu medejūs, gruomotys i daudz kas cyts. Kai pīzeist ari latgalīšu volūdys zynuotuoja i žurnaliste Vineta Vilcāne, vēļ arviņ aiz ituo vysa stuov daudzi entuziasti, jo konkreta finansiejuma latgaliskajam i taišņi volūdys saglobuošonai i atteisteibai vaļsts budžetā nav, taipoš nav ari vīnys institucejis, kas izajimtu ryupi par itū vysu.
VIDEO: Aizvadīta «Vijas Artmanes Lielā nakts»
19. gada 21. augustā leģendārajai aktrisei Vijai Artmanei apritētu 90. Tam par godu 17. augusta vakarā aizvadīta “Vijas Artmanes Lielā nakts”, kas leģendas dzīvei ļāva pietuvoties Rīgas pilsētvidē. Kinoteātrī “Splendid Palace” pulcējās aktrises ģimene, laikabiedri, draugi un talanta cienītāji, lai dalītos savos atmiņu stāstos par kinodīvu un teātra karalieni, bet lielformāta videoprojekcijas priecēja Rīgas svētku apmeklētājus arī pie Dailes teātra un Laipu un Meistaru ielas stūrī.
Cēsīs norisinās koka fasāžu restaurācijas meistarklase
Īstenojot ieceri par koka arhitektūras saglabāšanu, pēdējo divu gadu laikā Cēsīs norisinājušies jau vairāki semināri un apmācības. Arī šobrīd vecpilsētā notiek koka fasāžu restaurācijas meistarklase. Tajā dalībnieki apgūst praktiskās iemaņas darbā ar instrumentiem un materiāliem, kuras likt lietā savu īpašumu saglabāšanā.
Jaunākie
Interesanti