Sadaļas Sadaļas
Kultūra / Kultūrtelpa
Kultūrvietas gatavojas apmeklētājiem; testēs drošu koncertu, kino un teātru darbību
Lai pārbaudītu praksē Covid-19 sertifikātu izmantošanu vakcinētām un vīrusu izslimojušām personām, kuras no 15. jūnija varēs atsākt apmeklēt kultūras pasākumus, un izzinātu, kā epidemioloģiski droši rīkot kultūras pasākumus arī vēl nevakcinētiem iedzīvotājiem, Kultūras ministrija (KM), kultūras norišu un pasākumu rīkotāji ciešā sadarbībā ar epidemiologiem un Veselības ministrijas, Slimību un profilakses kontroles centra speciālistiem no 10. jūnija turpinās pilotprojektu īstenošanu kultūrā, informēja KM pārstāvji.
Kultūras kanons papildināts ar Latvijas ainavu sadaļu
Latvijas kultūras kanonā līdzās tādu nozaru kā tautas tradīcijas, arhitektūra un dizains, skatuves māksla, literatūra, vizuālā māksla, mūzika un kino izcilākajām vērtībām tagad iekļautas arī astoņas kanoniskas Latvijas ainavas – Daugavas ainava, Zemgales līdzenuma ainava, Gaujas senielejas ainava, Latgales ezeraines ainava, Latvijas mežu ainava, piejūras ainava, Vidzemes pauguraiņu ainava un Abavas senielejas ainava, informēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas pārstāvji.
Fokusā – Zemgale. Ko kultūras cilvēki sagaida no jaunajām pašvaldībām?
Mainoties vietvarām, varam cerēt uz izmaiņām arī kultūrtelpā. Kādas pārmaiņas pēc vēlēšanām sagaida kultūras cilvēki Zemgalē? Turpinot raidījumu ciklu "Mērnieku laiki. Par kultūru pirms vēlēšanām", LR3 "Klasika" dodas uz Zemgali, lai tiktos ar kultūras radītājiem, pārzinātājiem, rīkotājiem, baudītājiem, nepretendējot uz kopainu, vien iezīmējot dažas tendences un sajūtas par šodien esošo un vēlamo Zemgalē.
Kultūrvietas gatavojas drošai apmeklētāju uzņemšanai
Muzeji, bibliotēkas un citas kultūrvietas gatavojas drošai apmeklētāju uzņemšanai. Kultūrvietu darbības atsākšanas laiki ir dažādi – ne visi steidz to izdarīt pēc iespējas ātrāk, bet gan pamatīgi piedomā par drošību. Piemēram, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā plāno ar laiku ieviest elektroniskās biļetes, lai izvairītos no garām apmeklētāju rindām. Kultūras ministrijā ziņo, ka drīzumā uzsāks pilotprojektus arī teātru atvēršanai, lai tos varētu droši apmeklēt ne tikai vakcinētie un izslimojušie ļaudis, bet arī citi.
«Latvijas skolas somā» kultūras norises pērn sasniegušas 200 tūkstošus skolēnu
Projekts, kas mazina sociālo nevienlīdzību un pandēmijas laikos radoši iesaista pat ģimenes locekļus un mājdzīvniekus. Runa ir par kultūrizglītības programmu “Latvijas skolas soma”, kas trīs mācību gadus nodrošinājusi valsts apmaksātu iespēju regulāri ikvienam skolēnam iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, kļūstot par būtisku mācību procesa sastāvdaļu. 
Kā mainīsies kultūras dzīve Vidzemē pēc vēlēšanām? Solījumi un gaidas
Ko savās priekšvēlēšanu programmās raksta partijas un ko cer ieraudzīt kultūras darbinieki un patērētāji? LR3 "Klasika" žurnālisti devās uz vairākām Vidzemes pilsētām apmēram 100 kilometru rādiusā ap Rīgu – maršrutā Saulkrasti, Sigulda, Cēsis, Limbaži, Valmiera un Jūrmala. Sastaptie cilvēki atklāja, kuras ir viņu iecienītākās kultūrvietas vai notikumi, ko novada kultūrainā gribētos uzlabot un ko ļaudis sagaida no jaunās vietvaras.
Rēzeknē iemirdzējies gaismas festivāls «Seven Hills»
Izgaismojot pilsētas ielas naktī, Rēzeknē jau vairākus gadus norisinās festivāls “Seven Hills”. Šoreiz gaismu mākslinieki meklēja risinājumus, kā izkrāšņot jaunākās pastaigu vietas pilsētā – gājēju promenādi un Kovšu ezera krastu.
Kāds ir Grosvaldu ģimenes stāsts?
Latviešu advokāta Frīdriha Grosvalda un viņa sievas Marijas ģimenē piedzimst pieci bērni. Viņi visi bērnībā apguva svešvalodas, klavierspēli, mācījās gleznot jeb vienkārši – auga par inteliģentiem.
Vai baroniem šodien nebūtu plazmas televizoru? Pagātnes un tagadnes balanss Latvijas pilīs un muižās
Vispateicīgākā proporcija starp pagātni un mūsdienām Latvijas pilīs un muižās ir grūti nosakāma. Līdztekus rūpīgi veiktai, izsvērtai kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanai, gadās arī pa kādam “eiroremontam”. Latvijas Piļu un muižu asociācija (LPMA) izpilddirektors Armands Muižnieks ir pārliecināts, ka vēsturiskās ēkas ir jāsaglabā, bet reizē funkcionāli jāpielāgo mūsdienu apstākļiem. Tā gadu pēc gada pakāpeniski atjaunojot Oleru muižu, tās saimnieki Ieva un Kārlis Zemīši ir iezīmējuši pastāvīgu punktu vairāku ceļotāju un kultūras baudītāju kartēs. 
Rēzeknes novada dievnami atainoti akvareļos
29. maijā notiks kristīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts 2021”, kurā šogad piedalīsies arī Lūznavas muižas kapela, atverot durvis apmeklētājiem no desmitiem rītā līdz pat deviņiem vakarā. Apmeklējot kapelu, interesenti varēs apskatīt arī Rēzeknes novada sakrālajam mantojumam veltītus mākslinieces Viktorijas Grappas akvareļus, kas pārtapuši pastkaršu sērijā.
Covid-19 pārslimojušie un vakcinētie no 15. jūnija varēs apmeklēt kultūras pasākumus
Pret Covid-19 vakcinētās un vīrusu pārslimojušās personas no 15. jūnija varēs apmeklēt publiskus kultūras pasākumus – teātru izrādes, koncertus, kino seansus u.tml., kā arī amatiermākslas kolektīvu mēģinājumus vienas grupas ietvaros, izglītojošās muzeju grupu ekskursijas gidu pavadībā, nelietojot deguna un mutes aizsegus un neievērojot savstarpēju 2 metru distanci, 27. maijā lēma valdība.
Rīgas cirka ēkas bijušā īpašnieka mantiniekiem izmaksās kompensāciju
Ministru kabinets (MK) 27. maijā lēma izmaksāt 815 592,17 eiro kompensāciju, kas Rīgas cirka ēkas bijušā īpašnieka mantiniekiem izmaksājama atbilstoši šī gada 31. marta Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta spriedumā noteiktajam, informēja Kultūras ministrijas pārstāvji.
Izdevēji cer uz samazinātu PVN visām grāmatām; Reirs atbalsta Levita aicinājumu veicināt oriģinālliteratūras izdošanu
Ledus ir izkustējies – tā pēc tikšanās ar finanšu ministru secinājuši grāmatizdevēji, kuri, lai pievērstu uzmanību situācijai grāmatizdevniecības nozarē un lai panāktu 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošanu visām Latvijā izdotajām grāmatām, īsteno akciju un dodas uz visām Latvijas ministrijām un dāvā Latvijas izdevniecību izdotas dažādu žanru un nozaru grāmatas.
Radīti septiņi kultūras un dabas mantojuma tūrisma maršruti
Latvijas reģionos, ieguldot 68 miljonus eiro, no jauna izveidoti un atjaunoti teju 60 kultūras un dabas mantojuma objekti – muižas, pilis, baznīcas, katedrāles, muzeji, dabas takas, dārzi, estrādes, torņi, tilti, promenādes, pludmales un citi objekti. Epidemioloģiski drošā veidā aicinot Latvijas iedzīvotājus apmeklēt jaunos tūrisma objektus, Kultūras ministrija 26. maijā uzsāk informatīvo kampaņu “Atrastā Latvija”, informēja Kultūras ministrijas pārstāvji.
Kā pandēmija ietekmē lasīšanas paradumus? Pētnieki aicina piedalīties aptaujā
Jau otro gadu dzīvojam pandēmijas apstākļos, kas, nenoliedzami, ietekmē mūsu ikdienu. Arī lasīšanas paradumus. Lai noskaidrotu, vai un kā tie ir mainījušies, Latvijas Nacionālās bibliotēkas pētnieki jau otro pavasari aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā. Tā palīdzēs saprast, piemēram, vai lasām vairāk vai tieši pretēji – mazāk un vai grāmatas palīdz atslēgties no lielā informācijas apjoma un sakaitētām emocijām.
Ar individuāliem apmeklējumiem un tiešsaistes programmu notiks «Baznīcu nakts»
Dalību kristīgās kultūras notikumā "Baznīcu nakts 2021" 29. maijā apstiprinājušas 97 baznīcas visā Latvijā. Ievērojot valstī noteikto kārtību un epidemioloģiskos norādījumus, baznīcas būs atvērtas individuāliem apmeklējumiem jau no pulksten 12.00. Koncertus un citus pasākumus "Baznīcu nakts" kultūras programmā šogad varēs skatīties un klausīties arī tiešraidēs draudžu sociālo tīklu platformās. "Baznīcu nakts" svinīgā atklāšana – starpkonfesionāls dievkalpojums – notiks pulksten 18.00 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā un tiks translēts arī "Baznīcu nakts" "Facebook" kontā, informēja organizatori.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt