Kultūra / Kultūrtelpa
Pusaudžu un bērnu vidū populārā vietne «TikTok» cenzē lietotājus, kurus varētu apsmiet
Pusaudžu un bērnu vidū populārā vietne “TikTok”, kurā var publicēt īsus video ar mūziku, cenzē lietotājus, kas varētu būt ar invaliditāti, netradicionālu seksuālo orientāciju vai lielāku svaru. Šādus lietotājus atlasa pēc stereotipiskām pazīmēm. Cilvēku ar invaliditāti un netradicionālu seksuālo orientāciju pārstāvji atzīst, ka šī pieeja ir ačgārna.
Rundāles pilij lielas ieceres parka attīstībā; meklē Parka nodaļas vadītāju
Rundāles pils muzejs iecerējis attīstīt vērienīgo parku, kurā ietilpstošais baroka stila franču dārzs uzskatāms par ievērojamāko vēsturisko dārzu Baltijā. Tādēļ muzejs meklē Parka nodaļas vadītāju, kura pienākumos būs attīstīt tādas nākotnes ieceres kā siltumnīcas, pastaigu vietas mežaparkā un vēl viens vēsturiskais ābeļdārzs.
«Dauderos» atklāj saktu kolekcijas izstādi «Latvijas dārgumi»
Nacionālā vēstures muzeja "Dauderu" nodaļā sestdien, 21. decembrī, atklāta kolekcionāra, mākslinieka, jurista un uzņēmēja Normunda Beržinska privātās saktu kolekcijas izstāde "Latvijas dārgumi". Tajā saktas izvietotas paša Beržinska noformētos stendos, kuros aprakstīta Latvijas vēsture.
«Kultūršoks»: Interešu konflikts vai mākslinieciskā stratēģija – kas notiek operā?
Jaunais Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) valdes priekšsēdētājs Egils Siliņš amatā stājās 5. novembrī, un jau 10 dienas vēlāk izskanēja ziņas par atlaistiem darbiniekiem. Šobrīd darbu zaudējuši arī trīs solisti, vairāki citi darbinieki aizgājuši paši. Tikmēr mākslinieki un arodbiedrība izsaka bažas par LNOB valdes stratēģiju vairāk sadarboties ar ārvalstu māksliniekiem. Avoti atklāj, ka viesmāksliniekus dalībai LNOB jauniestudējumos jau sākusi uzrunāt Egila Siliņa sievas aģentūra.
Sākas pieteikšanās Kultūrkapitāla fonda jaunajam radošo stipendiju konkursam
Valsts kultūrkapitāla fonds piektdien izsludinājis jaunu konkursu – „Jaunrades stipendiju mērķprogrammu”. Profesionāļi, kuri savā iepriekšējā darbībā apliecinājuši profesionalitāti un devuši ieguldījumu nozares attīstībā, varēs pieteikties gadu ilgai stipendijai jaunrades procesam vizuālajā mākslā, literatūrā un mūzikā.
Jaunieši no Rūjienas dibina un aicina atbalstīt Ziemeļvidzemes festivālu «UnderRoof^»
Jauniešu grupa no Rūjienas – Rihards Kristaps Gladkins, Rūdolfs Zariņš un Klāvs Sproģis – uzskata, ka jauniešiem reģionos nepieciešamas viņu interesēm atbilstošas izklaides un atpūtas iespējas un vēlas ar sabiedrības atbalstu kopīgi izveidot festivālu, kas nākotnē kļūtu par tradīciju, medijus informē fonda “Tavs atbalsts” pārstāvji.
Mākslas akadēmija atjauno bijušā rektora, scenogrāfa Jāņa Kugas māju
Latvijas Mākslas akadēmija, kas šogad svin simtgadi, sākusi vērienīgu sava īpašuma Ikšķilē – Jāņa Kugas nama – rekonstrukciju. Scenogrāfs un viens no Mākslas akadēmijas rektoriem, kurš šo amatu ieņēma divreiz – Latvijas brīvvalsts un Otrā pasaules kara laikā, māju būvēja pakalna nogāzē kā itāļu “palaco” tipa celtni ar unikālu skatu uz Daugavu. Šobrīd beidzas ēkas restaurācijas 1. kārta.
Izvirzīti 5 kandidāti Normunda Naumaņa balvai mākslas kritikā
Par darbu dažādu mākslas jomu kritikā žūrija balvai izvirzījusi Arni Koroševski, Rasu Jansoni, Silviju Radzobi, Zani Radzobi un Santu Remeri. Normunda Naumaņa vārdā nosauktā Gada balva mākslas kritikā un Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvas tiks pasniegtas 6. janvārī Jaunajā Rīgas teātrī sarīkojumā "NN NAKTS", medijus informē Normunda Naumaņa biedrības pārstāvji.
Operas ēkai nepieciešamas miljonu investīcijas; Rīga gatavojas namu atdot valstij
Plīstošas caurules, nolietotas elektroinstalācijas un siltumapgādes sistēmas. Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku kompleksā tuvākajos gados jāveic miljonos mērāmas investīcijas. Tā kā Rīgas domei nepieciešamo līdzekļu nav, tā piekritusi pēc 20 gadu pārtraukuma atgriezt operas ēku valsts īpašumā. Brīvu līdzekļu operas remontam gan nav arī Kultūras ministrijai.   
Vidzemnieki balso par 2020. gada svarīgākajām kultūras prioritātēm reģionā
Līdz 13. janvārim vidzemnieki var nobalsot par svarīgākajiem kultūras virzieniem reģionā, kurus vajadzētu finansēt 2020. gadā. Sabiedrības balsojumā paustais viedoklis tiks ņemts vērā, izvirzot "Vidzemes kultūras programmas 2020" prioritātes, kā arī organizējot citas kultūras jomas aktivitātes Vidzemē nākošajā gadā, medijus informē Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bīviņa.
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs skolēniem atklāj foto tapšanas vēsturi
"Vecās fotogrāfijas stāsts" - tā ir izzinoša interaktīvā programma 2. - 7. klašu skolēniem par to, kā izskatījās fotokameras pirms 150 gadiem, kā tās mainījās laikā gaitā, cik laika fotogrāfi pavadīja fotolaboratorijā, lai uzņemtu un izgatavotu vienu bildi. Mūsdienu tehnoloģiju attīstības laikmetā, skolēniem foto tapšanas vēsture šķiet aizraujoša, vēl jo vairāk, ja pašiem šīs muzeja programmas laikā ir iespēja veidot “fotogrāfijas” bez fotokameras.
Jaunākie
Interesanti