Kultūra / Kultūrtelpa
Evas Johansones kultūras ieteikumi šai nedēļai
"Kilograms kultūras" žūrija turpina strādāt, pamanot nozīmīgas kultūras norises. Lai tas nepaliktu tikai žūrijas sarunu lokā, piedāvājam arī jums, lasītāji, klausītāji, skatītāji, ielūkoties, kas ievērības vērts kultūrā šonedēļ. Iesaka žūrijas pārstāve Eva Johansone: "Šonedēļ iesaku nopirkt biļetes uz kino, izšķirstīt Liānas Langas piekto dzejoļu krājumu, noskatīties labu teātra izrādi un, ja patīk izstādes un vizuālā māksla, pieteikties jaunam izaicinājumam!"
Kultūras ministrija: Brīvdabas muzejam likvidācija nedraud
Lai gan Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam ir ieilgušas problēmas ar akreditāciju, Kultūras ministrija atzinīgi vērtē muzejnieku centienus sakārtot savu saimniecību, un bažām par iespējamu muzeja likvidāciju nav nekāda pamata, piektdien, 2.martā, tiekoties ar Brīvdabas muzeja kolektīvu, apstiprināja Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.
Aukstums piemērots kultūrai. Ko iesakām šonedēļ?
Sagaidīsim februāra nogali, baudot auksto laiku un kultūras labumus! Noskaties "Oskaram" nominēto filmu "Nemīlestība" kopā ar aktieri Andri Keišu, padomā par nākotnes valsti, dodies uz Āgenskalnu klausīties dzeju un gūsti vērtīgu pārdomu materiālu teātrī  - to visu šonedēļ iesaka sabiedrisko mediju balvas "Kilograms kultūras" pārstāvis, Latvijas Radio žurnālists Toms Treibergs.
Pasniegtas latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks 2017»
25.februāra pēcpusdienā Rēzeknē, Latgales vēstniecībā "Gors" norisinājās ikgadējā Latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks" pasniegšanas ceremonija. Jau desmito reizi apkopoti un godināti spilgtākie un nozīmīgākie sasniegumi latgaliešu kultūrā pagājušā gada griezumā. Šajā reizē balvas pasniegtas 18 nominācijās kategorijās “Sabiedrība un kultūra“, “Literatūra“ un “Mūzika“.
Daugavpils baltkrievi Latvijas simtgadē atver savu «dārgumu» lādi
"Куфар беларускіх скарбаў" jeb "Baltkrievu dārgumu lāde" - tā saucas Daugavpils Baltkrievu kultūras centra projekts, kas veltīts Latvijas simtgadei. Visu gadu ar dažāda veida pasākumiem skatītāji tiks iepazīstināti ar baltkrievu materiālo un nemateriālo kultūras mantojumu. Savā "Baltkrievu dārgumu lādē" tiks ievietoti autentiski darinājumi: izšūtie dvieļi – rušņiki, austi galdauti un segas, pītas jostas, izšūti tautas tērpi un citi rokdarbi, kas ir baltkrievu materiālais kultūras mantojums. Katra tikšanās reize tiks veltīta vienam vecmāmiņas lādes priekšmetam.
«Boņuka» balvas latgaliešu kultūrā pretendentu skaits - ik gadu rekordliels
Katru gadu “Boņuka” balvas latgaliešu kultūrā pretendentu skaits ir rekordliels, un arī šis gads nav izņēmums. Kopumā balvai pieteikti 180 pretendenti, intervijā Latvijas Radio pastāstīja pasākuma organizatore Edīte Husare. Svētdien, 25.februārī, balvas „Boņuks” pasniegs jau desmito reizi, un tiešraidē apbalvošana būs skatāma arī portālā LSM.
Igaunijas valsts vēsture vienā izstādē
Sestdien, 24.februārī, Igaunija svinēs savu 100. dzimšanas dienu un turpinās nozīmīgās jubilejas svinības, un viens no svinību pasākumiem ir  simtgades vizuālās mākslas programma un Igaunijas vēstures muzejā izvietotā ekspozīcija, kas izved cauri  Igaunijas valsts likteņa līkločiem.   
Kurzemē novadi sadarbosies apjomīgā kultūras pieminekļu glābšanas projektā
Lai piesaistītu līdzekļus valsts nozīmes kultūras pieminekļu glābšanai un saglabātu vēsturisko mantojumu nākamajām paaudzēm, Kuldīgas, Talsu un Alsungas novada pašvaldības, kā arī biedrība “Pedvāle” nolēmušas sadarboties apjomīga projektā, vienošanās par kuru nesen parakstīta Latvijas Mākslas akadēmijas telpās.     
«ABLV Bank» nedienas var apdraudēt Laikmetīgās mākslas muzeja projektu
Ja „ABLV Bank” nedienu dēļ „nogrims” ar lielu vērienu sāktais Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projekts, tā būs ļoti skumja ziņa Latvijas mākslai, atzīst nozares pārstāvji. Laikmetīgās mākslas muzeju pilnībā par privātu naudu – 30 miljoniem eiro – pirms trim gadiem apņēmās celt „ABLV Bank” labdarības fonds un Teterevu fonds. Pašlaik neviens no mecenātiem vēl nav gatavs skaidri pateikt, kas ar muzeja projektu notiks tālāk.
«Kultūršoks»: Kāpēc Brīvdabas muzejs nevar veikt akreditāciju?
Viens no vecākajiem un lielākajiem Latvijas muzejiem – Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs – jau kopš 2016.gada nav ieguvis kārtējo akreditāciju. Akreditācijas komisijas konstatētie trūkumi ir būtiski, un arī tagad, tuvojoties atkārtotas akreditācijas noslēgumam, nav skaidrs, vai muzejs varēs darbu turpināt, vai to nāksies reorganizēt vai pat likvidēt.
Oresta Silabrieža kultūras ieteikumi šai nedēļai
Nupat skaistā ceremonijā sadalītas "Kilograms kultūras" balvas, bet žūrija turpina strādāt, pamanot nozīmīgus kultūras notikumus. Lai tas nepaliktu tikai žūrijas sarunu lokā, piedāvājam arī jums, lasītāji, klausītāji, skatītāji, ielūkoties, kas ievērības vērts kultūrā šonedēļ. Par sapņu pieredzi, kur simulācijām varēs piekļūt ar virtuālās realitātes palīdzību, par mūziku, ko izjust un uzklausīt un par Hokusai kinoizstādi. Orests Silabriedis sagatavojis izlasi ar kultūras notikumiem, ko apmeklēs pats un iesaka arī jums!
Dzejniekam Jānim Baltvilkam dāvās «Putnu kalnu»
Uzsverot ornitologa un dzejnieka Jāņa Baltvilka daiļrades nozīmīgumu latviešu  bērnu literatūrā, Engures novadā sākta atbalsta akcija. Tās laikā ikviens tiek aicināts ziedot vides objekta ''Putnu kalns'' izveidei. Vides objektu no Latvijas laukakmeņiem un nerūsējošā tērauda veidos tēlnieks Kārlis Īle, un tā iecerēta kā  dāvana Jāņa Baltvilka 75. gadskārtas atcerei.
Mūžībā aizgājusi Valentīna Freimane
Īsi pirms savas deviņdesmit sestās dzimšanas dienas mūžībā aizgājusi leģendārā Latvijas kino un teātra zinātniece Valentīna Freimane, Latvijas Radio apstiprināja zinātnieces ģimenē. 
Jaunākie
Populārākie
Interesanti