Kultūra / Kultūrtelpa
Grosvaldi#1919. Latviju sadala daļās, un Meierovics pateicīgs amerikāņiem par atbalstu Baltijai
Jūnija otrā puse iesākas ar Eces (Veras Bērziņas) atgriešanos. Viņa tika iepazīta caur vēstulēm no Londonas uz Parīzi Oļģerdam Grosvaldam, taču tagad viņa kādu laiku jau ir Parīzē un šoreiz raksta otrajam brālim - kāju ārstējošajam Džo... Oļģerds (atšķirībā no Eces) Parīzē nejūtas noguris, bet gan enerģijas pilns, strādā plecu pie pleca ar Meierovicu, tiekas ar rietumvalstu pārstāvjiem, dodas ar amerikāņiem uz “lenču". Tiek pārrunāti visdažādākie politiskie jautājumi, īpaši par situāciju Latvijā. Margarētas dienasgrāmatas lapas ir klasiski lakoniskas, taču emociju piesātinātas.
Gaismas pils būvniecības strīdā nepieņem būvnieku prasību noraidīt tiesnesi
Rīgas apgabaltiesa šonedēļ turpina skatīt Kultūras ministrijas (KM) strīdu ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniekiem par būvniecības izmaksām. Tiesas sēdē otrdien, 25. jūnijā, būvnieku pārstāvis pieprasīja noraidīt vienu no tiesnešiem, taču šī prasība tika noraidīta. Ministrijas advokāti pārliecināti – būvnieki šobrīd mēģina novilcināt laiku.
Šovakar Nacionālais simfoniskais orķestris vāks ziedojumus koncertzālei
Ceturtdien, 28. jūnijā, Ministru kabinetā notiks valdību veidojošo politisko partiju tikšanās par nacionālās koncertzāles izveidošanu. Dienu pirms tam, 27. jūnijā, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) kļūs par ielu muzikantiem, vācot ziedojumus jaunās koncertzāles atbalstam, protestējot pret 15 gadus ilgu kavēšanos un mudinot pieņemt lēmumu par koncertzāles projekta sākšanos, informē LNSO.
Lietuva – soli tuvāk Nacionālajai koncertzālei
Kamēr mūsu valstī atkal esam atgriezušies pie diskusijām, būt vai nebūt nacionālajai koncertzālei vai varam to atļauties, un vēl aizvien nespējam vienoties par labāko atrašanās vietu, kaimiņi, lietuvieši, jau noteikuši provizorisko savas Nacionālās koncertzāles atklāšanas laiku un šobrīd rit pēdējās arhitektu ideju konkursa dienas.
No Valsts prezidenta līdz bērnudārzniecei jeb «Lampā» par drosmi piedalīsies 2000 runātāju
Sarunu festivāls "Lampa", kas 28. un 29. jūnijā notiks Cēsīs, šogad risināsies jau piekto gadu. Šoreiz tā virstēma ir drosme. Pērn "Lampu" apmeklēja jau 16000 cilvēku. Vai varam teikt, ka jūtamas kādas izmaiņas un ar sarunu kultūru Latvijā viss ir kārtībā? Un vai pieņēmums, ka latvietis diskusijās nekad neuzdod nevienu jautājumu, ir patiess? Par šiem un citiem jautājumiem intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" stāsta festivāla direktore Ieva Morica un programmu direktore Egita Prāma.
Jūrmalā atjaunota Mellužu estrāde
Jūrmalā atjaunots vēsturiskā Mellužu parka estrādes komplekss un gliemežvāka formas brīvdabas koncertestrāde, informē Jūrmalas pilsētas dome.
Režisore Krista Burāne: Ticība savai valstij, šķiet, ir sašķobījusies
22. jūnijā Cēsīs ar plašu un daudzveidīgu norišu programmu tiks svinēta Latvijas Uzvaras diena, Cēsu kauju simtgade. "Tas, kas toreizējos cēsniekus atšķīra no mūsdienu Latvijas iedzīvotājiem, – lielākā daļa no viņiem ticēja, ka Latvijas valstij jābūt brīvai un ka mums jāspēj ziedot kaut kas ļoti būtisks, lai šī brīvība pastāvētu. Manuprāt, šis atgādinājums šobrīd ir īpaši nepieciešams, jo ticība savai valstij, šķiet, ir sašķobījusies - un arī brīvības sajūta ir sašķobījusies. Šai izjūtai ir jāatgriežas, saprotot, ka tikai brīvi cilvēki spēj noturēt brīvu valsti," ir pārliecināta viena no Latvijas Uzvaras dienas svinību rīkotājām - režisore Krista Burāne.
Nora Ikstena: Melbārdes vadībā kultūras nozarei bija izcili un stabili gadi
Latvijas kultūrai tie ir bijuši izcili un stabili gadi – tā Daces Melbārdes (Nacionālā apvienība) darbu kultūras ministres amatā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" vērtēja rakstniece Nora Ikstena. Melbārde otrdien, 18. jūnijā, aizvadīja pēdējo valdības sēdi, jo pavisam drīz viņa stāsies Eiropas Parlamenta (EP) deputātes amatā.
Saulgriežos Latvijas pierobežā notiks akcija «Izgaismo Latviju»
21. jūnijā jau otro gadu notiks akcija “Izgaismo Latviju”, ko organizē Imanta Ziedoņa muzejs un Latvijas pierobežas pašvaldības. Šogad atšķirībā no pērnā gada dalībnieki akcijā varēs piedalīties sev visērtākajā laikā, informē Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji.
Dobelē atklāta koncertzāle «Zinta»
Kamēr Rīgā nerimst diskusijas par akustiskās koncertzāles nepieciešamību, priecīgu kultūrvēsturisku notikumu piedzīvojusi Dobele. Tur atklāta renovētā Mūzikas skola un koncertzāle “Zinta”, kas tapusi ar bijušā dobelnieka, Krievijas Revīzijas palātas vadītāja Alekseja Kudrina un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. Atklāšanas koncertā kamerzāles lielisko akustiku atzinīgi novērtēja gan pianists Andrejs Osokins, gan Mūzikas skolas bijušie un esošie audzēkņi. 
Grosvaldi#1919. Parīzes Miera konferencē risina jautājumus par Latvijas «de facto» neatkarības atzīšanu
Parīzē nedēļa iesākas ar Miera konferences Baltijas komisijas sapulci, kurā tie risināti jautājumi par “de facto” neatkarības atzīšanu. Lielbritānijas priekšstāvis Sir Esme Hovards sēdē uzsver, ka: “Tomēr galvenā Latvijas prasība – pēc pilnīgākas neatkarības atzīšanas, tagad neesot izpildāma. Lielvalstis esot tajos uzskatos, ka galīgu Latvijas stāvokļa nokārtošanu nevarot izdarīt bez Krievijas valdības piekrišanas.”
Performances festivāla dienasgrāmata: Izaicinājums emocionālajām un fiziskajām robežām
Otrais Rīgas starptautiskais performanču festivāls Starptelpa jau rit pilnā sparā kopš nedēļas sākuma – notiek performatīvas akcijas, izrādes un meistarklases, no kurām vienu pieredzēt bija iespēja arī Annai Vilānei. Viņa raksta, ka Larisas Bauges meistarklase „Melnās avis nemelo” lika izaicināt emocionālās un fiziskās robežas un uzdot jautājumu, kāpēc viņa vispār nodarbojos ar performanču mākslu, kāpēc ir svarīgi emocionāli atkailināt sevi auditorijas priekšā un ko tas no pašas prasa prasa.
Jaunākie
Interesanti