Kultūra / Kultūrtelpa
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā atklāj unikālu cepuru un galvassegu izstādi
Aizraujošs ceļojums pa četriem pasaules kontinentiem caur tradicionālo cepuru un galvassegu pasauli, kas ļauj pieskarties dažādu tautu tradīcijām un kultūrai, tā šo izstādi raksturo tās veidotāji. Izstādē ir skatāmas 50 galvassegas, un tā ir vien neliela daļa no privātkolekcijas, kas atvesta no Cepuru muzeja Rīgā. Cepuru un galvassegu kolekcionārs un īpašnieks ir Krievijas lingvists, ceļotājs un pētnieks Kirils Babajevs.
Konkurences padome: Publiskais sektors kultūras pasākumu rīkošanas nozarē bauda priekšrocības
Konkurences padome (KP) tirgus uzraudzībā secinājusi, ka kultūras pasākumu rīkošanas nozarē nepastāv pilnībā vienlīdzīgi konkurences nosacījumi starp privātā un publiskā sektora tirgus dalībniekiem, medijus informēja KP komunikācijas speciāliste Zane Gorškova. Nevienlīdzīgus konkurences apstākļus rada publiskā sektora kapitālsabiedrību pieeja infrastruktūrai, publiskajam līdzfinansējumam un informācijai.
Pasniegtas Liepājas Kultūras balvas, gada balvu saņem Liepājas Simfoniskais orķestris
Ceturtdien, 13. februārī, koncertzālē “Lielais dzintars” norisinājās “Liepājas Kultūras balva 2019” apbalvošanas ceremonija. Ar mākslinieka Roberta Mežaiņa izgatavotajām statuetēm tika apbalvoti desmit aizvadītā gada nozīmīgākie un spilgtākie kultūras notikumi un personības, medijus informē Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldē.
Laikmetīgās mākslas centrs rīko starptautisku simpoziju par klusēšanu
Simpozijs “Klusēšanas šķautnes” notiks Igaunijas Mākslas akadēmijā Tallinā 21.-22. februārī, un tajā uzstāsies mākslinieki, kuratori, mākslas zinātnieki, filozofijas, literatūras, arhitektūras, teātra un kino pētnieki, kas pievērsušies nesenās pagātnes izpētē nozīmīgajai klusēšanas problemātikai, īpaši – noklusējumiem par Otrā pasaules kara un pēckara laiku, kā arī nesenāko padomju periodu, un to atbalsošanos šodienā, medijus informē organizatori.
«Baznīcu nakti» šogad papildinās akcija «Apceļosim baznīcas»
Kristīgās kultūras notikumu "Baznīcu nakts" šajā gadā kuplinās akcija "Apceļosim baznīcas", kas interesentus aicinās doties uz dievnamiem jau no plkst. 12. Baznīcu reģistrācija dalībai pasākumā un akcijai "Apceļosim baznīcas" būs atvērta no 1. marta līdz 12. aprīlim vietnē "www.baznicunakts.lv", informēja pasākuma rīkotāji.  
Piena muiža ar koncertiem iemirdzas Kurzemes muzikālo notikumu kartē
Kurzemes muzikālo notikumu kartē iezīmēta jauna vieta. Augstvērtīgu koncertu rīkošanu aizsākusi Piena muiža, kas atrodas Skrundas novada Rudbāržu pagasta Sieksātē. Martā senajā muižā koncertēs Raimonds Pauls un Vestards Šimkus, bet pirmo salonmūzikas vakara koncertu atklāja komponists Jānis Lūsēns kopā ar vairākiem solistiem, vienlaikus iepazīstinot ar dažiem skaņdarbiem no rokoperas „Kaupēn, mans mīļais!”, kas atdzimst koncertversijā un pirmo reizi 15. februārī izskanēs Vidzemes koncertzālē „Cēsis”.
#Kultūršoks: Vai augstskolu reforma nāk no «Pandoras lādes»?
Konceptuālais ziņojums “Par augstskolu iekšējās pārvaldības modeļa maiņu” – šis reformas sološais vārdu savirknējums daudzām augstākās izglītības iestādēm raisījis virkni neatbildētu jautājumu un neskaidrību. Mākslu un kultūras augstskolu vadības vērš uzmanību uz diviem problēmjautājumiem – turpmāko izglītības iestāžu autonomiju un plānotās izmaiņas tipoloģijā. Tikmēr eksperti norāda, ka reforma nebūs iespējama bez lielāka nozares finansējuma. Finansējuma pieaugums nozarei netiek solīts, jeb – pārfrāzējot izglītības ministres jau reiz teikto – ministrijai nav “Pandoras lādes”, no kurienes paņemt naudu.
Rīgas pils rekonstrukcijas pabeigšanai nepietiek naudas
Ceturtdien, 6. februārī, aprit tieši simt gadu, kopš par Latvijas Nacionālā vēstures muzeja mājām kļuva Rīgas pils. Tiesa, kopš postošā 2013. gada ugunsgrēka muzejs jau septīto gadu mājo pagaidu telpās, un ceļš atpakaļ uz vēsturisko Rīgas pili nebūs viegls. Priekšā ir trīs pils rekonstrukcijas kārtas, no kurām naudas pagaidām pietiek tikai pirmajām divām. Tas nozīmē, ka 2025. gadā vēstures muzejs varēs ievākties vien trešajā daļā no tam atvēlētajām telpām.
Kultūras nozares pārstāvji aicina Jūrmalas domi glābt Raiņa un Aspazijas «Pēperkoku namiņu»
Vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, mākslinieki un kultūras nozares pārstāvji aicinājuši Jūrmalas domi atbalstīt Jūrmalas aizsardzības biedrības iniciatīvu saglabāt pašvaldības īpašumā Latvijas kultūrvēsturei nozīmīgo ēku Salacas ielā 4, kas pazīstama kā Raiņa un Aspazijas Mellužu vasarnīca jeb "Pēperkoku namiņš", medijus informē Jūrmalas aizsardzības biedrības valdes pārstāvji.
KM paspārnē vētīs kultūras periodikas nākotni
Trešdien, 5. februārī, uz pirmo sanāksmi Kultūras ministrijā (KM) pulcējās drukas un interneta formāta kultūras periodikas darbības ilgtspējas nodrošināšanai izveidotā darba grupa, informēja ministrijā.
Mākslas akadēmija gatavojas karnevālam
Latvijas Mākslas akadēmijā 7. februārī jau 82. reizi norisināsies leģendām apvītā karnevāla nakts, kurai šogad dots nosaukums “Utopija. Distopija”. Viesi aicināti ļauties jaunai pieredzei un ieskatīties nākotnē, nokļūstot fantāziju uzburtās pasaulēs. Jau vairākas nedēļas paralēli mācībām akadēmijā valda satraukta mākslinieciskās nekārtības un rosīgas centības atmosfēra.
Noslēdzies Kultūras kanona konkurss vidusskolēniem
Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 31. janvārī norisinājās "Latvijas Kultūras kanona konkursa 2019–2020" fināls, kurā tikās 15 skolēnu komandas, lai radītu īstenojamu koncepciju mūsdienīgai un interaktīvai izstādei vai performancei savā dzīvesvietā par brīvības tēmu. 1. vietu ieguva Ogres Valsts ģimnāzijas komanda, medijus informē organizatori.
Starp 30 latgaliešu kultūras gada balvas «Boņuks» nominantiem - arī LTV filma un LR raidījumi
Noslēdzies žūrijas darbs, izvērtējot latgaliešu kultūras gada balvas „Boņuks 2019“ pretendentus, un zināmi 30 balvas nominanti - starp tiem arī Latvijas Televīzijas (LTV) filmu programmas "Latvijas kods" dokumentālā īsfilma "Prīsters", Latvijas Radio 1 (LR1) raidījums „Kolnasāta“ un Latvijas Radio 5 (LR5) raidījums „Pīci breinumi“. Šogad balvas par aktivitātēm, darbu un sasniegumiem latgaliskajā kultūrā tiks pasniegtas jau divpadsmito reizi. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks svētdien, 23. februārī, pulksten 16.00 Latgales vēstniecības „Gors“ Lielajā zālē, medijus informē organizatori.
Jaunākie
Interesanti