Kultūra / Kultūrtelpa
Annas Ludiņas Mākslinieku dārza aizstāvjus nepārliecina solījumi, ka «Rail Baltica» dārzu neskars
Unikāla, bet nu jau diezgan ilgu laiku maz popularizēta kultūrvieta ir Annas Ludiņas Mākslinieku dārzs Inčukalna pagastā. Par dārza likteni pēdējās nedēļās satraukumu pauž dziedātājas tuvinieki un kaimiņi, jo viņiem radušās aizdomas, ka dārzu varētu apdraudēt jaunākais ''Rail Baltica'' dzelzceļa trases novietojums, un projektētāju solījumi nepārliecinot par pretējo.
Pedvālē izveidota ziemas saulei un gaismai veltīta izstāde
Gada tumšākajā laikā Starptautiskās mākslinieku rezidenču centra telpās Pedvālē izveidota ziemas saulei un gaismai veltīta izstāde. Tie ir vairāku autori darbi, kas tapuši dažādos laikos mākslinieku rezidenču ietvaros. Šis gadalaiks bijis piemērots šādas izstādes tapšanai, kurā redzami kolekcijā esošie darbi ar saules motīvu. Spilgti, izteiksmīgi darbi, kuros ir daudz gaismas, saules, siltuma un arī kādas tumšākas un ziemai tuvākas noskaņas.
Līdz gada beigām Covid-19 ietekmes mazināšanai kultūrā būs ieguldīti 20,7 miljoni eiro
Līdz 2020. gada 31. decembrim Covid-19 ietekmes mazināšanai kultūrā tiks ieguldīts viss finansējums – kopumā 20 764 501 eiro –, kas šogad nozarei iedalīts no valdības papildu piešķirtajiem 32 miljoniem eiro kultūras nozares stabilizācijai un izaugsmei pandēmijas apstākļos, informē Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale. Atbalstu saņēmušas gan valsts, gan nevalstiskā un privātā sektora institūcijas, tajās un individuāli strādājošas personas.
Tiešsaistē notiks starptautiska konference par kultūrvēsturisku priekšmetu nelegālo apriti
Kā kontrolēt kultūrvēsturisko priekšmetu nelegālo apriti? Šī ir viena no Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) darbības jomām, kas īpašā fokusā būs 24. un 25. novembrī – šajās dienās notiks starptautiska konference “Mākslas un antikvāro priekšmetu tirgus pārvaldības iespējas un izaicinājumi / Opportunities and Challenges of Art and Antiques Market Management”, informēja NKMP pārstāvji.
Radošo personu atbalstam novirzīts papildu finansējums – 143 908 eiro
Radošo personu atbalstam Kultūras ministrija (KM) radusi papildu 143 908 eiro, pārdalot Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros nenotikušo klātienes norišu finansējumu Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammai “Radošo personu nodarbinātības programma”, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale. Tāpat 55 775 eiro novirzīti KM profesionālo vidusskolu nolietotās datortehnikas atjaunošanai un attālinātā mācību procesa nodrošināšanai.
Baldones muzejs bažījas par identitātes saglabāšanu pēc novadu reformas
Tuvojoties administratīvi teritoriālajai jeb novadu reformai, satraukumu par nākotni un savas identitātes saglabāšanu pauž mazo novadu muzeji. Lai maksimāli nodrošinātos pret iespējamu pievienošanu Ķekavas novadpētniecības muzejam, Baldones muzejs jau pirms likumā noteiktā termiņa beigām sācis pirmreizējās akreditācijas procesu.
Kā «nevajadzīgo lietu fakultāte» atkritumu poligonā kļuva par muzeju
Veclaicīga pūra lāde. Boksera cimdi. Telefona aparāti ar ripu. Gleznas. Veci saimniecības piederumi. Kādam tie ir nevajadzīgi krāmi, kam vieta izgāztuvē. Bet kādam citam – nepelnīti izmestas lietas, kuras ir vēlme saglabāt. Tā arī radies Nenovērtēto lietu muzejs uzņēmuma “Liepājas RAS” apsaimniekotajā reģionālajā sadzīves atkritumu poligonā Grobiņas novadā.
Kultūras ministrs: Lēmums par koncertzāles būvniecības vietu netiks mainīts
Kultūras ministrijas rīkotajā starptautiskajā arhitektūras skolu plenērā par iespējamo nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2 vairums dalībnieku secināja, ka, ievērojot likumos noteiktos ierobežojumus, koncertzāli paredzētajā apjomā šajā vietā nevar uzbūvēt. Tomēr kultūras ministrs no ieceres neatsakās, norādot – tāds ir valdības lēmums un tas netiks mainīts. Nākamā gada sākumā plānots izsludināt starptautisku koncertzāles metu konkursu ar novietni Elizabetes ielā.
«Sapņi un likteņi» – Akuratera muzejs aicina uz dzejiskiem Muzeju nakts pasākumiem tiešsaistē
Šī gada pavasarī visā Eiropā, arī Latvijā, tika atcelti ikgadējās Muzeju nakts pasākumi. Tika apsvērta iespēja tos rīkot rudenī, 14.novembrī. Tagad skaidrs, ka arī šis laiks nekādi nav atbilstošs pilnvērtīgas akcijas norisei, tomēr daži Latvijas muzeji sasparojušies uz Muzeju nakts pasākumiem tiešsaistē. Viens no tiem ir Jāņa Akuratera muzejs, kas sestdien digitālajā vidē piedāvās pat trīs pasākums.
Atbalstam ienākumu krituma kompensēšanai varēs pieteikties arī pašnodarbinātie un autoratlīdzību saņēmēji
10. novembrī valdība apstiprināja atbalsta mehānismus Covid-19 izplatību ierobežojošo pasākumu ietekmētajiem nodokļu maksātājiem, tostarp kultūras nozarē. Atbalstam varēs pieteikties gan juridiskas personas – uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, gan fiziskas personas – pašnodarbinātie, individuālie komersanti, autoratlīdzības saņēmēji un patentmaksas maksātāji, kuru darbība cietusi pandēmijas izplatībai noteikto ierobežojumu rezultātā, informēja Kultūras ministrijā.
Tiešsaistē būs skatāmi Helēnai Akuraterei veltīti teatrāli uzvedumi un Latvijas PEN kluba lasījumi
14. novembrī no pulksten 15.00 Jāņa Akuratera muzejs tiešsaistē muzeja “Facebook” lapā aicina uz pasākumu ciklu “Sapņi un likteņi”, ko veidos divi Jāņa Akuratera māsai Helēnai Akuraterei veltīti teatrāli uzvedumi un Latvijas PEN kluba lasījumi. Kā informēja muzejā, pasākums noris Starptautiskās Muzeju nakts ietvaros, kas šogad notiek Muzeju naktij neierastā laikā – novembrī – un arī neierastā veidā – digitāli.
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt