Kultūra / Kultūrtelpa
Režisore Krista Burāne: Ticība savai valstij, šķiet, ir sašķobījusies
22. jūnijā Cēsīs ar plašu un daudzveidīgu norišu programmu tiks svinēta Latvijas Uzvaras diena, Cēsu kauju simtgade. "Tas, kas toreizējos cēsniekus atšķīra no mūsdienu Latvijas iedzīvotājiem, – lielākā daļa no viņiem ticēja, ka Latvijas valstij jābūt brīvai un ka mums jāspēj ziedot kaut kas ļoti būtisks, lai šī brīvība pastāvētu. Manuprāt, šis atgādinājums šobrīd ir īpaši nepieciešams, jo ticība savai valstij, šķiet, ir sašķobījusies - un arī brīvības sajūta ir sašķobījusies. Šai izjūtai ir jāatgriežas, saprotot, ka tikai brīvi cilvēki spēj noturēt brīvu valsti," ir pārliecināta viena no Latvijas Uzvaras dienas svinību rīkotājām - režisore Krista Burāne.
Nora Ikstena: Melbārdes vadībā kultūras nozarei bija izcili un stabili gadi
Latvijas kultūrai tie ir bijuši izcili un stabili gadi – tā Daces Melbārdes (Nacionālā apvienība) darbu kultūras ministres amatā Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" vērtēja rakstniece Nora Ikstena. Melbārde otrdien, 18. jūnijā, aizvadīja pēdējo valdības sēdi, jo pavisam drīz viņa stāsies Eiropas Parlamenta (EP) deputātes amatā.
Saulgriežos Latvijas pierobežā notiks akcija «Izgaismo Latviju»
21. jūnijā jau otro gadu notiks akcija “Izgaismo Latviju”, ko organizē Imanta Ziedoņa muzejs un Latvijas pierobežas pašvaldības. Šogad atšķirībā no pērnā gada dalībnieki akcijā varēs piedalīties sev visērtākajā laikā, informē Imanta Ziedoņa muzeja pārstāvji.
Dobelē atklāta koncertzāle «Zinta»
Kamēr Rīgā nerimst diskusijas par akustiskās koncertzāles nepieciešamību, priecīgu kultūrvēsturisku notikumu piedzīvojusi Dobele. Tur atklāta renovētā Mūzikas skola un koncertzāle “Zinta”, kas tapusi ar bijušā dobelnieka, Krievijas Revīzijas palātas vadītāja Alekseja Kudrina un Pētera Avena labdarības fonda “Paaudze” atbalstu. Atklāšanas koncertā kamerzāles lielisko akustiku atzinīgi novērtēja gan pianists Andrejs Osokins, gan Mūzikas skolas bijušie un esošie audzēkņi. 
Grosvaldi#1919. Parīzes Miera konferencē risina jautājumus par Latvijas «de facto» neatkarības atzīšanu
Parīzē nedēļa iesākas ar Miera konferences Baltijas komisijas sapulci, kurā tie risināti jautājumi par “de facto” neatkarības atzīšanu. Lielbritānijas priekšstāvis Sir Esme Hovards sēdē uzsver, ka: “Tomēr galvenā Latvijas prasība – pēc pilnīgākas neatkarības atzīšanas, tagad neesot izpildāma. Lielvalstis esot tajos uzskatos, ka galīgu Latvijas stāvokļa nokārtošanu nevarot izdarīt bez Krievijas valdības piekrišanas.”
Performances festivāla dienasgrāmata: Izaicinājums emocionālajām un fiziskajām robežām
Otrais Rīgas starptautiskais performanču festivāls Starptelpa jau rit pilnā sparā kopš nedēļas sākuma – notiek performatīvas akcijas, izrādes un meistarklases, no kurām vienu pieredzēt bija iespēja arī Annai Vilānei. Viņa raksta, ka Larisas Bauges meistarklase „Melnās avis nemelo” lika izaicināt emocionālās un fiziskās robežas un uzdot jautājumu, kāpēc viņa vispār nodarbojos ar performanču mākslu, kāpēc ir svarīgi emocionāli atkailināt sevi auditorijas priekšā un ko tas no pašas prasa prasa.
Valdība par nacionālās koncertzāles vietu spriedīs pēc Jāņiem
Par to, vai būvēt nacionālo koncertzāli uz AB dambja, valdība varētu izšķirties pēc Jāņiem. Pretrunīgā sabiedrības reakcija likusi Kultūras ministrijai nogaidīt ar 118 miljonu eiro vērtā projekta virzīšanu uz Ministru kabinetu. Jaunā konservatīvā partija jau paziņojusi, ka koncertzāles būvniecību uz AB dambja neatbalstīs. 
Performances festivāla dienasgrāmata: «Intervija ar Frānsisu Bēkonu»
Uz starptautiskā performances festivāla “Starptelpa” ceturto dienu atskatās izrādes dalībniece Laura Feldberga, performanci fotogrāfijās dokumentējis Māris Ločmelis. "Intervija ar Frānsisu Bēkonu'' skatītājiem pieteikta kā izrāde / performance dejas valodā. Tā veidota, balstoties britu gleznotāja Frānsisa Bēkona (1909–1992) mākslas tēlos un viņa personības izpētē. Izrādē var dzirdēt fragmentus no intervijām ar Frānsisu Bēkonu un var redzēt viņa gleznu elementus video projekcijās un dejotāju radītās un atkal izjauktās dzīvās kompozīcijās.
Abgunstes muižas saimnieki - noskretušā skaistuma meklētāji
Lai gan Abgunstes muižā mūs sagaida idilliska ainava ar lakstīgalas dziesmu un varžu koncertu fonā, bet pagalmā, ieradušās vasaras praksē, rosās Rīgas Dizaina mākslas skolas meitenes, vēl tikai pirms trim gadiem šī vieta bijusi skumīga un aizaugusi. Līdz 70. gadiem te darbojusies skola, bet vēlāk ierīkoti dzīvokļi un savulaik arī veikals.
Performances festivāla dienasgrāmata: Maskava asarām tic
Uz Starptautiskā performances festivāla “Starptelpa” trešo dienu atskatās Latvijas Kultūras akadēmijas teātra režijas students Linards Āboltiņš, performanci fotogrāfijās dokumentējis Dāvis Valbaks. Paralēli notika Tīnas Luīzas Kortermandas (Dānija) meistarklases, kuru fotostāstu sarūpējusi Līva Kalniņa.
Jaunākie
Interesanti