Kultūra / Kultūrtelpa
Jūrmalā ieskandina lielāko publiski pieejamo zvangu Latvijā
Jūrmalas Brīvdabas muzejā 31. jūlijā plkst. 19 oficiāli atklāj Latvijā lielāko zvangu. Tas ir meistara Jura Cera darināts sitaminstruments ar neatkārtojamu skaņu, kas rada īpašu noskaņu. No 1. augusta muzeja teritorijā zvangu varēs spēlēt ikviens interesents, līdzīgi kā trīs Jūrmalas publiski pieejamās klavieres.
Iveta Apkalna par Ventspils koncertzāles ērģelēm: Rezultāts ir absolūti izcils!
"Rezultāts ir absolūti izcils!" Tā mirkli pirms solokoncerta Ventspils koncertzālē "Latvija", ko 27. jūlijā plkst. 19:00 tiešraidē piedāvās baudīt Latvijas Radio 3 "Klasika", atzīst ērģelniece Iveta Apkalna un slavē ērģeļu būvētāju Filipu Klaisu un viņa kolēģus. "Teicams rezultāts ir vienmēr, bet katram instrumentam viņš spēj piešķirt vietējo kolorītu." Ventspils ērģelēm Klaiss spējis piešķirt latviešiem tik ļoti tuvo kopkora skanējumu.
Ventspils Mūzikas vidusskolas direktors: Tik moderni un kvalitatīvi aprīkota skola nav bijusi nekad
25. un 26. jūlijā ar īpašiem atklāšanas koncertiem Ventspilī darbu uzsāks jauna kultūras, mākslas un izglītības telpa – koncertzāle “Latvija”. Tas ir liels notikums arī Ventspils Mūzikas vidusskolai, kura ieguvusi jaunas telpas. Lai arī diskusijas par jaunbūvi divu gadu garumā sagādājušas daudz sirmu matu, par jauno skolu ir gandarījums - tik moderni un kvalitatīvi aprīkota skola nav bijusi nekad, intervijā LSM.lv atzīst Ventspils Mūzikas vidusskolas direktors Andris Grigalis.
Atkāpjas Okupācijas muzeja direktors; uz amatu rīkos konkursu
No amata nedēļas nogalē atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels. Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valde atkāpšanos pieņēmusi un izteikusi Gunāram Nāgelam pateicību par darbu muzeja labā, informēja muzeja biedrība.
#Grosvaldi1919. Latvijas delegāti nolemj tulkot Virzas brošūru, Margarēta un Džo klausās džezu
1919. gada jūlijā Parīzes miera konferences Latvijas delegācija nolemj, ka Edvarta Virzas brošūru „Izpostītā Latvija” sūtīs uz Londonu Jāzepam Grosvaldam tulkošanai franču valodā. Brāļu sarakstē tiek risināti medicīnas jautājumi, ārsta meklējumi Oļģerdam un pieredzes stāsti no Džo. Allaž gādīgā un sirsnīgā Margarēta priecājas, ka Džo mērķtiecīgi dara visu, lai tiktu uz Parīzi, savukārt Džo aizved Margarētu uz britu džeza pionieru koncertu un pavada skaistu nedēļas nogali ārpus Londonas burzmas.
«Neatkarīgo Tukuma Ziņu» galvenā redaktore: Jauna flīģeļa iegāde nerisina krīzi kultūras jomā novadā
Jūlijā sākumā Tumes kultūras namam tika piegādāts par 31 449, 60 eiro iegādātais koncertflīģelis “Estonia”, kurš tika pirkts par Lauku atbalsta dienesta un Tukuma novada domes piešķirto finansējumu. Tiesa, šī instrumenta atklāšanas pasākums varētu notikt tikai novembrī, turklāt, kā intervijā Latvijas Radio norāda “Neatkarīgo Tukuma Ziņu” galvenā redaktore Ivonna Plaude, flīģeļa iegāde nerisina krīzi, kāda Tukuma novadā izveidojusies kultūras jomā.
Latvijas Institūta jaunā direktore: Latvija ir diezgan liela valsts, bet darītāju mums ir maz
No 1. jūlija Latvijas Institūta vadītājas amatā stājusies Vita Timermane-Moora, kura līdz šim aktīvi darbojusies dažādos ar kultūru saistītos notikumos, organizējusi vairākus Latvijas simtgades pasākumus un ar Franciju saistītus kultūras notikumus. "Varbūt šis ir īstais brīdis, kad Latvijas Institūtam varam pievienot arī kultūras mandātu, jo tieši kultūra ir mūsu pamatīgākais produkts, ar ko esam pazīstami pasaulē,” intervijā LR3 "Klasika" atzīmē Timermane-Moora.
Lūznavas muižā notiks festivāls «Mākslas pikniks»
Šodien, 21. jūlijā, Rēzeknes novada Lūznavas muiža un parks jau ceturto reizi aicina uz satikšanos vasaras skaistākajā un nesteidzīgākajā svētdienā – mākslas un garšu festivālā “Mākslas pikniks”. Mākslas piknika laikā no plkst. 13.00 līdz 22.00 Lūznavas muižā un tās parkā mīsies mūzikas, teātra, laikmetīgās dejas, meistarklašu, ēšanas prieku un citas norises. Šī gada Mākslas piknika baudai sarūpēta īpaša piedzīvojumu, meistarklašu un dažādas mūzikas programma.
Supprātkys Ondrupinē
Itūreiz raidejuma „Kolnasāta” rodūšuo komanda Ondrupinē sasateik ar pūdnīku Ilmāru Veceli, muzeja „Andrupenes lauku sēta” vadeituoju Skaidrīti Pauliņu, jaunū pūdneicu Eviju Maļkeviču-Grundeli, vītejū īdzeivuotuoju Ilgu, pensionari i aktivu kulturys dalineicu Annu Zvīdriņu, kai ari Ondpupinis tautys noma vadeituoju, vītejū kulturys darbinīku Daini Plataci, kaba pasarunuotu par iteinis sovpateibom i dzeivuošonu Dagdys nūvodā. Taipoš pīsaskarsim ari tradicejom, vītejom garšom, kai ari vaļdeibys planavuotajom administrativi teritorialajom reformom.
«Komētas» rīkotāji: Mēs ticam, ka jēgpilnam saturam ir ļoti liela nozīme
Jau ceturto gadu festivāls "Komēta" Daugavgrīvas cietoksnī pulcēs daudzus mūziķus, māksliniekus un lektorus gan no Latvijas, gan ārvalstīm – no 26. līdz 28. jūlijam uz četrām skatuvēm risināsies neparasti daudzveidīga programma. "Cilvēki, kuri nāk uz "Komētu", ir izsalkuši apmainīties viedokļiem, domām, iemācīties ko jaunu. Mēs ticam, ka izklaidēties var dažādos veidos, bet jēgpilnam saturam ir ļoti liela nozīme," atzīmē Liene Jurgelāne, viena no "Komētas" rīkotājām kopš tās pirmsākumiem.
«Stropi» aicina uz bezmaksas pasākumiem Ziepniekkalnā un Pļavniekos
Kultūrtelpās “Strops” turpinās daudzveidīga programma ar deju vakariem, koncertiem, izzinošām aktivitātēm, lekcijām, izrādēm un radošām meistardarbnīcām. Pasākumi iedzīvotājiem pieejama bez maksas. Kultūrtelpas “Strops” šogad darbojas Pļavniekos - “Zaļajā birzī” A. Saharova ielā un arī Ziepniekkalnā, Ēbelmuižas parkā.
Operetes festivālā bērni rada operetes fragmentu
Ar teātra laboratoriju ''Radām opereti'' svētdien, 14. jūlijā, Ikšķilē noslēdzies trešais starptautiskais Operetes festivāls. Vairāk nekā 30 bērnu un jauniešu sešās radošajās darbnīcās kopā ar māksliniekiem iepazina šī mākslas žanra noslēpumus un radīja savu muzikālās izrādes fragmentu.
Komponista Vensāna d’Endī 1923.gadā Rīgā saņemtais apsveikuma raksts atgriezīsies Latvijā
Latvijas Radio koris nedēļas nogalē dodas uz Francijas Radio festivālu Monpeljē, kur atskaņos franču komponista Vensāna d’Endī operu “Fervāls”. Šo notikumu mums interesantu padara arī fakts, ka Vensāns d’Endī 1923. gadā apmeklēja Rīgu un uzstājās ar koncertiem Latvijas Nacionālajā operā, par ko tika apbalvots ar apsveikuma rakstu. Franču komponista ģimene šo grezno apsveikuma rakstu, ko parakstījuši savulaik Latvijā cienījami kultūras darbinieki, tagad nolēmuši atdāvināt Latvijai.
#Grosvaldi1919. Igaunija šaubās par aliansi ar Ulmani, Margarētas sirdslietas kā uz delnas
1919.gada jūlijā Igaunijas valdība šaubās par to, vai līdzšinējā alianse ar Ulmaņa valdību varēšot tikt uzturēta spēkā, jo Latvijas kabineta sastāvā atrodas Baltijas vācieši. Šo ziņojumu Latvijas delegācija Parīzes Miera konferencē pieņem ievērībai. Ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics apliecina, ka Jāzepa Grosvalda amata vieta Parīzes delegācijā apstiprināta. Jāzeps Grosvalds sūta lūgumu britu kara birojam atbrīvot viņu no dienesta armijā. Margarētas dienasgrāmatā sirdslietas kā uz delnas, sarežģītas attiecības, apetītes trūkums…
Jaunākie
Interesanti