Kultūra / Kultūrtelpa
«Dots devējam atdodas» labdarības kontā pieejami 8231 eiro kultūras darbinieku atbalstam
Labdarības projekts “Dots devējam atdodas” turpina darboties, lai finansiāli palīdzētu Latvijas kultūras pārstāvjiem – rakstniekiem, gleznotājiem, mūziķiem, aktieriem, tēlniekiem un citiem, kuri pandēmijas izraisītās krīzes rezultātā palikuši bez iztikas līdzekļiem. Uz šo brīdi “Dots devējam atdodas” labdarības kontā ir pieejami 8231 eiro, uz kuriem joprojām ir iespējams pretendēt, saņemot vienreizēju pabalstu 430 eiro apmērā, medijus informē iniciatīvas radošā direktore Una Rozenbauma.
Kā runāt, lai pierādītu sevi? Latvijas profesionālo kultūras izdevumu vieta laikā un sabiedrībā
Kā Latvijas profesionālajiem kultūras izdevumiem atgādināt un stāstīt par sevi, kā pierādīt sevi, kas ir šo kultūras izdevumu adresāts, vai laikabiedriem ir apziņa par to, ka jādalās un jāuztur, un vai cilvēkiem vispār maz ir nepieciešamība pēc profesionāļu vērtējuma un refleksijas? Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītājs un žurnāla "Mūzikas Saule" galvenais redaktors Orests Silabriedis par to visu uz sarunu aicinājis žurnāla "Domuzīme" galveno redaktori Rudīti Kalpiņu un žurnāla "Teātra Vēstnesis" galveno redaktori Edīti Tišheizeri. Viena no sarunas būtiskām atziņām ir Edītes Tišheizeres teiktais: "Arī runājot ar profesionāļiem par profesijas lietu, mēs patiesībā vienmēr runājam par dzīvi."
«Gājiens uz Bolderāju» – atzīmējot notikuma 40. gadskārtu, pastaigā varēs doties virtuāli
Šogad aprit 40 gadi kopš notika pirmais "Gājiens uz Bolderāju" – viena no zināmākajām Latvijas avangarda mākslas akcijām, ko īstenoja "Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīcas" jeb NSRD mākslinieki Hardijs Lediņš un Juris Boiko, kā arī arhitekts Imants Žodžiks. Lai atzīmētu šo notikumu, interneta žurnāls "Capital R" rīko tiešraidi, kurā virtuāli būs iespējams vēlreiz mērot maršrutu no Imantas līdz Bolderājai. 
Reģionālās koncertzāles joprojām neziņā par valsts atbalstu krīzē
Reģionālo koncertzāļu liktenis Covid-19 krīzē joprojām ir neskaidrs, jo atbalsta smagums gulstas gan uz valsti, gan pašvaldībām. Koncertzālēs nācās atlaist daļu darbinieku, jo dīkstāves pabalsti pašvaldību kapitālsabiedrībām nepienācās. Koncertzāles valstij prasa 700 000 eiro, lai varētu turpināt darbu.
Leļļu teātrī papildus energoefektivitātes projektam ēkai stiprinās pamatus un konstrukcijas
Pamatojoties uz ēkā veiktajiem padziļinātas izpētes rezultātiem, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) paplašinās plānoto atjaunošanas darbu apjomu Latvijas Leļļu teātrim Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 16/18. Pirms siltinājuma izbūves tiks papildus stiprinātas ēkas nesošās konstrukcijas un pamati, tādējādi nodrošinot uzsāktā energoefektivitātes paaugstināšanas projekta ietvaros sasniedzamo rezultātu ilgtspēju un novēršot ēkas konstrukciju bojājumus, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.
Ar izrādi «Mana Magadana» Okupācijas muzejs atkal vērs durvis apmeklētājiem
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas priekšvakarā Latvijas Okupācijas muzejs 12. jūnijā atkal vērs durvis apmeklētājiem, piedāvājot individuāli vai nelielās grupās apskatīt pagaidu ekspozīciju Raiņa bulvāri 7. Atvēršanas dienā muzejā notiks aktiera un režisora Ērika Vilsona monoizrāde “Mana Magadana”, medijus informē muzeja pārstāvji.
Diriģenta Ivara Bērziņa himnas stāsts: Laikam brīvības alkās kaut kas aizķēra viņus
“Man visspilgtāk palikusi prātā tieši 1988. gada vasara Valmierā, baznīcā. (..) Laikam kāds oficiāls pasākums, jo bija arī visa izpildkomiteja, visas partijas vadība un tauta – pilna zāle. (..) Pēc “Saule, Pērkons, Daugava” – maza pauze, koris stāv pie altāra, es stāvu ar muguru, un mēs sākām “Dievs, svētī Latviju!”. Es tik jūtu – tā kā tādi trokšņi nedaudz aizmugurē. Skatos – viens korists sāk raudāt, cits. Ar muguru jūti, – aizgrābjoši, jauki. Pēc tam izrādās – kā tas tikko sācies, tā cilvēki sākuši celties kājās,” savu personīgo himnas pieredzes stāstu Rakstniecības un mūzikas muzeja videostāstu sērijā atklāj diriģents Ivars Bērziņš.
Reģionālās koncertzāles uz pastāvēšanas sliekšņa: Šī krīze mūs ir saliedējusi
Pandēmija aktualizējusi jautājumu par pašvaldību iespējām uzturēt reģionālās koncertzāles krīzes situācijā. Latgales vēstniecības “Gors” direktore Diāna Zirniņa un Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” vadītājs Timurs Tomsons LTV raidījumā "Kultūrdeva" iezīmē Latvijas lielo koncertzāļu nākotnes scenārijus, uzsverot, ka reģionālo koncertzāļu atrašanās pašvaldību, nevis valsts paspārnē bagātina Latvijas kultūrainu, un atzīstot – krīzes laiks reģionālās koncertzāles ir saliedējis.
Valsts kultūras iestādēm un radošo personu atbalstam sadalīti 10,6 miljoni eiro
Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) izstrādāta piedāvājuma 4. jūnijā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem lēma piešķirt 10,6 miljonus eiro, lai stabilizētu finanšu situāciju valsts teātros un koncertorganizācijās, KM muzejos, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) un Latvijas Nacionālajā arhīvā (LNA), kā arī izveidotu radošo personu nodarbinātības programmu, medijus informēja KM pārstāvji.
UNESCO: Muzeju slēgšanai ir ne tikai ekonomiska, bet arī sociāla ietekme
Ņemot vērā muzeju lomu sabiedrības izglītošanā, saliedēšanā un kultūras vērtību saglabāšanā, UNESCO ir izstrādājusi ziņojumu par Covid-19 ietekmi uz muzejiem, uzsverot, ka muzeju slēgšanai ir ne tikai ekonomiska, bet arī sociāla ietekme, mediju informē UNESCO Latvijas Nacionālajā komisijā.
Jaunākie
Interesanti