Kultūra / Kultūrtelpa
Kuldīgas novada muzejā - sirsnīgi stāsti par Latvijas karogu
Sākoties Latvijas dzimšanas dienas mēnesim, Kuldīgas novada muzejā izveidota izstāde “Sarkanbaltsarkanā Latvijas karoga stāsti”. Tajā ceļojošā izstāde no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja apvienota ar karoga stāstiem un mirkļiem no Kuldīgas novada. Katrā vēstījumā ir vairāku paaudžu mīlestības apliecinājums un ticība savai valstij. 
Uvertīra remontam. Lielās ģildes remontu gaidot.
“Klik, klik, klik,” noskan daudzo stīgu instrumentu lociņi pret nošu pultīm, un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mēģinājums ir beidzies. Pēc dažām dienām paredzēts koncerts sērijā “Simfoniskais hits ar Goran Gora”, tajā kā solists spēlēs jaunais, daudzsološais kontrabasists Oskars Bokanovs. Ar milzīgu cieņu un mīlestību Oskars lēni paņem savu lielo instrumentu: “Iesim, es jums parādīšu, kā mēs dzīvojam!”
Kāpēc Latvijas pamattauta lībieši runā par «izrakstīšanos» no Satversmes?
Valsts nepilda savas saistības pret Latvijas pamattautu – tā uzskata lībieši. Viņu redzējumā šis brīdis ir kā pēdējais vilciens, lai saglabātu un aizsargātu kultūrvēsturisko mantojumu un valodu nākamajām paaudzēm, un šobrīd visi centieni balstās tikai uz entuziastu pleciem. Tāpēc pavisam nesen šis jautājums aktualizēts arī pie Valsts prezidenta. Ja nesekos politiska izšķiršanās, lībieši pat rosina grozīt Latvijas Republikas Satversmi.
Rokdarbniece Iveta Seimanova atdarinājusi Preiļu burnasu
Nupat kā nosvinēti Preiļu burnasa svētki. Burnass – tas ir mētelis, kas nēsāts 19. gadsimta otrajā pusē. Preiļiem bijis īpaši grezns burnass, kuru atdarinājusi kultūras vēstniece, skolotāja, rokdarbniece, tautas tērpu darinātāja Iveta Seimanova. Preiļu burnasa svētkos veikums tika atrādīts.
Notiks nāves un bēru tematikai veltīts sarunu vakars «Bēru pasaule»
Rīgā, pretī veikalam "Bērnu pasaule", 6. novembrī norisināsies sarunu un diskusiju vakars "Bēru pasaule", paziņojumā medijiem informē organizatori un norāda, ka tā ir tēma, par kuru "bieži vien sabiedrībā netiek runāts gana plaši, bet tomēr tā ir būtiska un klātesoša ikvienam cilvēkam. Lai arī nāves tematika šķiet drūma, šajā vakarā uz to varēs paskatīties arī no gaišās un pat cieņpilnas humoristiskās puses."
VIDEO: Diskusija «Satversme. Vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības»
Latvijas Republikas Satversmes ievada piektā rindkopa, kas noteic, ka Latvijas identitāti citstarp veido vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības, ir radījusi pretrunīgas reakcijas Latvijas sabiedrībā. Šī iemesla dēļ "Satversme. Vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības" - ir ceturtās Satversmes tiesas (ST) "Sarunas par Latviju" tēma. Diskusiju piedāvājām ceturtdien, 31.oktobrī, skatīties LSM.lv tiešraidē no plkst. 17.30-19.30.  
Starptautiskā konference «Kultūras krustpunkti XIII» sākas ar folkoratoriju
Ar Valda Muktupāvela folkoratoriju “Mūsu esmes upes” 29. oktobrī aizsākās konference “Kultūras krustpunkti”, ko jau trīspadsmito gadu rīko Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) un kuras fokusā šoreiz – mākslas un pētniecības attiecības. Četru dienu laikā tēma tiks aplūkota no visdažādākajiem rakursiem, piedaloties gan zinātniekiem un pētniekiem, gan pašiem māksliniekiem, viņu vidū būs aktieris Vilis Daudziņš, režisori Elmārs Seņkovs, Laura Groza-Ķibere un daudzi citi.
Daugavgrīvas cietoksnis turpina meklēt jauno īpašnieku
Par Daugavgrīvas cietokšņa atbilstošu apsaimniekošanu jau vairāk nekā 30 gadus cīnās “Bolderājas grupa”, tas kļuvis par mājvietu festivālam “Komēta” un pulcē vietējos iedzīvotājus talkās un domubiedru grupās. Taču cietoksnis turpina meklēt savu jauno īpašnieku un tā nākotne ir neskaidra.
Nākamgad vilcienos plāno ierīkot vēl vairāk lasītavu
Kopš janvāra dīzeļvilcienu pasažieri braucienu var īsināt trīs vagonos izvietotais grāmatu piedāvājums. To organizē Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS "Pasažieru vilciens". Iecerēts nākamajā gadā šo projektu paplašināt.
Nacionālās operas remonta iespējas prognozē ierobežotas
Piektdien, 25. oktobrī, pirmo reizi tiek atzīmēta Pasaules operas diena, kuras mērķis ir pievērst uzmanību operai un iedrošināt cilvēkus nākt uz operu. Mūsu "Baltā nama" izrādēm skatītāju netrūkst, pēdējo trīs gadu laikā apmeklētāju skaits pieaudzis par 50 000, un gada laikā opera pulcē vidēji 180 000 apmeklētāju.
Izstādē Modes muzejā rādīs izzudušo krinolīna pasauli
No ceturtdienas, 24. oktobra, Modes muzejā būs apskatāma jauna izstāde "Dāma krinolīnā”. Tā tapusi sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu un aptvers divas desmitgades 19. gadsimta vidū, kad par laikmeta simbolu kļuva krinolīns – metāla stīpu konstrukcija, kas atgādina putnu būri.
Latgaliešu valodas draugus aicina rakstīt diktātu latgaliski
Ikviens latgaliešu valodas draugs un entuziasts ir aicināts 9. novembrī uzrakstīt diktātu latgaliešu rakstu valodā. Tas šogad notiks jau trešo reizi, sadarbojoties portālam lakuga.lv (Latgalīšu kulturys ziņu portals) un Latvijas Radio Latgales studijai. Diktāts skanēs Latvijas Radio 1 raidījumā “Kolnasāta” pulksten 18.15, bet uzrakstīto tekstu varēs pārbaudīt portālā lakuga.lv, paziņojumā medijiem informē organizatori.
FOTO: Parīzē atklāta izstāde «Latvijas kultūras alfabēts»
Atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļautas UNESCO svinamo gadadienu sarakstā, UNESCO galvenajā mītnē Parīzē, Francijā, 22. oktobrī atklāta audiovizuāla instalācija “Latvijas kultūras alfabēts”, paziņojumā medijiem informē UNESCO pārstāvji.
Jaunākie
Interesanti